Ugrás a kommentre

EPIII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Én úgy tudom, 4 év és Palpatine-t kétszer választották meg, harmadszorra pedig meghosszabbították újabb négy évre a szeparatista válság miatt, olyasmire hivatkozva, hogy ha már Palpatine hivatali idejének nyolc évét erre áldozta, ne kelljen új kancellárt a helyére állítani. Aztán jött az ep2, ahol a meghosszabbítás második évét töltötte, és ahol megszavazták neki a korlátlan jogokat a válság végéig. Ezután senki sem kötelezhette már arra, hogy lemondjon, csak ha vége a háborúnak. Ezért nem zavarta a Jediket az ep2-ben.

 

Hát azért szerintem ott még nem akarták holtan látni

Szerintem sem, írtam is, de szvsz jobb szerették volna a hivatali széken kívül látni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem, írtam is, de szvsz jobb szerették volna a hivatali széken kívül látni  :P

 

Az lett volna a mókás, összekapcsolni egy beszélgetést Dooku, Palpi és a Jedi Tanács közt, hogy akkor kezdenek tárgyalni a szabadulásáról ha utána lemond...

 

Amúgy egy lejárt "szavatosságú" főkancellár elrabolva mennyit ér?:o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként tényleg. Ha a Jedik annyira Palpatine ellen voltak, akkor miért indították útnak Anakint és Obi-want? Csak azért, hogy kapják el Dooku-t? Vagy hogy a nép nehogy meglincselje őket?

 

Szerintem amikor Palpatine visszatért, akkor sem volt már minden rendben, de az igazi ellenszenv Palpatine felé a Jediktől igazán ez után bontakozott ki.

 

Talán akkor, amikor a Szenátus újabb jogokat szavazott meg neki. A Jedik talán itt jöttek rá, hogy Dooku csak ürügyként szolgált a főkancellárnak a hatalom eléréséhez. Nem?

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért lenne még észrevételem ehhez a fejezethez is :P

 

Az egyik, hogy nálam nem teljesen tiszta Obi-wan és Anakin jelenete a politikusok előtt.

Az odáig oké, hogy dícsérik egymást, szerénykednek. De mindezt nem azért, hogy a másiknak kelljen nyilatkoznia, meg ilyesmi? Azért gondolom ezt, mert meg is jegyzi Anakin, hogy "Tartozol eggyel mester, és nem azért, mert tizedjére is megmentettem az életedet" Ez viszont egyértelműen arra utal, hogy Anakin azért utasította vissza a dícséreteket (Legyőzted Dookut, kimentettél, letetted a hajót, stb) hogy ne neki kelljen dumálnia. Csak azt nem értem, hogy mindezt miért? Nem fut át a kis agyacskáján, hogy a politikusok közt ott lehet Padmé is, és így hamarabb láthatja?

VAgy Anakin csak úgy tesz, mintha nem akarna a politikusok közé menni, hogy nehogy gyanús legyen Obinak a Padméhoz fűződő kapcsolatát illetően?

 

azért lenne ezt jó tudni, mert amíg ezt nem értem, addig nem merem azt mondani, hogy Anakin mennyit változott az EpII óta...

 

A másik pedig. Mintha kicserélték volna azokat a bábszagú alakokat az Invisible Hand landolásakor, amik Anakinéket helyettesítették, nem?

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nahát én a Falcont csak akkor voltam képes kibökni, miután a számba rágták hogy hol van. Vagy 5. nézésnél vettem csak észre. Anyu már elsőre észre vette, én meg volt hogy kifejezetten úgy ültem be, hogy ezt figyeltem és akkor sem. A film vitt magával... :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin nem azért mondja, hogy "Tartozol eggyel...", mert nem akar dumálni, hanem mert emlékezteti a beszélgetés végén, hogy megmentette az életét, és ezért jön neki... ez egy visszatérő poén, mivel a régi trilógiában Han és Luke is számolgatták, hogy ki mennyivel jön a másiknak.

 

Arról pedig szó se volt, hogy Anakin nem akar menni a politikusokkal, hanem azt akarta, hogy Obi is jöjjön vele. A csatában láthattuk, hogy elég jó haverok, igy érthető, hogy jobban szeret az egykori mesterével lofrálni, mint politikusokkal bájcsevegni. Itt nyilván még nem tudja biztosra, hogy az egyik oszlop mögött ott van Padmé is, ami valljuk meg elég merész tőle... :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin nem azért mondja, hogy "Tartozol eggyel...", mert nem akar dumálni, hanem mert emlékezteti a beszélgetés végén, hogy megmentette az életét, és ezért jön neki... ez egy visszatérő poén, mivel a régi trilógiában Han és Luke is számolgatták, hogy ki mennyivel jön a másiknak.

Jéééé, tényleg, ez a poénpárhuzam eddig fel se tűnt. Tök jó :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revenge of the Sith

Chapter 8: Grievous on Utapau

Time: 0:26:29-0:28:00

 

Tartalom

 

Egy űrkomp közeledik az Utapau bolygó felé, majd ereszkedni kezd annak kopár, víznyelőkkel teletűzdelt felszíne felé. A helyi városok e feneketlen mélységű víznyelők falaira épültek. Amelyikbe a komp leereszkedik, egy szeparatista gömbhajót is magában rejt, itt landol a hajó.

Amint biztosan a talajon áll, zsilipje feltárul és Grievous tábornok dönget ki belőle, mit sem törődve a díszsort álló droidokkal, vagy a Szeparatista Tanács tagjaival. Testőrei társaságában célja felé tör.

Néhány szinttel feljebb köhögve lép ki egy liftből és siet a terem közepén felállított asztalhoz. Beüt valamit a konzolon, majd mélyen meghajolva üdvözli Darth Sidious hologramját.

A Sith Sötét Nagyura javaslatot tesz Grievousnak, hogy szállítassa át a Szeparatista vezetőket a Mustafar bolygóra, s tábornoka engedelmesen hajbókol. Eztán Sidious közli, a háború vége már közeleg. Grievous Dooku gróf halálát akarja firtatni, mire a Sith Nagyúr elárulja, hogy Darth Tyranus halála szükséges áldozat volt, és hamarosan új tanítványa lesz, aki sokkal fiatalabb és sokkal erősebb az előzőnél.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Az eddigiekhez képest rövid, de felettébb tartalmas fejezet ez. Grievous tábornok vesztesen is magabiztosan tör előre, mit sem érdekli a sok elé kivonult talpnyaló. Egyenesen Sidious elé lép, mintha nem is félne a Sith haragjától.

Sidioust az ep2-ben csak a film végén láthattuk, azzal viszont, hogy már a film ilyen korai részén felbukkan egyértelművé vált, a dolgok nem alakulnak jól, a Sith újra teljes mellbedobással kiveszi a részét az események alakulásából. És kellemes nosztalgikus érzés volt Sidioust újra hologramként látni.

Ebben a jelenetben az is nyílván valóvá válik, hogy Tyranus sose volt több Sidious számára, mint egy eldobható eszköz, és ennek a kora is betudható volt. Szó se róla, mindig furcsáltam, hogy Sidi miért választ egy talán önmagánál is öregebb tanítványt a Sith Rend örököséül. Hát azért, mert nem ő az igazi örökös.

Az Utapau lenyűgöző világ, szerintem az egyik legötletesebb, ami valaha felbukkant filmen. Látványos és fantáziadús.

Fontos momentum még, hogy már most megtudhatjuk a végső küzdelem színhelyéül szolgáló bolygó nevét, valahogy úgy, mint az ep6-ban, ahol szintén a film elején megismerhettük az Endort (bár ott láttuk, nem a nevét hallottuk).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grievous érkezése a kedvencem!A zene fantasztikus, az egyik kedvencem a filmből.

Meg persze a sietése is nagyon jó lett a hologram-terembe, biztos a hajón már mondták neki hogy Sidious őt keresi, így hát nem akarja megvárakoztatni.

A jelenet eredetileg késöbb játszódott volna, amikor már Obi is ott van a bolygón és ezt a beszélgetést hallgatná ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rész volt a zenei preview. Annak meghallgatása után pontosan egy ilyen jelenetet képzeltem el. Minnél többet hallgatom, annál kevésbé Potteresebb. Hihetelen jó képek, óriási feeling. Olyan jó ez a zene, hogy egy gyengébb akciófilmet simán elvinne a hátán, ez a néhány hang, erre fel a sagában csak néhány percet halljuk.

Ahogy Grivi faképnél hagyja a fogadóbizottságot mesteri.

Még azelőtt elindul a rámpán, hogy az földet érne, és lehetne még sorolni az apróságokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor a bemutató elött, úgy durván másfél évvel felfedték az új bolygók neveit, a legtöbb sw fan széles vigyorral nyugtázta azokat. Lucas tényleg nem viccelt, amikor azt mondta, hogy az ep.3 készítésekor felturta az összes régi vázlatát/ irományát/ történet foszlányát. Egyébként is nagyon csipem, ahogy Lucas az elvetett ötleteket/ elnevezéseket később beépiti a filmbe. Ilyen volt például Valorum, aki eredetileg a Birodalom Császára lett volna, de végül az ep.1 főkancellárját nevezték igy el. Ám ennél sokkalta kultikusabb Utapau... ez volt annak idején ugyanis az első bolygó név, ami Lucasnak eszébe jutott, miközben megprobálta összekaparni az SW alapvetését. Az első forgatókönyv-vázlatokban Utapau volt az egyik legfontosabb bolygó... egészen addig, míg át nem nevezték Tatooine-ra. Aztán amikor Lucas a prequel trilógia inditó-részét kezdte kidolgozni újra eszébe jutott ez a régi elnevezés: és úgy döntött, hogy jó ötlet lenne Utapaunak hivni az ep.1 első új bolygóját. Jó ötletnek tünt, de úgy tünik nem elég jónak, mert később aztán Naboo lett belőle. Ám Utapau nem merült örökre a koszos vázlatok sűrűjébe... végre Lucas előszedte és ezt az egyébként nagyon impozáns bolygó-t illette vele.

 

És, hogy mit érdemes ezen kívül még Utapau keletkezéséről tudni? Egy pillantást vessen mindenki erre a concept-re:

 

znormal_jctatooine055_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Gondolom mindenki számára egyértelmű, hogy ez az ep.3-as Utapau egyik kezdeti concept rajza. Jól látható a henger-alakú mélyedés, illetve itt bontakozik ki a "szikla-mélyedésben lévő város" elképzelése. Nos akkor a lényeg: ez nem Utapau-hoz készült és nem is az ep.3 készitésekor csinálták őket. A Baljós Árnyak elött készültek, amikor megpróbálták megragadni Tatooine új, prequel trilógiás megjelenését. Végül Lucas elvetette az ilyen és ehhez hasonló terveket, melyekben túlságosan is elrugaszkodtak a régi trilógiás megjelenéstől. Akkoriban ennek egyrészről nagyon örültem, másrészről sajnáltam, hogy igy kihasználatlan marad egy ilyen látványos vizuális megoldás. Lucas is hasonlóképp gondolkodhatott, hisz le se tagadhatná, hogy felhasználta a régi terveket, hogy aztán azokat tovább finomitsák:

 

zep3_art_80_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Utapaut sokáig úgy emlegették, mint a "szeles bolygót". Az volt az elképzelés, hogy Utapau-n óriási erejű és gyorsaságú szelek tombolnak, ezért kénytelenek a vájatokba épitkezni. Olyan sokáig tartotta ez magát, hogy a forgatási napló elején még irták is, hogy nagy erejű szélgépeket helyeztek üzembe, melyek szegény McGregor-t fogják kis hiján elfújni (ez mondjuk azért is furcsa, mert a sziklavájatokban már nyilván nincs szél ? vagyis lehetséges lenne, hogy a forgatás elején, még úgy volt, hogy lesznek jelenetek, melyek Utapau felszinén játszodnak?). Aztán sokáig úgy akarták érzékeltetni az óriási szeleket, hogy a felszinen szél-erőműveket helyeztek el, illetve a sziklás vájatok oldalán is apróbb szél-gépek voltak, amik energiává alakitották a levegő mozgását. Ám végül nem pöcsöltek ezekkel, igy megint a néző fantáziájára van bizva, hogy kiötölje 'vajh mi a ráknak épitkeznek ezek a földbe'?

 

A bolygó "keletkezésének" történetéről viszont térjünk át a konkrét jelenetre, ami maga az audio-vizuális csoda. Ahogy Grievous gépe a gigantikus sziklavájatba repül, miközben feltárul elöttünk a rendhagyó város képe már önmagában is tömör-gyönyör, de John Williams zenéje tovább hatványozza a hatást.

 

A jelenet elején, ahogy Grivi gépe beér a légkörbe és lassan leereszkedik a városba még csak a fúvosokat és néhány hegedűst hallani, amint huzzák a már-már katonai indulónak is betudható dallamokat. A zene már az elejétől fogva nagyon erős és pattogós, de ahogy Grivi gépe a leszálló-pályához ér, már szinte érezni, hogy közel a katarzis: a gép lassan megfordul, a rámpa lenyilik és megjelenik Grivi és akkor szolal fel a kórus elemi erővel!!! Óriási jelenet. Érdemes megnézni a háttérben a Szeparatista vezetők döbbent arcát, akiket Grivi magasról leszar, mert már megy is fel a saját kis vackába, hogy szóba elegyedjen Sidious nagyúrral.

 

Engem mondjuk még sokadik nézésre is meglep az időzités: mármint az, hogy mikor Grivi bekapcsolja a holonet-et, és Sidious már azonnal ott is van, talpig feketében és mondja a tutit. Ezekszerint Sidious már számitott a hivásra... vagy már a hajóból küldött üzenetet neki Grivi, hogy telcsizni fog? Végülis lényegtelen... a lényeg, hogy Sidi újra elmondja, hogy minden a tervek szerint halad... igaz Grivi nem tudja, hogy ebben a bizonyos tervben az ő elhalálozása is benne van. Sebaj. A jelenet igazi pikantériája persze megint Grievous és az ő hangja... imádom, ahogy azt mondja "Yes, Lord Sidiiiouss":evil:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grievous és az ő megérkezése. Megmondom őszintén, hogy nagyon bánom, de engem az Utapau nem ragadott meg. Sőt, nekem hátul áll a bolygókról felállított sorrendben. Számomra valahogyan olyan szikár, kemény, élettelen, de nem úgy, mint a Tatuin, de ez legyen az én gondom :evil:

 

Maga a rész rövid, de velős, a zene jó, bár ez sem a kedvencem, bár azért szeretem, és Grievous érkezése sem fogott meg annyira. Annál inkább a beszélgetése Sidiousszal.

Végre megerősítést nyer a gyanunk, hogy Sidious Anakinre pályázik, és hogy Dooku csak báb volt. Emellett elképeztőeket kamuzik a Sith. Képes beadni Grievousnak, hogy még innen is megnyerhetik a háborút (bár ezt így konkrétan nem mondja ki, de sejteti - "The end of the war is near...").

Összeségében nem a kedvenc jelenetem, és nem is jön be teljes egészében, de azért szívesen nézem.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, nem közepes a zene, jó, csak nálam van olyan is, ami sokkal jobban bejön. Szívesen hallgatom ezt is, de például ha választhatnék, akkor elé tenném az Imolation Scene-t, a Battle of Heroest, az Anakin vs. Obi-want, a Main theme-t, a Love Theme vonósát, az End Creditet, a Dark Teachings-et és az Anakin Betrayelt. De ez nem a szám "hibája" hanem a konkurenciáé.

 

Grievous megérkezése jó, de mindent elmond róla, hogy még sohasem figyeltem fel arra, hogy ott hagyja a szeparatistákat. Pedig igyekszem minden jelenetben a lehető legtöbbet megfigyelni, de ez a jelenet egyszerűen nem ragad meg.

 

Ettől még nem lesz kevesebb a film, csak nálam ez nem jön annyira be. Ennyi :evil: Amit viszont még hozzátennék, hogy én, ellentétben Quarronnal és társaival, maximálisan meg tudom érteni, ha valakinek meg tetszik :D

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, ámulok ezen az Utapau előzménye összefoglalón :evil:

Hogy hányszor merült fel a neve, mire végre megvalósult. Mondjuk, kicsikét hasonlít is a Tatooine-ra, ugyanolyan kopott, de lényegesen élettel telibbek a víznyelők. Nekem még az is tetszik, hogy ezen a bolygón láthatóak azok a repülők gyíkok, amiket Lucas már az ep5-ben is szeretett volna a Bespinre, csak ott nem sikerült a techniak miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.