Ugrás a kommentre

EPIII elemzés


Ajánlott hozzászólás

ZSENIÁLIS! Ahogy Padmét és Anakint otthagyjuk a csendes kis sarokban, berobban a Grievous téma, és maga a tábornok hajója is! Aztán amint már írtátok, az egész megérkezés bokafosós! Ilyen feelinget kevesen tudnak teremteni pár másodperces látványelemekkel. Lucas ismét bizonyította, hogy a hangulatteremtés mestere, és iszonyatosan jól bánik a képekkel.

 

Grievous! Sietnie kell szegénykémnek, pedig alig kap levegőt. :o Nekem is bejön, ahogy elsiet a szepi vezetők előtt, de szerintem ennek csak annyi oka van, hogy Sidious várja a vonal túlsó végén. Egyébként azt ne feledjük, hogy ezt az egész háborút Gunray & Co. pénzelik, így valószínűleg Gievous felett állnak.

 

Utapau. Remek bolygó, nekem nagy kedvencem. Teljesen megfogott a barlangszerű város feelingje! Kár, hogy nem látunk belőle többet. Egyébként szerintem, a Bespin mellet ez a legötletesebb bolygó az egész SAGA-ban. Arról is ejteni kell pár szót, hogy a leszállásnál látott háttérfelvételek mind makettel készültek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Grivi a szepi tanács felett áll, különben Grivi nem küldözgethetné őket csak úgy. Valahol Dooku és a Tanács között lehet. Bár az is igaz, hogy Gunray is dirigálni próbál neki, dehát Grivi akkor fenyegetőzik. Szóval ha rangban alattuk van, akkor az nem nagyon érdekli a tábornokot :o

 

Az is külön öröm volt ebben a fejezetben, hogy végre látni lehetett azt a kompot repülés közben és szemből, ami már az ep1-ben is jelen volt, csak akkor nem igazán mutatták meg. Az ep2-ben már láttuk felszállni, de szemből ott sem láthattuk (akkor még nem volt az elején ekkora ablak).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem lehet őket összehasonlítani. Gunrayék adják a pénzt, Grievous meg végzi a katonai teendőket. Valahogy úgy, ahogy Dookut és Grievoust sem lehet összehasonlítani.

Dooku a mozgalom politikai vezetője, Grievous meg a katonai.

A Tanácsnak természetesen van beleszólása az ügyekbe, de láthatjuk, ezzel Grievousnál - és gondolom Sidiousnál sem - mennek sokra. Talán Dooku meghallgatta őket néha :o

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor Nute Gunray és Rune Haako megérkezik a Naboora, és OOM-9 jelent nekik. Akkor a hajó rámpáján állnak, és csak az is látszik belőle, meg a leszállótalp.

Az ep2-ben akkor látszódik, amikor Nute és a társa elhagyják a geonosisi hangárat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revenge of the Sith

Chapter 9: Bad Dreams

Time: 0:28:01-0:31:56

 

Tartalom

 

A Coruscanton vagyunk és fokozatosan közeledünk Padmé apartmanja felé. A nő az erkélyen áll és fésülködik, Anakin pedig az ajtóban nézi őt. Amidala arról beszél, hogy a Naboon szeretné megszülni a gyerekét, a Tóvidéken, ahol biztonságban lehetnének. Sőt, előre mehetne berendezni a gyerekszobát, amelyet kertre néző ablakkal tervez.

Anakin elbűvölve jegyzi meg, hogy Amidala gyönyörű. Padmé mosolyogva fordul felé, és ezt azzal indokolja, hogy csupán szerelmes. Anakin a visszájára fordítja felesége szavait és azt mondja, azért látja gyönyörűnek, mert ő szerelmes belé. A nő ekkor gyanakodva tekint rá és megkérdi, elvakítja-e a szerelem. Anakin kuncogva megválaszolja, hogy nem így értette. Amidala mosolyogva közöli, hogy attól még így lehet.

Ezután a kép egy szenvedő Amidalára vált, aki fájdalmasan kéri Anakint, hogy segítsen neki, majd felsikolt és Anakin zihálva, verejtékezve riad fel álmából. Azonnal feleségére néz, aki békésen alszik mellette. Nem bír maradni, levegőznie kell, ezért elhagyja a szobát. Padmé ekkor ébred meg és még látja férje távozását.

Anakin a teraszon üldögél a várost figyelve, de gondolatai messze járnak. Amidala mellé lép és megkérdezi, hogy mi bántja. A fiú annyit felel, hogy semmi és a nő nyakában lógó japorfa faragványra pillant. Jól emlékszik arra, amikor azt csinálta. Amidala azonban nem hagyja annyiban, tovább faggatózik, őszinteséget vár Anakintól. A fiú megadja magát és elárulja, hogy egy álmot látott, olyat, amilyet az anyjáról is a halála előtt, ez azonban Padméról szólt. A lány tovább puhatolózik, ám Anakin le akarja zárni a témát, és annyit mond, csupán álom volt. Ezzel azonban nem győzte meg magát és mégis folytatja, elmondja feleségének, hogy belehalt a szülésbe. Amidala azonnal rákérdez, mi történt a kisbabával. Anakin nem tudja a választ, odáig nem látott el. Padmé azzal próbálja nyugtatni, hogy tényleg csak egy álom volt, ámde Anakin megfogadja, nem hagyja, hogy valóra váljon. Felesége elé lép és a jövőjükről kezd beszélni, hogy a gyermek megváltoztatja az életüket. A nabooi királynő biztos vissza fogja rendelni, és ha kiderül, hogy Anakin az apja, a Jedi Tanács kizárja őt a Rendből. Anakin leinti kedvesét, mondván, hogy tudja mindezt. Ekkor Amidala felteszi a lehetőséget, hogy Obi-Wan talán tudna nekik segíteni. Anakin némi gondolkodás után kijelenti, hogy nincsen rá szükségük, a gyerekük pedig áldás lesz. Eztán megöleli feleségét.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Darth Sidious és Grievous hátborzongató konspirációja után kellemes jelenet következik. Amidala szerintem valóban csodaszép, mikor ott az erkélyen áll és Natalie Portman zseniálisan játssza el a boldog anyuka szerepét. Sugárzik a boldogságtól, akárcsak Anakin, akit Hayden Christensen hasonló zsenialitással formál meg. Igazán elhiszem róluk, hogy boldogak és élnek-halnak egymásért. A párbeszéd pedig szerintem tökéletes, simán felülmúlja az ep2 hasonló jeleneteit. Olyan boldog ez a jelenet, hogy csak az a fránya töksötét Coruscant rontja az idillt, ami az ep2-es kandallós részhez hasonlóan, nem véletlen.

Ugyanis ezután a váltás a szenvedő Amidala képére olyan drasztikus, hogy először köpni-nyelni nem tudtam. Átérezhető Anakin álma, egyenesen a tudatba erőszakolja magát. Ilyen erőteljes jelentre még nem volt példa eddig SW-ben szerintem.

Végül kijutunk a teraszra. Végre újra látni a japorfa faragványt, amit személy szerint nagyon hiányoltam az ep2-ből. Nagyon jó a képek és a színek kezelése, ahogy Anakin ül a sötétben, aztán Amidala érkezésére felgyúlnak a lámpák, hisz a lány az egyetlen, aki fényt tud vinni a fiú sötétségébe. Anakin aggódása teljesen jogos, azok után, ami az anyjával történt. Ezek után még az ep2 ezen momentuma is nagyobb jelentősséget kapott, így hat vissza ez a film az előzőre. Az viszont hibás lépés Anakintól, hogy nem vonja be Obi-Want. A Jedi mester szerintem tényleg megpróbált volna segíteni nekik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A párbeszéd szerintem se ciki, a szerelmesek így szoktak egymással nyavalyogni.

A szinkronban Anakin álma rémborzalom, kiráz tőle a hideg hogy ha csak rá gondolok.

Ebben az álomban ugye még nem szerepel Obi-Wan?Majd a következőben :)

csoda hogy Padme nem értékeli át Anakin álmát, hiszen az anyja halálánál is ilyeneket álmodott.Anakin nem ok nélkül parázik.Elvesztette 3 éve az anyját, és most a szerelmét is?Szép hogy küzd ellene.

 

Az egyik kedvenc képem volt az a panoráma kép, ahogy Anakin ül és bámulja a várost.Fogadjunk hogy a következő EpII DVD-re bemontírozza valahova Lucas azt a japorfát :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grivi jelenetéhez még annyit, hogy a kedvencem tőle:)) A történetbeli helyét illetően látszólag időhúzás, de annak aki csak egy picit is odafigyel, kész csemege (Sidi célzásai és hasonlók... szóval amiket az előbb veséztetek) A karakterek zseniálisak, Palpi formában van, Grivi meg ennek ellenére új lejátssza a vászonról, mint az Ep5ben Vader. Látványilag: Utapau rulezzz! egy "kifordított" város, ahol a leggyorsabb közlekedési eszköz a hátasállat (bár az később derül ki), a kék víz alul mint a narancsos sziklafal ellenpontja... Ami a hangokat ileti: John Williams és Matt Wood együtt (ez utóbbi ugye kettős szerepben) szimplán utolérhetetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah, ha az előző fejezetért nem rajongtam, akkor el kell mondanom, hogy ezt a részt egyszerűen imádom!

Barátom, aki nagy Star wars rajongó, kifejtette, hogy szerinte is nagyon fontosak az ilyen jelenetek, de ő mégis egyszerűen áttekeri őket, mert unalmasnak találja.

 

Ezzel szemben én, egyszerűen imádom. Az az idill, amelyet Anakin és Padmé képviselnek, fantasztikus. A jelenet alatt a Love theme áthangszerelt változata szívszakasztóan szép, a hegedű szóló soha nem látott magasságokba emeli a második rész főtémáját. Emellett számomra az is plusszt ad ebbe a jelenetbe, hogy visszaemlékszem Anakin és Obi-wan szintén ezen erkélyen játszódó jelenetére, amely az egyik kedvencem.

A váltás valóban drasztikus. Egyik pillanatban még minden rendben, aztán hirtelen dráma. Elképesztő fordulat. Mondjuk számomra a rész egy kis negatívuma, hogy az álom nem igazán tetszik, én jobb szerettem volna úgy látni, mint az Episode II-be, hogy Anakin álmában beszél (Padmé, kérlek ne, ne halj meg! Kérlek, ne!) mert akkor Anakin beszámolója a gyönyörű szép erkélyen kapnak még egy plusszt.

 

De sebaj, így is nagyon is helyén van a jelenet, sőt! Amikor Anakin a japorfát emlegeti mindig nagyot dobban a szívem, mert imádom ezt a kis fafaragást, és ez is bizonyítja, hogy Lucas remekül ügyel a részletekre.

Abban tökéletesen egyetértek Dzséjttel, hogy ez a fejezet elképesztően felértékeli a második rész tatuini részét.

Szóval nyugodtan mondhatjuk, hogy mindenegyes film felértékeli az előzőket.

És a végére még valami: szerintem Anakin óriási baklövést követ el, hogy nem kér Obi-wan segítségéből. Voltaképpen minden körülmény a sötét oldal felé tereli Anakint...

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyik kedvenc képem volt az a panoráma kép, ahogy Anakin ül és bámulja a várost.Fogadjunk hogy a következő EpII DVD-re bemontírozza valahova Lucas azt a japorfát :)

 

Megzeheti, de nem lenne sok értelme. Az arénázás előtt Padmé egyértelműen azt mondja "since you came back into my life" aztán ugye elszabadul mindenki... az arénából a szenátornő csak nem rohanhat haza a japorfáért aztán vissza Dooku után lövöldözni:)

Bár az esküvőnél ott lehetne. Csak ott meg olyan távolról látszanak, hogy ha ott lenne sem látnánk, max pár barnás pixelt maxmaxmax nagyításon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg remek jelenet. Az is érdekes, amit Te is említesz, hogy ezek a jelenetek sötétben játszódnak. Persze ez annak tudható be, hogy Anakint a sötét oldal felé taszító, egyik legfőbb okról van szó. Padmé és a gyermek féltése.

 

A hajfésülős rész külön kiemelendő, melyben Natalie remekel! Érezhetjük, hogy őt leginkább a szerelem érdekli, hisze mi másért akarna "elbujdosni" a nabooi tóvidékre. Külön kiemelendő az a pillanat, amikor Padmé megkérdezi Anakintól, hogy elvakítja-e a szerelem. És pont erről van szó! A későbbi történések szempontjából ez egy fontos megállípítás. Az még a nagyon érdekes, hogy térben is távol vannak egymástól....mintha már itt kezdtek volna eltávolodni.

A rémálom és az utánna következő párbeszéd szintén nagyon jó, egy rossz szót sem lehet szólni rá. Kicsit csalódás, hogy a film eleji nagy Obi-Anakin barátságot itt beárnyékolja Anakin bizalmatlansága egykori mestere felé. Vajon miért nem akart hozzá fordulni segítségért?

A Japor fa külön említést érdemlő momentum, mely remek nosztalgia, és a filmeket is segít mégjobban összekötni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tetszik Padmé reakciója. Nem azon áll neki görzsölni, hogy mit lehet tenni ellene vagy ilyesmi, hanem a gyerekről kérdez, hogy ő túléli-e. Anakint meg ugye inkább az érdekelte, amit ELVESZÍT és nem az amit KAP. Amikotr utána Padmé nyugtatgatja, az inkáb annak szól (úgy tűnik nekem) hogy akor még használják ki és töltsék békésen a hátralevő időt. Nem jött be, de az nem Padmé hibája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon aranyos ez a fésülködős jelenet. Szörnyű belegondolni, hogy a "rajondói" vágott változatból pont ez lett kivágva. De ez kit zavar. :)

Párbeszéd hihetelen aranyos, ahogy heccelik egymást.

Külön meg kell említenem Padmé szinkronját, ami a magyar változat gyöngyszeme. Zsigmond Tamara Rulez!

 

Az álmot mikor először láttam, nagyon nem tetszett. Nem tudtam mit kezdeni vele. De idővel és a zene miatt hihetetlenül megtetszett. Először én is azt mondtam, inkább álmodott volna úgy, mint az ep2-ben, de ez sokkal jobb. Sőt mostmár az az álmodási módszer kicsit gyenge.

Ez nem csak álom, hanem a Jedik jövőbelátásának lehetünk szemtanúi. Valahogy így láthatta Luke, szenvedő barátit. Késöbb pedig Yoda szavai öltenek alakot azzal, hogy Obi-Wan is belekerül a lehetséges jövőképbe. A jövő mindig mozgásban van. Ez a bizonyíték, hisz, Obi-Wan azzal, hogy Padménál járt elindított egy olyan láncreakciót, ami azt eredményezte, hogy ott lesz a szülésnél.

Ébredés félelmetes, abból a szempontból, hogy olyan döbbenetes csend van, hogy Anakin karjának szervómotorjainak hangja döngicsél szinte csak a fülünkbe.

 

Panoráma gyönyörű. Padmé a fény Anakin életében hasonlat nagyon jó. És miközben a fények felkapcsolódnak, Utoljára hallhatjuk Anakin témáját, mintha most tűnne el az gyerek belőle végleg, ami az ep1-ben volt.

Elbúcsúzik végleg Anakin téma, mintha kihúznánk Anakinból valamit.

 

Japor fa jókor került elő. Szerintem az ep2-ben nem sok értelme lenne, hisz szenátorként, mikor 10 éve nem látta lógassa a nyakában a tőle kapott ajándékot. Mikor házasok teljesen helyénvaló.

 

Azzal fejezném be amit Anakin mond: A gyerek áldást hoz ránk.

De még milyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lokatelli: Épp ez zavar engem, azaz az, hogy eddig akár melyik részben is láttak előre a Jedik valamit, azt sohasem láttuk, csak a körülményekből tudtuk meg, mit láttak. Itt gondolok Luke-ra a Dagobah-n, vagy Anakinre a Tatuinon. Nem baj, hogy ez most megváltozott, csak nem értem miért?

 

Frenki: Itt nem azon van a hangsúly, hogy Obi-wan tud-e segíteni, vagy nem, hanem azon, hogy Anakin hogyan reagál a felvetésre. Nem tud nekünk segíteni, megoldjuk magunk. Hiába a legjobb barátja Obi-wan, mégsem bízik benne teljesen Anakin. Ez a gond.

 

Viszont lenne egy érdekes kérdésem - de ezt az Anakin/Vader topicban teszem fel :)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem így sokkal jobb, hogy mutatják a rémálmot.Az izzadós - forgolódós momentum már lerágott csont.

És majd késöbb azért is kell mutatni, mert ott van az álmában Obi, és ezt tudatni kell a nézőkkel.

 

Lokatelli: Szerintem nagyon ciki itt a szinkron...("Ááánii!!Ánikám!"...brrr...)

Engem az zavar a szinkronban legfőképp, hogy túl tisztán ejtik a hangokat.Nagyon furán hangzik hogy PÁÁDMÉÉ, meg ÓBÍVÁN..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Nagyon aranyos ez a fésülködős jelenet. Szörnyű belegondolni, hogy a "rajondói" vágott változatból pont ez lett kivágva.

 

Van ilyen is? Már az is borzalmas...rajongó változat. Gondolom olyan rakás szar, mint az EPI ilyen változata. Néhány hülye tönkreteszi a filmet azért, mert nem érti. Az ilyeneket börtönbe zárnám.

 

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp ez zavar engem, azaz az, hogy eddig akár melyik részben is láttak előre a Jedik valamit, azt sohasem láttuk, csak a körülményekből tudtuk meg, mit láttak. Itt gondolok Luke-ra a Dagobah-n, vagy Anakinre a Tatuinon. Nem baj, hogy ez most megváltozott, csak nem értem miért?

Szerintem azért, mert ez javarészt Anakin filmje. Azaz, hogy megértsük Anakint, át kell látnunk pontosan, mit él át. Ezért láthatjuk az álmát, ezért hallhatjuk a buckalakók és Palpatine hagját a fejében és ezért torzul el Sidious hangja az átállása után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Engem az zavar a szinkronban legfőképp, hogy túl tisztán ejtik a hangokat.Nagyon furán hangzik hogy PÁÁDMÉÉ, meg ÓBÍVÁN..

Azért ejtik tisztán, mert a magyarok tisztán ejtik a szavakat, nem úgy, mint az angolok, amik véleményem szerint baromi rondán beszélnek ezzel a sok hangkihagyással... így magyaros, ezt minimum elvárom a magyar szinkrontól (halgassátok meg az Alien vs Predatort, ahol a neveket angolnak megfelelően ejtik: Sebasztian pokolian hangzik Szabástyönként).

 

Rajongói vágás??? Na neeeee... az ilyenekkel elbeszélgetnék... beszélgetés, csakhamar ordításba fulladna. Én ordítanék dühömben.

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg jó jelenet.Visszont mit tudott volna segíteni Obi-Wan?Szerintem semmit.

 

Akkor semmit. Tudott a terhességről, de nem próbálta a Tanácsot megpuhítgatni hogy egy Kiválasztottól ennyi belefér, márpedig itt max az let volna a megoldás, hogy ők összedugják a kobakjukat háta tudnak valamit... a könyvben elég szépen benne van h Anakin tud valami olyan adattárról amihez csak a mesterek férnek hozzá és ahol talán van valami Plagueis-ről. Itt segíthetett volna. Talán. De ezért még messze nem bizts, hogy megérte volna belekeverni.

 

Meg a végén, amikor jöttek el a Mustafarról és Padmét félholtan egy Isten háta mögötti "kőfejtőbe" (bocs :lol: ) vitte. Ha tudott volna Anakin rémálmairól, valszeg komolyan vette volna és valami komolyabb kórházba viszi. Mindenesetre ott a szülés előtt nem sokkal alaposat ledöbben hogy "SHE'S DYING?"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azaz, hogy megértsük Anakint, át kell látnunk pontosan, mit él át. Ezért láthatjuk az álmát, ezért hallhatjuk a buckalakók és Palpatine hagját a fejében és ezért torzul el Sidious hangja az átállása után.

Pontosan!

Gyakorlatilag az átállásig, mindent Anakin fülével hallunk és szemével látunk.

Például Palpi agytágításainál a zene ennyira nem befolyásol minket, már majdnem minket is áttérít Palpatine.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon megőrültem annak, hogy bemutatták Anakin rémálmát. Nem akarom én bántani az ep.2-öt, de ott ez a rémálmos jelenet nem sikerült túl jól. Ahogy Anakin nyögdécsel a paplan alatt, olyan mintha valami teljesen mást csinálna...

Ráadásul mivel a Saga-n belül az ep.3 bizonyos szempontból a drámai csúcspont, hiszen ez ad igazán súlyt az eddig történeteknek és mindannak ami ezután jön, igy érthető, ha erőteljesebb az ábrázolás is (és ez itt nemcsak az álom-jelenetre vonatkozik, persze).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És most jöjjön a fél offok sora.

Szerintem itt nem ciki a szinkron, az hogy a neveket így ejtik az amerikaiaknak köszönhetjük, akik ehez ragaszkodtak(pl Obíván, mondjuk az Enekinhez is ragaszkodtak, azt Ánákin lett belőle).

Szerintem marha jól sikerült ennek a jelenetnek a szinkronja. Egyenrandú az eredetivel.

 

Azért annyira nem borzalmas vágás, hisz nagyon jó volt az alapanyag. Elsősorban azért töltöttem le mert kíváncsi voltam filmbe téve a politikai szálra. Bele lettek téve a kivágott jelenetek és törölve lett a fésülködős jelenet, a többi csak be lett toldva. És néhány hangot megváltoztattak, pl droidokat mélyítették és a Neimoidii kapitányt is.

Neve AdigitalMan edition.

Mindenesetre bevágva Shakt Ti-s jelenet félig kész jelenetei az nagy baklövés. Ha majd végig nézem írok pár mondatot a értékelés topikba ha érdekel valakit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.