Ugrás a kommentre

Napló topic


Donát

Ajánlott hozzászólás

Na én ettől már teljesen kész vagyok :oops: Majd megnézem a kérdéses részt, mert most már össze vagyok zavarodva.

A filmben így szerepel ez a rész:

 

MACE: A Köztársaság Galaktikus Szenátusa nevében letartóztatom, kancellár. (mindannyian bekapcsolják kardjaikat)

 

PALPATINE: Ezt vegyem fenyegetésnek, Jedi mester?

 

MACE: A szenátus fog dönteni a sorsáról.

 

PALPATINE (kitörő dühvel): Én vagyok a szenátus!

 

MACE: Még nem!

 

PALPATINE: Akkor ez árulás!

 

Krande ezt így is el tudná képzelni:

 

MACE: A Köztársaság Galaktikus Szenátusa nevében letartóztatom, kancellár. (mindannyian bekapcsolják kardjaikat)

 

PALPATINE (kitörő dühvel): Én vagyok a szenátus!

 

MACE: Még nem!

 

PALPATINE: Akkor ez árulás!

 

Rövidebb, de így is jó hatású párbeszéd. De szerintem a hosszabb jobb, mint már leírtam. :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs gond vele, csak Krande felhozta, hogy ha kivágják az említett két középső mondatot ("Fenyegetsz engem..." és "Majd a Szenátus dönt...") úgy sem lenne rossz. Vagyis:

- A Köztársaság Galaktikus Szenátusa nevében, letartóztatom kancellár.

- Én vagyok a Szenátus.

 

De hozzá tette azt is, hogy "ami senkinek nem jutott eszébe és talán jobb is".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy egyben megnéztem az első három részt, feltűnt (főleg persze a 3.-ból), hogy Windu mennyire nem tudja kezelni az embereket. :yeah:

valami képessajtótermékben olvastam h amikor Samu L-t szerződtette Lucas, megkérdezte, nem zavarja.-e ha végig csak parancsszavakat kell kiabálnia... akkor máég nagyon nem értettem, hoghy ez mint karakterjellem kellett neki :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mind szép és jó, csak azt nem értem, hogy mindez hogy kapcsolódik a napló topichoz? :oops:

 

 

2005. 05. 02.

 

Istenem, már megint nagyon régóta nem jelentkeztem, de mit csináljak, ha egyszerűen elfogyott a spoiler? Persze jelenthettem volna, hogy megérkezett a könyv kis hazánkba is, ami meglátásom szerint nagyon jóra sikeredett, megmutathattam volna egy csomó képet – bár akkor vélhetően e napló a megabájtok súlyos útvesztőjébe tévedt volna – és beszámolhattam volna a hazai marketing alakulásáról. Ez utóbbit igyekszem pótolni. Hazánkban a legtöbb nagy mozi éjféli premieren adja a harmadik részt, ám Budapesten kívül sehol másutt nem látható feliratosan. Sőt, Budapesten is csupán két helyen: a MOM parkban, ahol Közép-Európa legnagyobb digitális vetítőterme van – fantasztikus kép, fantasztikus hang, plusz jelenetek) és a Duna Plaza, ahol a szokásos NAGY premier van. Erre sikerült jegyet vennem, és erről fogok beszámolni.

Maga a marketing rész is egész kedvezően alakul – irodalom tekintetében már megjelent a Vizuális Enciklopédia, a Fantasztikus Gépezetek és maga a könyv). Ha a figurákra fáj a fogunk, akkor sem érhet minket csalódás, rengeteg különböző minifigura áll rendelkezésünkre. A legokban sem szenvedünk hiányt, sőt, akár még lézerkardot, és Vader-sisakot is szerválhatunk magunknak. Egy szóval sok „nagy hal” kapható.

Érdemes megjegyezni, hogy mától a zenealbumot is meg lehet venni – nagyon jó, csak rövid, ezt ellensúlyozandó, egy remek DVD is társul mellé!

Ennyit a merchandesine-ról, most már foglalkozzunk egy kicsit komolyabb dolgokkal. Például azzal, hogy lezajlott a Celebration-3, ahol Episode III-as jelenetek mellett megjelent a stáb nagy része, köztük George Lucas is, aki készséggel válaszolt a kérdezők kérdéseire. De térjünk csak vissza arra az említett Episode III-as jeleneteket tartalmazó videóra! Íme a részletes leírása, ha már mozgóképeket nem tudok szolgáltatni dokumentum formájában… Az írást természetesen Plokoom és a starwars.hu közreműködésével mutatom meg nektek:

 

A montázs az űrcsata képeivel és Anakin Han Solós mondatával indult: "kezdődik a műsor". A közönség ezután láthatta, ahogy robbanás rázza meg az egyik csatahajót, és a belsejéből roncsokat és harci droidokat szippant ki az űr. A következő képen Anakin cipeli Obi-want a lift felé. Látható volt az a pillanat, amikor Mace Windu visszaveri az Erő-villámokat Palpatine-ra, majd néhány külső kép a Coruscant-i operaházról. A rövid szerepben feltűnő George Lucas is felfedezhető volt az egyik kép bal alsó sarkában, az épület bejárata mellett.

Kashyyyk sem maradt ki az összeállításból: Yoda és klónharcosai az ellenséget kémlelik egy fák tetején épült parancsnoki bunkerben. A háború másik helyszíne a porlepte bolygó, melyről békés képeket láthatott a közönség, majd pedig az életéért küzdő Ki-Adi-Mundit, akit túlerőben támadnak saját klónharcosai. Luminara Unduli is látható volt klónokkal.

A következő látványosság a Szenátus csarnokában játszódik: Yoda megállít egy szenátusi csészét, és visszalöki Darth Sidious felé. A zöld Jedi-mestert villámok találják el, és a nézők döbbenetére keményen nekiütközik a falnak, majd a földre zuhan. Látható volt még, ahogy Padmé megérkezik Mustafarr-ra: leereszkedik a hajó, és kinyílnak a leszállótalpak, majd Obi-wan áll a hajó rámpájának tetején.

Következett egy látványos felvétel arról, ahogy Padmé és C-3PO köszönti Anakint a Coruscant-i verandán. A panoráma lélegzetelállító. A közönség elcsíphetett még Obi-wan és klónharcosai megbeszélését - a Jedi vadászgépe vetíti ki Utapau képét, remek felvételeket láthatott Grievous és Obi-wan üldözéséről - látható volt egy részlet, ahol mindketten egy "lándzsába" kapaszkodnak -, majd ismét Mustafarr következett: Anakin az Erő segítségével bezár minden ajtót a szeparatista bunker tárgyalóteremében, és felkészül a mészárlásra. Az Uralkodó klónharcosok kíséretében megérkezik a vulkánbolygóra. A közönség láthatta Sidious első reakcióját, majd pedig Palpatine hajóját, ahogy az esőben leszáll Coruscant-on. A montázsban szerepelt Polis Massa is, valamint a naboo-i temetés - a szürkületben hatalmas gyászmenet vonul át egy hídon. Mindenki egy szigetre tart, és gyertyát tart a kezében. A képeken feltűnik Naboo királynője is. Végül a Tantive IV repül el Alderaan havas hegycsúcsai fölött, és fehér épületek közt leszáll.

 

A közönség kitörő lelkesedéssel fogadta az eddig nem látott képkockákat.

 

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ám Budapesten kívül sehol másutt nem látható feliratosan. Sőt, Budapesten is csupán két helyen: a MOM parkban, és a Duna Plaza, ahol a szokásos NAGY premier van.

És a Westendben is volt feliratosan, én ott néztem (de csak 19-e délelőtt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2005. 05. 05.

 

Immáron kevesebb, mint két hét van hátra a Star wars Episode III Revenge of the Sith premieréig. Mégis… ez a két hét, illetve tizenhárom nap, hosszabbnak tűnik, mint a mögöttünk álló majd’ három év. Olvashatjuk a könyvet, hallgathatjuk a filmzenét, sőt, minap volt szerencsém megismerkedni az új matricákkal is, de a film még mindig nincs itt. Jeleneteket már láttam belőle, de az egészet nem. Apropó, jelenetek! Fantasztikus kémvideók kerültek napvilágra, melyek most már végül is nem is azok, ugyanis a harmadik rész játékából van – ami óriási csalódásra csak Xboxra és PS2-re jött ki :roll:. – Egy szóval rengeteg kisebb videóval találkozatunk, melyek egy-egy pálya előtt láthatóak. Ezeknek csupán egy részét láttam, de azok igen meggyőzőek voltak. Van azonban szerencsésebb ember is nálam, aki az ILM-nél dolgozik, és így már az egész filmhez volt szerencséje. Olvashattatok vele interjút mind a starwars.hu-n, mind a régebbi naplóban. Most viszont olyan híreket osztott meg az oldallal – és így persze velünk, rajongókkal is – amit sokan irigyelhetnek. Nevezetesen: látta a filmet.

 

„Szia, Plok!

 

Ma sikerült megnéznem a kész filmet!

 

Aranybetűs ünnep lesz május 19!

 

K***a jó a film! Majdnem ledöntötte az első helyről nálam az

Empire-t (ami az én esetemben nagyon nagy szó :D)

Szuper, leírhatatlan, eszméletlen!!! Látni kell! A film az első kb. 20 perc után egyre nyomasztóbbá válik. A korhatár nagyon-nagyon indokolt, nem is csak a leeső végtagok miatt (pedig szép számmal vannak :?), de az egész hangulata, a kisugárzás, ami átölel, és nem enged, egyszerűen GONOSZ és hihetetlenül megrázó. A színészek szuperek, még Portman is, aki szerintem mindig is a gyenge pontot jelentette az új trilógiában. Ewan és Ian elviszik a filmet a hátukon, úgy, ahogy igazi Shakespeare színészekhez illik (hiába, azért az angol színész iskola. :?). Hayden az EP2-höz képest mérföldekkel jobb. Az ILM munkája remek (Oscart nem kap, mert nem korszakalkotó, de a mai nagyon erős konkurencia szintjét simán hozza, plusz az új részek legjobb FX jelenetei ebben vannak). Yoda végre úgy játszik, amint a báb (ez nekem nagy sérelem volt a második epizódban, ahol "túljátszatták" az animátorok). Williams zenéje olyan atmoszférát teremt, hogy szívem szerint megnézném a filmet szöveg és hang FX nélkül, hogy csak John zenéjét halljam, amint "illusztrálja" a képek hangulatát.

Egyelőre ennyi. :)

 

Remek film. Mindenki, aki 1977 óta arra vár, hogy miként kezdődött az egész, teljes mértékben elégedett lesz a filmmel!:) A rajongóknak természetesen KÖTELEZŐ, mert ez minden, ami STAR WARS.

 

Ui.: Baromi jól mutatnak a figuráink a vásznon:)

 

Üdv:

Gábor

 

 

Donát.

 

STAR WARS RULE!”

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

2005. 05. 16.

Már csak kettő nap! Alig hiszem el? a kritikák egyébként özönlenek a Star wars harmadik részéről, és azt hiszem, kijelenthetem: meglepően jók! A magyarok szinte csak dicsérik a filmet, külföldön szintén remek a helyzet. Érdekesség, hogy a tegnapi állás szerint negyvenegy kritikából nyolc volt negatív és harminc három pozitív, tehát nyolcvan százaléknál állt a mutató. Annyi az egyetlen negatívum ezzel kapcsolatban, hogy volt már kilencvenöt százalék is?

Ha már kritikáknál járunk, hadd tárjam elétek az egyiket, melyet én magam fordítottam:

 

Sith spoilerek

Ne mondd, hogy nem figyelmeztettelek!

 

?A Sith-ek bosszúja? egészen egyszerűen megdöbbentő. Ez az a Star wars film, amit az utálkozók a Baljós Árnyak óta vártak. Ha ezután az epizód után is azt állítják, hogy nem kapták meg, amit kértek, akkor? hazudnak. A rész a Birodalom visszavágnál ezerszer sötétebb. Kezdve a 66-os parancs kiadásától (mely a Jedik ellen fordítja a klón osztagokat, akikkel a lovagok vállvetve harcoltak a Klón-háborúkban, és akik aztán kérdés nélkül lelövik őket) a lélegzetelállító párbajig a Mustafarr-on (ahol is, miután Kenobi levágja Skywalker kezét és lábát, majd volt tanítványát egy láva folyó égő partján hagyja. Ennek következtében Anakin elég heves érzelemkitörést mutat volt mestere irányába.), a filmet olyan fokú sötétség járja át, hogy az ember azt hiszi: nem is Star wars filmet néz, hanem Othellot, vagy Hamletet.

 

Egyébként a film digitálisan vetített változatát láttam, és azt kell, hogy mondjam: fantasztikusan néz ki! A nyitócsata minden eddigi Star warsban szereplő űrharcot maga mögé utasít. Grievous és Kenobi tábornok lézerkardpárbaja is fantasztikus, főleg, amikor a Grievous négy karddal vív. Maga a Klónháború a film feléig tart csupán, így több időnk jut nyomon követni Anakin átállását, és ennek eredményeként a Jedik lemészárlását.

 

A legjobb példa arra, hogy szembesüljünk a sötét oldal erejével, a következő: Bizonyára sokan emlékeznek a kis Jedi-tanítványokra, a Klónok támadásából, akiket Yoda-mester tanított. Nos, amikor galaxisszerte elterjed a 66-os parancs, Vader jó néhány osztaggal a templomba megy. Amikor a Jedi-tanács termébe ér, akkor egy-két kis padawant talál ott, akik a klónok elől bujkálnak. Egyikük odalép Skywalkerhez: ?Most mit csináljunk, Anakin mester?? Ekkor Vader kőszikla arcát láthatjuk, majd amint bekapcsolja a lézerkardját. Amikor viszont látjuk a padawanokat, akkor már csak a holttestükkel találkozhatunk?

 

Valójában ez csak a sötét oldal hatalma, ám ez is épp elég a galaxis pusztulásához. Ne feledjük, Darth Vader születéséről beszélünk ebben a filmben. A rész egyetlen vicces jeleneteit R2-D2 szolgáltatja, ám ez is messze áll a megszokottól. A harmadik epizód rendeltetés szerűen sötét, sötét és sötét!

 

Ian McDiarmid és Ewan McGregor fantasztikusat alkotnak, de ne feledkezzünk meg Hayden Christensenről se, aki a Klónok támadása óta őt ért összes kritikát el fogja feledtetni. A prequelek közül ez a rész áll a legközelebb a klasszikusokhoz, ugyanis a Jedi visszatér óta először láthatjuk tisztán, hogy ki is valójában a galaxis főellensége. És az eddig csupán a sötétben lopódzó, és várakozó Palpatine is végre kimutatja foga fehérjét, árulása legalább olyan aprólékosan kidolgozott, mint John Williams zenéje ebben a részben. Kezdve Anakin folyamatos sötét oldalra taszításától ? mely a film opera jelenetében kezdődik, ahol Palpatine azt állítja, hogy a Sith-ek képesek legyőzni a halált ? egészen a Yodával való lézerkardpárbajig ? ahol a Jedit ?kis zöld barátomnak? szólítja (ezt ő mondta, nem én! Egyébként kissé humorosnak tartom ezt a mondatot, mivel ez az első alkalom, hogy a Star wars filmekben bárki is beismerné: Yoda zöld). Egyszóval ez a Császár filmje lesz.

 

A film utolsó negyedórája tökéletesen átvezet a negyedik részbe (vagy hívjuk csak simán Star warsnak, ahogy azt egyesek teszik), de természetesen itt is bővelkedik az epizód jobbnál jobb jelenetekben.

 

Az utolsó percekben Threepiot és R2-t Antilles kapitány gondjára bízzák (a protokoll droidnak egy memóriatörlés is kijut).

 

Az ikrek ? természetesen ? szétválasztódnak. Leia Organához kerül, az Alderaanra, Obi-wan pedig Luke sorsáról gondoskodik, őt ugyanis a Jedi Owen bácsi és Beru néni gondjaira bízza (amikor ez megtörténik, láthatunk egy remek jelenetet: Owen bácsi a tatuini buckák felé néz, miközben a kezében az ifjú Luke-ot tartja, ez igencsak hasonlít a negyedik részben lezajló Luke nézelődéshez, melyet Williams fantasztikus zenéje kísér.)

 

Miután Anakin áttér a sötét oldalra, meg akarja győzni Padmét, hogy árulják el Palpatine-t, és uralkodjanak együtt a Galaxisban.

 

Kiemelném azt a jelenetet is, ahol Vader és a Császár a fiatalabb Tarkin kormányzó mellől szemlélik a kezdeti fázisában lévő Halálcsillagot.

 

A film legvégén van egy nagyon fontos rész: Yoda közli Obi-wannal, hogy amíg a Jedi a Tatuinon tartózkodik, feladata van számára: meg kell tanulni kommunikálni azokkal, akik el tudták érni az élet egy újabb szakaszát: a halál utáni létet, ahogy ezt teszi Yoda is Qui-gonn-nal (és ahogy azt Ben a későbbiekben majd teszi Luke-kal és Yodával).

 

És végül: a kedvenc jelenetem. Meglepően, amit a legjobban élveztem, az az volt, amikor Yoda és Bail Organa a Tantiv IV bejárata előtt álltak. Bár ennél voltak sokkal több digitális munkát igénylő részek is, nekem mégis ez lett a kedvencem, mivel itt pillanthattuk meg először Darth Vadert oly sok éve ? 1977-ben. Azt hiszem ez fantasztikus élményt jelent a rajongóknak is.

 

Nézd, azt hiszem ez az a fajta film, amire genetikai hajlamom van, hogy megkedveljem. Emlékszem, nyolc éves lehettem, amikor egy ?Starlog? nevű kiadványban olvastam, hogy Darth Vader Ben Kenobi elleni harcban vált félig-géppé, amikor is beleesett az alatta levő olvasztott lávába. És most, huszonhat évvel később, végre láthattam azt a régóta beígért párharcot. És ez? meghaladta minden várakozásomat. Amikor véget ért a film, elszomorodtam, hogy lezárult egy nagy korszak, ám, ahogy hallom, a harmadik rész nem jelenti a Star wars végét, hiszen egy TV-sorozatot is terveznek a Lucasfilmnél.

 

A harmadik rész nem csak menni fog a mozikban, hanem URALKODNI!

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd, azt hiszem ez az a fajta film, amire genetikai hajlamom van, hogy megkedveljem. Emlékszem, nyolc éves lehettem, amikor egy ?Starlog? nevű kiadványban olvastam, hogy Darth Vader Ben Kenobi elleni harcban vált félig-géppé, amikor is beleesett az alatta levő olvasztott lávába. És most, huszonhat évvel később, végre láthattam azt a régóta beígért párharcot. És ez? meghaladta minden várakozásomat. Amikor véget ért a film, elszomorodtam, hogy lezárult egy nagy korszak, ám, ahogy hallom, a harmadik rész nem jelenti a Star wars végét, hiszen egy TV-sorozatot is terveznek a Lucasfilmnél.

 

A harmadik rész nem csak menni fog a mozikban, hanem URALKODNI!

Remek írás.

Szívemből szólt, bárki írta. Teljes szívemből :):para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez ha minden igaz Kevint Smith kolléga kritikája, akinek a következő filmjében (Clerks 2) többek között egy SW és egy GyU fan vitájába is felepislanthatunk :peace: Amikor kiirta a blogjára, hogy majd meg fog nyilatkozni az új SW filmről leirhatatlanul izgatott lettem... aztán az egyik haverja annyit mondott az MTV-ben: "igen Kevin látta és azt mondta van olyan jó, mint a Birodalom visszavág, csak sötétebb hangulatú"... már eddig a pontig is óriási lázban égtem, de ez még feljebb tekerte a hőfokot :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ekkor már én sem bírtam magammal, bár az ws.hu-t már nem néztem mert nem akartam megtudni az egész filmet.Egyszerüen hihetetlennek tünt, hogy már csak 2 nap.Az évek várakozása letelt.

Olyan volt ez, mintha egy 28 évig épülő monumentális építmény utolsó eleme került volna a helyére. Ünnepi és megismételhetetlen pillanat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk a jegyszerzés vicces volt. A klubnapon vettem egyet haveromnak, meg egyet nekem, és kész. Aztán haverom közölte, hogy elvisz minket a faterja kocsival, ha szerzek neki egy jegyet. Na, gyorsan üzérkezésbe kezdtem, és a premier estéjén szereztem is neki jegyet ugyanannyiért, mint magunknak. a poén az egészben, hogy haverom faterja így jobb helyen ült, mint mi! :D:peace:

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs esernyőnk, az utolsót évekkel ezelőtt szétcincálta egy szélroham. És különben is rühelem az esernyőt, ráadásul akkor itt Veszprémben szabályos vihar tört ki, ugyanis kis híján éjjeli sötétség borult a városra. Se azelőtt, se azóta nem láttam még akkora vehart. Mintha a Sötét Oldal leple borult volna a városra :rock: Szóval esernyővel sem maradtam volna szárazabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.