Ugrás a kommentre

Napló topic


Donát

Ajánlott hozzászólás

Sidious a Szenátus előtt

 

Sidious a Szenátus előtt áll, oldalán Sly Moorral és Mas Ameddával.

- A Jedik megkíséreltek megölni... sikerült megsebesíteniük, és az arcomat is elváltoztatták, de biztosíthatok mindenkit, hogy hatalmam sosem volt még ekkora! A Jedik árulók... ezért a megmaradt lovagokat felkutatjuk... és elpusztítjuk. A háborúnak vége. A szeparatistákat legyőztük, a Jedi lázadást pedig sikerrel elfojtottuk. Egy új világ kezdetén állunk, Szenátorok! Annak érdekében, hogy hatékonyabban fenn tudjuk tartani a rendet és a békét, a Köztársaság ezennel átalakul az első Galaktikus Birodalommá! Egy Birodalommá, melynek élén továbbra is én állok! És olyan államformát hozok létre, mely minden lehetőséget megad az életre!

 

A Szenátus ujjong.

 

Padmé: A demokrácia elpusztult... hangos éljenzések közepette.

Bail: Nem hagyhatjuk, hogy ez megtörténjen!

Padmé: Most még nem tehetünk semmit... még...

Azért ennek a résznek így jobban örültem volna. Félre értés ne essék, pont úgy tetszik, ahogy van most a filmben, de így még jobb lett volna. Két fontos tényezővel még kicsit súlyosabb lehetett volna ez a jelenet: Palpatine kikiáltja a Birodalmat, és hozzáteszi, hogy ő lesz az Uralkodó. És a Szenátus ujjong, még inkább nyomatékosítaná, hogy a Szenátus csupán látszólagos, a Köztársaságnak pedig végleg vége.

A második Padmé mondata. Szvsz ez sem lett volna rossz végszó és illett volna Padméhoz, sőt, ezzel az egész "Lázadást szervezünk" szálat is ki lehetett volna váltani hiányérzet nélkül (most nekem az van), és Padmé is régi fényébe tündökölne. Vagyis küzd a demokráciáért, de belátja, hogy ez a pillanat nem alkalmas. Mint az ep1-ben. És máris meglenne az utalás a Lázadásra, és ráadásul a nézőben ott lenne egy halvány remény, hogy na, azért mégsem alakul minden olyan borzalmasan rosszul... aztán persze ezt a reményt szétzúzza Mustafar, de akkor is. Ezzel a két kiegészítéssel szerintem még jobb lett volna ez a jelenetsor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Lucas azért szabadult meg ezektől a részektől, mert az ep.3-nak bórus, "minden elveszett" hangulatot akart csinálni, amit könnyen visszafogott volna, ha már a Birodalom megalakulásánál megemlitik, hogy idő kérdése és ellen-támadásba lendülnek... Igy viszont, hogy Padmé búskomoran konstatálja az új rendszer megalakulását, sokkal szomorúbbá és drámaibbá is válik a jelenet... számomra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is igaz, ezért mondom, hogy a filmben látottak is tökéletesek. Viszont Sidious Uralkodóvá nevezése szerintem azért hiányzik. Elvégre neki ez kellett, hogy Uralkodó legyen, és éppen ezt nyirbálták ki. Pedig milyen szép lett volna az is, ha mondjuk így zajlott volna a mondókája:

 

Biztonságunk és stabilitásunk érdekében a Köztársaságot átszervezem, neve mától Első Galaktikus Birodalom! - tapsi szünet - S e méltóságteljes testület most személyemben független Uralkodót választott egy ÉLETRE!!! - és akkor emelné a kezét a tapsikoló Szenátus felé

 

Szvsz ez sem lett volna semmi :lol:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Padmé utalása. Nem kellett, túl eröltetett. Ezek a jó emberek azt se tudják milyen lesz a Birosalom. Ráadásul sztem a 80%-uk tényleg hisz abban, hogy jó lesz. A következő évtizedek alatt szépen rájönnek, hogy hazugság volt az egész. Így a felépített. Padmé mindentudása, és az egész lázadói kavarás túl korai. Sztem Lucas inkább ezért vágta ki. Ami elhangzik az pont elég. Ebből kiderül, hogy Padmé volt talán legjobban képben az egésszel kapcsolatban. Majd halála után Bail.

 

Palpatine minek kiáltsa ki magát császárnak? Szerintem ez a Birodalom kikiáltásának pillanatában magától értetődött. Kissé ripacs lett volna, meg rosszul is hangzik. Ááá én leszek a császár mindörökké vazzeg... Ilyen szinten jó, hogy nem nézte hülyének a szenátust.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek a jó emberek azt se tudják milyen lesz a Birosalom.

A jó emberek pontosan tudják, hogy milyen lesz. Padmé meg minden, csak nem mindenttudó, éppen ez a bajom, hogy az ep3-ban semilyen az ep1-es és ep2-es énjéhez képest.

 

Sith, naná, hogy ripacskodik. Meg aztán, ennyi alapján a szenátorok azt is gondolhatták, hogy ők az urak. Palpatine meg már így is nagyon hülyének nézte a Szenátust, szvsz ezzel az eggyel már nem lett volna jó.

Így leírva persze, hogy rosszúl hangzik (főleg, mert én fogalmaztam át a script alapján), de zenével, mozgó képpel és Lucas profizmusával szuper lehetne.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szenátus-Templom-Mustafar montázs pedig nagyon szépen ki van centizve. Biztos vagyok benne, hogy jó pár variációt kipróbáltak a vágó-szobában és szerintem profi munkát végeztek. Ahogy Padmé szomoruan megjegyzi, hogy a Köztársaság elbukott, majd hirtelen Nute Gunray lemászárlására kapcsolunk, amivel valóban végleg véget ér a Klón-háború és megkezdődik a Birodalom uralma... egyszerüen perfect!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jó emberek pontosan tudják, hogy milyen lesz. Padmé meg minden, csak nem mindenttudó, éppen ez a bajom, hogy az ep3-ban semilyen az ep1-es és ep2-es énjéhez képest.

 

Sith, naná, hogy ripacskodik. Meg aztán, ennyi alapján a szenátorok azt is gondolhatták, hogy ők az urak. Palpatine meg már így is nagyon hülyének nézte a Szenátust, szvsz ezzel az eggyel már nem lett volna jó.

Így leírva persze, hogy rosszúl hangzik (főleg, mert én fogalmaztam át a script alapján), de zenével, mozgó képpel és Lucas profizmusával szuper lehetne.

Szerinted a szenátus tudja milyen lesz a Birodalom? Elnyomás, kizsákmányolás meg hasonlók? Ezekről fogalmuk sem volt. Azt hitték, hasznot húzhatnak az egészből, és volt olyan is aki tényleg jobb sorsot várt a rendszertől.

 

Padmé ebben a részben már nem igazán politizált. Ezért én nem nevezném őt semilyennek. Terhes volt, egyértelmű, hogy jobban érdekelték a családi dolgok mint a politika. Lásd a mustafari kérését anakinhoz...őt már az se érdekelte, hogy a Sith uralja a galaxist, csak ők ketten bújjanak el, és éljenek a gyereküknek. Az, hogy később mi lett volna más kérdés. Én teljesen megértem Padmét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szenátus-Templom-Mustafar montázs pedig nagyon szépen ki van centizve.

Szerintem is. Ez a jelenetsor így tökéletes, zene, vágás, utalások. Kérdésekre vágással válaszolnak. Mint amit Bomarr is írt, mert Ki tette ezt, azt bevágják a mészárló Anakint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerinted a szenátus tudja milyen lesz a Birodalom? Elnyomás, kizsákmányolás meg hasonlók? Ezekről fogalmuk sem volt. Azt hitték, hasznot húzhatnak az egészből, és volt olyan is aki tényleg jobb sorsot várt a rendszertől.

Ez tiszta sor. De ott vannak a emberek, mint Padmé, Bail, Mon Mothma és a hajdani lojalisták az ep2-ből, akik mind tiltakoztak a háború ellen. Kevesen vannak, de akkor is, ők látták, hogy itt zsarnokság van kialakulóban (Padmé is mondta). Palpatine nem mindenkit vezetett meg, és nem mindenki olyan optimista, hogy azt reméli, tényleg jó lesz a Birodalom. Ezeket az embereket hiányolom, mert pillanatnyilag úgy néz ki, hogy még Bail és Padmé is csak ül, és lesik a Birodalmat. Mert semmi jelét nem adja egyik nagy demokrácia hívő sem, hogy na, hát a zsarnokság ellen azért mégis kéne tenni valamit. Jó, Bail legalább tesz, elment Jediket menteni, de a Szenátusban már ő is kusban kuksol.

És éppen ez a gondom Padméval. Az, aki visszament a bolygójára totális túlerő ellen harcolni a népe szabadságáért; az, aki a Köztársaság békéje miatt kockáztatta az életét és szemben állt az egész Szenátussal emiatt; az aki besurrant egy bolygóra, hogy kimentse egy barátját, most nem tesz semmit a kialakuló zsarnokság ellen. Jó, pillanatnyilag nem is tehet semmit, de a hajlandóságot sem érzem ki belőle. Látja, hogy mi folyik itt, de nem tesz ellene. Oké, elfogadom, hogy már jobban érdekli a családja, ez nagyon helyes is. De akkor is, hová tűnt a régi Padmé? Aki királynő létére mindig az élvonalban harcolt, szavakkal a Szenátusban és fegyverrel a harctéren? Ehhez a Padméhoz képest az ep3-ban sirdogáló, lemondó Padmé semilyen (első körben lemondot a Köztársaságról, másodikban a férjéről, harmadikban a gyerekeiről, negyedikben az életéről - más kérdés, hogy ezeknek én is tudom és elfogadom az okát, csak nem minden esetben tetszik).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. Padmé ebben a részben elsősorban anya, feleség, Anakin támasza. Ezért (is) kerültek szenátori jelenetei. Az első két részben Padmé független volt, nem kellett felelősséget vállalnia senkiért közvetlenül, csak a bolygójáért közvetve. De ő maga azt cselekedhetett, amit akart. Bírálhatta a szenátust, anélkül hogy bárkiért felelni kellett volna. A bolygóját képviselte. A saját érdekeit.

 

13 évvel később Padménak már elsősorban Anakin számít. A gyerekek. vissza akar vonulni , ő maga mondja. Látja, hogy mi történik, de azt is tudja, hogy ez már nem az ő feladata. Neki most már végre gondolnia kell a családjára. Épp itt az ideje. Ő már eleget harcolt. Nem kezd el szervezkedni. Szerintem így van ez rendjén.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát szerintem királynőként is felelős volt a népéért, nem csinálhatta azt, amit akart, különben rossz királynő lenne (azaz inkább diktátor). Később ugyan ez a helyzet. És a terhesség szvsz nem öl ki egy anyából olyan eszméket, ami Padméban van, mert ezzel értelmetlenné válik a halála is. Hiszen ha már semmit sem számít neki a demokrácia, a szabadság, a Köztársaság szelleme, akkor minek kesereg a demokrácia, a szabadság és a köztársasági eszme egyéb sírbaszálásáért, ergo ezek miatt nem is kell bánkódnia. Már pedig nálam a halálához ez is közre játszott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számít neki, hogy mi történik, hogy köztársaságból birodalom lesz, de most már jobban mérlegel mindent, mint eddig. Eddig forrófejű volt. Makacs. Ami a szívén, az a száján. Most, hogy egy Jedi férje, és egy (szerinte) gyerek anyja, már százszor meggondolja, mielőtt bármit is mondana. Azt írtam, első sorban anya, s csak másodsorban politikus, és nem azt, hogy nem érdekli a dolog. A filmben csak rá kell nézni az arcára, és látszik, micsoda fájdalmat érez.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

vissza akar vonulni , ő maga mondja. Látja, hogy mi történik, de azt is tudja, hogy ez már nem az ő feladata. Neki most már végre gondolnia kell a családjára. Épp itt az ideje. Ő már eleget harcolt. Nem kezd el szervezkedni. Szerintem így van ez rendjén.

 

Donát.

Nem is tudod, mennyire igazad van!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2005. 03. 24.

 

 

Folytatása következik…

 

A szeparatisták halála

 

Anakin utasítja R2-t, hogy maradjon a hajó mellett.

Néhány szeparatista, köztük Nute Gunray, beszél Sidioushoz: Minden a tervek szerint alakul, Nagyúr!

Sidious: Helyes, alkirály! Deaktiváltátok a droid hadsereget?

Nute: Igen, Nagyúr!

Sidious: Kiváló! Megérkezett már az új tanítványom, Vader Nagyúr?

Nute: Pár perccel ezelőtt landol!

Sidious: Jól van... ő majd gondoskodik magukról!

 

Vader előveszi lézerkardját, és egyből három szeparatistával végez, beleértve San Hillt, egy geonosisit, aki talán Poggle. Ekkor mindenki el kezd menekülni. Ezután a Sith az Erőt használja egy Aqualish ellen, majd megöli Shu Mait és Tambort. Immáron mindenki halott, kivéve Nute Gunrayt.

Nute: Sidious nagyúr békét ígért nekünk...

Vader bevégzi feladatát.

 

Az Uralkodó és Yoda találkozása – első rész

 

A Császár az irodájában székénél ül, mellette szolgája, Mas Amedda foglal helyett. Yoda belép a szobába, mire a Vörös Gárdisták neki támadnak. Yoda elhárítja támadásukat, és a két őr ájultan esik össze. Ezután a Jedi a Sith felé fordul, aki éppen Vaderrel beszél holoneten keresztül. „Akkor tehát a háborúnak vége! Azzal, hogy megölted a szeparatista vezetőket, békét teremtettél a galaxisban!” – jelenti ki Sidious, mire Vader felel: „Köszönöm, Nagyúr!” Ekkor az Uralkodó észreveszi a belépő Yodát. A Jedi összeráncolja a szemöldökét.

Yoda: Látom, új tanítványod van főkancellár… vagy inkább hívjalak Császárnak?

Palpatine: Túlélted…?

Yoda: Meglepődtél…?

Palpatine: Az arroganciád elvakít mester… most pedig lásd meg, hogy mekkora hatalma van a sötét oldalnak!

A Császár nagyon erős áramokat küld Yodára, akit keresztül repít a termen. Yoda nagy nehezen felkel.

Yoda: Nincs számodra mondanivalóm, Sidious nagyúr! Az uralmadnak ezennel vége…

Ekkor a kép átvált a Mustafarr-ra.

 

Anakin és Padmé utolsó találkozása

 

Anakin: Padmé, láttam odakint a hajódat! Hogy kerülsz ide?

Padmé: Oh, Anakin…

Anakin: Semmi baj… Most már biztonságban vagy… de miért jöttél ide?

Padmé: Aggódtam miattad. Obi-wan szörnyű dolgokat mondott rólad… hogy áttértél a sötét oldalra, és gyerekeket öltél...

Anakin iszonyatosan dühös lesz, Padmé pedig rémülten hőköl hátra.

Anakin: Beszéltél Obi-wannal? Egymás ellen akar minket fordítani. Sokkal nagyobb az Erőm, mint amiről egy Jedi valaha is álmodott, és ezt mind érted tettem. Hogy megvédjelek.

Padmé: De én nem akarom, hogy erős légy, nem akarom, hogy megvédj! Csak a szerelmedet szeretném!

Anakin: A szerelem nem ment meg a haláltól! Csak az az óriási Erő, melyet megszereztem magamnak. Nem akarlak úgy elveszteni, ahogy elvesztettem az anyámat! – Ekkor Anakin nagyon hátborzongatóan néz.

Anakin: Nem kell többé bujdosnunk. Békét teremtettem a Köztársaságban. Nagyobb az Erőm, mint a főkancellárnak valaha is lehet… legyőzöm őt, és ketten együtt uralhatjuk a galaxist! Minden úgy lesz, ahogy én terveztem…

Padmé: Nem, ezt nem hiszem el! Anakin, hogy mondhatsz ilyeneket? Obi-wannak igaza volt…

Anakin: Elegem van Obi-wanból! Nem akarok róla többet hallani! A Jedik ellenem fordultak, akárcsak a Köztársaság.

(Obi-wan ekkor hallótávolságba ér)

Anakin: Ne fordulj te is ellenem!

Padmé: Anakin, én mindig szeretni foglak… de most egy olyan úton indultál el, melyen nem követhetlek… többé már nem az vagy, aki voltál…

Anakin ekkor elkezdi a lányt fojtogatni, aki a torkához kap.

Anakin: Obi-wan miatt, igaz! Minden miatta van! Most is vele jöttél ide! ELÁRULTÁL!

Padmé: Nem… nem, esküszöm…

Obi-wan ekkor előbújik rejtekéből, és rákiált Anakinra:

Obi-wan: Engedd el!

Anakin, aki eközben figyelmen kívül hagyja felesége szenvedését: Mit akartok tőlem, mit terveztek?

Obi-wan: ENGEDD EL!

Anakin: NEM ENGEDEM, HOGY ELSZAKÍTSD TŐLEM! (ekkor a lányt neki löki a szemközti falnak.) Már így is ellenem fordítottad!

Obi-wan: Te magad szakítottad el magadtól! Hagytad, hogy a sötét oldal elhomályosítsa látásodat, mígnem te magad is azzá váltál, aminek elpusztítására felesküdtél!

Anakin: Ne oktass ki, Obi-wan! Keresztül látok a Jedik hazugságain! Én nem félek a sötét oldaltól, ellentétben veled! Békét és rendet teremtek az ÉN új birodalmamban!

Obi-wan előveszi a lézerkardját: A TE új birodalmadba? Én, mint a Köztársaság szövetségese, ezt meg fogom akadályozni, Anakin!

Anakin: Szóval ellenem fordulsz? Viseld a következményeit! – Anakin is aktiválja lézerkardját.

A két szablya összecsap, Padmé pedig élettelenül terül el a földön.

 

Az Uralkodó és Yoda találkozása – második rész

 

Ezután visszavált a kép a Coruscant-ra, a mesterek párharcára.

 

Palpatine előveszi kardját, és gyűlölködve Yoda szemébe néz.

Palpatine: Nem tudsz megállítani! Darth Vader erősebb mindannyiunknál! – Lesújt a Jedire lézerkardjával, Yoda viszont védi a vágásokat.

Yoda: Alighanem a tanítványodba vetett hited okozza majd végzeted! Vagy a hited a sötét oldalban! – Ezúttal a Jedi indít támadást. A két mester immár a Szenátusi arénában harcol egymással. Sidious ismét villámokat küld a Jedire, ezeket azonban már blokkolja Yoda.

Yoda: Elpusztítalak! Ahogy Obi-wan is elfogja a tanítványodat! – Ekkor a Jedi átugrana a Sidioushoz közelebbi szenátusi csészébe, ám telibe találja a Sith villáma, melynek következtében lezuhan.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az Anakin Obi-wan párbeszéd, annyira, de annyira jó! Annyira élvezem mindenegyes momentumát a filmben. Itt még kimaradt pár mondat, de már majdnem teljes.

 

A kedvenc mondatom :

 

You've allowed this dark lord, to twist your mind... until now, you've become that very thing, you've swored to destroyed. (nem vétettem hibát? Késő van :D )

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tiszta sor. De ott vannak a emberek, mint Padmé, Bail

Ki mondta, hogy mindenki? Elég ha a szenátus 80%-a ilyen. Én rájuk céloztam. Szervezkedni csak akkor lehet, ha a legtöbb rendszer csalódott lesz. Ekkor még a földhöz is verheti a seggét Bail Organa, akkor se lesz több szövetségese.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, ez el van fogadva, hogy pár ember nem fog lázadást szítani. De azért a petíciós rész nem lett volna rossz, ezzel jelezvén, hogy azért az a maradék 20% nem a seggén ül, és várja, hogy hátha jobbra fordulnak a dolgok. Ezért bírom Organat, ő legalább tényleg tesz valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj pl. ezzel a petíciós résszel is, hogy önmagában nincs értelme. Nem is illik bele a filmbe már így, hogy nincs mellette a politikai szál.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2005. 03. 31.

 

 

Alig hiszem el, hogy egy hét telt el utolsó írásom óta, de hát röpül az idő… vagy mégsem? Egy biztos, immáron nem lesz több jubileum, mert az utolsó ötvenest is elhagytuk… negyvennyolc nap. Ennyi maradt. Na meg persze rengeteg kép… szerencsések (Tibi) már elolvashatták az Episode III regényt, így számukra már nem maradt spoiler, ám mások (pl. én) még mindig várnak kisebb infókra, bár valószínűbb, hogy inkább csak képek jönnek. Mindenesetre, most következzen egy kis párbeszéd Anakin és Palpatine között, utána pedig két remek kép – az egyik a villámoktól sújtott Yodát ábrázolja, a másik egy könyv lapja, felfedezhető rajta az égő Vader, illetve a fiú megmaradt része a műtőasztalon! Íme:

 

Palpatine: Kérj bármit, Anakin, megkapod!

Anakin: Most viccel?

Palpatine: Semmit sem mondtam még ennyire komolyan. Válassz valamit! Akármit!

Anakin: Rendben… azok az új fajta suhanók egész jók…

Palpatine: Megkapod. De nem akarsz helyette inkább egy csatahajót?

Anakin: És nagyon tetszik a szenátori apartman rész is… az egész épület.

Palpatine: Megkapod!

Anakin: De hát ezt nem teheted meg!

Palpatine: Dehogynem!

Anakin: Corellia… Corelliát akarom!

Palpatine: A bolygót, vagy az egész rendszert? Hadd lássam, hogyan fedezed fel az igazat saját magadról! Értesz most már? Meg tudok adni neked akármit, amit csak akarsz!

Anakin: És ha azt kérném, hogy fejeződjön be a háború?

Palpatine: A holnapra be fog!

Anakin: Hogyan?

Palpatine: Most arról beszélgetünk, hogy mit szeretnél! Majd később megbeszéljük, hogyan!

Anakin: És mit kellene tennem mindezért?

Palpatine: Változtasd meg az életed! Tégy úgy, ahogyan te magad jónak látod! Tedd meg, amitől a Jedik legjobban félnek! Tedd, amit helyesnek vélsz! Fedezd fel magad! Élvezd az életet! Anakin, készen állsz, hogy megtudd az igazságot saját magadról! Ne állj ellent! Tudom, hogy mit szeretnél legjobban! Hagyd ott a Rendet, és élj a szerelmednek!

Anakin: Nem hagyhatom el a Jedi-Rendet!

Palpatine: Dehogynem!

 

http://img377.imageshack.us/img377/3303/story15lg1hr.jpg

 

Edit: Sajnos a műtőasztalos scannelt lapot nem találtam meg a gépemen :para:

 

Donát.

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.