Ugrás a kommentre

Rohamosztagosok


pb69

Ajánlott hozzászólás

Szerintem érthető, hogy sokan azt hitték a PT alapján, hogy az OT rohamosztagosok klónok. Eleve nem látszik az arcuk, ami nem tisztázza a helyzetet. Leia beszólása sem segít, hogy "nem túl alacsony rohamosztagosnak?" mintha csak minden rohamosztagos egyforma magas lenne (persze lehet úgy is értelmezni, hogy egyik sem túl alacsony, de félreérthető). Másrészről a PT-ben igencsak hasonló páncélban voltak a klónok. Az egyszeri néző simán hiheti, hogy továbbra is klónokat használnak. Kézenfekvőnek tűnik, pláne, mert a laikusok kötve hiszem, hogy gondolnának a növekedésgyorsításra, mint problémára. Ráadásul, ha ilyen egyszerűen meg lehet oldani a hadsereg kérdését, miért soroznának be "rendes" élőlényeket? Aligha hiszem, hogy a laikusok anyagi szempontból körbejárnák a kérdést.

 

És végül, az ellenkezője az OT alatt sehol sincs kimondva (nyilván...), ezért az nem is rögzülhet a fejekben. Ilyen szempontból tök jó, hogy az ST-ben végre ez ki lett mondva nyíltan is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leia beszólása sem segít, hogy "nem túl alacsony rohamosztagosnak?"

Az a beszólás azért tök jó, mert Luke és Han más rohamosztagosok páncélját veszik fel. Na mondjuk Leia is az a típus volt, aki bárkinek bármiért beszólt volna. :D

 

Amúgy elég sok jelenetben látszott, hogy nem egyforma magasak. Meg nekem valahogy magától értetődő volt, hogy az uralkodó itt is el akart szakadni a Köztársaság szokásától. Már ha lehet szokásról beszélni a pár évig tartó háború esetében. De Luke pl. egy birodalmi akadémiára akart menni pilótának, nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a beszólás azért tök jó, mert Luke és Han más rohamosztagosok páncélját veszik fel. Na mondjuk Leia is az a típus volt, aki bárkinek bármiért beszólt volna. :D

 

Amúgy elég sok jelenetben látszott, hogy nem egyforma magasak. Meg nekem valahogy magától értetődő volt, hogy az uralkodó itt is el akart szakadni a Köztársaság szokásától. Már ha lehet szokásról beszélni a pár évig tartó háború esetében. De Luke pl. egy birodalmi akadémiára akart menni pilótának, nem?

De az, hogy nem egyforma magasak, még nem zárja ki, hogy klónok, max nem egymás klónjai, hanem több mintaegyedé. :)

 

Az akadémia viszont jó példa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az, hogy nem egyforma magasak, még nem zárja ki, hogy klónok, max nem egymás klónjai, hanem több mintaegyedé. :)

Ja vagy úgy. Na igen, de abból indultam ki, hogy Jango klónjairól van szó, azért nem értették hogyan jöhet képbe Finn, egy néger. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem az érdekelne hogy a klónháború alatt vagy épp az ep3 idejében születő klónokkal mi lett hisz azoknak is bő 10 év míg felnőttek. Őket még besorozhatták rohamosztagosnak.

Oké hogy a veterán klónokat szélnek eresztették, bár nekem ez se tűnik kötséghatékony módszernek. De a kisgyerek vagy csecsemő klónokat miért ne használták volna később.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja vagy úgy. Na igen, de abból indultam ki, hogy Jango klónjairól van szó, azért nem értették hogyan jöhet képbe Finn, egy néger. :D

Régebben, még a SAGA felújításakor az volt a mondás, hogy pl. az a katona aki beveri a fejét az EPIV -ben az ajtó-félfába az Jango klónja a többiek meg másé. Igen, akkor még klónokról szólt a fáma. Ezt később megváltoztatták. :)

 

Engem az érdekelne hogy a klónháború alatt vagy épp az ep3 idejében születő klónokkal mi lett hisz azoknak is bő 10 év míg felnőttek. Őket még besorozhatták rohamosztagosnak.

Oké hogy a veterán klónokat szélnek eresztették, bár nekem ez se tűnik kötséghatékony módszernek. De a kisgyerek vagy csecsemő klónokat miért ne használták volna később.

Ez egy nagyon jó kérdés, én örülnék ha feltűnnének a Rebels -ben ilyen klón rohamosztagosok (kb. esélytelen). :) Mintha már beszéltünk volna erről a klón topikban (TCW szekció).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az, hogy nem egyforma magasak, még nem zárja ki, hogy klónok, max nem egymás klónjai, hanem több mintaegyedé. :)

De aki nem gondolja végig a dolgot pénzügyi, meg a többi aspektusból, az ezt sem fogja átgondolni. ;)

 

Engem az érdekelne hogy a klónháború alatt vagy épp az ep3 idejében születő klónokkal mi lett hisz azoknak is bő 10 év míg felnőttek. Őket még besorozhatták rohamosztagosnak.

Oké hogy a veterán klónokat szélnek eresztették, bár nekem ez se tűnik kötséghatékony módszernek. De a kisgyerek vagy csecsemő klónokat miért ne használták volna később.

Ezt szerintem a Rebels szóban már tisztázta, amikor a Stealth Strike-ban Titus admirális felajánlotta Rexnek, hogy újra állományba helyezik és büszkén viselheti a rohamosztagos páncélt. Ebből nekem már kézenfekvően következik, hogy vannak klón rohamosztagosok. Az öregeket kirúgták vagy az akadémiákra küldték, de a fiatalabbak még simán szolgálhatnak a Lothalhoz hasonló seholsincs bolygók helyőrségein, más jellegű bázisain.

És tulajdonképpen Rex behozásával adná is magát, ha találkozna ilyen klónokkal. Olyan öregekkel, akik mellett harcolt a klón háborúkban (Cody), és azok most a Birodalmat szolgálják, és olyan klónokkal is, akik sosem harcoltak a háborúban és már a Birodalom szolgálatára eskették fel őket. Ezek nagyon jó karaktersztorikat eredményezhetnének Rexnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Egy másik topikban újra előjött a "buta rohamosztagosok" téma, ami újfent eszembe juttatott egy kérdéskört. Arról már sokat beszéltünk, hogy a Birodalom (és az Első Rend) miért nem használt (csak eleinte de fokozatosan leszerelve) klónokat katonai célokra, ugyanakkor bennem felmerült, hogy akkor miért nem droidok?

 

Úgyis csak felhasználható eszközökként tekintettek a katonáikra, feltétlen engedelmességet követeltek tőlük, és buták voltak, mint a föld. A droidokat viszonylag olcsón le lehet gyártani, legalábbis a katonai kiképzéshez viszonyítva nem lehet drága a gyártás, valamint a programozás. Tuti nem lázadnak, nem lesznek árulók, csereszabatosak, főként a létszámukban lehet az erejük. Ami hátránya sorozott katonákhoz képest, hogy primitívebbek, nem gondolkodnak olyan önállóan, kevésbé intelligensek. De ugye ezek a szempontok a rohamosztagosokból kiindulva nem annyira problémásak, mert náluk még a droidok se lennének annyival rosszabbak.

 

Én erre alapvetően kétféle választ tudtam szülni. Az egyik az, hogy a legtöbben a droidseregeket a CIS-hez (és a csatlósaikhoz) kötötték, akik a Köztársaság ellenségeiként voltak számon tartva. Palpatine úgy adta elő a háború végét, hogy a Köztársaság nyert, a droidseregeket leverték, megalakulhat a Birodalom, mint az aktuális rendszer közvetlen folytatása. Ezek után rosszul vette volna ki magát, ha a Birodalom elkezd droidokat használni katonai célokra, az meg pláne, ha a CIS (megmaradt) infrastruktúráját használná erre.

A másik pedig, hogy a civilek toborzásával csökken a potenciális "kártevők" száma. Akiket besoroznak, azok döntő többségének át tudják mosni az agyát a saját ideológiájukkal, ráadásul a "szabadon" lévő olyan figurák számát is redukálják, akik amúgy hajlamosak a harcra, a katonásdira. A toborzás mindig jó propagandaterjesztési lehetőség. Így több híve lesz a Birodalomnak, pluszban a potenciális lázadók is kevesebben lesznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik pedig, hogy a civilek toborzásával csökken a potenciális "kártevők" száma. Akiket besoroznak, azok döntő többségének át tudják mosni az agyát a saját ideológiájukkal, ráadásul a "szabadon" lévő olyan figurák számát is redukálják, akik amúgy hajlamosak a harcra, a katonásdira. A toborzás mindig jó propagandaterjesztési lehetőség. Így több híve lesz a Birodalomnak, pluszban a potenciális lázadók is kevesebben lesznek.

Szerintem itt a lényeg. Minden diktatúra (és diktatorikus jellegű rendszer, mint a Palpatine irányította Köztársaság is) imádja a háborút, valakik (kreált vagy valós ellenség) gyilkolását felmagasztalni és idealizálni.

 

"Az én fiam is megy harcolni a mocsok lázadók ellen, büszke vagyok rá! Igazi rohamosztagos lesz belőle!"

 

A Köztársaság még egy jóléti imperialista, de elviekben még demokrata állam volt, ott pont az volt a lényeg, hogy a polgároknak nem kell meghalni az ügyért - így sokkal kényelmesebben lehet háborúpártinak lenni, hiszen nem az én barátaim, gyerekeim, testvéreim halnak meg, hanem a hős klónok, akiket sajnálunk, de azért nem annyira. A Birodalomnak már nem volt szüksége az ilyen politikai játszmákra, inkább az indoktrinációra, a propagandára helyezték a hangsúlyt. Na meg minek klónokat gyártani, ha béke van? :D

 

A másik, hogy a birodalmi elnyomással (és persze a klónháború következtében) még hatalmasabb lett a szegénység, így a fiatalokat remekül le lehet kötni azzal, ha csellengés, tolvajlás, stb. helyett beállnak katonának. Ráadásul kit érdekel, ha hullanak? Az ilyen rendszerekben az ember arra való, hogy hulljon a rendszerért, fogyóeszköz. Ráadásul a Birodalom nem gyengén szociáldarwinista nézeteihez passzol is: aki gyenge, az haszontalan, és ne éljen. Az erősek fennmaradnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy másik topikban újra előjött a "buta rohamosztagosok" téma, ami újfent eszembe juttatott egy kérdéskört. Arról már sokat beszéltünk, hogy a Birodalom (és az Első Rend) miért nem használt (csak eleinte de fokozatosan leszerelve) klónokat katonai célokra, ugyanakkor bennem felmerült, hogy akkor miért nem droidok?

 

Úgyis csak felhasználható eszközökként tekintettek a katonáikra, feltétlen engedelmességet követeltek tőlük, és buták voltak, mint a föld. A droidokat viszonylag olcsón le lehet gyártani, legalábbis a katonai kiképzéshez viszonyítva nem lehet drága a gyártás, valamint a programozás. Tuti nem lázadnak, nem lesznek árulók, csereszabatosak, főként a létszámukban lehet az erejük. Ami hátránya sorozott katonákhoz képest, hogy primitívebbek, nem gondolkodnak olyan önállóan, kevésbé intelligensek. De ugye ezek a szempontok a rohamosztagosokból kiindulva nem annyira problémásak, mert náluk még a droidok se lennének annyival rosszabbak.

 

Én erre alapvetően kétféle választ tudtam szülni. Az egyik az, hogy a legtöbben a droidseregeket a CIS-hez (és a csatlósaikhoz) kötötték, akik a Köztársaság ellenségeiként voltak számon tartva. Palpatine úgy adta elő a háború végét, hogy a Köztársaság nyert, a droidseregeket leverték, megalakulhat a Birodalom, mint az aktuális rendszer közvetlen folytatása. Ezek után rosszul vette volna ki magát, ha a Birodalom elkezd droidokat használni katonai célokra, az meg pláne, ha a CIS (megmaradt) infrastruktúráját használná erre.

A másik pedig, hogy a civilek toborzásával csökken a potenciális "kártevők" száma. Akiket besoroznak, azok döntő többségének át tudják mosni az agyát a saját ideológiájukkal, ráadásul a "szabadon" lévő olyan figurák számát is redukálják, akik amúgy hajlamosak a harcra, a katonásdira. A toborzás mindig jó propagandaterjesztési lehetőség. Így több híve lesz a Birodalomnak, pluszban a potenciális lázadók is kevesebben lesznek.

 

Szerintem a droidok leszerepeltek mint taktikusok, ráadásul gyártani kell öket. Sok pénz, nem hatékony. Klónok jól szuperáltak, de hamar öregednek, és gyártani kell őket. Sok pénz, viszont hatékony, viszont gyorsan kell őket pótolni, tehát sok pénz kell hozzá. Rohamosztagosok: a klónkatonák kiképzésére használt már megléévő infrastruktúrát lehet használni, hatékonyak. A többsége meg van győződve hogy a birodalmat akarja szolgálni, elhivatott. Kivéve a kényszersorozottak. És a másik nagy előnyük, hogy már készen vannak. Csak a kiképzés, és az ellátásuk kerül pénzbe. Viszonylag olcsó. Gondolom én.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez jó meglátás pécsi, én is így gondolnám. Érdekes, hogy a hatékonyság növelése érdekében az Első Rend már visszatért a valószínűleg drágább útra az egész életen át tartó neveléssel. Remélem erről lesz szó a VIII -ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rohamosztagosok: a klónkatonák kiképzésére használt már megléévő infrastruktúrát lehet használni, hatékonyak.

Ez is tetszik! Rengeteg pénzt és erőforrást öltek a klónok infrastruktúrájának kialakítására, minek eldobni? A páncélok designján "ócsósítottak" kicsit, és kész. :D Biztos erőforrások terén is jobban jöttek ki így a dologból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is az anyagiak a meghatározó szempont ebben a kérdésben így volt a legolcsóbb minél nagyobb hadsereget felépíteni. Más kérdés a hatékonyság, a rohamosztagosok bevezetésekor a Birodalom tényleges háborúban nem állt senkivel, inkább "béke"/rendfenntartó szerepük volt azt meg számbeli fölényükből adódóan könnyen meg tudták oldani, és Tatooine-on Chalmun kocsmája körül járőrözni nem kellettek hyper profi katonák. Ha volt valami kis ellenállás azt a sok lúd disznót győz elvével meg tudták oldani, mikor a Lázadás komoly fenyegetéssé érett akkor meg már nem volt idő új rendszert bevezetni. Az Új Rend esetében aki viszont nyílt háborút folytat már nem mindegy, hogy az ellenfél 10 rohamosztagost leszed mire abból a 10ből az utolsónak sikerül lelőnie azt az 1-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a droidok leszerepeltek mint taktikusok, ráadásul gyártani kell öket. Sok pénz, nem hatékony.

Nem is a kiskatonáknak kell taktikázni, arra ott vannak a tisztek. Oké, hogy a klónok jók voltak ilyen téren is,de a rohamosztagosok már egyáltalán nem. Miért lenne olyan drága a droidgyártás? Egyszer kell nagyobb összeget invesztálni a gyárépítésbe, utána már futószalagon lehet tömeggyártani a droidokat. Szoftvert is egyszer megírják, onnan már lehet telepíteni mindegyikre. A karbantartás is olyan, hogy ha esetleg kell is javítgatni őket (bár valószínűleg nem nagyon foglalkoznának ezzel), akkor is kisebb költséggel, mint a katonákat gyógytani, etetni-itatni stb.. A droidokkal nincsenek ilyen bajok, ki is lehet kapcsolni őket, kisebb helyet foglalnak, nincs semmi szociális igényük stb.. Embereket sorozni eleinte olcsóbbnak tűnhet, nem kell hozzá akkora tőke, de utána már nagy költségvonzatuk van, amiken nem is lehet spórolni.

 

Rohamosztagosok: a klónkatonák kiképzésére használt már megléévő infrastruktúrát lehet használni, hatékonyak.

Hát nem tudom, mennyire lehet a klónok képzéséhez használt infrastruktúrát felhasználni a rohamosztagosoknál. Nyilván vannak újrafelhasználható elemek, de eléggé másképp nevelték és képezték a klónokat, ráadásul sok esetben ez a logisztika és infrastruktúra Kamino-hoz és a kamino-iakhoz kötődött. Amúgy meg infrastruktúra azért a droidgyártásra is maradhatott.

 

És a másik nagy előnyük, hogy már készen vannak. Csak a kiképzés, és az ellátásuk kerül pénzbe. Viszonylag olcsó.

Szerintem nem épp olcsó mulatság ez. Pont az ellátás nagyon necces, főleg úgy, hogy egy élőlénynek vannak egyéb igényei is, nem elég csak épphogy életben tartani, hogy vegetáljon valahogy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

és Tatooine-on Chalmun kocsmája körül járőrözni nem kellettek hyper profi katonák.

Valószínűleg helyi fiatalokból toborozták a tatooine-i helyőrséget, nyilván egzisztenciálisan jövedelmezőbb munka lehetett, mint a párafarmon ledolgozni az egész életet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg helyi fiatalokból toborozták a tatooine-i helyőrséget, nyilván egzisztenciálisan jövedelmezőbb munka lehetett, mint a párafarmon ledolgozni az egész életet.

 

Plusz te lehetsz a "Jani" mert egy rohamosztagossal azért nem sokan szórakoznának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg helyi fiatalokból toborozták a tatooine-i helyőrséget, nyilván egzisztenciálisan jövedelmezőbb munka lehetett, mint a párafarmon ledolgozni az egész életet.

Én nem vagyok biztos abban, hogy a Tatooine-on volt állandó helyőrség. Az EP IV idelyén a droidok keresése miatt nagyon nyüzsgött a birodalom ott, de egyébként teljesen érdektelen a bolygó a birodalom számára szerintem. Oly annyira hogy sem Obi Wan, sem Luke miatt senkinek fel sem tünt.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg helyi fiatalokból toborozták a tatooine-i helyőrséget, nyilván egzisztenciálisan jövedelmezőbb munka lehetett, mint a párafarmon ledolgozni az egész életet.

Egyetértek pl: Luke is jelentkezni akart a birodalmi akadémiára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem vagyok biztos abban, hogy a Tatooine-on volt állandó helyőrség. Az EP IV idelyén a droidok keresése miatt nagyon nyüzsgött a birodalom ott, de egyébként teljesen érdektelen a bolygó a birodalom számára szerintem. Oly annyira hogy sem Obi Wan, sem Luke miatt senkinek fel sem tünt.

 

Sem Obi-Wan sem Luke nem parádézott Mos Eisley főutcáján, miért kellene feltűnnie bárkinek is. Elég sok minden nem tűnik fel az embereknek ha nem keresik őket.

Attól, hogy semmi értékes nem volt a bolygón a Birodalomnak éreztetnie kell a jelenlétét, szóval valami minimális helyőrség biztos volt.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sem Obi-Wan sem Luke nem parádézott Mos Eisley főutcáján, miért kellene feltűnnie bárkinek is. Elég sok minden nem tűnik fel az embereknek ha nem keresik őket.

Attól, hogy semmi értékes nem volt a bolygón a Birodalomnak éreztetnie kell a jelenlétét, szóval valami minimális helyőrség biztos volt.

 

Most gondold el, hogy a Felhővárosban sem volt állandó helyőrség, pedig a tibanna gáz jóval értékesebb (fegyverekhez,hajtóművekhez is használják), mint a Tatooini homok. Ráadásul nem derül ki az OT ből, hogy a bolygó vajon a Birodalom része-e. Ne feledjük az EP I idején a Tatooine nem volt a Köztársaság része, hanem a Huttok irányították. Szóval én nem tudhatom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is a kiskatonáknak kell taktikázni, arra ott vannak a tisztek. Oké, hogy a klónok jók voltak ilyen téren is,de a rohamosztagosok már egyáltalán nem. Miért lenne olyan drága a droidgyártás? Egyszer kell nagyobb összeget invesztálni a gyárépítésbe, utána már futószalagon lehet tömeggyártani a droidokat. Szoftvert is egyszer megírják, onnan már lehet telepíteni mindegyikre. A karbantartás is olyan, hogy ha esetleg kell is javítgatni őket (bár valószínűleg nem nagyon foglalkoznának ezzel), akkor is kisebb költséggel, mint a katonákat gyógytani, etetni-itatni stb.. A droidokkal nincsenek ilyen bajok, ki is lehet kapcsolni őket, kisebb helyet foglalnak, nincs semmi szociális igényük stb.. Embereket sorozni eleinte olcsóbbnak tűnhet, nem kell hozzá akkora tőke, de utána már nagy költségvonzatuk van, amiken nem is lehet spórolni.

 

 

Szerintem a Rebels ebben egyértelműen irányadó. A dolog úgy működik ahogy a Lothali akadémián láttuk. A birodalom egyértelműen szakított a klónok és a droidok alkalmazásával. Biztos hogy a megfelelő megoldást választották, gondolták ők. Amellett ki tudja hogy mi történt a kaminoiakkal, lehet hogy már nincsennek klónozó üzemek, vagy az egész faj eltünt. Bár igazándiból lehet hogy a birodalom a sorozott rohamosztagosokkal a legrosszab döntést hozta, ami a vesztét is okozta. Ugyanis sem a droidok, sem a klónok soha a büdös életben nem adták volna meg magukat az Endoron, pár fából faragott lándzsát szorongató gumimaci láttán :lol: .

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most gondold el, hogy a Felhővárosban sem volt állandó helyőrség, pedig a tibanna gáz jóval értékesebb (fegyverekhez,hajtóművekhez is használják), mint a Tatooini homok. Ráadásul nem derül ki az OT ből, hogy a bolygó vajon a Birodalom része-e. Ne feledjük az EP I idején a Tatooine nem volt a Köztársaság része, hanem a Huttok irányították. Szóval én nem tudhatom.

 

Star Wars képregény 4. szám 6. oldal Jabba szavai Vaderhez: "A Birodalom ragyogó, új itteni légiói ellenére a külső gyűrű még vad hely."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Wars képregény 4. szám 6. oldal Jabba szavai Vaderhez: "A Birodalom ragyogó, új itteni légiói ellenére a külső gyűrű még vad hely."

Lehet, hogy csak a Peremvidékre nemrég kihelyezett légiókra gondolt, és nem egy tatooine-i légióra. Kicsit meggondolatlan és pazarló lenne egy légiót tartani egy olyan bolygón, ami városokat alig tud ellátni vízzel és élelemmel

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy csak a Peremvidékre nemrég kihelyezett légiókra gondolt, és nem egy tatooine-i légióra. Kicsit meggondolatlan és pazarló lenne egy légiót tartani egy olyan bolygón, ami városokat alig tud ellátni vízzel és élelemmel

 

Valószínűleg így is van, azonban ha már légiók vannak a környező rendszerekben akkor a helyőrségek megléte is esélyes.

 

Jóvátehetetlenül. Nyilván azért is lett példának állítva. ;)

 

Úgy-úgy :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg így is van, azonban ha már légiók vannak a környező rendszerekben akkor a helyőrségek megléte is esélyes.

Ha van is, nem hiszem, hogy az több lenne egy látszat helyőrségnél. Véleményem szerint a huttok nem hagynák, hogy az általuk irányított rendszereknek a birodalomnak komolyabb helyőrségei legyenek, amik esetleg megzavarhatják az üzletet.

Most képzeld el, hogy ha a bolygó komolyabb irányítás alatt lenne, akkor Jabba hány csempésze szabadulna meg úgy az árutól a félelmében, mint ahogy azt Han Solo tette? Ezt egyszerűen nem engedheti meg magának, hogy lothal-szintű birodalmi irányítás alatt legyen a Tatooine.

Ezzel nem azt mondom, hogy a Lothalra nem lehet csempészárut juttatni, csak sokkal problémásabb, mint a Tatooine-ra. A Ghostnak például jel zavarót kell használnia, minden alkalommal, amikor közeledik a bolygóhoz, a Millenium Falcon azonban nem változtatta meg a jelét a Tatooine és az Alderaan között, ami engem arra enged következtetni, hogy Han Solo egyszerűen nem volt hozzászokva, hogy zavarja a jeleit, azaz a Tatooine úgymond "nem volt túlbiztosítva" a birodalmiak által (sem Solo kapitány többi úti célja).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Pécsi! Használd már a multidézés gombot! Hányszor megkértünk rá, le is írtuk hogyan kell...

 

Nyomom a gombot Főnök, de nem sikerül. Viccet félretéve majd megnézem Buja Féreg kollégának tett okitást. Csak fog sikerülni, de mi van ha "nem megy be".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.