Ugrás a kommentre

Csillagászat, kozmológia, űrkutatás


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A forgástengely valóban változik, de elég lassan (észrevehetően pár ezer év alatt). :rock: Szerintem csak érzéki csalódásról van szó. :)

Mostanság rebesgettek olyasmit is, hogy ezzel együtt az északi sark lassan rácsúszik Kanadára is. Mindenesetre nem csak én tapasztaltam ezt a forgástengely változást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a mágneses pólusokra gondolsz, Oldie? Úgy emlékszem, mintha az északi valóban mostanság Kanada tájékán járna, de majd Ody kijavít, ha nagy baromságot írok :rock:

 

 

Más: Én felfedeztem egy szinte szabályos deltoid alakú csillagképet. 5 csillag alkotja, 3 egy vonalba esik, kettő pedig a középső csillagon áthaladó az előbb említett vonalra merőleges egyenesre esik. Jó lenne tudni, mi ennek a csillagképnek a neve.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hogy csinálja? :)

Asszem a Hold fényessége -12 magnitúdó kötül van, a Napé pedig -26 környékén. Persze a Hold 'fénye' visszavert napfény. :rock: Egyébként ebben a fényrendben az a turpizság, hogy nem duplázódnak az értékek. Tehát pl. egy 1 magnitúdós tárgy, nem duplán olyan fényes mint 2 magnis, hanem 1,x -er. A pontos értéket nem tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem. Tehát két egymás utáni magnitúdó különbsége, 10 a 0.4-en = 2.512. Ez azt jelenti, hogy egy 1 magnis csillag 2.512-szer fényesebb, mint egy két magnis. :)

 

Tehát a telehold fényessége -12.55, míg a Napé -26.86 . Ez azonban csalóka érték a fent leírtak miatt. Valójában a Nap sokkal fényesebb, mit az értékekből gondolná az ember. Szisz ebből azt is láthatod, hogy alább hülyeséget írtam. :rock:

 

A Hold a napfény 7%-át veri vissza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem. Tehát két egymás utáni magnitúdó különbsége, 10 a 0.4-en = 2.512. Ez azt jelenti, hogy egy 1 magnis csillag 2.512-szer fényesebb, mint egy két magnis. :)

 

Tehát a telehold fényessége -12.55, míg a Napé -26.86 . Ez azonban csalóka érték a fent leírtak miatt. Valójában a Nap sokkal fényesebb, mit az értékekből gondolná az ember. Szisz ebből azt is láthatod, hogy alább hülyeséget írtam. :D

 

A Hold a napfény 7%-át veri vissza.

Hát igen, a napba nem igazán tudunk belenézni még felhőn kersztül is fáj, a Teliholdat meg folyton bámulom :D enegem cseppet sem zavar az alvásban. Mivel folyton ugynazt az arcát látjuk enegem inkább az izgat mi van a túloldalon :rock: .

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, a napba nem igazán tudunk belenézni még felhőn kersztül is fáj, a Teliholdat meg folyton bámulom :) enegem cseppet sem zavar az alvásban. Mivel folyton ugynazt az arcát látjuk enegem inkább az izgat mi van a túloldalon :rock: .

Ne nagyon nézzél a napba, mert megvakulsz. A Hold túloldalán kráterek vannak. :D Van is kép róla valahol a neten, csak nem találom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hold túloldalán kráterek vannak.

Ha belegondolok, az a fele az, ami a Föld felé tartó mindenfélék egy részét felfogja. Vagyis azért kráteres, hogy a Föld ne legyen annyira olyan:)

 

 

Amúgy nem értem, mi az alapja annak hogy ott bárki lakhatna. Ha ott laknának, akkor csak megnéznék néhányszor a Földet, nem? Ergo ha ott laknak, akkor itt is laknak.

Max Armstrongék elkerülték őket :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy nem értem, mi az alapja annak hogy ott bárki lakhatna. Ha ott laknának, akkor csak megnéznék néhányszor a Földet, nem? Ergo ha ott laknak, akkor itt is laknak.

Max Armstrongék elkerülték őket :D

Nem kell mindent nagydobra verni. :) Alapja annyi, hogy vannak akik így tudják, de hogy honnan szedték? :D:)

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.