Ugrás a kommentre

Csillagászat, kozmológia, űrkutatás


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A Mars utazás elvileg talán már kivitelezhető lenne, de rohadt drága! Bush meghirdette a programot, mely az elkövetkezendő évtizedekben talán megvalósul. Rengeteg fejlesztéssel jár egy ilyen projekt.

 

Gondold el. Az út oda kb. egy évig tart. De a Mars-ra nem lehet akármikor menni, csak akkor amikor a földhöz legközelebb van. Na most ha odaérnek a derék űrutazók, akkor ott kell dekkolniuk egy évig, hogy visszaindulhassanak. Tehát nem egyszerű a dolog. Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen hosszú űrutazás pszichésen is megviselheti az embert, plusz a különböző technikákra is nagy hangsúlyt kell fektetni. A földet elhagyva, a bolygó közi térben rengeteg ártalmas és nagy energiájú sugárzás van, amit le kell védeni, mert súlyosan károsíthatja az emberi szövetet (az élelmezési kérdésről nem is beszélve). A Hold expedícióknál ez nem jelentett nagy bajt, hiszen azok a missziók napokban voltak mérhetők. Ez viszont egy év a nyílt űrben! Tehát van mind dolgozni, mert ez az emberiség legnagyobb válalkozása.

 

Személy szerint nagyon remélem, hogy még az életemben bekövetkezik az esemény, és nézhetek a Marsról sugárzott élő TV adást!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze jó lenne, de én nem látom értelmét. Minek oda menni? Mármint hosszú távon? Csak azért, hogy elmondhassuk magunkról, ott már voltunk? A bolygó feltérképezéséhez elég lenne szondákat küldeni (ahogy azt már meg is tettük, és kész). Egyelőre nem látom értelmét egy ilyen utazásnak.

 

Persze te biztos másképp gondolod (az írásod alapján), szóval várom a te álláspontodat :)

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor összesen kb. három év az indulástól az érkezésig? Vagy félreértettem valamit :)

Miért kellene ott dekkolni egy évig? Van néhány totál amatőr ötletem, de inkább nem hozom elő őket, hanem megkérdezem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze jó lenne, de én nem látom értelmét. Minek oda menni?

Igaz. Kolombusz is mondhatta volna régen. Minek menjek én az ismeretlen meszeségbe, jó nekem itt. Semmi értelme...

 

Ez az emberiség jövője, és a fejlődés útja. Ha soha senki nem vágyott volna új dolgokra, még mindig barlangokban laknánk gügyögve. Egyébként is egyszer el kell hagynunk ezt a bolygót, ha nem akarunk megsülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor összesen kb. három év az indulástól az érkezésig? Vagy félreértettem valamit :peace:

Miért kellene ott dekkolni egy évig? Van néhány totál amatőr ötletem, de inkább nem hozom elő őket, hanem megkérdezem ;)

Mivel a Föld közelebbi pályán kering a Nap körül, így gyorsabb is a mozgása, ami azt eredményezi, hogy "lehagyja" a Marsot. Két évente van közel egymáshoz a két bolygó, természetes, hogy ekkor a legcélszerűbb oda utazni. Ezért kell egy évet várni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz. Kolombusz is mondhatta volna régen. Minek menjek én az ismeretlen meszeségbe, jó nekem itt. Semmi értelme...

 

Ez az emberiség jövője, és a fejlődés útja. Ha soha senki nem vágyott volna új dolgokra, még mindig barlangokban laknánk gügyögve. Egyébként is egyszer el kell hagynunk ezt a bolygót, ha nem akarunk megsülni.

Igaz. :peace:

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a Föld közelebbi pályán kering a Nap körül, így gyorsabb is a mozgása, ami azt eredményezi, hogy "lehagyja" a Marsot.

Köszi. Sejtetttem, hogy valami csillagászati magyarázat van rá (nap körüli keringés, stb ilyenek jutottak hirtelen eszembe).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként is egyszer el kell hagynunk ezt a bolygót, ha nem akarunk megsülni.

Lehet, hogy az univerzum jobban járna, ha itt maradnánk...

 

Ha a megsülést csillagászati értelemben gondolod, az meg még odébb van. :peace:

 

(Egyébként én is megnéznék egy marsraszállást, ha már a holdit nem láttam élőben...)

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a holdraszállás nagy poén. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a Föld közelebbi pályán kering a Nap körül, így gyorsabb is a mozgása, ami azt eredményezi, hogy "lehagyja" a Marsot. Két évente van közel egymáshoz a két bolygó, természetes, hogy ekkor a legcélszerűbb oda utazni. Ezért kell egy évet várni.

Ez tiszta sor. Legalábbis magyarázat után.

De kérdem én, miért kell megvárni míg ismét eltávolodunk egymástól?

Leszállnak aztán jönnek vissza, akkor nem kell egy évet ott dekkolni.

Vagy annyira kevés az az idő intervallum amíg viszonylag közel van a két bolygó, hogy ez fizikai képtelenség. Vagy csak a tudomány jelenlegi állása alapján nem merik bevállalni.

 

Mindenesetre Kínára kiváncsi leszek, ők most menni akarnak a Holdra, meg mindenhová. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy tudom, hogy hat hónapig.

Ennek nem néztem utána, de úgy emlékszem egy évről volt szó. De lehet, hogy az egész út annyi. De ha hat hónap, akkor is várni kell a következő perihélumra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Aki szeretné élőben megnézni az Atlantis fellövését, az a következő linken megteheti: NASA TV

 

17:45 -kor lesz a start, de addig is élő közvetítés fut az űrhajósok beszállásáról, és az előklészületi munkákról.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Találtam pár képet, amit anno apával közösen csináltunk a Holdról, sajnos dátumom nincs, csak neki. Természetesen a képek két különböző alkalommal készültek.

 

 

1.

 

2.

 

3.

 

4.

 

5.

 

6.

 

7.

 

8.

 

 

Donát

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.