Ugrás a kommentre

Boba Fett


Wilde

Ajánlott hozzászólás

Sajnos ma már minden harcot csúcsra járatnak, pedig ahogy Nute is írta, egy volt a sok közül és ez így helyes. Mert a világ lefolyása már csak ilyen és remélem, hogy ez a valóságközeliség az új részekben is kegyetlenül arcul fog vágni minket. Ha úgy jobban tetszik, nevezhetjük fekete humornak is.

 

Valahogy így:

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyértelmű, de ettől még Lukács orra nem megy össze. Akkor kezdhetünk izgulni, ha Darth Vader is túlélet! :D

 

Kicsit sajnálom a dolgot, mert volt valami egyedi abban, ahogy Lucas lerendezte a nagyfiút. Ma már nem adnának neki ilyen értelmetlenül kretén halált, pedig lássuk be, az élet kevésszer kínál hősi halált a rosszfiúknak. Az ilyen Fett féle alakok általában szétlőtt fejjel végzik valamelyik kuplerájban. Ha ma készülne a Jedi, Han biztosan egy értelmetlenül gigászit verekedne Fettel.

 

És így,hogy túléli, még van is rá esélye :lol: Mondjuk Fordnak eléggé össze kéne kapnia magát vagyis inkább a CGI-s arcoknak :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt se értem miért kellene feltámasztani Bobát? Egy spin-off film bőven szólhatna az EPVI előtti életéről.

És az bőven elég is lenne és még abban is tudnának annyi kárt okozni, hogy a végén elátkozzuk a napot is, hogy kitalálták a spin-off vagy eredettörténet vagy tudomisén micsoda fogalmát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amíg a követlkezetes nyilatkozatokat nem ismerő Lucas mondja ezt, és nem hallom a Lucasfilmtől, hogy lesz egy Boba Fett mozi az ep6 után, addig számomra Fett továbbra is halott. Lucasnak ez előtt sem hittem, ez után sem fogok. :)

 

Bár akár mixelhetik a korábbi ötletet. Boba Fett meghalt az ep6-ban, de a páncélját "kihalássza" (értsd: szerez egy hasonlót) egy ismeretlen fejvadász, és onnantól ő használja a Boba Fett nevet. Így Fett életben is marad, Kasdan is megírhatja az igazi Boba Fett nélkül filmjét, és az ep2-TCW-ep4-5-6-ban sem keletkezik kár. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem szeretnék egy feltámasztós filmet erről a témáról. Vagy legyen így:

 

Egy spin-off film bőven szólhatna az EPVI előtti életéről.

Ebben bőven van lehetőség önmagában is.

 

Vagy akár így:

Bár akár mixelhetik a korábbi ötletet. Boba Fett meghalt az ep6-ban, de a páncélját "kihalássza" (értsd: szerez egy hasonlót) egy ismeretlen fejvadász, és onnantól ő használja a Boba Fett nevet. Így Fett életben is marad, Kasdan is megírhatja az igazi Boba Fett nélkül filmjét, és az ep2-TCW-ep4-5-6-ban sem keletkezik kár. :)

 

Bár én nagyon bírom, ha gazdagon működik a fantázia, és így bármilyen elgondolást tudok szeretni majd, ha jól sikerül beilleszteni a korábbi filmekbe, és jó történetet hoznak ki belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amíg a követlkezetes nyilatkozatokat nem ismerő Lucas mondja ezt...

 

Óriási! :peace:

 

Lucas az igazmondás egy alternatív univerzumában éli az életét amit mi földi halandók meg sem érthetünk....pont olyan, mint az erő!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy most, amikor már a Disney-é a cég, mennyit számít Lucas szava. Ugye régen amit mondott, az szent és sérthetetlen volt, többek között ezért lehetett egy poénos megjegyzés is hivatalos (gondolok itt Obi szülőbolygójára, a Stewjon-ra). Szerintem ez most már nincs így, Boba Fett egyelőre halott az EP6 alapján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugye régen amit mondott, az szent és sérthetetlen volt...

 

Az a baj, hogy "szent" sérthetetlenségében keveredik folyton önellentmondásba. Legjobb példa erre a kettős szabály, aminek az értelmezése ma már olyan tág, hogy gyakorlatilag nem is létezik. Úgy ki lett tolva a kettős szabályának a határa, hogy az önmagát tette nevetségessé. Ugyanez igaz a klónok rohamosztagosok csörtére is, amikor Lucas esküdözött, hogy az OT rohamosztagosai azért bírnak számokkal, mert azok klónok. Ma viszont sorozott katonák (ahogy szerintem eredetileg is volt.) Aztán itt van még a ki lőtt először Han vagy Greedo Star Wars minidráma és ezt még hosszan lehetne sorolni. Lucas egy művész, ezért sem lehet határok közé szorítani, de azért vicces muki, hogy néha (!) mennyire nagyon nem konzekvens önmagával.

 

(Lucas a TCW 7. évaddal tette volna teljesen tönkre ezt az egyébként is ingatag logikai rendszert, hiszen Mault a császár ugye kvázi életben hagyta.)

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor úgy fogalmazok, hogy számunkra, egyszerű földi halandók számára volt "szent és sérthetetlen" amit mondott, ő az addigi álláspontját bármikor felülvizsgálhatta, s innentől fogva az lett a hivatalos. :) Nagyjából az egykori EU-hoz is hasonlóan inkonzisztens módon állt hozzá, legalábbis a nyilatkozatait tekintve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Boba Fettnek hatalmas kultusza van az SW rajongók és az SW-t kedvelők körében. Szerintem Ahsokát hozzá hasonlítani így hiba, mert teljesen nem egy súlycsoport. Ha megkérdeznél random 10 embert, hogy kit ismernek: Ahsokát vagy Boba Fettet, akkor nem kérdés ki nyerne, ami a film anyagi potenciálja miatt nagyon nem mindegy. Nem csoda, hogy Boba Fett filmről jöttek eddig pletykák, nem pedig Ahsoka filmről. :) Cupsy hozzászólásából is az derül ki, hogy az emberek az OT Bobával vannak 100%-ig tisztában, hiszen azok a részek építették ki a kultuszát (kissé indokolatlanul, hiszen alig van szerepe, felteszem a páncélja eredményezte ezt).

 

A Fett filmmel én csínján bánnék mert azt szinte csak elrontani lehet. Boba eredete immár mélyen gyökerezik a PT -ben így azt ignorálni hatalmas hiba lenne (erre már voltak célzások Kasdan részéről). Ráadásul a megformálója is ereje teljében van így a kontinuitás végett evidensnek kellene lennie, hogy Logan -t kérik fel a szerepre (attól független milyen színész). Szóval ez a Boba film tele van buktatókkal és nagyon nehéz lenne jól megcsinálni. Én megmondom őszintén, a Disney helyében hanyagolnám a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem hiszem, hogy a Lucasfilm ignorálni fogja Boba előéletét. Sőt, biztos vagyok benne, hogy Kennedy ezt nem engedné, de valószínűleg a Disney sem, ha már ennyi energiát feccöltek a kontinuitás megtartásában. Eleve, tudtommal nem is Kasdan írja a sztorit, szóval, hogy ő mit pofázik, az a lőtéri vadászkutyát sem érdekli.

Hogy Logant alkalmazzák-e vagy sem, az szerintem annak fényében döntő, hogy leveszi-e a sisakot vagy sem. Ha az egész filmben Dredd bíró módjára magán tartja a tökfödőt, akkor akárki játszhatja. Ha leveszi, akkor már tényleg érdemes lenne Logant alkalmazni, pláne, ha még egy fiatalabb Fettről van szó. És az eddigiekből kiindulva, valószínűleg eszükbe is jut a lehetőség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az eredetét egyszerűen nem ignorálhatják, hiszen a PT és a TCW is kánon. Pont azért tisztázták a kánonrendszert, hogy mindenki számára teljesen világos legyen, hogy mi hivatalosan is a SW része és mi nem az. Én nem tudnám elképzelni hogy a Disney rábólintson bármi olyanra, ami nyíltan és egyértelműen szembemegy már kanonizált dolgokkal.

Nem is hallottam azóta a gyerekről, szóval nem tudom milyen színész, gondolom nem topkategória. :D Mindenesetre a film jó részében úgyis sisakban lenne (és akkor akár nem is ő lenne), néhány jelenetet meg szerintem Logan-nel is meg lehetne csinálni, ez nem akadály.

 

Mondjuk abban egyetértek, hogy több buktató van egy ilyen filmmel kapcsolatban, mint amennyire simának tűnhetne elsőre. Viszont spin-off-hoz meg tökéletes alapanyag lenne.

Egyrészt Boba Fett tökéletesen alkalmas karakter erre, amire nagyon kevés példa van. Vannak, akik csak az OT-t szeretik, mások a teljes filmes Saga-t, megint mások az animációs sorozatokat is követik és kedvelik, de olyanok is akadnak, akik csak alkalmi SW nézők, nem fan-ok. Boba azon kevesek egyike, aki minden csoportnak megfelelhet és működhet. Most nem arról beszélek, hogy mindenki szereti vagy rajongana érte, de népszerűtlennek semmiképp nem nevezhető és mindenki ismeri annyira, amennyire szükséges.

Másrészt a fejvadászok világa hatalmas lehetőségeket rejt. Jellegükből adódóan folyton akcióközelben vannak és kalandokba keverednek, de legtöbbször kerülik a nagy játszmákat. Szóval bármilyen korszakból lehet filmet csinálni róluk, mert senki nem fog azon problémázni, hogy a Saga nagy szereplői és eseményei miért nem kerülnek képbe jobban, hiszen könnyen védhető az indok. Szóval kellő mértékben el lehet rugaszkodni a Saga-tól. Most az meg, hogy egyszer-kétszer épp egy szenátort kell levadászni vagy Vader-től kapnak egy küldetést, még bőven belefér a megvalósítható keretekbe. Emellett a fejvadászokhoz jól köthető úgy általában az alvilág, ami szintén potens témakör. A nézők imádják a "badass" karaktereket, ezekben a témákban meg sok ilyet lehet mozgatni.

 

Mondjuk én személy szerint nem érdeklődöm különösebben Boba iránt, szóval felőlem hanyagolhatják is. A fejvadász-alvilági téma viszont kifejezetten érdekel, de nem sírnék akkor se, ha mondjuk Cad Bane vagy bárki más lenne a középpontban. Csak erre kicsi az esély, hiszen Boba sokkal alkalmasabb és biztonságosabb megoldás, ahogy azt fentebb is írtam. Szvsz legalábbis. Meg ha már ennyire megszellőztették Han és Boba spin-off-ját, akkor merészség lenne kukázni ezen ötleteket. Halkan jegyezném meg, hogy a két figura ötleteit akár össze is köthetnék és lehetne közösen egy Stories filmjük. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt meg már csak lábjegyzetként jegyzem meg, hogy az, hogy egy karaktert imádnak a nézők, és az, hogy képes-e elvinni egy filmet, megint nem ugyanaz. Pont ez az egyik félszem a spin-offokkal kapcsolatban. Boba Fett nem ilyen erős szereplő. Nem véletlen, hogy még a TCW-ben is mellékszereplő, még akkor is, amikor kiemelt státuszban van. Ugyanígy erős kétségeim vannak Han felől is. A hős segédjeként és mentorként is jól működött, de, hogy ő legyen egy sztori főszereplője, az nekem már kétséges. Ezek nem ilyen szerepekre megalkotott karakterek. És igenis, hogy működjenek, írói tehetségre van szükség. Nem is értem, hogy lehet azzal jönni, hogy arra nincs szükség. Épp csak kulcsfontosságú, még akkor is, ha csak pár mondatban kell vázolni valamit. Sőt, tapasztalatból tudom, hogy a legnehezebb pár mondatban jól átadni a kulcsfontosságú infókat.

Én nagy potenciált látok egy Boba Fett spin-offban. Anno volt szó az Underworld sorozatról, ami azóta persze a fiókban landolt, viszont ennek a hangulatát simán lehetne közvetíteni egy ilyen spin-offal. A filmek világában eddig a fejvadászok munkájáról sokkal kevesebb jelenet van, mint a Jedikről, Sith-ekről, itt viszont végképp előtérbe kerülhetne. Az a jó, hogy a karakterének már megvan az eredete, tehát arra sem kell sok időt szánni, egyszerűen csak fel lehetne rá építeni egy badass sztorit, amint épp végrehajt valamilyen megbízást. Itt abszolút ki lehetne lépni az SW klasszikus keretei közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az SW alvilágának témája engem is megfogna, bár Boba hozzám nem áll különösebben közel, viszont legalább jó alapot kapnánk arra, hogy egy újabb jól elmélyített hátterű karaktert kapjunk, aki bevezet minket a Star Wars újabb dimenzióiba. Szvsz, ahogy nekem a szenátusi jelenetek tetszetettek, úgy tetszene a TCW huttoknál is látott keresztapa feeling is. A különböző nagy bűnbirodalmak versengése, bandaháborúk, ilyenek pedig csak hab a tortán. Nagyon jó volt az ep. 7-ben Han sarokba szorulása két bűnbanda között, valami irtó jó hangulata volt azoknak a pofáknak. Ilyen jeleneteket szívesen viszont látnék, de "ütős" alvilági megbeszéléseket, kapcsolatokat is. Szerintem több van ebben az alvilág-témában, mint amennyit eddig láttunk, hogy felbéreltek, megölöd, slussz passz. Emellett számos személyes indítattást, kapcsolatrendszert fel lehetne hozni(efelé az egész felé a TCW-ben láthattunk nyitást az alkotóktól), vagy régi, szívlelt karaktereket, mint Cad Bane, Embo. De a címben tényleg a Boba Fett áll legjobban. Én sajnáltam az Underworld elkaszálását. Egy új dimenzióból nézhetnénk ezt a világot, ráadásul a Legendsből is sokat lehetne meríteni ehhez.

Szerkesztve: - Master
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó volt az ep. 7-ben Han sarokba szorulása két bűnbanda között, valami irtó jó hangulata volt azoknak a pofáknak.

Mondjuk az a jelenet engem nagyon nem talált el. A humoros része rendben volt, de valahogy bugyutának és méltatlannak tűnt az egész, leginkább a bűnöző figurák kinézete miatt. Viszont a TCW (és némileg a Rebels is) parádés fejvadászokat, kalózokat, gengsztereket hozott be, remekül nyúltak az alvilági témákhoz, a fejvadászokhoz. Szinte minden ilyen szervezet (pl. Maul-szál, Dooku-szál), karakter és sztori nagyon jól működött, ezek alapján bátran belevághatnak egy hasonló filmes projektbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nem is beszélve, hogy akár végre filmvásznon láthatnánk a hirhedt-híres Fekete Napot (amely az egyik legismertebb EU-elem volt sokáig, s végül a TCW révén kánon maradt). Vagy a huttokat, mert ugye azok egymással is rivalizálnak, Jabba csak egy közülük. A legjobb az lenne, ha a történet a Birodalom sötét éveiben játszódna, és akkor jöhetne Dengar, Bossk vagy akár Cad Bane is (utóbbiról a csak filmeket néző rajongóknak elég tudni, hogy duros oszt' kész, de nekünk TCW-rajongóknak hálás ajándék lehetne). Annak nem örülnék, ha Bobát feltámasztanák a 6. rész után. Hülye halála volt, de tudjuk be halottnak és kész (azt mindig sajnáltam, hogy a Legends is feltámasztotta, bár ha valaki tényleg meg tud úszni egy Sarlacc-féle emésztést, akkor az Boba).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk az a jelenet engem nagyon nem talált el. A humoros része rendben volt, de valahogy bugyutának és méltatlannak tűnt az egész, leginkább a bűnöző figurák kinézete miatt. Viszont a TCW (és némileg a Rebels is) parádés fejvadászokat, kalózokat, gengsztereket hozott be, remekül nyúltak az alvilági témákhoz, a fejvadászokhoz. Szinte minden ilyen szervezet (pl. Maul-szál, Dooku-szál), karakter és sztori nagyon jól működött, ezek alapján bátran belevághatnak egy hasonló filmes projektbe.

 

Engem talán azért sikerült eltalálnia, mert filmes volt, nem animációs. Bár az egyik csapat szerintem nagyon hasonlított a Warhammer 40K világának Tau fajához. :D Oké, nagyon szeretem a TCW-t, a Rebels se rossz, bár az tőlem messzebb áll eddig, de mégis csak animációs. Rám a filmek és a könyvek sokkal nagyobb EPIC BADASS hatást tudnak elérni, mint az animációs filmek. A filmekben élőbbek, realisztikusabbak a dolgok, és szerintem mélyebbek, komolyabban vehetők is. Nálam a TCW-ben csak a Yoda-szál tudott akkora hatást kiváltani, mint egy film. És én emiatt várom nagyon ezt a Boba Fettes sztorit, hogy végre ilyen formátumban köszönjön vissza a galaktikus alvilág. A Legendsből én a GenoHaradant látnám a Fekete Nap és persze a Huttok mellett a legszívesebben, valamilyen formában. Az szép nyitás lenne ahhoz, hogy kánonilag is benépesítsék az Ősi idők világát.

Szerkesztve: - Master
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW engem alapvetően sosem tudott igazán megfogni (nekem túl elrugaszkodott volt) de kétségtelen hogy az alvilág terén voltak benne remek ötletek. Szerintem alapvetően valami hasonló vonalon kéne továbbindulnia a Boba Fett filmnek is. Szerintem nincs olyan rajongó (vagy csak nagyon kevés) aki ne látna szívesen alvilági játszmákat, söpredék népeket, Mos Eisley cantina vagy épp Jabba palotájához hasonló helyszíneket, csempészeket, fejvadászokat, mindezt persze SW módra.

 

Boba pedig kiváló lehetőség. Gyakorlatilag semmit nem tudunk a személyiségéről, és így is sokan szeretik. Ha most még átformálják egy kicsit, és csinálnak belőle egy kicsit humoros, nagyon vagány, hihetetlenül profi badass fejvadászt, (s talán egy cameo erejéig a fiatal Han Solo is feltűnik majd) minden rajongó imádni fogja a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagy potenciált látok egy Boba Fett spin-offban. Anno volt szó az Underworld sorozatról, ami azóta persze a fiókban landolt, viszont ennek a hangulatát simán lehetne közvetíteni egy ilyen spin-offal. A filmek világában eddig a fejvadászok munkájáról sokkal kevesebb jelenet van, mint a Jedikről, Sith-ekről, itt viszont végképp előtérbe kerülhetne. Az a jó, hogy a karakterének már megvan az eredete, tehát arra sem kell sok időt szánni, egyszerűen csak fel lehetne rá építeni egy badass sztorit, amint épp végrehajt valamilyen megbízást. Itt abszolút ki lehetne lépni az SW klasszikus keretei közül.

Egy fejvadászós filmben én is látok potenciált, csak abban nem vagyok biztos, hogy ezt Boba Fett főszereplésével kéne megcsinálni. Persze nyilván a legeladhatóbb. De én nem tartom valami nagy karakternek - akkor tudna érdekes lenni a figura számomra, ha jobban belemennének klón mivoltába. Sajnos a TCW sem foglalkozott ezzel, inkább a bosszúhadjáratára koncentrált, pedig ebben már én is látnék potenciált. Amit meg lehetne fűszerezni azzal, hogy még a karrierje kezdetén van.

A Star Wars 1313 című játék pont ezzel akart foglalkozni, hogyan válik a TCW-s Boba az ep4-5-6-ban megismert Bobává. És hát ki tudja, lehet, hogy annak a forgatókönyvét gyúrják filmmé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.