Ugrás a kommentre

A spin-off filmekről, általában


JakeSully

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

A Stories filmekkel kapcsolatban nem volt régebben olyan "ígéret", hogy azok nagyjából jedi/sith mentesek lesznek?

 

Ami a harmadik filmet illeti, a Kenobis verziót szeretném kizárni.

 

Bár sajnos az idióta rajzfilmek beletrappoltak, de Obi1 elvileg teljes remeteségben, visszahúzódva élt a Tatuinon, ahol kulcsfontosságú volt, hogy ne derüljön ki ottléte/kiléte. Ebbe nem fér bele egy izgalmas film.

 

Tippem a harmadik stories filmre:

 

Jabba/Bobba Fett köré épülő film.

 

Ha a stories filmekbnen is lennének jedik/sith-ek, egy Darth Maul-os mozi érdekes lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

az idióta rajzfilmek beletrappoltak

Egy idióta rajzfilm sincs, de legalább van két animációs sorozat, amikből egyik sem trappolt bele Ben Kenobi remeteségébe, de amúgy jó játék volt, ennyi tévedést négy szóba nem sokan tudnának belezsúfolni.

 

Az meg, hogy évekkel ezelőtt mit állítottak, egy dolog, az meg egy másik, hogy ezt a "nem lesznek Erőhasználók" dolgot már az első keményen megcáfolta, elvégre csak egy Sith Nagyúrnak van benne igen komoly nagyjelenete, nem csak cameózott.

 

Azt meg soha, senki, sehol nem állította, hogy Ben Kenobi mind a 19 évet a kunyhóba töltötte el. De még a Tatooine is rejtegethet elég izgalmat, elvégre nem egy barátságos vidék. De ezt már ezerszer körbejártuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy idióta rajzfilm sincs, de legalább van két animációs sorozat, amikből egyik sem trappolt bele Ben Kenobi remeteségébe, de amúgy jó játék volt, ennyi tévedést négy szóba nem sokan tudnának belezsúfolni.

 

Az meg, hogy évekkel ezelőtt mit állítottak, egy dolog, az meg egy másik, hogy ezt a "nem lesznek Erőhasználók" dolgot már az első keményen megcáfolta, elvégre csak egy Sith Nagyúrnak van benne igen komoly nagyjelenete, nem csak cameózott.

 

Azt meg soha, senki, sehol nem állította, hogy Ben Kenobi mind a 19 évet a kunyhóba töltötte el. De még a Tatooine is rejtegethet elég izgalmat, elvégre nem egy barátságos vidék. De ezt már ezerszer körbejártuk.

 

Mintha erre már válaszoltam volna, de akkor nem biztos.

 

Vader jelenete ahhoz kellett, hogy hatásosan összekössék az ep4-el.

 

A rajzfilmek meg számomra komolyan vehetetlenek. nem csak a grafikájuk miatt, hanem mert több helyen is két lábbal rúgnak bele a filmek által felvázolt világba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rajzfilmek meg számomra komolyan vehetetlenek. nem csak a grafikájuk miatt, hanem mert több helyen is két lábbal rúgnak bele a filmek által felvázolt világba.

Ilyet mondasz, miközben CSAK pár jelenetet láttál róluk a YT -on. Aha, oké... Megsúgom, hogy a TCW és a Rebels nagyon sokat ad hozzá mind a PT -hez, mind az OT -hez. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azok a rajzfilmek amiket nem is láttál? :D

 

Az "egész estés" clone Wars-ot láttam, és belenézem pár epizódba ebből is/abból is, + láttam a trailerek többségét és pár jelenetet a youtube-on.

 

Egyértelmű, hogy gyereknézőknek készült alkotás, ami én csak lazán kapcsolnék a filmekhez, ahogy a CSK ill. a Terminátor sorozatot is.

 

 

 

Ilyet mondasz, miközben CSAK pár jelenetet láttál róluk a YT -on. Aha, oké... Megsúgom, hogy a TCW és a Rebels nagyon sokat ad hozzá mind a PT -hez, mind az OT -hez. ;)

 

Ha csak hozzáadtak volna, nem is lenne velük baj - bár az oylan gyerekességek, mint a holokronosdi, Maul feltámasztása azért nálam nem passzolnak azt eddigi sw világba - , de sajnos több fontos ponton bele is tapostak.

 

Pl. hogy az ellenállás első komoly űrcsatája és győzelme a tervrajzok ellopása volt, hogy a jediket az Ep4-re kiirtották, Vader az egyetlen hírmondójuk, stb. De pl. inkvízítorokról sem hallottunk semmit a filmekben, pedig a sorozat alapján elég fontos szereplők.

 

 

A Rogue One nagyon jól kezelte az eddigi filmek által behatárolt lehetőségeket, a sorozat nem. Ezért sem fárasztom magam a rendszeres megtekintésével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha akarod, unalomig is ismételgetheted ugyanazokat a f*szságokat, de azok attól még f*szságok maradnak, mert végig ott van: k*rvára lövésed sincs, miről beszélsz. Nem láttad. Az, ami itt leírsz, az nudli, semmi, lóf*sz. Nem láttad a két sorozatot, a véleményed így annyit ér, mint k*rvának a szentbeszéd.

 

Mondjuk azért sokat elárul, hogy a rengeteg címszó alatt ugyanazokat a példákat ismételgeted újra és újra és újra és újra... Miért is? Mert az ismereted ennyiben kimerült. Miért? Mert nem láttad? Hogy lehet így bármi igazság a szavaidban? Kétféleképpen is: sehogy és dehogy. Ja, és ha még egyszer felhozod ebben a topicban ezeket, törlöm a hozzászólást, mert itt off. És ha még tovább ütöd ezt a vasat ugyanezekkel, még egyéb jutalomban is részesülhetsz. ;)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan után állítólag Jabba és Boba Fett kapják a következő stories filmeket.

Boba Fett érdekelne, Jabba viszont nem. Ennek ellenére lehet, hogy nem örülnék egy ilyennek. Ideje lenne már elmozdulni jobban az eddig ismert korszakoktól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelenleg két filmen dolgoznak, ami teljesen új korszakban játszik, szóval szerintem eléggé elmozdultak. Én Boba Fettre még mindig nem igazán vagyok kíváncsi, egy Jabba-filmet viszont megnéznék, mert elképzelésem sincs, hogy lehetne egy filmet csinálni Jabba főszereplésével. :lol: Bár ötleteim vannak:

 

The Huttfather

Palace

Huttface

Once upon a time in Tatooine

Huttfellas

Tatooine Gangsters

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel minden évben van Star Wars film, így nem látom okát annak, hogy miért ne csinálnák egyszerre a kettőt.

 

Elmozdulás alatt több ezer évet értek.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, talán mert a Disney-Lucasfilm nem Darth Revan9, hanem a piac igényeit nézi? És a piacot alkotó pár millió nem Star Wars rajongónak eladhatóbbak az ismert karakterek Star Wars cím alatt, mint egy olyan világ, aminek az 1000 éves korkülönbség miatt vajmi kevés köze lenne a már ismert Star Warshoz? Mert csak így lenne szerintem értelme 1000 évet ugrani. Úgy, ahogy a KotOR és a ToR csinálta, úgy felesleges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És a Disney majd mindenkit megkérdez, hogy milyen Star Wars filmre vágyik?

 

A másik: hadd döntse el már mindenki saját maga, hogy milyen filmet, filmetek vár. Ne kelljen már a nagy megmondó emberek, vagy akár egy tömeg véleményéhez igazítani a vágyainkat, reményeinket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is tudom. Talán Dzséjt, a Hatalmas Mindenható, akinél a világ minden kérdésre ott van a válasz, talán belelát a piac minden létező emberének fejébe?

Nem, de azért önmagamnál és saját vágyálmaimnál tovább látok. ;) Én is örülnék egy ezer évvel ezelőtti Star Warsnak, amennyiben azon látszódik is, hogy ezer évvel korábbi világ - tehát nem annyi, hogy szinte mindennek megvan a korábbi megfelelője (Eban Hawk = Millennium Falcon, T3-M4 = R2-D2, Vandar Tokare = Yoda, Staforge = Halálcsillag, Darth Malek = Darth Vader, Sith trooper = stormtrooper, Republic soldier = stormtrooper/clone tropper, stb). Sőt örülnék még klón háborús filmeknek, olyan mozinak, ami a Jedi lovagok életét mutatja be az ep1 előtt, szeretnék filmet az ep4 és 6 között, amiben láthatom az eszkalálódott polgárháborút ugyanolyan kis hősök szemén át, mint a Rogue One-ban, szeretnék filmet látni az ep6-7 között, szeretném látni azt is, milyen lehet a Star Wars távoli jövője, stb.

De látom annak akadályát, miért nem fognak ezek megvalósulni 2020-ig, se 2025-ig. Piac. Nem én vagyok a piac. Én csak egy álmodozó Star Wars rajongó vagyok. Része a piacnak, de önmagamban a pont lesz*rható része. Egy ember. Én akkor számítok, amikor a 10 dollárból készült figurát 100 dollárért akarják rám tukmálni. :) A filmeknek viszont a piac igényeit kell kielégítenie, nem a rajongókét. Beüthet a rajongói közérzetnek, de még mindig mi vagyunk kevesebben az átlag moziba járókhoz képest, akiket már a Rogue One is bekevert, pedig aztán az meglehetősen komolyan bele lett állítva egy már bejáratott érába.

Arról már nem is beszélve, hogy a piac igényei nem arról szólnak, hogy egyenként mit gondolnak azok az emberek, akik benne vannak. Nem kell belelátni mindenki fejébe, elég csak picit kinyitni a szemedet és látni a kollektív igényeket. ;)

Eldöntheted, hogy mit akarsz látni, lelked rajta, de a Disney és a Lucasfilm akkor is nagy ívben sz*rik rá. És ennek okát azért nem ártana látni, amiről te kijelentetted, hogy nem látod. Az, hogy mit szeretnél látni, és az, hogy nem érted, miért nem kapod meg azt, azért két külön dolog.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az átlag nézőnek a KOTOR éra nem mond semmit, talán csak annyira érdekelné őket, mint egy akármilyen másik sci-fi és ha nincs meg a Star Wars faktor akkor az nagyobb mennyiségű dollár elmaradást jelenthet a Disneynek, ezt meg érthető okokból nem akarják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy érzem, hogy még évekig nem fogunk kapni olyan történeteket, amik több száz, akár ezer évvel az EpI előtt játszódna. Ne feledjük, hogy még mindig építik azt a korszakot, még mindig jönnek infómorzsák a régmúlt időszakáról.

Úgy gondolom, hogy jelenleg nem lenne ésszerű egy ToR korszakában lévő történetnek, mivel sajna még mindig ott vannak a PT haterek, akiknek mégha az EpIII tetszett is, de az EpI-II nem, és sajna nem akarnak ilyet megint - ezt sajna sok helyen olvasom - és a ToR kb. ezt a vonalat vinné tovább, sőt sokkal másabb lenne, ami meg megint csak azt érné el, hogy az emberek mégjobban várnák az olyan filmeket, amikben éreznék a "klasszikus" SW érzést.

Az biztos, hogy az elkövetkezendő 8-10 év arról fog szólni, hogy bővítik a régmúltat, elhintenek sok információt, miközben a nagyvásznon az SW ismert kb. 70 évébe pillantunk bele.

A 4. trilógiáról még nem érdemes beszélni, de tippre én azt gondolom, hogy a 4. trilógia nem fog olyan sokat ugrani az ST után, úgy gondolom, hogy kb. 10 év lesz az ugrás, ha a Rey-Finn-Poe hármassal akarnak továbbra is foglalkozni. De mondom, ez még csak saját teória, aztán majd meglássuk, hogy mi lesz. És az ilyen nagyobb időugrások ezzel együtt jönnek csak el, tehát 2027 -ig nem nagyon lesz ezer éves ugrás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég szomorú és sajnálatos dolog, hogy az ilyen szűk látókörű, ostoba emberek miatt nem mernek újítani és új, távoli korszakot bemutatni. Sőt, ennél még rosszabbat is gondolok róluk.

És mi a helyzet azokkal, akik az előzmény trilógián nőttek fel? Jó lenne, ha már kiszorítanák a begyepesedetteket.

 

Az ilyen dolgok sokszor elveszik az életkedvemet. Azért még reménykedek, hogy érdemes életben maradnom, hogy lássak, olvassak Régi Köztársaság és Köztársaság előtti történeteket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szomorú, valóban az, bár az életkedvedet azért ez ne vegye el, az élet ennél többet ér. Olvasni szerintem hamarosan olvashatsz majd, szerintem látni is fogsz még - ha másképp nem, animációs sorozatban. A film necces csak, mert túl sokba kerül és túl nagy benne a kockázat.

De például szemmel láthatóan a Disney-Lucasfilm csapat próbálja az embereket az ep1-3-mal is megbékíteni, kikoptatni a világból az utálatot. Csak nézzük meg, az ep7-ben a legnagyobb nyílt utalás az ep1-3-ra a klónok említése volt, meg láthattunk kék lézernyalábot és rakétákat, illetve az Erőhasználók is bemutattak komolyabb trükköket.

Aztán jött a birodalmi érában játszódó RO, amiben színészek trétek vissza az ep1-3-ból, már majdnem újra láthattuk Hayden Christensent is, emellett két ep3-as bolygó volt, egy jármű is átugrott onnan (még ha nem is teljesen ugyanolyan), de még az animációs sorozatokból is vettek át elemeket, nem is kicsit. És már most tudjuk, hogy az ep8-ban lesz egy város, ami sokkal-sokkal közelebb áll az ep1-3-hoz, mint bármi, amit az RO-tól az ep7-ig láttunk időrendben, leszámítva persze Naboot, Coruscantot és Mustafart. Canto Bight a prequel vonalat képviseli, erőteljesen. Ráadásul egy olyan rendező ül a székben, aki szereti is azokat a filmeket. Szerintem az ep8 simán túl fogja szárnyalni ep1-3-as utalásokban az RO-t. És ez a fokozatos építkezés azt a célt szolgálja, hogy az emberek elfogadják azt a három filmet is a Saga részeként. És aztán már lehet nagyobbat álmodni.

De az emberekkel fokozatosan kell megetetni az ilyet. Ha a kövi évben jönne egy teljesen új korszak - miközben az átlag néző már most sem tudja követni, hála az össze-vissza ugrálásnak az időben -, akkor csak elidegenítik a népeket a Star Warstól, és nem marad más, csak a rajongó, aki kevés egy film sikeréhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Simán bele lehet pakolni egy Régi Köztársaság filmbe is Star Wars hangulatot és elemeket, és e mellett lehet újítani is.

 

Persze, hogy bele lehet, de hogy azt meglásd be kell ülnöd a filmre. Ellenben ha az átlag néző semmivel se látja többnek, mint más sci-fiket akkor nem feltétlen fog beülni rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért ne látná többnek a TOR filmeket mint más sci-fit? Az átlagnézőket pont a badass sithek, meg a fénykardpárbajok érdeklik. Ez különbözteti meg az sw filmeket más filmektől. És ugy néz ki a spin-off filmekben ezekből nem lesznek. Nem az X-szárnyú és csillagromboló érdekli a nézőket, max csak azokat, akik a régi trilógián nőttek fel. Ebbe fognak beleunni a nézők, hogy a huszadik szereplő is saját filmet kap. Nem karaktereknek kéne filmet kapniuk, hanem eseményeknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te így látod, én meg nem. De tippre csak van valami emberük Disneyéknél aki felméri, hogy mit szeretne a nagy többség és aszerint gyártják a filmeket ;)

A Disney azt méri fel mit akarnak a régi rajongók. Az olyanok véleményét akik az előzményeken nőttek fel és szeretik őket, telibe sz*rják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ööö, a Disney csak birtokolja a jogokat, a filmeket és minden mást a Lucasfilm intéz. Szóval ők készítik a filmeket. A Disney -nek maximum a marketing jut., ha jól tudom.

Nem sz*rják telibe az előzmény trilógia kedvelőit, mert ha az lenne, akkor nem lenne képregény, könyv, ami abban a korban játszódik, vagy a Rebelsben nem lennének PT -re utaló jelek.

Persze hogy miért nem akarnak ilyen tartalmakat kiadni nagyvásznon? Az ok egyszerű: most vissza akarják hozni a régi rajongókat, akik a PT miatt elfordultak az SW -től. Továbbá a PT korszaka uralta a nagy-kisképernyőt '99-2014 -ig kb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Disney azt méri fel mit akarnak a régi rajongók. Az olyanok véleményét akik az előzményeken nőttek fel és szeretik őket, telibe sz*rják.

 

Ezt te sem gondolod komolyan. :D :D :D Persze nyilván majd kiválogatják melyik vélemény jön egy régi rajongótól és melyik nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy gondolom, hogy idejével mindenféle korszakba eljutunk film útján is, de itt fontos az, hogy idejével. Pontosan tudják, hogy minden kornak vannak külön rajongói, de előbb hadd építsék fel a sequel-érát, amit megkezdtek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.