Ugrás a kommentre

Boba Fett


Wilde

Ajánlott hozzászólás

Annyiban látok némi kapcsolatot a kettő között, hogy mindkét esetben egy olyan karaktert bontottak ki a "feltámadás" után, akik a film(/ek)ben nem mutattak valami sokat magukból. Annyi különbséget viszont tennék a kettő között (bár ez persze szubjektív), hogy Maul vissza hozatala számomra szimpatikusabb volt, a kivitelezést tekintve. Nem erőltettek bele valami nyakatekert magyarázatot és utána úgy mélyítették a karaktert és adtak neki személyiséget, hogy az tanítani való lenne. Boba Fett esetében szerintem ezt nyugodtan meg lehetne tenni egy spin-off keretében még a halála előttre időzítve. Hogy miként szerzett nevet magának, hogy építette fel ezt a reputációt amivel a classic-ban bírt. Itt egy amolyan "eredettörténet" jobban nézne ki, mint Maul esetében és ilyen irányba lehetne haladni a jövőben Bobával kapcsolatban. A jövőjét meg inkább ne firtassuk (tudom elég gagyi volt a halála szegénynek), kb. úgy, mint azt, hogy miként is élte túl pontosan Maul az Ep. I-et!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondasz valamit, de Maul feléledése számomra ugyanakkora f*szság, mint Boba EU-története. Még ha az kánon, akkor is...

Szerintem nem vagy képben. Én nem az EPVI utáni Bobára gondoltam, hanem a Boba reboot -ra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maul vissza hozatala számomra szimpatikusabb volt, a kivitelezést tekintve. Nem erőltettek bele valami nyakatekert magyarázatot

Hát szerintem eléggé nyakatekertre sikeredett az ő visszatérése is, de persze ez csak az én véleményem. :)

 

Boba Fett esetében szerintem ezt nyugodtan meg lehetne tenni egy spin-off keretében még a halála előttre időzítve. Hogy miként szerzett nevet magának, hogy építette fel ezt a reputációt amivel a classic-ban bírt. Itt egy amolyan "eredettörténet" jobban nézne ki, mint Maul esetében és ilyen irányba lehetne haladni a jövőben Bobával kapcsolatban.

Volt is betervezve elvileg Boba-val kapcsolatos spin-off, nem tudom jelenleg mekkora az esély annak megvalósulására. Egy, az ő karakterén keresztül az alvilágot központba helyező sztori igencsak szépen ülhetne a SW rajongók és az egyszeri néző szemszögéből nézve is, én komoly érdeklődéssel figyelném.

Mondjuk igazából az OT-ban is inkább nézői szempontból volt komoly reputációja, mintsem magában a történetben. :) Az Ep.2-ben és a TCW-ben felvázolt kiindulási alap nekem eléggé bejövős, arra lehet építeni. Egyetértek abban, hogy inkább ezt a vonalat folytassák és bontsák ki, mintsem előszedjék az új trilógiára. Nem különösebben örülnék neki, ha utóbbiban feltűnne, bár egyelőre erre valóban minimális az esély.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát szerintem eléggé nyakatekertre sikeredett az ő visszatérése is, de persze ez csak az én véleményem. :)

 

OFF

Azzal egyetértek annyiban, hogy már az, hogy életben van - nyakatekert. Viszont én itt arra gondoltam, hogy ahogy ezt kezelték (nem próbálták megmagyarázni, szájba rágni valami elképzelhetetlen módon), okosan inkább a levegőben hagyták, s azzal foglalkoztak, hogy felépítsék a karaktert olyanra, hogy végül a rajongók nem a feltámadásával foglalkoztak, hanem azzal, hogy milyen mélységet kapott Maul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk kövezettek meg, de én egy Boba Fett filmet az OT idején nagyon megnéznék. Ha vissza tudnák adni az OT hangulatát, tele kapcsolódási ponttal, de közben a Birodalom idején meghúzódó alvilágra fókuszálva (ahol feltűnhetnének pl. a TCW-ből és EpV-ből megismert fejvadászok is, hm... szerintem nagyon szuperül meg lehetne csinálni, persze csak a prequelek tiszteletével (Boba Jango klónja és kész). Szerintem a nép is enné, szóval mindenki jól járna. Feltűnhetne Jabba, Temuera Morrison adhatná Boba hangját, Daniel Logan eljátszhatná... kell ennél több? :D

 

Ja és még valami: felőlem itt "majmolhatnák" az OT-t, lehetnének csillagrombolók, Tie fighter, épülő Halálcsillag II, akármi, belefér, sőt: elvárt. Az új ötletek meg mehetnek az új trilógiába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazodik is hisz benne lesz a PT Boba, csak kb, tíz perc után kinyiffan. :) Így nem mond ellent semminek mert a folytonosságot biztosítja.

Ezt értem, de nálam a prequel mint kánon nemcsak igazodást jelent, hanem tiszteletet is a prequel és OT között létrejött kapcsolatokra nézve. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk kövezettek meg, de én egy Boba Fett filmet az OT idején nagyon megnéznék.

Nem kövezlek, egy ilyen film engem is érdekelne, pedig nem vagyok egy nagy Boba Fett-rajongó. Simán működhetne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk kövezettek meg, de én egy Boba Fett filmet az OT idején nagyon megnéznék.

Részemről a kövezés elmarad (edit: úgy látom nem vagyok egyedül :D). Annyira, hogy hangulatos felolvasó képek ide vagy oda, erről sokkal jobban eltudnám hinni, hogy egy jól müködő szórakoztató darab lenne, mint az ep.7-ről. Ez mondjuk nyilván változik ha kiderül hogy utóbbiban ki a gonosz és a válasz nem erőltetett, de addig is örülnék ha bejelentenének egy Boba filmet mert ezt nehéz lenne úgy megcsinálni hogy ne legyen óriási fun.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyan már, egy épeszű alkotó egyből rájön, hogy azzal, ha Boba Fettet megölik a film első tíz percében, és másvalaki bújik a páncélba, az már egy Boba Fett nélküli film lenne. Ezt senki nem engedheti meg magának, hiszen ez szembeköpése a mozinézőknek és lesz*rása a rajongóknak (sok ep1-2-3-gyűlölő ért abban egyet, hogy Boba előtörténete kifejezetten jól sikerült). Jobban gyűlölnék, mint az ep1-2-3-mat együttvéve, és ezt már nem csak a rajongók, hanem a kritikusok és a sima nézők is.

Arról nem beszélve, hogy az is kánon, hogy Boba az ep5-ben Jango hangján szólal meg. Eléggé érdekes lenne ez úgy, hogy valójában nem is ő van a páncélban. :)

 

Amúgy én sem kövezek, mert a lefestett film nekem is bejönne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk kövezettek meg, de én egy Boba Fett filmet az OT idején nagyon megnéznék. Ha vissza tudnák adni az OT hangulatát, tele kapcsolódási ponttal, de közben a Birodalom idején meghúzódó alvilágra fókuszálva (ahol feltűnhetnének pl. a TCW-ből és EpV-ből megismert fejvadászok is, hm... szerintem nagyon szuperül meg lehetne csinálni, persze csak a prequelek tiszteletével (Boba Jango klónja és kész). Szerintem a nép is enné, szóval mindenki jól járna. Feltűnhetne Jabba, Temuera Morrison adhatná Boba hangját, Daniel Logan eljátszhatná... kell ennél több? :D

 

Ja és még valami: felőlem itt "majmolhatnák" az OT-t, lehetnének csillagrombolók, Tie fighter, épülő Halálcsillag II, akármi, belefér, sőt: elvárt. Az új ötletek meg mehetnek az új trilógiába.

Egy ilyesféle Boba Fett spin offra én is minden további nélkül vevő lennék. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Én nem emlékszem, hogy valaha mondta volna hogy meghalt.

De mondta. Azt mondta, hogy számára Boba Fett története a Jediben végetért. Mondjuk ő sem Igazmondó Szent Lukács néven fog bevonulni a történelembe, de mivel egyfajta művész, az alkotói szabadságot meg ugye illik nem korlátozni, ezért elnézzük neki.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alkotói szabadság, na persze. :D A Disney csinálni akar Fett filmet mert a karaktert mindenki szereti. Lucas már ehhez igazodik.

Egyértelmű, de ettől még Lukács orra nem megy össze. Akkor kezdhetünk izgulni, ha Darth Vader is túlélet! :D

 

Kicsit sajnálom a dolgot, mert volt valami egyedi abban, ahogy Lucas lerendezte a nagyfiút. Ma már nem adnának neki ilyen értelmetlenül kretén halált, pedig lássuk be, az élet kevésszer kínál hősi halált a rosszfiúknak. Az ilyen Fett féle alakok általában szétlőtt fejjel végzik valamelyik kuplerájban. Ha ma készülne a Jedi, Han biztosan egy értelmetlenül gigászit verekedne Fettel.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyértelmű, de ettől még Lukács orra nem megy össze. Akkor kezdhetünk izgulni, ha Darth Vader is túlélet! :D

 

Kicsit sajnálom a dolgot, mert volt valami egyedi abban, ahogy Lucas lerendezte a nagyfiút. Ma már nem adnának neki ilyen értelmetlenül kretén halált, pedig lássuk be, az élet kevésszer kínál hősi halált a rosszfiúknak. Az ilyen Fett féle alakok általában szétlőtt fejjel végzik valamelyik kuplerájban. Ha ma készülne a Jedi, Han biztosan egy értelmetlenül gigászit verekedne Fettel.

Ebben van valami. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.