Ugrás a kommentre

Napló topic


Donát

Ajánlott hozzászólás

OFF

Donát. Állítsd be helyesen az avatarod méretét, mert nem jó. Azon az oldalon lehet, ahol a képet is belinkeled

ON

OFF

 

Nem tudtam, hogy ilyet is lehet, azért gondolkodtam, hogy hogy lehet, hogy neked jó a méret :) Kössz, hogy felhívtad rá a figyelmem :yeah:

 

ON

 

Egyébként való igaz: Elképesztő, miket tudsz, Modi! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2005. 03. 17.

 

 

 

Már csak hatvankettő nap! Ezzel a szlogennel ébredtem ma, és valószínűleg a további hetekben sem fog ez másként történni, a számok csökkenésétől eltekintve, ami nem is csoda, hiszen a trailer után immáron mindenki a filmre vár, de arra aztán nagyon.

Ezt a várakozást könnyebbé teszik (vagy épp megnehezítik?) az olyan napok, mint például a mai. Hogy csak pár dolgot említsünk az utóbbi hét történéséből, ami a trailer után értendő:

 

- kiszivárogtak az Episode III enciklopédia képei, a dologgal – terveim szerint – részletesebben is foglalkozunk.

 

- Spoiler: többek között Anakin megégéséről

 

- Kémjelentések a szeparatista vezérkarirtásról

 

- Téma megjelölések a zenei albumról

 

- Tizenkét perces interjú George Lucasszal

 

- Pár másodperces videó az űrcsatából

 

- Kép a halott Padméról

 

- Spoiler az uralkodó és Yoda harcáról

 

Na kérem, hát ez a pár napos termésünk. Vágjunk is bele. Kezdésként úgy gondoltam, hogy nem árt egy kicsit könnyedebb témával kezdeni, és úgy haladni befelé. Ennek értelmében, íme John Williams – Revenge of the Sith albumának tételei:

- Star wars and The Revenge of the Sith Medley [Csillagok háborúja és a Sith-ek bosszúja – vegyes]

- Star wars Album Version [Csillagok háborúja – Album verzió]

- The Revenge of the Sith [A Sith-ek bosszúja]

- Anakin’s Betrayal [Anakin árulása]

- Battle of the Heroes [A hősök csatája]

- Anakin’s Dream [Anakin álma]

- The Reunion of Anakin and Padmé [Anakin és Padmé találkozása]

- Welcome, Lord Vader [Üdvözlöm, Vader Nagyúr!]

- Padmé’s Rumination [Padmé tűnődése]

- Greivous Travels to Palpatine [Greivous tábornok Palpatine-hoz utazik]

- I am the Senate [Én vagyok a Szenátus]

- General Greivous [Greivous tábornok]

- Palpatine’s Dark Teaching [Palpatine sötét tanításai]

- Anakin vs. Obi-wan [Anakin és Obi-wan párharca]

- Anakin’s Dark Deeds [Anakin sötét tettei]

- The Immolation Scene [A feláldozás jelenete]

- The Birth of the Twins and Padmé’s Destiny Medley [Az ikrek születése, és Padmé sorsa – vegyes]

- The Birth of the Twins – Album Version [Az ikrek születése – Album Verzió]

- Padmé’s Destiny – Album Version [Padmé sorsa – Album verzió]

- A New Hope and End Credits Medley [Egy új remény és Vége főcím – vegyes]

- A New Hope – Album Version [Egy új remény – Album Verzió]

- End Credits [Vége főcím]

Íme a témák hosszú sora. Ezek után következzen egy kicsit komolyabb kémjelentés, amely egy újabb lépés a végső spoiler felé. Jöjjön tehát Anakin mészárlásának újabb két állomása:

 

Wat Tambor: „Kérlek, megadok neked bármit! Bármit, amit csak akarsz!”

 

Vader egy vágással levágja Wat Tambor kezét, majd fejét.

 

Vader: „Köszönöm.”

 

A Birodalom megalakulása, és Yodáék megérkezése a Jedi-templomba egy időben játszódik a szeparatisták halálával. Az utolsó, akit utolér a végzete, az nem más, mint Nute Gunray, a Kereskedelmi Szövetség alkirálya.

A neimodiai megrökönyödve áll halott társai mellett, arcát mély ráncok szántják fel.

„A háború véget ért… Sidious nagyúr azt ígérte, hogy békében hagy minket!”

Vader felemeli a lézerkardját.

„Félreértethetted... Azt ígérte, hogy darabokban hagy titeket!”

 

Sajnos a legutolsó mondatot nehéz lefordítani, mivel ez egy angol szójáték a peace „béke” és a piece „darab” szavak között, melyeknek kiejtése nagyjából megegyezik. Sajnos ezt, a magyarban nem lehet visszaadni :hmm:

 

Most pedig, az utunk következő lépéseként következzen egy spoiler Yoda és Sidious harcáról:

 

Yoda mester megérkezik Palpatine főkancellár irodájához. A Sith már várta legnagyobb ellenfelét, a több mint nyolcszáz éves Jedit. Az ajtóban álló Vörös Gárdisták fegyvereiket, a vibrolándzsáikat, Yoda elé tartják; megpróbálják megakadályozni, hogy a mester bejusson. Ám ő a magasba emeli a két őrt, és azok eszméletlenül terülnek el az iroda padlóján. Yoda a botjára támaszkodva Sidiousra néz.

„Palpatine főkancellár… vagy inkább Darth Sidioust kellene mondanom?”

Ám ekkor hirtelen az Uralkodó kezeiből hihetetlen erős villámok törnek elő, és egyenesen a meglepett Jedi felé tartanak. Yoda képtelen hárítani az Erő magas fokú megnyilvánulását, mivel az teljesen váratlanul éri. A villámok keresztül repítik a termen a Jedit, aki a padlóra rogyik. Sidious folytatja a villámozást, ám Yoda felemeli tenyerét, és visszaveri azokat. Ekkor megszólal a Sith sötét ura:

"Az uralkodásotok véget ért! A Sith-ek uralják a galaxist mostantól örökké!”

Yoda követi a Sith nagyúrt, és köpenyéből egy apró tárgy repül a kezébe. Egy tárgy, mely évezredek óta a Jedi fegyvere, egy tárgy, mellyel felveheti a harcot Sidious ellen. A fénykardja.

"Tévedsz. Rövid uralkodásod ezennel véget ér. Bár még így is hosszabb lett, mint kellett volna.”

Ekkor Sidious ruhájának rejtekéből kezébe csúszik egy apró, és elegáns fegyver, mely a Sith-eknél a hatalom, és az Erő megtestesítője. A lézerkard.

Amint a pengék összecsapnak, a küzdelem nem csupán Yoda és Sidious, sőt, nem is csak a Sith és a Jedi, hanem a jó és a rossz között kezdődik el.

Kardjuk újra és újra találkozik. Emellett éktelen villámokat is láthatunk, melyek, mint egyfajta vihar, ölelik fel a küzdőteret.

A két Jedi egyre közelebb és közelebb kerül a Szenátus nyílt csarnokának bejáratához.

Sidious megpróbálja ellökni Yodát az Erővel, ám a Jedi még időben félre ugrik. A Sith hirtelen felugrik a szenátusi csészéjébe, amely a magasba emeli őt. Palpatine mélyről jövő nevetése hallatszik, miközben Yoda az emelkedő csészét figyeli…

 

Köszönet Jedi master Yodának azért, mert felhívta a figyelmünket erre a szövegre (legalábbis az enyémet) illetve azért is, mert egy nyersfordítással kedveskedett a fórumozóknak, megkönnyítve így az én dolgomat is :o

 

Most pedig képzeljetek el a dobpergést, meg mindent, ami ehhez kapcsolódik, mert végre megtudhatjátok, miként válik Anakinból Darth Vader (legalábbis részben). A szöveg mellett/alatt, látható lesz a halott Padmé szívszorongató képe.

 

Obi-wan kijön egy gördülésből, ami egy alacsony szirt szélén ér véget, pont a lávafolyam partja, és a fekete homok fölött.

 

Anakin vicsorog volt mesterére, mert rájön, hogy az átverte. Az Erővel rádobja Obi-wan hátára az egyik félbevágott szuper harci droid maradványát, de egy fél másodperccel elkésik.

 

Obi-wan ugyanis meglengeti a kardját, hogy hárítsa Anakin támadását, de a kardja nem találkozik a Sith-ével. Ennek következményeként a térdnél fogva levágja Skywalker lábát. Aztán a vágás lendületéből adódóan elmetszi a Sith másik végtagját is majd végül a karját, a könyöke fölött. Anakin ennek következtében elveszti egyensúlyát, és a mélybe zuhan.

 

Skywalker elejti a fénykardját, amikor a mechanikus kezével kapaszkodni próbál, de a szorítása olyan erős a kőnek, hogy az szétporlad a kezében, és ő lecsúszik a fekete homokra.

 

Levágott végtagjai beleesnek az alatta lévő lávába és azon nyomban elégnek.

 

Anakin megpróbál felkúszni a homokra, de még jobban csúszik vissza... eközben megcsonkított testrészei iszonyúan fájnak.

Maga a homok, melyen fekszik, iszonyatosan forró. Beleégeti magát a mechanikus kézbe kesztyűjén át, és még a köpenye is elkezd parázslani...

 

Obi-wan ekkor felemeli Anakin fénykardját. Kezébe veszi a sajátját is, és összeméri őket. Skywalker volt mestere kardja után tervezte a sajátját, ezért nagyon hasonló kinézetük…

 

Egyelőre ennyi, de hamarosan érkezik folytatás, ebben biztos vagyok. Köszönet a fordításért Master Phruill EmGee – nek.

 

http://img522.imageshack.us/img522/6514/deadpadme0ld7hw.jpg

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2005. 03. 20.

 

 

Istenem! Azt hiszem, hogy most igazán, de tényleg, igazán beindult a kampány! Ami ma volt:

 

- Képek a Visual Dictionary című könyvből (tudjátok, nagy alapú, fehér és iszonyúan részletes. Na ehhez adjátok azt is hozzá, hogy a könyv tartalmának egy része teljesen új számunkra – hála Tibinek, csak egy kis része :peace:

 

- Spoiler Dooku és Anakin harcáról.

 

- Kijöttek a RotS képregény első részének első pár lapjai!

 

- Fantasztikus BTH

 

Na szóval. Sokat vacilláltam, hogy melyik képeket tegyem be, végül is kettő mellett döntöttem. Hogy melyek is ezek, az mindjárt kiderül, garantálom! De kezdjük pár kisebb spoilerrel. Többségük a fent említett könyvből származik:

 

- A kaminóiaknak mindig dédelgetett álmuk volt, hogy klónozzanak egy olyan minta egyedet, kinek vérében magas midi-cholirán koncentráció, de erre sosem került sor.

 

- A kaminóiak megkérdezték Tyrannus nagyurat, hogy miért nem klónoznak egy Jedit is a klón osztagok vezetésére. Erre Tyranus azt felelte, hogy neki már van egy terve, hogy ki lenne megfelelő egy ilyen szerepre.

 

- A Láthatatlan Kéz landolása után Obi-wan külön válik Anakintól, és hagyja, hogy a fiú megbirkózzon a média tudósítók hadával. A Jedi-mester konzultál Yodával, és megosztja vele a félelmét: lehetséges, hogy valójában a Sith nagyúr irányítja kezdettől fogva a háborút. A két Jedi-mester úgy véli, hogy a Sith nagyon közel állhat Palpatine főkancellárhoz.

 

- Moteét és Elleét, a két Handmaident, azért választotta Padmé, mert hűségesek hozzá, és tudnak az Anakinnal való házasságáról. A két handmaiden gyakran helyettesíti egyes találkozókon Padmét, mint dublőr.

 

- Palpatine azt terjeszti a világnak, hogy Jedik ölték meg (többek között) Padmét is. A szülei is így tudják. Természetesen mindenki még jobban gyűlöli a Jediket, hiszen a szeretett Császárukra is rátámadtak, és ha nem jön a "Félelem nélküli hős" Skywalker, meg is ölik.

 

- Az alábbi mondatot Grievoushez intézi Palpatine: "Dooku gróf halála elkerülhetetlen veszteség volt, mely nem fogja befolyásolni végső győzelmünket. Hamarosan új tanítványt szerzek magamnak… sokkal fiatalabbat. Sokkal erősebbet!"

 

 

Most viszont már komolyabb téma jön. Pontosabban, Anakin és Dooku harca:

 

Obi-wan: A közelünkben van…

Anakin: A főkancellár?

Obi-wan: Nem, Dooku.

Mindketten belépnek a teremben. A helyiség közepén egy székhez bilincselve ül Palpatine.

Obi-wan: Főkancellár!

Anakin: Jól van?

Palpatine: Anakin… droidok!

 

Dooku-gróf két droid társaságában feltűnik a fölöttük levő erkélyen.

 

Obi-wan: Most együtt támadjuk meg.

Anakin: Épp ezt akartam mondani!

 

Dooku a magas erkélyről leugrik a Jedik elé.

 

Dooku: A fegyvereiket, Jedi-mesterek, ha kérhetném. Nem szeretnék rendetlenséget a főkancellár szeme előtt.

Obi-wan: Most nem menekülsz, Dooku!

Anakin: Az Erőm megkétszereződött, mióta utoljára találkoztunk!

Dooku: Helyes. Ezúttal is elfogsz bukni, a vereség pedig kétszer olyan fájó lesz! Már vártam erre, Skywalker!

 

Ezután intenzív lézerkard párbaj következik. Obi-wan megpróbálja hátulról megközelíteni Dookut, ám az így szól: A mozgásod esetlen, Kenobi! Túl kiszámítható! – ezután egy Erő-lökéssel keményen arrébb löki.

Anakin: Ne!!! – ám eközben Dooku még erősebb lökéssel átrepíti Kenobit a szemközti erkélyre.

Dooku: Nagy félelmet érzek benned, Skywalker. Óriási Erőd van! Óriási dühöd! De nem használod őket.

 

Ettől a ponttól kezdve kezdi el bíztatni a főkancellár Anakint, és arra ösztökéli, hogy használja a benne felgyülemlett haragot: Használd az agresszív érzéseidet Anakin! Hívd magad köré a gyűlöleted! Koncentrálj!!!!

 

Anakin és Dooku között óriási harc bontakozik ki, aminek a végén Anakin lemetszi a gróf jobb kezét (ez ellentétben áll a képpel, mely azt mutatja, hogy Dooku mindkét karja hiányzik). A vesztes Sith térdre esik Anakin előtt!

 

Palpatine: Jól van, Anakin, jól van! Tudtam, hogy képes leszel rá! És most… öld meg! ÖLD MEG!!!!

Dooku: Védj meg, főkancellár!

Palpatine: Tedd, amit mondtam!

Anakin: Nem lenne szabad…

 

http://img481.imageshack.us/img481/7479/pg151fc.gif

 

Ezután a remek spoiler után következzen az eheti Bth – és tudjátok ki van rajta? Tarkin…

 

http://img481.imageshack.us/img481/566/ep3ia769631fm2rf.jpg

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine azt terjeszti a világnak, hogy Jedik ölték meg (többek között) Padmét is. A szülei is így tudják.

 

Az alábbi mondatot Grievoushez intézi Palpatine: "Dooku gróf halála elkerülhetetlen veszteség volt, mely nem fogja befolyásolni végső győzelmünket. Hamarosan új tanítványt szerzek magamnak? sokkal fiatalabbat. Sokkal erősebbet!"

Ez roppant érdekes, és csaknem igaz is :peace: Ezek szerint a szülők nem tudják az igazat? Abba azért csak be kellett avatni őket, hogy Padmé megszülte a gyerek(eke)t, mert a színjátékot valakiknek végig kellett csinálni. Kik lettek volna erre jobbak, ha nem a család?

 

Sidi Grivis mondata szépen benne is volt a filmben :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah, egyre közeledünk a végkifejletthez, egyre pontosabbak az idézetek :peace:

 

Ezt a Padmés dolgot végül nem tudom hogy oldották meg. Szerintem a család is úgy tudta, hogy Padmé gyermekei meghaltak, ez nem ütközik azzal, hogy esetlegesen a Jedik ölték meg.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bármit hozzá lehet képzelni, mert nem sokat lehet tudni arról, hogy a szülők mit tudnak.

Ellenben, ha azt tudták (volna), hogy meghaltak a gyerekek (vagy gyerek, mert még akár ezt is elmismásolhatták Yodáék), miért temették el terhesen? Úgy is lehetett volna, hogy mellé raknak egy mini koporsót lezárva jelképesen (bár ez már durva). Szerintem őket be kellett avatni bizonyos szinten.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2005. 03. 21.

 

 

Immáron kevesebb, mint két hónap van hátra a premierig! Nagyon furcsa kimondani… mindjárt megláthatjuk a filmet. Addig is, említettem, hogy a RotS képregény pár lapja kikerült a netre. Ennek segítségével összeállítottam egy kis írást, hogy milyen is jelenleg az űrcsata. Íme:

 

Miután láthattuk a felvezető szöveget a kamera egyből a két Jedi-vadászt követi, amint belevetik magukat a harcokba. Obi-wanra egyből rátapad egy rakatnyi droidvadász. Anakin mögötte van, és igyekszik minél tisztább lövő helyzetet kiharcolni.

 

- Anakin, mögöttem vannak! – kiáltja Obi-wan.

- Húzd a gépet jobbra, hogy tisztán eltalálhassam őket! – válaszol Anakin – Ezt figyeld, R2! Eltaláltam, megvan! – kiált fel győzelem ittasan Skywalker

- Kösz… akkor most keressük meg a parancsnoki hajót, és jussunk mi hamarabb a fedélzetre! – mondja a komlinkbe Obi-wan.

- Vigyázz! Egyenesen előtted van egy csapat Vulture droid… gyerünk, mester, innentől kezdődik a műsor!

- De nem most. Odd Ball, szükségünk van egy kis segítségre!

- Vettem, vörös vezér! A jobb szárnyad felől közelítünk! – válaszol a klón pilóta. Ám kis vártatva ismét beleszól a rádióba. – A fenébe is, túl sokan vannak!

- Várjon, segítek! – válaszol Anakin, ám közbe szól Obi-wan.

- Nem, ne segíts! Csak összpontosíts afeladatunkra, ők majd elvégzik a sajátjukat!

- Obi-wan, vigyázz, rakéták!

- Eltaláltak!

- Mester, Buzz droidok!

- Tűnj el innen, Anakin!

- Nem hagylak itt, Obi-wan!

- Semmit sem tudsz tenni!

- Három… kettő… egy…

- Anakin, ne lőj!

- Elkaptam őket! – kiált bele a komlinkbe a fiú.

- Velük együtt a szárnyamat is... Elvesztettem az uralmamat a gép fölött…

- Csak maradj az oldalamon… landolunk a hangárban – nyugtatja meg mesterét a fiú.

- A hangár pajzs még aktív…

- Bocsánat, mester! – szabadkozik a fiú, és két pontos találattal felrobbantja a hangár pajzs generátorát. Ezután a két hajó landol a Láthatatlan Kéz hangárjában.

- A két Jedire egyből egy csapatnyi droid ront rá, ám a lovagok könnyűszerrel darabokra szedik őket.

- Maradj a gépnél, R2! Dooku… itt van a közelben! – morogja Anakin.

- Csapdát szimatolok…

- Akkor most, mi legyen?

- Besétálunk a csapdába…

Amikor a két Jedi átlép a hangárajtón egy újabb droidsereggel kell szembenézniük. A robotokat Grievous tábornok testőrdroidja vezeti.

- Kenobi tábornok? Anakin Skywalker? Már vártunk önökre…

- Azért vagyunk itt, hogy kiszabadítsuk a főkancellárt – vág vissza Anakin.

- És nem azért, hogy csatlakozzunk hozzá, mint foglyok – fejezi be Obi-wan.

A droidekák és a szuperharci droidok ekkor tüzet nyitnak rájuk.

- Anakin?

- Készen állok!

A két Jedi egy körbevágja a padlót, ahol állnak, ami így beszakad alattuk, ők pedig az eggyel lentebbi szintre esnek. A Magna Guard, Grievous testőre észleli a fennálló veszélyt:

- Ne lőjetek…

A két Jedi landol az alattuk levő folyadékban.

- Üzemanyag…

- Ezért nem lőnek.

- Akkor legalább biztonságban vagyunk, amíg ezen a szinten járunk.

Obi-wan mögött feltűnik két szuperharci droid. A Jedi aggódva néz körül.

- Úgy tűnik, kicsit eltérően definiáljuk a biztonság szót…

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondom, nem sikerült mindenhol pontosan rekonstruálni, de azért már közeljártunk. Érdekes, hogy Grievous még benne van az elején, de Shaak Ti már nincs, szóval furcsa :cool: Az űrcsatás párbeszédek meg egész közeljártak már...

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen. De azért a képregény is elég szépen mellé lövögetett...

 

 

Donát.

Nem lövögetett mellé, csak nem a végleges változat volt benne, (mint az összes filmnek a képregényváltozatában) néhány apró részletben. De mint képregény már végleges volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2005. 03. 22.

 

 

Sok érdekes dolog történt ezen a héten, csak az velük a probléma, hogy vagy sok képre lenne szükség, hogy igazán értelme legyen berakni, vagy túlságosan is elvonatkoztatott a témától. De azért egy igazi spoiler így is akad, és beindult a kép áradat is, melyből egyet be is mutatok. Lássuk tehát a dolgokat!

 

A Jedi-templom bejáratánál egy púpos ember egyenesen egy gyereket visz az álruhás klón osztagosoknak. A púpos ember karjai közt egy gyerek van... Az ember üdvözli a klónokat, és azt állítja, hogy a karjában lévő gyerek egy Jedi.

„Bárki idehozhat egy deformált gyereket, és állíthat, amit csak akar... Honnan tudod hogy ez egy Jedi?” – kérdezi az őrmester a púposembertől.

A gyerek így felel: „Az első indok a fénykardom lenne, ugye???”

 

Hirtelen egy zöld fénykard bekapcsolódik, és végig hasít az őrmester fején. A púpos ember félrelép és bekapcsolja a kék színű pengéjét.

Ekkor rajzolódik ki előttünk, hogy a púpos ember valójában Obi-wan és Yoda. A fiatalabb Jedi megszólal: „Nincs értelme ellenállni. Nem áll érdekünkben senkit sem bántani!”

De a klónok elkezdenek támadni... Egyikük sem éli túl a Jedikkel szemben...

 

Mellékesen ezt lessétek meg :lol: :

 

http://img468.imageshack.us/img468/4089/adamsx9o5ls1ym.jpg

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2005. 03. 23.

 

 

Na ne…, gondoltam magamban, amikor benéztem a fórumra. Aki most tovább akarja olvasni a naplót, jól gondolja meg! Olyan spoilerek következnek, melyek szinte minden titkot felfednek! Szóval vigyázat! Most még abba lehet hagyni!

 

Anakin kinevezése:

 

Yoda: Anakin, a Tanács nem ért egyet kinevezéseddel.

Windu: Igen. Elfogadtuk a főkancellár kérését, és felveszünk a Jedi-tanácsba, de… nem kapod meg a mesteri rangot...

Anakin: Hogyan? Hiszen sokkal erősebb vagyok mindannyiótoknál. Miért nem lehetek mester?

Obi-wan: Anakin!

Anakin: Elnézést… bocsáss meg, Obi-wan.

Mace: Foglald el a helyed, Skywalker. – Ekkor Ki-Adi-Mundi szólal meg, aki hologramként van jelen az ülésen.

Ki-Adi: Átkutattunk minden csillagrendszert… de nem találtuk meg Grievous tábornokot.

Yoda: Nyilván a peremvidéken bujkál a tábornok… az ottani rendszereket kell átkutatnunk sürgősen!

Ki-Adi: És mi a helyzet a Kashyyyk bolygóval?

Anakin: Azt a rendszert jól ismerem… hamar likvidálhatnánk az összes droidot.

Mace: Anakin, ne felejtsd el, neked itt van feladatod! Neked kell felügyelni Palpatine főkancellár minden lépését!

Yoda: Majd én elmegyek a Kashyyykra… jó barátságban vagyok a vukikkal!

Mace: Helyes… Anakin, te menj, és jelentsd a főkancellárnak, hogy sikerült lokalizálni a tábornok rejtekhelyét. És figyeld meg a reakcióját! Talán abból végre kideríthetjük, hogy melyik oldalon is áll valójában.

 

Anakin és Obi-wan utolsó barátságos beszélgetése:

 

Anakin: szükséged lesz rám a küldetéskor, mester!

Obi-wan: Lehet, hogy könnyebb lesz elintéznem, mint egy megvadult banthát...

Anakin: Csalódást keltettem benned, mester. Arrogáns lettem... de rendkívül csalódtam a tanácsban. Mindazonáltal a barátságunk nekem többet jelent mindennél!

Obi-wan: Anakin! Bölcs és erős Jedi lettél! Büszke vagyok rád! Nyugodj meg, annyi klón harcos áll a rendelkezésemre, hogy az Utapaunál háromszor nagyobb rendszert is sikeresen elfoglalnánk! Azt hiszem, hogy nélküled is menni fog a dolog.

Anakin: Ezt nem most hallom először...

Obi-wan: Viszlát, öreg barátom! Az Erő legyen veled!

Anakin: Az Erő legyen veled!

 

Palpatine felfedi magát:

 

Palpatine: Tehát, Kenobi tábornoknak sikerült megtalálni Grievoust... érdekes. Téged pedig megkértek, hogy figyeld, hogy reagálok a hírre, nem igaz?

Anakin: Ők csak véget akarnak vetni a háborúnak, ugyanúgy, ahogy mindenki más...

Palpatine: Ezt mondták neked? És te elhitted? Anakin, ki kell törnöd a ködből, melyet a Jedik vontak köréd! Engedd meg, hogy megtanítsalak az Erő igazi hatalmára!

Anakin: H-honnan ismeri Ön az Erő igazi hatalmát?

Palpatine: A mesterem mindent megtanított nekem az Erőről. És kiismerhettem annak sötét oldalát is!

Anakin: Maga a Sith! - Skywalker bekapcsolja a lézerkardját.

Palpatine: Igen. De nem vagyok az ellenséged. Szükségem van rád, hogy békét teremtsek a Köztársaságba...

Anakin: Segítségemet akarja?! Meg kellene, hogy öljem!

Palpatine: Igen, érzem, hogy szívesen megtennéd... mindig is többre vágytál, mint egy átlagos Jedi...

Anakin: Nem leszek bábu a politikai játszmájában... a Jedi-rend a családom!

Palpatine: De nem vagy tisztában az igazi szándékukkal! Mi lenne, ha azt mondanám, hogy a Jedik valójában meg akarják kaparintani maguknak a Köztársaságot? Félnek tőled, és idővel el fognak pusztítani! Engedd meg, hogy kitanítsalak, és megmutassam neked az Erő igazi hatalmát! - Közeli képet látunk ekkor Anakinról, akit igencsak megizzaszt a hezitálás.

Palpatine: Ha megtanulod uralni a sötét oldalt, akkor képes leszel megmenteni a feleségedet a haláltól!

Anakin: Belőlem nem válhat Sith!

Palpatine: Érzem a haragodat... erőt ad neked! Ha megölsz, akkor a Köztársaságnak megadod az utolsó lökést a káosz felé!

Anakin: Beszámolok mind erről a Jedi-tanácsnak. És kiderítem, hogy mi az igazság!

Palpatine: Anakin, tudom, hogy te bölcs vagy. Csak annyit kérek tőled, hogy meditálj azon, amit mondtam. Ismerd meg a sötét oldal erejét! Az Erőt, mely megmentheti Padmét!

 

Anakin jelent a Jediknek:

 

A Jedi templom hangárjában:

Mace: Most, hogy Grievous tábornok halott, Palpatine-nak be kell fejeznie a háborút. Készítsétek fel magatokat, a Sith akárhol ott lehet! Van egy olyan érzésem, hogy a főkancellár nem fog egy könnyen lemondani hatalmáról... könnyen elkezdődhet egy újabb háború.

Kit Fisto a most megérkező Anakin felé fordul: Anakin, valami baj van?

Anakin: Palpatine főkancellár a...

Mace: Mit tudtál meg, Skywalker?

Anakin: Ő... ő a Sith lord! ő maga mondta nekem... ismeri az Erő sötét oldalát!

Mace: Akkor a legrosszabb sejtésünk beigazolódott...

Anakin: Hadd menjek veletek! Ő túl erős... szükségetek lesz a segítségemre!

Mace: Nem! Érzem, hogy vívódsz, Anakin! Nagyon kemény dolgokon mehettél keresztül... gondolkozz el azon, ami most történt. Ez parancs!

 

A drámai áttérítés:

 

Palpatine irodájában:

 

Mace: Kancellár, ezennel a háborúnak vége!

Palpatine: A háborúnak egyáltalán nincs vége. Meg kell ölni a szeparatista-vezéreket! Példát kell statulálni!

Mace: A Jedik nem fogják folytatni a háborút, csak azért, hogy Ön személyes elégtételt vegyen! Nem fogunk segédkezni az Ön személyes ellenségeinek kivégzésében!

Palpatine: A Jedik azt csinálnak, amit akarnak!

Mace: Le van tartóztatva, főkancellár!

Palpatine: Önök a Köztársaság árulói! - eközben a Sith rejtve előhúzza lézerkardját. - És most megfizetnek az árulásukért! - a Sith lézerkardját keresztül szúrja Saesse Tiin és Agen Kolar mellkasán.

Ekkor egy pillanatra Anakint látjuk: Nem fogom hagyni, hogy meghalj, Padmé! Nem!

Visszatérünk a főkancellár irodájába, aki egy jól irányzott vágással végez Fistoval, és közben a falhoz szorítja Windut, aki mögött kitörik az ablak. Ekkor toppan be Anakin.

Anakin: Főkancellár... Windu mester!

Mace: Anakin, menj innen! Egyre több mindent tapasztalsz meg a Jedivé válás útjáról, de még nem vagy az!

Windu kirúgja a főkancellár kezéből a lézerkardot. Palpatine ekkor villámokat küld Windura, aki azonban a kardjával blokkolja azokat.

Mace: Anakin, segíts! Túl erős, nem tudom legyőzni!

Palpatine: Anakin, ő egy áruló! Ugyanúgy el fog árulni téged, ahogy azt tette velem is! Te nem csak egy vagy közülük, Anakin! Te vagy a legnagyobb! Határtalan az Erőd! Segíts! - Palpatine összeesik.

Mace: Anakin, meg kell ölnünk. Itt és most. Mielőtt ő öl meg minket.

Anakin: Nem, életben kell hagynunk!

Mace: Túl veszélyes lenne életben hagyni!

Ekkor Skywalker, hogy megakadályozza Windu mester mindent eldöntő csapását a Sith-re, levágja a Jedi kezét.

Mace: Ahhhh... Anakin, mit tettél?

 

Keresztelő

 

Windu halála után vagyunk.

Anakin: Mit tettem?

Palpatine: Csak azt, ami elkerülhetetlen volt... ez a sorsod! Segíts nekem, és mi ketten együtt rendet teremthetünk a galaxisban! Gondolj a feleségedre! Megmenthetem őt... ha a tanítványommá vállsz.

Anakin: Meg akarom tanulni a halál legyőzését! - a fiú letérdel. - Igazad volt, mester. A Jedik mindkettőnket elárultak. Immár a Sith-ekhez tartozom...

Palpatine: Anakin Skywalker! Ezennel a Sith-rend kötelékébe tartozol! Mostantól a neved... Darth Vader! Menj el a Jedi-templomba, és tedd meg, ami elkerülhetetlen...Vader Nagyúr! Ne kegyelmezz senkinek. Utána menj el a Mustafarr rendszerbe, és végezz az ott levő szeparatista-vezérekkel! És aztán... ismét a Sith-remd fogja uralni a galaxist! És végre... béke lesz...

 

Anakin és Padmé

 

Padmé Coruscant-i verandáján:

C-3PO jelenti Padménak, hogy egy Jedi vadász érkezett a verandára.

Anakin: Csak azért jöttem, hogy meggyőződjek, jól vagytok. TE és a baba. A helyzet nem a legfényesebb... A Jedik megpróbálták elárulni a Köztársaságot!

Padmé: Ezt nem hiszem el! - fogja a fejét a lány.

Anakin: A saját szememmel láttam, ahogy Windu-mester megkísérelte megölni a főkancellárt...

Padmé: É-és te mit csináltál?

Anakin: Nem hagyom, hogy elárulják a Köztársaságot! Mindenben támogatom a főkancellárt, a Szenátust... és téged.

Padmé egy kicsit elkalandozik:

Padmé: Miről beszélsz?

Anakin: Távol kell tartanod magad a Szenátusbeli barátaidtól... A főkancellár meg fogja őket büntetni, ha véget ér ez az egész...

Padmé: Én az elejétől fogva elleneztem ezt a háborút... mi lesz, ha meggyanúsítanak, hogy én is köztük voltam?

Anakin: Ez nem fog megtörténni... nem engedem...

Padmé: El akarok menni! Valahova messzire innen! Fel akarom nevelni a gyerekünket... de nem itt, valahol máshol, ahol béke van!

Anakin: Én is ugyanezt akarom... De ha véget ér a háború, visszatérhettek... hamarosan életbe lép az új rend... Én pedig képes leszek megvédeni titeket bármitől és bárkitől!

Padmé: Anakin, félek!

Anakin: Bízz bennem, szerelmem! Hamarosan minden jobbra fordul! A szeparatisták a Mustafarr rendszerben gyülekeznek. Odamegyek... és véget vetek a háborúnak. Várj meg itt! Ezután minden más lesz! Ígérem!

 

Mészárlás a Jedi-templomban

 

Trailerből látott füstölő Jedi-templomban járunk.

 

Obi-wan: Minden szinten egy klón osztag tartózkodik... néhányuk Jedi ruhát visel...

Yoda: Át kell állítanunk a kódolt jelzést sűrgősen! - A két Jedi végigmegy néhány folyosón, melyek padlóján elvétve látni halott Jedi és klón testeket.

Obi-wan: Ez egyszerűen lehetetlen... még a padawanokat sem kímélték...

Át kell állítanunk a jelzést, hogy figyelmeztesse az összes Jedit, aki túlélte.

 

...

 

Yoda.: Helyes... sokáig fog tartani, mire rájönnek, hogy átállítottuk a jelzést...

Obi-wan: Mester, mielőtt távozunk... Egy valamit tudnom kell...

Yoda: Tudom, hogy tisztában vagy az igazsággal... el kell fogadnod.

 

Obi-wan bekapcsolja az erőkeresett holofelvételt, mely rögzítette a mészárlást. A felvételen épp Anakin szerepel, két klónnal az oldalán, amint egy védtelen Jedivel áll szemben. Aztán Skywalker lesújt.

 

Obi-wan: Nem! Ez lehetetlen! Ez nem lehet igaz...

Anakin ekkor letérdel Sidious előtt.

 

Sidious: Jó munkát végeztél ifjú tanítványom. Erőd egyik eddig élt Sith-hez sem hasonlítható. Menj, Vader nagyúr, és teremts rendet a galaxisunkban!

 

Obi-wan: Hogy történhetett meg?

Yoda: Nem a miértek számítanak. El kell pusztítanunk a Sith-et...

Obi-wan: Hadd küzdjek meg én az Uralkodóval... nem lennék képes rá, hogy megöljem Anakint...

Yoda: Nem vagy elég erős, hogy elpusztítsd az Uralkodót, Obi-wan.

Obi-wan: De Anakin nekem olyan, mintha a testvérem lenne... nem tudom őt megölni!

Yoda: Az ifjú Skywalkert elcsábította az Erő sötét oldala... Ő már nem az a fiú, akit te kitanítottál... ő már Vader.Ideje mennünk. Szembe kell néznem az Uralkodóval!

 

Sidious a Szenátus előtt

 

Sidious a Szenátus előtt áll, oldalán Sly Moorral és Mas Ameddával.

- A Jedik megkíséreltek megölni... sikerült megsebesíteniük, és az arcomat is elváltoztatták, de biztosíthatok mindenkit, hogy hatalmam sosem volt még ekkora! A Jedik árulók... ezért a megmaradt lovagokat felkutatjuk... és elpusztítjuk. A háborúnak vége. A szeparatistákat legyőztük, a Jedi lázadást pedig sikerrel elfojtottuk. Egy új világ kezdetén állunk, Szenátorok! Annak érdekében, hogy hatékonyabban fenn tudjuk tartani a rendet és a békét, a Köztársaság ezennel átalakul az első Galaktikus Birodalommá! Egy Birodalommá, melynek élén továbbra is én állok! És olyan államformát hozok létre, mely minden lehetőséget megad az életre!

 

A Szenátus ujjong.

 

Padmé: A demokrácia elpusztult... hangos éljenzések közepette.

Bail: Nem hagyhatjuk, hogy ez megtörténjen!

Padmé: Most még nem tehetünk semmit... még...

 

Obi-wan és Padmé beszélgetése:

 

Ismét a verandán vagyunk, ezúttal Padmé és Obi-wan beszélget.

 

Padmé: Obi-wan! De örülök, hogy életben vagy!

Obi-wan: A Köztársaság elbukott... a Jedik meghaltak.

Padmé: Tudom.

Obi-wan: Azt hiszem, hogy ez a nap több száz évre előre meghatározza a történelmünket...

Padmé: De a Szenátus... Talán még van remény...

Obi-wan: Sajnálom Padmé, de nincs. A Sith uralja a galaxist, csak úgy, mint a Köztársaság előtt.

Padmé: A Sith?

Obi-wan: Anakint keresem... nem tudod, hogy hol van? Muszáj segítened, Padmé, Anakin nagy veszélyben van! Átállt az Erő sötét oldalára!

Anakin: Ezt kimondta neked?

Obi-wan: Láttam, ahogy véget vetett a Jedi-templomban a padawanok életének...

Padmé: Nem! EZ lehetetlen! Ő nem tenne ilyet!

Obi-wan: Anakint ugyanúgy becsapták, mint minket... úgy tűnik, hogy a főkancellár -a Császár - áll minden mögött, beleértve a háborút is! Dooku halála után Anakin lett az új tanítványa! Meg kell találnom őt!

Padmé: Meg akarod ölni, igaz?

Obi-wan: Nagyon nagy fenyegetést jelent a galaxisra nézve! - Padmé leül, Obi-wan pedig feláll, és elindul kifelé. - Ő a gyerek apja, igaz? - Padmé nem válaszol, csupán sír, és egy japor faragást tart a kezében. Egy kicsit később Obi-wan elbújik a lány hajóján.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nyers fordításokért elnézést kell kérnem így egy év távlatából, de igyekeztem :D Azért fura. A spoilerek néha tökéletesek, néhol pedig totális káosz uralkodik bennük. Pl. az elsőben a Tanács jelenet összeolvasztották az Aayla-s jelenettel. Az a vicc, hogy Windu elküldi Anakint reakció figyelésre, közben pedig nincs is mit jelentenie a fiúnak, hiszen nem is tudják még, hol van Grievous :):lol:

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó volt most újra elolvasni ezeket. Ahogy bejött a jó idő, rögtön eszembe jutott, milyen volt tavaly tavasszal, amikor mindannyian az EP3-ra várakozás lázában égtünk... :lol: Faltuk az információmorzsákat. Bár ezek már inkább szeletek vagy gombócok, nem morzsák. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.