Ugrás a kommentre

EPIII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Na, hamár az űrhajóknál járunk... nálam a Jedi-vadászok a kedvencek. Anakin sárga hajója valami hihetetlenül szépnek tűnik nekem. Persze az ARC-ék és a Tri-fighter-ök is jók, de Anakiné a kedvenc. Meg is vettem legóban :D

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, hamár az űrhajóknál járunk... nálam a Jedi-vadászok a kedvencek. Anakin sárga hajója valami hihetetlenül szépnek tűnik nekem. Persze az ARC-ék és a Tri-fighter-ök is jók, de Anakiné a kedvenc. Meg is vettem legóban :D

 

Én csak egy modellt vettem, de az is Anakin Vadásza volt. :wink: NEm is tudom miért... :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Én túl ügyetlen vagyok a modellekhez :D A legókhoz viszont nagyon értek.

 

ON

 

Egyébként többen emlegettétek a New Hope indítását, hogy csak az veheti fel a versenyt a ROTS-cal. Szerintem a New Hope elején egyértelműen az teszi elérhetetlenné a lécet, hogy filmtörténeti trükköt alkalmaznak. Viszont ha mai szemmel nézzük a két kezdést, akkor nálam egyértelműen az EpIII a befutó - toronymagasan.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is megvan legoban Anakin Eta-2-je (jövőre jön a kollekciós, amiben a try vadász, két keselyű és Anakin gépe mellet már Obi-Wan gépe is benne lesz... kérdés, hogy hazánkban megjelenik-e). De már begyűjtöttem a try és keselyű vadászokat is, már csak az ARC hiányzik (megkatam volna karácsonyra, de ebben az országban már elfogyott... legalábbis sehol sem találok :D ).

 

Obi1: én nem tudom miért vetted meg Obi-Wan hajóját, segíts ki légyszi, vagy legalább adj támpontott :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem minden idők legjobb filmkezdése.Spoileres voltam láttam róla képeket is de amikor láttam a moziban egyszerüen tátottam a szám.Tudtam hogy jó lesz , de hogy ennyire?Msot amikor olvastam, ugyanaz az érzés kerített hatalmába mint amikor látom.Pedig ez csak szöveg.Ami még különlegessé teszi számomra a jelenetet, a két barát.Amikor Anakin a Jedi-vadász szárnyával lenyomta a kullancsokat Obi gépéről az jutott eszembe: "Nem volt nála jobb pilóta a galaxisban".Hihetetlenül tudott a fiú repülni.

Megyek is megnézem mégegyszer, és mégegyszer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokat filóztam, hogyaz ep2 nyitánya után vajon lehet még meglepetésszerűbb nyitányt kitalálni. Hát lehetett. Fantasztikus a Coruscant horizontján megcsillanó napfény, és alább a gyönyörű csillagromboló. Tökéletes nyitójelenet, bár bevallom őszintén, hogy egy hajszálnyival nálam mégis lemarad az ep4 nyitóképsora előtt, de az most mindegy.

 

Amikor a 2 jedivadász megjeleneik az maga az orgazmus, olyan érzésem volt először, mint ha ez a kettő valahonnan a fülem mögűl repült volna előre. A két gép követése szemmel pedig lykor-olykor felér egy kiadós hullámvasutazással (főleg a moziban).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3-szor néztem meg egymás után.Nem tudok betelni vele.Mutter mondta, hogy nem vagyok normális.

 

Hála az Erőnek, nálunk ez nem igen fordul elő, mert ő is szereti.

 

De jó nektek... bezzeg én még várhatok karácsonyig, hogy a High-tech BEKO márkájú tévémen sztereóban megnézhessem  

 

Erre csak egy vígaszt tudok: gondolja arra, hogy ez a film örök, és ha majd eltelik pár év, kereső ember leszel, lesz egy nyomós okod arra, hogy beszerezz egy házimozit mielőbb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De már begyűjtöttem a try és keselyű vadászokat is, már csak az ARC hiányzik (megkatam volna karácsonyra, de ebben az országban már elfogyott... legalábbis sehol sem találok :lol: ).

 

Nagyon tudlak sajnálni...

OFF

BEE-BEE-BEEEE :D (amúgy köszi a foglalást - ezt még párszor valszeg meg fogom köszönni)

ON

 

Nemsokára jön az új fejezet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revenge of the Sith

Chapter 4: General Grievous

Time: 0:08:07-0:10:54

 

Tartalom

 

Az ajtószárnyak félre húzódnak és Grievous tábornok belép az Invisible Hand hídjára Magna testőrei kíséretében. Azonnal helyzetjelentést kér a hajó kapitányától, aki elárulja neki, hogy két Jedi lovag landolt a főhangárban és nyomon követik őket. Grievous elégedetten jegyzi meg, hogy minden úgy zajlik, ahogy Dooku gróf azt megjósolta.

Obi-Wan és Anakin eközben a liftre várnak, ám váratlanul droidekák bukannak fel. A két Jedi fénykarddal védekezve hátrál be a liftbe, ahol nyolc harci droid szegez rájuk fegyvert, felszólítva őket, hogy dobják el a fegyvert. A két barát döbbenten néz össze, majd könnyedén levágják a droidokat.

A hangárban is zajlik az élet, ugyanis két szuper harci droid érkezik, akik elől R2 kénytelen elrejtőzni.

Sajnos hőseinknek sincsen könnyű útjuk, liftjük ugyanis váratlanul megáll. Anakin nekilát fénykarddal új kijáratot vágni a plafonra, míg Obi-Wan inkább úgy dönt, hogy nem kiszállni akarnak, hanem tovább menni és inkább szól R2-nak a lift beindítása érdekében.

R2 ezzel kényes helyzetbe kerül, mert a komlink hangosan közvetíti Obi-Wan hangját, felkeltve a szuper harci droidok érdeklődését. Szerencsére R2 időben elrejti komlinkjét, így ellenlábasai inkább visszatérnek Kenobi gépének átvizsgálásához.

Közben Anakin elkészül az új kijárattal és ki is ugrik. Obi-Wan méltatlankodik emiatt, majd tovább noszogatja R2-t, aki máris egy csatlakozónál terem és elindítja a liftet.

Sajnos mindezt olyan hévvel, hogy Obi-Wan hasra esik, Anakin pedig kénytelen megkapaszkodni egy eremben. Ráadásul a lift még rossz irányba is indult, így az ifjú Jedi csakhamar a semmi fölött kezd lógni.

Obi-Wan felállva megállapítja, hogy rossz felé száguld, s ezt szóvá is teszi R2-nak.

Anakinnak sem könnyű a dolga, hiszen lógás közben kinyílik felette az ajtó és két harci droid szegez rá fegyvert.

Obi-Wan persze tovább beszél R2-hoz, s ezt már a szuper harci droidok is meghalják, ám mielőtt felfedeznék, megállítja a liftet, újra hasra ejtve a Jedi mestert. A helyes irányba indítja el az elevátort, amit Obi-Wan gúnyorrosan kommentál, majd az egyik szuper harci droid a fejénél fogva felkapja szegény kis R2-t.

Anakin meglátva a felé száguldó liftet, egy bravúros ugrással a tetején terem, míg a két droid darabokra zúzódik. Beugorva a kabinba Obi-Wan kis híján levágja, de még időben rájön, ki a váratlan behatoló.

R2 se tétlenkedik ez időben, egyik rekeszéből olajat fröcsköl fogva tartóira és a padlóra. A harci droidok egyensúlyukat vesztve piruettezésbe kezdenek.

Anakin ráförmed Obi-Wanra, megkérdezvén, mi volt ez az egész játék a lifttel, mire egykori mestere R2-t próbálja okolni. Ám Anakin a szavába vág és szinte fenyegetve közli, hogy ne merje a droidját gúnyolni. Obi-Wan azonnal tagad, mintha nem is állt szándékában a droidon gúnyolni.

Aki kiszabadulva a szuper harci droid szorításából hajtóművei segítségével lángra lobbantja a kifröcskölt olajat, elégetve a rosszarcú droidokat.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Grievous belépője szerintem nagyon hatásosra sikeredett, jobbra, mint az eredeti elképzelésben, a Shaak Ti gyilkolászással. A zene nagyon illik hozzá, ráadásul a megjelenése is frenetikus. Nagyon eltalált karakter. Akárcsak a testőrei, akik kicsit a terminatort idézik, de szerintem ez egyáltalán nem megy a rovásukra. Már itt tudatosulhat a nézőben, hogy ez nem egy egyszerű droid, hiszen látni a szemeit és még köhög is. A hangja és a beszéde pedig félelmetes, nem csoda, hogy a neimoidi is csak szűköl.

Obi-Wan, Anakin és R2 kalandozása könnyed és humoros, kellemesen festi fel a két Jedi barátságát és R2 nem mindennapi készségeit. Vannak, akiket zavar ez, de szerintem akárcsak C-3PO ep2-beli töketlenkedése, úgy R2-D2 akciózása is beleillik a droidról kialakult képbe. Ráadásul ez az egész kicsit emlékezetet az ep4-re is, ahol hőseinknek ugyanúgy egy komlinken keresztül kellett segítséget kérni R2-tól, igaz, akkor 3PO is ott volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, Grievous a film legCOOLabb karaktere.Szó szerint.Nem is gondoltam volna hogy ilyen lesz a modellje, szinte érzem a köpenyének anyagát...A hangja is nagyon király.de Holl "Joey" Nándor mint Grivi...borzalmas.

R2 bolondozása még mindig nem tetszik, csak úgy mint az epII-ben C3PO bolondozásai.De már beletörődtem.Ami idegesített még az a droidok jajveszékelése.Nem tudom mi van Matthew Wood-al, vagy Ben Burtt-al...De már ez se zavar annyira...De azért... :evil: :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grievous nagy kedvenc, tökéletes Vader előkép! Kicsit féltem tőle, hogy milyen lesz majd, és csak remélni tudtam, hogy nem rontják el az egész karaktert. A CloneWars sorozatban tűnt fel először, ahol is nagyon tetszett. A filmbéli belépője pedig tökéletesre sikerült. Az első pár másodperc alapján, akár a jelleme is megrajzolható. Görnyedten, köhögve járkál, és nagyon tud parancsolgatni. :evil: Apropó köhögés! Remek ötlet volt ilyenné tenni a tábornokot, mert ez egyrészt hangsúlyt ad organikus eredetének, másrészt jó poén. :D

Matthew Wood pedig külön kap egy piros pontot ezért a hangért. FRENETIKUS! Az SW filmek történetében az egyik legeredetibb, és legjobban eltalált mellékszereplő.

 

A liftes akciók és R2 akciói mind könnyed szórakozás. Igazi kalandfilm feeling, és remek kontrasztban áll a film későbbi sötét tónusával. Ezáltal kapott a film, egy hangulati ívet is, ami nálam nagyon jól működik. Láthatjuk Obi és Anakin barátságát. Mondhatni gyökeresen átalakult a kapcsolatuk az EPII óta. Jót tett nekik a CW. :lol: Engem nagyon meglepett kettejük igazi baráti, jó viszonya.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grivi nekem is bejön, iszonyat jó sikerült a hangja. Az egyik, ha nem a legjobb hang az SW filmekben. Frenetikus, ahogy azt mondja: As Count Dooku predicted. Ha jól rémlik az angol szöveg. Na persze a látvány sem utolsó. Nekem igazi meglepi volt a megjelenése.

Ellentétben C-3PO bolondozásával az epII-ben, R2-D2 itteni poénkodása tetszik. Nem annyira erőltetett, és nem lök hozzá mindenféle szöveget :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Matthew Wood pedig külön kap egy piros pontot ezért a hangért. FRENETIKUS! Az SW filmek történetében az egyik legeredetibb, és legjobban eltalált mellékszereplő.

 

Matt Woodhoz bizonyára közel állt a karakter, hogy ilyen jó hangot kavart neki...:evil:

 

A köhögése is a "Sound supervising editor" krákogása amúgy?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.