Ugrás a kommentre

Napló topic


Donát

Ajánlott hozzászólás

Zed Zero fikázása azért különlegesen ciki, mert akkor támadta a leghevesebben az ep.3-at, amikor még nem is látta. Mi akkor már láttuk, tehát a véleményünk az ővénél jóval megalapozottabb volt, ehhez képest olyan méretes hülyeségeket köpködött ránk, hogy (idézet az sw.h-uról): "Walt Disney rajongó kisgyerekekkel nem vitatkozom. Megvárom míg felnőttök és belátjátok, hogy Anakint úgy kanalaznák össze egy ilyen mutatvány után. Legyen Kiválasztott vagy Télapó vagy akármi."

Ejj... :D Azért látszik, hogy az ep3 után, mivel annyira felpörgött a fórum, hogy nem tudtam lépést tartani vele, sok mindenről lemaradtam. Hát ez nem semmi. Ez valóban szánalmas, sznob, fenkölt kijelentés... ejj-ejj... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zed még nem volt annyira borzalmas.Neki is elege lehetett abból hogy sokan szidják a prequel fikázása miatt.

 

Hát épp ezaz, hogy kifejezetten kultúráltan vitatkoztunk vele. Most nem szurom be ide az egész vitát, de csak én és Darth Lamorak beszéltünk hozzá, méghozzá teljesen normálisan. S ezek után váratlanul elborult a gyógyszere és ilyen durván beszolt. A barom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zed még nem volt annyira borzalmas.Neki is elege lehetett abból hogy sokan szidják a prequel fikázása miatt.

 

Valószínűleg ez volt a baja. De akkor az a módja, hogy a filmeket kezdi le lehordani? Az ilyen ember soha nem is rajongott az SW-ért. Én soha nem tudná, bántani a filmeket csak azért, mert egy sw fan megbántott. Inkább őt támadnám (mondjuk abban nem lenne sok köszönet). :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyértelmüen meg akart sérteni titeket.Ilyet akkor ír az ember amikor nagyon meg van győződve valamiröl, és nem érti, hogy ti miért nem látjátok egyértelmüen amit ő, holott csak az lehet igaz.És mivel nem tudott meggyőzni titeket ezért elborította az agyát a szar(már bocsánat), és már csak bántani akart.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem nem bántott volna meg, mert én imádom a régi Walt Disney rajzfilmeket. :roll:

 

A régieket én is :D

 

Nem értem hogy ha nem tetszik neki a prequel akkor miért volt ott mindig a fórumon?Mert a régi trilógiáról nem nagyon beszéltünk pl a EpIII topicban :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:arrow: 2004.augusztus.

 

"Nagy örömünkre végre olyan BTH képet kaptunk, ami valóban érdekes!

 

Anakin és Palpatine látható rajta, amint beszélgetnek egy folyosón. Előtérben a főkancellár, mögötte rosszallóan néz Anakin (mivel az utóbbi napokban amúgyis túl sok képet raktam ki, most ezt nem mutatom meg).

Tehát Anakin és Palpatine az irodát és a főkancellár magán lakosztályát összekötő folyosón beszélgetnek.

De nézzük is mitől olyan nagyszerű a mai BTH kép! Az aláírt szöveg szerint Palpatine megáll egy oszlopba faragott dombormű előtt, és vágyakozva gondol vissza az ennél szebb múltra. Ez pedig azt jelenti, hogy ha csak egy dialógus erejéig is, de megismerhetünk pár dolgot a galaxis múltjáról. De vajon ebbe a monológba belekerülnek a Sith-ek is? Jó lenne pár dolgot tudni a rendjük múltjáról, ha már a Revenge of the Sith lesz a film címe…

 

Hogy egy kicsit emeljem a színvonalat, hamarosan újabb riportot mutatok Önöknek, amit, ahogy eddig is, egy rajongóval készítettem. Addig is azonban néhány dolog:

- A klón-Jedi harc nem lesz olyan nagy szabású, ugyanis minden klón osztag élén mindössze Jedi áll, tehát a csapatok igencsak könnyedén végeznek az élükre állított Jedikkel, kivéve néhányat, így Obi-wan és Yoda. Ezért aztán a Jedi-lovagoknak esélyük sincs a védekezésre.

- Emlékeznek arra a spoilerre, miszerint a vörös gárdisták nem vágnak le semmit, őket viszont annál inkább? Nos nekem némi kételyem volt a dologgal kapcsolatban, de végül is sikerült a fórumon rájönnünk, hogy milyen szerepet is kapnak a testőrök: miután a Jedik bejutnak Palpatine-hoz, és a Sith felfedi magát, a testőrök rátámadnak a Jedikre. Ezért kell lekaszabolniuk őket a Jediknek!

 

És most,ahogy azt már ígértem, következzen egy riport Jedi Master Yodával, a fórum egyik tagjával:

 

1. Mi a véleményed a klasszikus trilógiáról?

 

„A jó öreg klasszikus trilógia utánozhatatlan, egyben egyedi, és remek hangulatot teremt, amikor a néző megnézi. Szerintem a klasszikus trilógia nagyon jó, nagyon élvezhető, a kedvenc filmjeim közé tartozik, mivel a kedvenc filmjeim(EpI-VI):roll:) Ha a három filmet felbontjuk elemeire, mindegyiknek meg van a maga varázsa, mind az Új reménynek, mind a Birodalom visszavágnak, mind a Jedi visszatérnek! Remek történeteket, ragyogó párhuzamokat tartalmaz, és a színészek is nagyszerűek! A történet több szálon fut, mint például:

Birodalom a Szövetség ellen

A Sith a Jedi ellen

Apa a fia ellen és még lehetne sorolni...

Amit a legeslegjobban szeretek a régi (klasszikus) trilógiában az az, hogy pompás fordulatok találhatóak benne, utalok itt például:

A Birodalom visszavágban:

Vader: „Obi-wan sosem mondta el mi történt apáddal!”

Luke: „Épp eleget mondott, elmondta, hogy TE ölted meg!”

Vader: „Nem, ÉN VAGYOK AZ APÁD!”

Plussz az, hogy Leai és Luke testvérek, az még egy nagy fordulat!

Összegzés:

A Star wars filmek, legyen a prequel (EpI-II) rész, vagy klasszikus, örökké élni fognak, mert nincs más olyan jó film, mint a Star wars!”

 

2. Hogy tetszett a két prequel rész (EpI-II)?

 

„Prequel részek, azok, amiket az emberek évtizedek óta várnak, és szerintem nagyon jól sikeredett mind a két film. A filmek közül, ha őszintén beszélek A Klónok Támadása jobban tetszett, de azért a TPM (EpI) is nagyon nagy sikert aratott. Tudnék még az EpI, EpII-ről regélni, de nem akarok sokat írni:).”

 

3. Mi a véleményed a starwars.hu-ról?

 

„A starwars.hu egy jó oldal, Magyarország egyik legjobb Star wars oldala, az oldalam mellett: www.masteryoda.atw.hu :D Becsülöm, és felnézek azokra az emberekre, akik rajongók és

webszerkesztők!”

 

 

4. Mit vársz a Star wars Episode III-tól?

 

„Nagyon sokat irhatnék, de tömör leszek!

Nagyszerű, és kasszasikeres lesz a film, mint a többi 5 rész! Az EpIII-tól várhatunk a legtöbbet, ez lesz az a film, amin az egyik szál játszódik:

Jedi VS Sith, itt ugyanis az utóbbi fog bosszútállni!

Majd a ROTJ-ben a Jedi.”

 

5. Aggályaid az EpIII-mal kapcsolatban?

 

„Nincs sok aggályom, hisz ez lesz 2005-ös év legnagyobb filmje, és szerintem ezt szeretni fogja mindenki, aki az Sw-t szereti. Egy aggályom van, szerintem nem tudunk meg mindent, amit szeretnénk, szóval maradnak még rejtélyes részek az sw világából."

 

6. Melyik részt várod legjobban az EpIII-ból?

 

„Szinte az egész filmet várom, már-már számol vissza a napokat, de a legeslegjobban várt részem a következő:

 

- Amikor Anakinnak meg kell hoznia a döntését.

- Amikor több Jedi meghal.

- Amikor a Sith Lord felfedi kilétét.

- Amikor megkezdődik a Jedi mészárlás.

- A Mace Winduék vs. Palpatine&Anakin.”

 

 

Yoda"

 

{egy kis kulisszatitok: az interjúk nem akkor keletkeztek, amikor betettem a naplóba, hanem más időpontban, csak mivel a nagyrészük egyszerre született meg a, ezért a napló különböző pontjaira szúrtam be őket.

Csak azért mondom ezt, mert emiatt előfordulhat esetleg némi ütközés - bár bízom benne, hogy nem lesz :D }

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:arrow: 2004. auguszus

 

"2004. 08. 24-én, hétfőn megkezdődött az Episode III utóforgatása!

 

Reméljük, hogy spoilerekkel, képekkel és egyéb hírekkel gazdagodik az amúgy is széles palettánk! Jó munkát a szinészeknek és persze a stábnak!

 

Az utóforgatás első napján Anakin és Palpatine jeleneteit forgatták többnyire, méghozzá Grievous zászlóshajóján, amikor is az ifjú Jedi megöli Dooku-grófot. Hyperspace előfizetőknek a web-kamera folyamatosan mutatta a forgatás előkészületeit, nem beszélve a rengeteg képről, amit ezenfelül láthatnak a „kiválasztottak”.

Az utóforgatás örömei mellett annak is örvendezhettünk, hogy megérkezett az új Arts of Revenge kép, amely egy klón harcost ábrázol, igaz elég kezdetleges a rajz.

 

 

Ma megkezdődött az utóforgatás harmadik napja, ám egyelőre nem tudok újdonságokról beszámolni. Sajnos a várva-várt spoilereső egyelőre elmaradt, de mivel ez még mindig csak a forgatás legeslegeleje én úgy gondolom, hogy korai is lenne a kémjelentések özöne. Ami viszont menetrendszerűen érkezett, az az új Knollvision kép, amely a londoni utóforgatáson készült – Palpatine és Anakin közös jelenetét forgatja a stáb, amelyről most már azt is megtudtuk, hogy nem Grievous tábornok zászlóshajóján van, hanem Palpatine magán lakosztályán, ahol a főkancellár éppen Anakinnal beszélget – egyelőre ki tudja miről… Egy kis morzsa azért mégis csak kiszivárgott a felvételekről – de ezt a legnagyobb optimizmussal sem nevezném spoilernek. – Tehát annyi tudunk, hogy körülbelül hatszáz felvételt készítenek Londonban, de még mielőtt a kedves olvasó elveszti az eszméletét, hadd jegyezzem meg, hogy ezek közül sok csupán csak egy-egy arckifejezés, vagy dialógus, vagy egy kisebb jelenet. Ez viszont nagyon nehéz a színészeknek, hisz néhány pillanat erejéig kell beleélniük magukat a szerepbe. De ennél is fontosabb, hogy Londonban veszik majd fel azt a jelenet is, amely a coruscanti operaházban játszódik, ahol a főkancellár, és a coruscanti díszpolgárok egy balett előadást tekintenek meg.

 

A minap egy érdekes kérdés vetődött fel, ami kihatással van természetesen az Episode III-ra is: A sötét oldal erősebb?

 

Mint tudjuk Yoda-mester megválaszolta a Luke által feltett kérdést, de én nem lennék biztos abban, hogy az öreg Jedi-mester igazat mondott. Ha belegondol a kedves Olvasó, akkor egy kis szerencsével átérezheti Yoda-mester gondolatait: Itt áll előtte egy fiú, aki majdnem az utolsó reményük, és a feladata, hogy – Yoda szerint – legyőzze Vadert, és most felteszi ezt a kérdést. Ha Yoda azt válaszolja, hogy a sötét oldal erősebb, nos akkor Luke igencsak elkedvetlenedik, elvégre azt hiheti, hogy esélye sincs. Így inkább Yoda hazudik, és azt válaszolja, hogy nem erősebb. Pedig sokak szerint igen! Gondoljunk csak Darth Sidiousra!

Az EpI-II-ben szinte mindent előre lát. Azt, ahogy a Jedik rájönnek Kamino titkára, azt, ahogy Anakin bele fog szeretni Padméba, azt, hogy ki fog robbanni a klón háború, és azt is, ahogy kinevezik őt Császárnak. Ezzel szemben Yoda nem lát előre semmit a Baljós árnyak óta… bár, talán a végére, amikor Luke-kal beszélget, talán újra kitisztul a látása, és előre látja, hogy mit fog cselekedni tanítványa, és lehet, hogy ezért mer meghalni, mert tudja, hogy immár Skywalker egyedül is képes lesz feladatára.

Mondjuk, azért azt sem lehet teljes biztonsággal mondani, hogy a sötét oldal erősebb, hisz a Jedi visszatér végén az Uralkodó már nem érzi meg Luke jelenlétét, és nem látja előre pusztulását. Fogalmazzunk úgy, hogy míg a Sith-ek az Erő gyakorlati használásában jobbak, addig a Jedik az Erő által békét, nyugalmat teremtenek maguk körül, és az elméleti tudásban nőnek a Sith-ek fölé.

 

Az utóforgatás folytatódik, és ezúttal is újabb jeleneteket vesznek fel. Tavaly még úgy tudtuk, hogy Palpatine és Windu első találkozása Coruscant egyik ipari negyedében lesz, ezzel szemben ezen most változtattak, méghozzá úgy, hogy a Jedi és a főkancellár a szenátus leszálló platformján találkozik. A két személy között feltűnően feszélyezett a viszony, ugyanis a klón háború igyencsak megviselte a Jedik és a szenátorok kapcsolatát.

A nap hátralévő részében a 99-es számú jelenetet vették fel, ami Mace Windu és Palpatine akciójeleneteit takarja.

A Jedi-tanács ülésrendjében újabb változások következtek be: ugyanis egyelőre hiányzik még egy Jedi. A jelen állás szerint az ülésrend a következő:

 

Plo Koon, Mace Windu, Yoda, Ki-Adi-Mundi, Obi-wan Kenobi, Agen Kolar, egy újonc, egy ongree fajtájú Jedi-mester (olyan, mint akit Jango megsorozott a Geonosison), Saesee Tiin, Kit Fisto, megint egy újonc és Stass Allie.

 

Ám ami még ennél is fontosabb, megtudhattuk, hogy Yoda mester nem mindig lesz fizikailag az üléseken, lesz ugyanis, hogy hologramként jelenik meg. Ehhez köthető az a kémjelentés, miszerint Yoda és Obi-wan is látható lesz hologram formában. Valószínűsíthető, hogy míg az idős Jedi-mester a Kashyyykról, addig Obi-wan az Utapauról fog bejelentkezni.

 

John Knoll látványtervező Californiában maradt, ugyanis ő a felelős a párbajok digitális változatáért. Most éppen Dooku-gróf vívójelenetét dolgozzák át, ugyanis Kyle Rowling (Christopher Lee kaszkadőre) arcára digitálisan rá kell montírozni a színész arcát. John Knoll szerint a feladat nem olyan nehéz, ugyanis Dooku karakteres személyiség, így könnyen meg lehet alkotni a digitális mását."

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11.

 

2004. 09. 01 – 2004. 10. 01

 

„Vader engedett a sötét oldal delejes csábításának” – Obi-wan Kenobi; Egy új remény

 

Vajon Anakin áttérítésének hány lépése lesz? Egyáltalán, mikor nevezhetjük Anakin Skywalkert Darth Vadernek? Miután megöli Windu-mestert? Vagy akkor ott még nem teljes mértékű Sith? Vajon miután megöli a Jedit, nem akar visszafordulni? Tehát ha lenne más választása, akkor elpártolna a Sith-től? És mennyire köszönhető áttérése a körülményeknek? Egyáltalán, hogy veheti rá Palpatine, hogy megölje az összes Jedit a templomban? Ez óriási pálfordulás azok után, hogy nem sokkal azelőtt még teljes mértékű Jedi volt. Azt várom az Episode III-tól, hogy ezt magyarázza meg, és tegye számomra világossá!

 

„Aki egyszer elindult a sötétség ösvényén, annak mindig a sötétség fogja uralni a sorsát!” – Yoda; A birodalom visszavág

 

 

"Újabb hét, és hónap kezdődött, és nem állt meg az élet az utóforgatáson sem!

 

Rengeteg jelenetet forgattak, és sok-sok kisebb-nagyobb spoilerrel bővült a kémjelentés repertoárunk. De vágjunk is rögtön a dolgok közepébe, vagyis inkább csapjunk a banthák közé!

Végre leforgatták a Jedi-tanács jeleneteit! Ezúttal egy igen nehéz feladattal kellett a Lucasfilm stúdiójának megküzdeni: nevezetesen azzal, hogy a tanács ezúttal hologram képében fog megjelenni – vélhetően Yoda előtt a Kashyyykon, és eközben a kamera félkörös mozgást végez. Az igazi nehézséget azonban az adja, hogy nincs minden szék a helyén a stúdióban. Ezekre az esetekre huszonhét éve George Lucas fantasztikus trükköt fejlesztett ki: a számítógéppel vezérelt kamerát, azaz a „motion controlt”. Jelen esetben ennek kicsit primitívebb változatát használták – természetesen sikerrel.

 

Ezek után elhelyezték a székeket – mely nem volt könnyű feladat azok hiányos létszáma miatt, majd Silas Carson ismét magára öltötte Ki-Adi-Mundi sminkjét, Samuel L. Jackson is rendelkezésre állt, Tux Akindoyenit Ausztráliából röpítették Londonba, hogy még egyszer Agen Kolar bőrébe bújjon, Kit Fisto, Plo Koon és Saesee Tiin maszkja alá pedig egy helybéli színész bújt. Yodát, akit utólag helyeznek majd a képbe, természetesen az a báb helyettesítette, amit az EpI-nél is használtak. Az pedig, hogy Yoda is jelen lesz, azt jelenti, hogy az adás mégsem Coruscantra továbbítódik, ha csak nem a hologram Yoda lesz a hologram tanácsban… érdekes lenne :D Annyit érdemes megjegyezni, hogyha valami rosszul sikerülne a jelelnetben, akkor azt nyugodtan rá lehetne fogni a holoadás zavaraira…

 

Ezt követően egy újabb jelenet került sorra, amelyben Anakin és Windu mester beszélgetnek a Jedi-templom hangárjában. A beszélgetés alatt felbukkan több Jedi-mester is, név szerint Kit Fisto, Saesse Tiin és Agen Kolar.

A sok kék- és zöldvászon után szinte üdítőleg hatott egy teljes díszlet: méghozzá a TantivIV egy eddig még nem látott része, a pilótafülkéje. Belül rengeteg villodzó gomb, ülés és egyéb űrhajó kellékek voltak láthatóak. A fülkében öten lesznek jelen: a két pilóta, Bail Organa, Obi-wan Kenobi, és Yoda-mester. Ráadásul az egyik pilótát – aki jelenti Organának, hogy hívása érkezett – az a Jeremy Bulloch játsza, aki az eredeti trilógiában Boba Fettet alakította, valamint rövid ideig egy birodalmi tisztet.

 

Következzen egy spoiler, hogy az azt követő események érthetőek lehessenek!

 

Tehát a TantiveIV-nek nem csak az lesz a szerepe, hogy Yodát és Bailt a Mustafarr-ra vigye Obi-wan után, hanem Bailt, Kenobit, valamint a kicsi zöld Jedi-mestert szintén ez a hajó szállítja Coruscantra is Kashyyykról, illetve az Utapauról!

Amikor a hajó landol a bolygón Bailt feltartóztatja a Szenátusi Őrség, oldalán Kenobival.

 

Egy másik jelenetben, melyet szintén ma vettek fel, Bail Organa Anakinnal sétál, és beszélget, a háttérben Threepióval és persze Artuval.

Ezzel sajnos Jimmy Smithsnek és Anthony Danielsnek is végetért a forgatás…

 

Újabb Knollvision érkezett, amelyen Bail Organa irodáját láthatjuk, ahol olyan személyek is megfordulnak majd, mint Mon Mothma, Fang Zar és Padmé Amidala.

 

Tudom, tudom, spoilereket ígértem, de ezeket a végére hagytam. Íme két komoly, és egy eléggé hihetetlen kémjelentés:

 

1. Shaak Ti meghal.

2. A film megmutatja, hogy nem minden Jedi pusztul el –ezeknek a valós alapjában egy percig nem kételkedtem, mert hogy személyesen Tibitől tudom őket. Azonban a következő spoiler… de inkább döntsék el Önök!

3. Lehet, hogy miután Yodát kimenekíti Chewi a klónok kereszttüzéből, utána a mester bekeni magát iszappal, majd a vuki háziállatának tetteti magát, viháncol és halandzsázik… "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3. Lehet, hogy miután Yodát kimenekíti Chewi a klónok kereszttüzéből, utána a mester bekeni magát iszappal, majd a vuki háziállatának tetteti magát, viháncol és halandzsázik… [/b]"

 

Jajjjj sokakat az agyvérzés kerülgetett, amikor ez a"spoiler" kikerült. Én akkor azt mondtam, hogy ha ez benne lesz, meg se nézem a filmet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno, olyan hir is kiszivárgott, hogy Yoda fingani fog a filmben. Persze mint az összes negativ hangvételü hir ez is pillanatok alatt elterjedt a hálón. Több magyar fórumon, köztük a DVDCenterén is már előre anyázták emiatt Lucast  :|

 

LOL. Ezt nem is hallottam... :?:?:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:arrow: 2004. szeptembere

 

"A web kamera ezúttal egy nagyon érdekes dolgot mutatott:

Dooku, Anakin és Obi-wan éppen harcolnak. Ez a fenti ismereteink alapján nem meglepő. Az viszont igen, hogy Dooku függőlegesen a teste előtt tartja a kardját, miközben Anakiné és Obi-wané egymást keresztezi… lehet, hogy már itt sor kerül egy összecsapásra a két Jedi között?

A nap szenzációja viszont mindenképpen az, hogy Darth Sidious végre felfedi magát! Íme a kép, amelyet az utóforgatásról láthatunk:

 

Ezen a napon nem csak Darth Sidious csuklya levétele volt a feladata a stábnak, hanem sok, kisebb jelenet is. Hayden Christensennel például egy olyan jelenetsort vettek föl, melyben Anakin beszáll a Jedi-vadászába, elrepül, és céljához érvén kiszáll. John Knoll trükkmester kérésére világító rudakat helyeztek el a Jedi-vadászt helyettesítő kék kelléken, amely kiemelte a színészt a kék vászontengerből.

A nap folyamán előkerült az az élethű Obi-wan bábu is, mellyel Haydennek igen nehéz mutatványokat kell véghez vinnie Grievous tábornok zászlós hajóján. A jelenetek nagy részét már Sidney-ben felvették, most azonban újabb részletekkel bővítették a repertoárt, és a kisebb akadályokat, mely Hayden előtt állt volna, kivették a filmből, mert a nézők úgyis sejtik, hogy Obi-wan és Anakin nem fog meghalni… A jeleneteknél egyébiránt jelen volt az Ian McDiarmidot helyettesítő kaszkadőr is.

 

Ezután átment a stáb a kék vászontengerből a zöldbe, ahol Dooku-gróf, Obi-wan és Anakin közös jeleneteit forgatták. A grófot alakító Christopher Lee csak egy felvétel erejéig volt jelen, amikor is nagyon ördögien néz, az összes többi résznél a kaszkadőre, Dan Robinson helyettesítette. Pablo naplójából azt is megtudhatjuk, hogy Dooku nem kíméli a Jediket. Hayden egy matracra zuhan a gróf egyik rúgásától, Ewant pedig egy erőteljes Erő-lökés repíti méterekkel hátrébb – amit a forgatáson egy madzaggal helyettesítettek. Egy másik jelenetnél Christensen a droid tábornok irodájának falának csapódik neki. Már ez a párbaj is maga lesz a kánaán, pedig ez csak a kezdet…

Ezen a napon egyébként felbukkant Jerome Blake, aki Mas Amddát alakította az EpI-ben, és az EpisodeIII-ban is kap egy kis feladatot. Szintén Mas Ameddát alakítja majd egy jelenetben, amelyben a szenátor hologrammként van jelen.

Bár a forgatási napló írója, Pablo Hidalgo, aki egyébként a starwars.com szerkesztője, a beszámolójából kihagyta, a kamera egyértelműen megmutatatta, hogy Darth Sidious leveszi a csuklyáját. Ez nem is újdonság, az viszont igen, hogy egyesek szerint a felvétel egy hologramm beszélgetéshez készült, bár én valószínűbbnek tartom, hogy a szenátus előtt mutatja meg az arcát a Sith…

 

Sajnos, nem sajnos, utolsó előtti napjához érkezett a Star wars Episode III utóforgatása. A nap során főként Hayden Christensennek kellett alakítania, aki hol az egyik, hol a másik kékvászonon járkált, bár a felvétel nem volt mentes bakiktól sem, ugyanis a második jelenethez beindították a mesterséges szélfúvó berendezést, ami azonban felhajtotta a kékvászon sarkát…

Ezek után Hayden – rendezői szavakkal élve – „Szilárd eltökéltséggel sétált.” Az Anakint alakító színész javasolta, hogy esetleg végighúzhatná a fénykardját a padlón – csak úgy a fenyegetés kedvéért, de végül elvetették az ötletet.

Ian McDiarmidnak és Christensennek ezúttal is volt egy közös párbeszéd jelenete, amit azért kellett újra forgatni, mert változott a főkancellár ruhája.

A nap végén forgattak még Sidiousszal, három Jedi mesterrel, Agen Kolarral, Kit Fistoval és Saesee Tiinnel, akik egy köztársasági csapatszállítóba szállnak be – vélhetően akkor, amikor Anakin és Windu a hangárban beszélget.

Ewan McGregornak is voltak tennivalói, például jónéhány közös jelenet Yodával és pár Jedi statisztával, valamint egy idegen bolygón is osongatott – vélhetően az Utapaun –, ami Pablo Hidalgo szerint kísértetiesen hasonlított az EpII egyik kivágott jelenetére.

Nem először adatott meg az a lehetősége a stábnak, hogy bepillantást nyerhettek a félig elkészült film egy-egy részletébe. Ezúttal a párbajt tekinthették meg Anakin és Obi-wan között. George Lucas elmondta, hogy a film első fele tömény akció lesz, a második fele is, az ömlengéses rész pedig a kettő között… Mindenki kedvenc droidjáról, R2-ról a rendező elárulta, hogy igazi akcióhős lesz ebben a részben.

 

És következett az utolsó nap – sajnos.

Ha valaminek vége, azt az ember mindig nehezen viseli el… hiába, most utoljára forgatott egy stáb Star wars filmet – eddigi információink alapján. De ez a nap is legalább annyira érdekes volt, mint a többi.

Először Tion Medon fajtársaival vettek fel jelenetet, amit utólag fognak rámontírozni Obi-wan és az idegen jelenetére. Ezek után Aayla Securra forgatott.

Ezt követte egy nagyon fontos jelenet – Anakin keresi fel Yoda mestert az EpII-ből ismert szobájában. Az ifjú Jedi a vállát nyomó terhekről vall a mesternek, Yoda pedig a birtoklásról, ragaszkodásról és elmúlásról beszél Anakinnek.

Aztán kisgyerekek tűntek fel, akik a Templom padawanjait játszották.

Ewannel és Haydennel ismét vettek fel kiegészítéseket a párbajhoz, de ezek leginkább egy fotózásra emlékeztettek.

Az utolsó Star wars film utóforgatásának utolsó napjának utolsó jelenetét Ewannel vették fel, aki „megmászott” egy képzeletbeli sziklacsúcsot – ami vélhetően az Utapaun lesz.

A nap végén az Anakint játszó Haydent, és az Obi-want játszó Ewant taps búcsúztatta mindenidők utolsó Star wars filmjétől. Köszönjük nektek!"

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ezt a fénykard húzást el tudnám képzelni a Mustafaron, amikor Anakin a szeparatistákhoz igyekszik :? Ott úgyis olyan feje van...

 

szegény padawanok :? Azt a részt mindig megkönnyezem.

 

Az viszont nem semmi, hogy már ekkor tudtuk miről beszélget Anakin és Yoda.

 

És az is érdekes, hogy már itt tudhattuk volna, hogy kik lesznek Windu társai, de egy csomó ideig nem esett le nekünk :lol:

 

donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régebben azt hittük hogy leveszi a csuklyát(Yodánál).De gondolom ez az a jelenet amikor felveszi a csuklyát, Anakin áttérítése után.

Mert ugye 3 db kép volt.

 

Itt hologramként szerepel az öreg, és pont azt a jelenetet veszik újra, amikor Grievous-szal beszél az Utapau-n még normális arccal. A csukját csak azért veszi le, mert vége a felvételnek, és szünet van, nem filmrészlet. :?

Az eredeti párbeszédet törölni kellett, mivel átalakult a történet, és Obi-Wan nem hallgatja ki Palpatine-t és a tábornokot - de a szemfülesek egy kis részletét még elcsíphetik az egyik első making of legelején, ott van a Mace Windu nekivágódik Palpatine irodája falának mellett...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régebben azt hittük hogy leveszi a csuklyát(Yodánál).De gondolom ez az a jelenet amikor felveszi a csuklyát, Anakin áttérítése után.

Mert ugye 3 db kép volt.

 

Itt hologramként szerepel az öreg, és pont azt a jelenetet veszik újra, amikor Grievous-szal beszél az Utapau-n még normális arccal. A csukját csak azért veszi le, mert vége a felvételnek, és szünet van, nem filmrészlet. :?

Az eredeti párbeszédet törölni kellett, mivel átalakult a történet, és Obi-Wan nem hallgatja ki Palpatine-t és a tábornokot - de a szemfülesek egy kis részletét még elcsíphetik az egyik első making of legelején, ott van a Mace Windu nekivágódik Palpatine irodája falának mellett...

 

Ohh, értem :lol:

Régebben még azon az állásponton voltál hogy azért áll magaslaton Palpi mert Yoda szemszögéből mutatja a kamera a párbaj elött :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Képzeletben ugorjunk egy hetet, ugyanis a Star wars rajongó tábor éppen pihenget."

 

Bár a szokásos Arts of Revenge, Knollvision, BTH trió természetesen a múlt héten sem maradt el, sőt! A keddenként megjelenő „bosszúképtárból” egy konceptet láthatunk egy gyönyörű fehér ruhás nőről, a 3d-és képek soron következő állomása pedig egy olyan fotó volt, amely egy fantasztikus díszletet tárt a rajongók (Hyperspace előfizetők) szeme elé. A képen látható folyosó kísértetiesen hasonlít a Halálcsillag börtönblokjának folyosójára, de ugyanúgy fel lehet fedezni hasonlóságot a bespini Felhőváros járataiban is. A rajongóknak igazi csemege volt. A Before the Helmet sem maradt el társaitól: Palpatine fénykardját láthattuk.

Ezen kívül néhány spoiler morzsát is hallhattunk Tibitől: Shaak Tit a magán cellájában éri utól a végzete, amint éppen meditál. Lehet, hogy Anakin, de lehet, hogy a rohamosztagosok végeznek vele, ahogy a Jedi-mesterek nagy részével is, akik a padawanokat védelmezik.

Ráadásul a végéhez érkeztük a Star wars DVD várakozásának, ugyanis ha minden jól meg, akkor tíz nap múlva, azaz szeptember 21-én, a polcokra kerül az eredeti trilógia. Ezt azonban azért említem meg, mert ezzel együtt az újságírok is szabad kezet kaptak a kritikákat illetően – amelyek csak dícsérőek. Egy jellemző adat a Lucasfilm alaposságáról: képenként csak nem száz pixelt távolítottak el, ami a három filmet nézve összesen tízmillió foltot jelent… szerintem ennél beszédesebb adatra nincs szükség. De még mindig felvetődhet a kérdés: Miért került bele ebbe az irományba a DVD-ről szóló hír, amikor végülis nem is ez a téma? Való igaz, eddig nem nagyon említettem a DVD körül keringő információkat, cseréket, javításokat, felháborodásokat, és ettől a jövőben is távol tartom magam, a fenti ok miatt. Amit viszont nem hagyhattam ki, az az volt, hogy a negyedik – bónusz – lemezen a sok dokumentumfilm mellett helyt kapott egy képgaléria is, amelyben Episode III-as képeket is fel lehet fedezni. Kezd a dolog melegedni, nem igaz? Na szóval, rengeteg kép (körülbelül ötven) került a lemezre – na meg persze a netre is. – Közülük azonban szuperkémünk – ki más? – és Plokoom kiemeltek egy sorozatot, amelyen Anakin Skywalker látható, mögötte kékháttér – természetesen. Az első képen azt látjuk, amint Anakin eltorzult arccal néz lefelé. A másodikon előkapja a fénykardját, és nagyon dühös. A harmadikon pedig suhint. Eddig úgy gondoltuk, hogy Windura, vagy Obi-wanra, esetleg Dookura, de tévedtünk.

Tibi szerint ugyanis a helyzet a következő: Anakin látja, amint Palpatine áramozza Windu-mestert. Ide-oda forgatja a fejét – akárcsak a Jedi visszatér végén – és vívódik. Végül előkapja a fénykardját, és lecsap! Palpatine-ra! Nem, nem írtam el, valóban a Sith-re zúdítja mérgét, aki azonban kivédi a támadást, és mivel Anakinon eluralkodik a dühe, a főkancellárnak pillanatról pillanatra nő felette a befolyása. Aztán végül kiderül, hogy Anakinnak esélye sincs… és átáll… levágja Windu-mestert. Azt hiszem, hogy ez egy olyan kaliberű spoiler, ami megért ennyi felvezetést. Anakin nem dönt rosszul! De belátja, hogy esélye sincs, ezért inkább átáll. Választhat: Vagy átáll, és megöli a már amúgyis haldokló Windut, vagy meghal vele együtt. Szerintem nem hibáztathatjuk érte, ha inkább a nagyobb hatalmat – és a biztos jővőt – választja… viszont, ne feledjük! Ez csupán egy spekuláció, ami könnyen megdőlhet!

 

Az is biztossá vált, hogy Palpatine irodájának ablakából valóban kizuhan egy Jedi – de hogy ki, az egyelőre rejtély maradt a számunkra. Eközben megérkezett az Insider legújabb része – legalábbis a legújabb fotók az EpIII-ról, amelyek közül kiemeltem a Jedi-templomot ábrázoló képet. A lényeg, hogy a Jedi-rend fölött baljós árnyak :lol: gyülekeznek!

 

 

Nos, újból eltelt egy hét, mely során kevés spoilerrel gazdagodtunk, de azért akadtak érdekes dolgok. Ilyen például az, hogy ki milyen borítót rakna az EpIII DVD-re. Volt, aki Palpatine-t követelte kivont fénykarddal, mellette Anakin. Valaki azonban úgy vélte, hogy inkább Obi-wan, Palpatine, Mace Windu és Padmé négyese lesz rajta. Érdekes kis okfejtések születtek… de ennél fontosabb dolog az, hogy hamarosabb újabb making-of következik, és ne feledjük, hamarosan jön a trailer! Tibinek hála néhány érdekességgel is szolgálhatok:

- Amikor Obi-wan gépéről leszedik a pókdroidok fejét, akkor a következőt mondja: „Oh dear!” Ami körülbelül annyit tesz: „Jaj, ne!”

- Yoda és Palpatine párharca RÖVID lesz.

 

Ez nagyon elég szomorú hír. :?

Egyrészt azért lesz ilyen csekély hosszúságú, mert Yoda nagyon le lesz törve, hisz ott vannak előtte a halott Jedik, plussz minden, amiért élt és amit szolgált, elpusztult. Rájön, hogy Palpatine végig csak szerepet játszott a Jedik szeme előtt, és alaposan átverte őket. Óriási dühöt érez Palpatine iránt, de mivel Jedi, ezért nem engedhet a gyűlöletének, így viszont nagyon nehéz legyőznie ellenfelét. A másik ok pedig az, hogy Palpatine abszolút szabadjára engedi dühét, és elintézi a Jedi-mestert. Vannak, akik úgy vélik, ez a „rövid” jelző két percet jelent, mások szerint egy perc lesz a csata. Hát… ha megengednek egy rövid nyilatkozatot a magam részéről, én nem szeretném, ha Lucas összecsapná a mesterek párharcát… sőt!"

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.