Ugrás a kommentre

Zenemizéria


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Sajnos ez a film is bővelkedik zenei beillesztésekben.

 

Számomra ennek a filmnek a copy/paste-jai súlyosabbak, mint az ep2-jé. Mert itt olyan fontos pillanatok kaptak nem saját zenét, mint a bevonulás a templomba.

Az ep2-nél meg tudom bocsátani, mert ott egy csihi-puhi üsd- vágd rész kapott egy más zenét, de a Saga szempontjából nem a legfontosabb pillanat, hogy a Reek fut Jango felé. Az ep3-ra már ez nem igaz. Itt majdhogynem minden pillanat fontos, erre fel a zene néhol toldozott foltozott, nem odaillő, vagy nem teljesen harmonizáló a képpel(ami csak igénytelenséget jelez). Ez már megbocsáthatatlan.

 

Ha végig hallgatjuk az ep3 Sondtrack CD-jét, már furcsaságokra lehetünk figyelmesek. A számok nem pont úgy hangzanak, ahogy a filmben hallhatóak. Sőt a cd-n van olyan zene ami a filmben sehol nincs is. (Akarok egy ilyen összeállítást csinálni, hogy mi hol hallható a filmben, ami a cd-n van. De szerintem megvárom a DVD-t és ahhoz igazítom.)

 

Nem tudom, hogy csinálhatta ezt Lucas Williams-szel, hogy a munkáját szétfarigcsálva, darabokban illeszti bele a filmbe, és mit szólt ehhez Johnny mikor meghallotta. Ezzel Lucas nem magát, hanem a zeneszerzőjét járatja le, mert midenki azt hiszi ezt ő csinálta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pl. van a Revenge of the Sith végén egy iszonyat jó vonós rész, ami nagyon tetszik. Folyton figyeltem a filmben erre, de még nem sikerült felfedeznem. Most vagy én vagyok jóval süketebb, mint gondoltam, vagy pedig nincs benne. Az utóbbira szavaznék, és nagyon sajnálom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Haza kell mennem megnézni a pontos percet, mert fejből nem megy. Egyébként a cd-n az első zeneszámra gondoltam, azt hiszem Main title and Revenge of the Sith a címe (vagyis nem a film címét írtam lentebb :D ). A nyitó csata zenéje, kb. 6 perc után lehet, de meghallgatom pontosan, és holnap megírom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt a cd-n van olyan zene ami a filmben sehol nincs is.

Melyik ez a szám, mert én nekem eddig minden számot sikerült azonosítanom, azt hiszem.

Viszont a Templomba nyomulás zenéjéről nem tudom, mikor szólal meg az ep2-ben. Ti tudjátok?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt a cd-n van olyan zene ami a filmben sehol nincs is.

Melyik ez a szám, mert én nekem eddig minden számot sikerült azonosítanom, azt hiszem.

Viszont a Templomba nyomulás zenéjéről nem tudom, mikor szólal meg az ep2-ben. Ti tudjátok?

 

Alatt a droid induló megy.Pl amikor Obi nézi a klónokat, az szól.Vagy a Geonosisi csatában.

 

Szerintem ennek a filmnek van a legkevésbé jó zenéje, én nagyot csalódtam.Betettem volna egy jó Palpi vs Windu zenét, egy új sötét oldal zenét, és egyet Anakin átállása alá.És Grievous témáját többször is beletettm volna a filmbe.Az egyik kedvencem, olyan katonaság feelinges.

Vader műtőasztalos emelkedésére is beletettem volna egy másik zenét, nem a QuGon's funeralt.És sokkal több dallamos zenét.Ezt hiányoltam a legjobban.Egy olyat mint az Imperila Marh, az Ewok theme vagy a Love theme.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem meg pont ennek a filmnek a zenéje tetszik, ha nem számítjuk ide az átvett zenéket. Sokkal jobban bejön, mint az epII-é, kivéve az Across the stars-t abból a filmből.

 

Melyik ez a szám, mert én nekem eddig minden számot sikerült azonosítanom, azt hiszem. Viszont a Templomba nyomulás zenéjéről nem tudom, mikor szólal meg az ep2-ben. Ti tudjátok?

 

Nem egész zeneszámokról van szó, hanem zenerészletekről.

A templomi bevonulás alatt az Arena szól.

 

Obi1, szerintem a többi filmben sincs több dallamosabb zene. Amiket felsoroltál, azok is mind más részekben jelentek meg.

Droid invasion (pl. Obi a klónoknál) és a geonozisi zene (Arena) két különböző zene.

Fenébe, valami lökött zene megy itt a háttérben, alig tudok koncentrálni a dallamokra. Remélem, nem írtam el semmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem egész zeneszámokról van szó, hanem zenerészletekről.

 

Pontosan. pl a 7. Grievous and the droids ból csak nagyon kevés van a filmben.

Első perc sehol sincs, de szerintem több, még nem csináltam teljes összehasonlító keresgélést. 0:17-nél van egy nagyon jellenzetes téma tessék belehallgatni, az sehonnan nem lehet ismerős. Nincs a filmben.

1:17-nél az a rész van, amikor üldözni kezdi Obi-Wan a gyíkon lovagolva Grivi biciklijét. 2:13-nál Az a rész van mikor ANi és Obi kiszabadultak Grivitől és gyakják a droidokat. 2:44-nél az van mikor Grivi beszáll a mentőkabinba.

 

Borzalom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A templomi bevonulás alatt az Arena szól.
Azaz, az Arena, de az a részlet sehol sem hangzik el úgy az ep2-ben, mint az ep3-ban, azaz teljes egészében.

 

Alatt a droid induló megy.Pl amikor Obi nézi a klónokat, az szól.Vagy a Geonosisi csatában.

Ejnye Obi1, mikor Anakin bevonul a templomba, az ugyan messze nem a Droid Invasion (ep1 csata, Kamino, Geonosis), hanem az Arena (ami csak az ep3-ban hallható teljes egészében), ahogy tanult koleginánk, MissKarrde is mondta. Szerintem ez az Arena már csak azért is jobb az ep3 ezen részére, mert bevonulós, baljós és jól felvezeti a 66-os csatákkal dúsított drámáját, ráadásul kellően dinamikus egy szászlóajnyi klón masírozására is. Nekem a hideg futkos a hátamon ennél a jelenetnél, és ehhez a zene is hozzájárul, ráadásul tökéletesen illik utánna az utapaui csata képeihez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 4-5-6 alatt is sok zene ismétlődik.

 

Egyébként az EPIII-ban, a droid invasion csupán a Kashyyyk-i csatánál hallható. De oda az is überkirály.  :shock:

 

Királynak király, de van egy olyan érzésem hogy felvettek egy Kashyyyki zenét is, mert mintha többszőr esett volna szó erről a theme-ről...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha megmondod hol van pont(szám, perc másodperc) talán segíthetek. Kettem rájöhetünk hol van, vagy nincs.

 

Megnéztem pontosan. A címet elírtam, de nem sokat tévedtem.

Az epIII cd első zenéje, Star Wars and Revenge of the Sith, 5:21-nél kezdődik, de igazán jó 6:07-től lesz, kisebb megszakításokkal a végéig. Eszméletlenül tetszik, de a film alatt mintha nem hallottam volna. Talán az lehet a baj, hogy az egész filmre figyeltem eddig, nem csak részletekre :D Ha lesz dvd, egy alkalommal csak hallgatni fogom a filmet, hogy a kép ne vonja el a figyelmet.

 

Szerintem ez az Arena már csak azért is jobb az ep3 ezen részére, mert bevonulós, baljós és jól felvezeti a 66-os csatákkal dúsított drámáját, ráadásul kellően dinamikus egy szászlóajnyi klón masírozására is.

 

Nagyon szeretem azt a zenét, nem is ez a problémám vele. Jó lenne ehhez a jelenethez (bár el tudnék képzelni jobbat is). Az a gond, hogy nem ehhez a filmhez készült, és hallani az epII cd-jén. Egy régebben megírt zenét raktak egy kulcsjelenethez. Ezért fájó nagyon. Nagyon-nagyon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 4-5-6 alatt is sok zene ismétlődik.

 

Egyébként az EPIII-ban, a droid invasion csupán a Kashyyyk-i csatánál hallható. De oda az is überkirály.  :shock:

Az, hogy egy téme, újra előkerül, új köntösben, újrahangszerelve, az a zeneszerző kreatívitását dícséri. 456-ban nincs copy/paste egy másodperc sem. Még a főtémák között is van Különbség!!!!

Az, hogy a Droid invasion, betették a Kashyyykra az, az meg a hangmérnökök lustasága igénytelegsége és Lucas kotnyeleskedése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azaz, az Arena, de az a részlet sehol sem hangzik el úgy az ep2-ben, mint az ep3-ban, azaz teljes egészében.

Teljes egészében az erős túlzás. Inkább az a helyes, hogy itt hallatszik belőle a legnagyobb részlet.

 

Én akkor is felháborítónak tartom, ha odaillik, ha nem, ha passzol ha, nem, hogy az ep3 megjelenése előtt már hallottam, a legfontosabb jelenetek egyikének a zenéjét, nem csak hallottam, hanem, ismertem elég rendesen.

Neked, lehet, hogy odaillik a menetelős stílusa miatt, de nekem a Reek és az acklay jut róla eszembe. Hazaváágja a feelingemet...

 

Je és ugyaz a zene be van vágva máégegy helyre az ep3ba, mikor a Kashyyykot először látjuk. A repülő katamarán után Yodára közelít, ott is Arena van, ugyan az a rész, mint a meneteléskor. Ott még nem is zavarna, hisz az egy katonai felvezetés kell oda, nem fontos átkötő jelenet, de a Templomba való menetelés az olyan fontosságú, mint Anakin és Padmé csókja....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az epIII cd első zenéje, Star Wars and Revenge of the Sith, 5:21-nél kezdődik, de igazán jó 6:07-től lesz, kisebb megszakításokkal a végéig.

 

Mindjárt megnézem, illetve hallgatom, de számíthatsz arra, hogy nincs a filmben az első számban rengeteg olyan rész van ami nincs a filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindjárt megnézem, illetve hallgatom, de számíthatsz arra, hogy nincs a filmben az első számban rengeteg olyan rész van ami nincs a filmben.

 

Arra számítok :? Biztos feltűnt volna, ha benne van a filmben valahol.

Köszi szépen, hogy utánanézel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy a Droid invasion, betették a Kashyyykra az, az meg a hangmérnökök lustasága igénytelegsége és Lucas kotnyeleskedése.

 

Lehet, hogy így van. Nekem nagyon bejön a droid invázió alatt a droid invasion téma. :? nem tudom minek kellett volna új témát írni oda, amikor már van egy droid zene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy így van. Nekem nagyon bejön a droid invázió alatt a droid invasion téma. :? nem tudom minek kellett volna új témát írni oda, amikor már van egy droid zene.

Nekem is tetszik az ott, mert hát ahogy beindulnak a rosszcsontok, az ep1 is felidéződik bennem, hogy akkor milyen béna harcosok voltak, most meg úgy nyomulnak, mint a kerge rakéták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy így van. Nekem nagyon bejön a droid invázió alatt a droid invasion téma. ;) nem tudom minek kellett volna új témát írni oda, amikor már van egy droid zene.

Nem új téma kellett volna, hanem át kellett volna hangszerelni. Bár én inkább SimonZ-vel értek egyet aki azt mondta, hogy ebben a csatával, mi a vukikkal akarunk azonosulni, nem a droidokkal, vagyis nekik kéne valami zene.

Droid Invasion nagyon szép áthangszerelése, mikor Obi-Wan nézi a sorakozó klónokat a Kaminon.

 

Amit oda betettek, az az ep1 zenéje, nekem csak azokkal van bajom, amik ilyesmik, a régebbi zenék, új hangzásban, azokat imádom.

rögzítési listán az a rész is üres, vagyis nem vettek fel oda zenét, illetve amit felvettek Lucasnak nem tetszett, ezért lecserélte valamivel. Ezekért az igénytelenségekért nagyon haragszom rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek topik, csak az a kár, hogy van témája... :wink:

Furcsa, hogy az az ember, aki maga mondta, hogy a filmjeiben az élmény 50%-át adja a zene, helyenként most ilyen cudarul elbánt ezzel a féllel. :roll: Az EP3-ról írt elemzésemben néhány részletet már kiemeltem, és ha végre befejezem, több, számomra problémás rész is elő fog kerülni benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A zene az rendben van, sőt! Már persze ami kész van belőle, mert az, hogy a pl. Klónok végén nincs új harc zene, az nagyon nincs rendben.

És miért kellett a droid indulót berakni a Jedi templom elleni meneteléshez?! Oda Imperial March kell!! Alig van az egész filmben benne Darth Vader főtémája, pedig ez az a rész, ahol nyomatni kéne ezerrel. (bár Vader születéséhez telitalálat szerintemaz a zene egy picit átdolgozva a Baljósból)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3:1. Sima győzelem. ;)

 

MissKarrdéval és Lokatellivel már 3:3. :o

 

Ki-Adi Mundi: A Jedi-templombeli menetelés zenéje nálam is az egyik legfájóbb pont volt. (Egyébként nem a droidok indulója, hanem az aréna téma szól alatta, bár elég hasonlóak.) Szerintem is a birodalmi induló kellett volna ide. Tematikailag egyértelműen ez lett volna a legjobb választás, és szerintem zeneileg is, de erről majd később fogok írni részletesebben.

Persze nem vagyunk egyformák: Dzséjtnek ez a részlet nagyon tetszik. Jó volt olvasni, hogy ő örömében majdnem felugrott a székről, amikor meghallotta, mert én meg majdnem lefordultam a székről ugyanekkor. :o Elég végletes reakciók ugyanarra a dologra... :roll:

Qui-Gon temetési zenéje gyönyörűen szól, mégsem érzem tematikailag tökéletesnek Vader felébredéséhez, de erről is majd később. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huhh... a Jedi templomba való bevonuláshoz nagyon erőltetett lett volna a Birodalmi induló. Magának a Birodalmi témának, mondjuk egyébként sincs sok keresnivalója a prequelekben; még szerencse, hogy az ep.2 végén tényleg nagyon indokolt helyen használják fel és a sok gép-zaj valamennyire még el is nyomja, igy végül csak az ep.5-ben szólal fel teljesen tisztán a maga pompájában.

Azért ne feledjük, hogy a zenék cimkéi (pl. aréna zene) nemtöbbek cimkénél. Tartalmat az ad nekik, hogy hol és hogyan használják fel őket és az aktuális jelenetet mennyire tudják kiszolgálni. A bevonuló zene pl. zseniálisan festi alá a menetelő katonák feltartoztathatatlan előretőrését.

A Qui-Gon zenével is hasonló a helyzet. Senki se mondta a filmben, hogy az csak az ő zenéje, söt külön jelentése van annak, hogy ott és akkor hangzik fel. Hát nem zseniális, hogy Vader születése közben gyász-zene megy? Mintha ezzel a születéssel egyben Anakin halála ment volna végbe (szigoruan metaforikus értelemben). A zene nagyon is pontosan és átgondoltan van elhelyezve, és remekül ötvözi az eddigi zenéket (mert ez a fontos... össze kell kötni az eddigieket) s közben behoz egy-két újat, de vigyázva, hogy ne tolakodoan és ne harsányan, mert akkor azok hiányoznának a "későbbi" filmekből"

 

U.I.: Az UW szerver meg menjen a f*szba. Bepötyögtem egy egész litániát, majd az egész elszállt a "proxy error" miatt... a föntebbi egy rövid summázása annak... már nem volt kedvem újra gépelni az egészet :x

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.