Ugrás a kommentre

A spin-off filmekről, általában


JakeSully

Ajánlott hozzászólás

  • 4 héttel később...
  • 2 hónappal később...

Komoly esély van rá, hogy Lando lesz az egyik legszórakoztatóbb figurája a Han-filmnek, ugyanakkor bízom benne, hogy még csak nem is lesz kicsit sem tervben a Lando-film. Annyi minden mást néznék meg inkább! És azért baromira nem annyira ikonikus karakter, mint Han vagy Obi-Wan, de még Boba Fetthez képest sem. De príma, hogy így találtak helyet neki, és bízom benne, hogy Billy Dee Williams is kameozik majd a IX. részben. Egy esetleges folytatásban, ami a Solo-ra épül, esetleg behozza jobban Fettet, v ilyesmi, abban ismét megnézném Lando-t mellékszerepben, vagy fontos szerepben, de semmi esetre sem egy olyat, amiben Lando a főszereplő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hollywood Reporter hivatalosan lehozta: tényleg készül az Obi-Wan film és lesz Boba Fett film (amit ugyebár egyszer már majdnem bejelentettek csak aztán mégsem, mert a rendezőt Josh Tranket kirúgták a fenébe). A Boba Fett film kifejezetten előrehaladott állapotban van. A forgatókönyvíró és a rendező: James Mangold (ő írta és rendezte a Logan - Farkast is). Ez a Hollywood Reporter, szóval ennek kell legyen alapja. Eltudom képzelni egyfajta Solo folytatásként. Aldent talán újra látjuk Soloként. Már ha nem sül fel a pénztáraknál a Solo film.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a Boba-filmet pedig reméltem, hogy elfelejtik. Továbbra is úgy vélem, hogy nincs ebben a karakterben annyi, hogy köré építve meg lehessen valósítani egy igazán jó filmet. Ennél sokkal érdekesebb alapanyagok lennének az univerzumban. Ha lenne egy alvilágról szóló film, abba tökéletesen bele lehetne illeszteni Bobát, mint egy szereplőt a többi között, így pedig remekül működhetne.

 

A gond alapvetően az, hogy Bobának az OT alapján semmi jelleme nincs, csak egy páncél. Vagány, mert van egy vagány páncélja. Viszont a későbbi alkotásokban már találkoztunk annyi mandalore figurával, hogy én nem fogok leseggelni attól, hogy neki is van egy. Persze nem tudom hogyan vélekednek az átlagnézők, lehet nekik ennyi is elég.

A PT-ben már többet kaptunk Bobából, a TCW pedig nagyon jól kezelte a karaktert és személyiséget, tényleges egyediséget adott neki. Ugyanakkor itt már több fejvadászt is volt szerencsénk megismerni, és hát azt kell mondjam, hogy szinte az összes érdekesebb volt, mint Boba Fett.

Nyilván attól függetlenül, hogy Boba eddig a filmek alapján rendkívül üres és semmilyen figura, a TCW alapján is csak középszerű, még lehet vele mit kezdeni, pont erről szólhatna a filmje. Csak nem tudom, hogy ez önmagában megér-e egy külön filmet. Hogy egy amúgy rendkívül ismert és popkulturális "ikont" most sikerüljön felruházni valami érdemi karakterrel a csomagoláson kívül.

 

Mangold meg nekem nagy lutri. A Farkas-filmekből ismerem, ezek alapján erős kétségeim vannak. Azt mindkét filmmel megmutatta, hogy új alapokra tudja helyezni a főkaraktert, az már más kérdés, hogy ez mennyire illeszkedik amúgy ahhoz a karakterhez, illetve mennyire jó irány.

A Farkasban kapunk egy teljesen más, fuldokló Rozsomákot, cserébe a filmnek nincs semmi érdemi tartalma. Nincs benne gondolatiság, nincs mondanivalója, a sztori és a karakterek kidolgozatlanok, sekélyesek, de a többi aspektus is maximum középszerű. Az agyatlan kaszabolás a fő motívum, random egymás után dobált jelenetekben.

Az egekig magasztalt Logan már egy lényegesen jobb film. Itt megint kapunk egy olyan Rozsit, aki igencsak eltér attól, akit korábban az X-Menben megismertünk. Itt viszont legalább van erre értelmes magyarázat és így érdekes és működő tud lenni ez a vonal. A film hangulata és drámája remekül ül, ellenben nincs más benne. Történet gyakorlatilag nincs, csak egy masszív kliséhalmaz, mondanivaló meg szintén nagyon csekély. Ezeket a hiányosságokat pedig nyers brutalitással leplezi.

Bobánál pont az lehet az érdekes, hogy neki nincs karaktere. Míg Rozsinál volt egy nagyon markáns és kidolgozott figura, addig Bobánál ennek nyoma sincs. Mangoldnak nemigen lesz miből kiindulni és honnan elrugaszkodnia, ami akár jól is elsülhet. Az biztos, hogy képes lehet egy totálisan egyedi hangulatú és hangvételű SW filmet rendezni. Abban kételkedem, hogy ennél többet is bele tud tenni, mert ez nekem kevés, egy SW filmtől többet várok. Kellene egy normális sztori, jól felépített karakterek, valami gondolatiság stb..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hollywood Reporter kiegészitette az értesülést: egyrészt a Boba film 2014-ben olyan közel állt a bejelentéshez hogy már egy teasert is összedobtak hozzá a Celebration-re (ez olyan lett volna mint az RO-s, ahol a Yavint látva közelitünk rá a Halálcsillagra tehát nem a filmből lett volna, mert a forgatás az sehol se tartott). Aztán Trank kirúgása után leállt a projekt. Most development fázisban van, tehát dolgoznak rajta DE még nem kapott teljesen zöld utat. A leírás alapján az ep.9 után a következő spin-off az Obi-Wan lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár Boba Fett-tel még annyira sem vagyok jóban, mint Hannal, a Solo után kétségeim nincsenek. Jöhet! :) De főleg az Obi-Wan film jöhet, a Solo után tudjuk kivel. :D 

Amúgy szerintem Ehrenreich akkor is feltűnhetne Hanként újra egy későbbi filmben, mondjuk tényleg a bobásban, ha a Solo anyagilag bukik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Dzséjt írta:

Amúgy szerintem Ehrenreich akkor is feltűnhetne Hanként újra egy későbbi filmben, mondjuk tényleg a bobásban, ha a Solo anyagilag bukik.

Szerintem is, sőt ha még valaha is szerepeltetni akarják élőszereplős filmben, abban a korban Solot akkor mindenképpen Ehrenreichet kell választaniuk, mert egy 3. Solot már igencsak nehezen venne be az emberek gyomra szerintem.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap nekem a Solo film után és a Boba Fett hír hallatán hogy elvileg rendezőt kapott a projekt felvetődött az a gondolat simán lehetne akár a Solo film folytatása.

 

Solo spoilerek:

 

Spoiler

Egy Boba Fett filmben tovább lehetne vinni a Maul és a Vörös hajnal történet szálat ahol ugye akár képbe jöhetnek még a Huttok, Jabba, Tatoonie, Hanék, Qi'ra stb. Csak most Boba Fett lenne a főszereplő nem Han.  

 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem akár még egy afféle alvilág-trilógiává is össze lehetne fűzni, aminek közös nevezője az, akit spoilermentesen nem nevezünk nevén még. :D 

 

Spoiler

Maul a Vörös Hajnal oldaláról kötődhet további alvilági filmekhez, így Boba Fetthez is, aki mellé kisebb-nagyobb szerepbe valóban be lehetne vonni akár Hant és Landót is. Sőt Boba Fett akár Ben Kenobi után is kutathat Maul megbízásából. Illetve Maul személye kötődhet Obi-Wanhoz.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 05. 25. - 9:12, Bomarr írta:

A Hollywood Reporter kiegészitette az értesülést: egyrészt a Boba film 2014-ben olyan közel állt a bejelentéshez hogy már egy teasert is összedobtak hozzá a Celebration-re (ez olyan lett volna mint az RO-s, ahol a Yavint látva közelitünk rá a Halálcsillagra tehát nem a filmből lett volna, mert a forgatás az sehol se tartott). Aztán Trank kirúgása után leállt a projekt. Most development fázisban van, tehát dolgoznak rajta DE még nem kapott teljesen zöld utat. A leírás alapján az ep.9 után a következő spin-off az Obi-Wan lesz.

Remélem a IX. rész után tényleg az Obi-van film jön. Most olvastam máshol, hogy Boba jönne előbb és csak utána Kenobi.

Én először az Obi-van filmnek örülnék, és csak utána a Bobának. A nem Erő-használó figurák közül Boba az egyik kedvencem, róla szívesen látnék filmeket. Persze csak akkor, ha nem Kasdan "nyírjuk ki az eredeti Bobát és alkossunk egy újat" koncepciója jönne.

A rendezővel kapcsolatban vannak fenntartásaim. A második Rozsomák film viszonylag jó volt, de a Logan számomra hatalmas csalódás. Annál a filmnél a mozijegy árát is sajnáltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Fejvadász háborúkat olvasva úgy érzem, bőven van lehetőség Boba Fettben. :) Nem tartok attól, hogy ne tudnának egy működő filmet építeni rá. 

 

Hozzáteszem, egyelőre engem is inkább a Kenobi mozgat meg, főleg "tudjukki" lehetséges feltűnése miatt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem lesz a Solonak folytatása. Eléggé annak ágyaztak meg a végén. Ha jön - miért ne jönne - akkor én ezeket szívesen látnám a képernyőn:

Spoiler

A film közvetlen folytatása lenne a Solonak, Han és Chewie belépnek Jabba bandájába, ám ehhez először 1-2 küldetést teljesíteniük kell. Ugrunk fél évet, és Han megkapja első legfontosabb misszióját: fűszert szállítani a Nar Shadda -ról egy új bolygóra. Han és Chewie 1-1 új tagot kap maga mellé, Greedo cameozhat, Boba Fett pedig szerepelne a filmben. Titokban követné Hanékat mindenhova.

A Nar Shaddaa -án pedig becsatlakozna Q'ira és a Crimson Dawn, akik természetesen Maul szolgálatában állnak, illetve lenne Maulnak egy jobbkeze is, ezzel is elkerülvén, hogy Hanék összefussanak a tüsifejűvel. Az egész annyiból állna, hogy Hanék összetűzésbe kerülnének a Crimson Dawn -al, miközben Boba is ott loholna a nyomukban - tettetve, hogy megakarná őket ölni, de közben csak teszteli az új fiút Jabba megbízásából. :) 

Eközben Mault árulás éri, megjelenik a birodalom Vader vezetésével, aki jól móresre tanítja vén zabrakunkat egy fénykardpárbaj keretén belül. Palpatine alias Sidious cameozhatna hologram formájában, amelyben vagy elbeszélget Maullal vagy a harc vége után Vaderrel beszéli meg az eseményeket. Maul birodalma tehát elpusztul, és innen már mehet is a Malachorra, Vadertől való félelme(?) is meglenne.

Eközben Hanék sikeresen leszállítják a csomagot, Maul jobbkeze meghal, Q'ira is elhalálozik, és így már szabad lenne az út az EpIV -ben látott Han felé.

:D (tudom, van egy kettő fan service dolog, de a Solo -ban is volt nem?)

 

Illetve "SPOILER" manussal kapcsolatban

Spoiler

Kenobi szerintem onnan tudhatott Maulról (hogy él, és hogy vadászik rá), mert Chopper elmondott mindent neki, amíg Ezra kábult volt. 

 

De alapvetően egy Kenobi film nagyon érdekelne, Boba pedig szintén, de kérdés, hogy hogyan tudnák megcsinálni, hogy jó legyen. Egy fejvadászokkal foglalkozó történet további alvilági elemekkel nekem bejönne. :) 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt mondom mostmár simán be lehetne hozni Ahsokát is az ep3-4 közötti mozifilmekbe. Még azt se kéne megmagyarázni a közönségnek hogy Anakin tanítványa volt. Nehogy hőbörögjenek :D Egyszerűen egy volt jedi aki túlélte a 66-os parancsot. Á hihetetlenül jó lenne, főleg egy saját filmben. Pedig, hogy utáltam kiskorában. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka járta a galaxist, segítette a lázadást, általa még az inkvizítorokat is be lehetne hozni a filmbe, nem beszélve Bail Organáról. Organa miatt meg akár a szenátus is feltűnhetne. Míg Kenobi csak vigyázott Lukra. Pont hogy ő nem bírna el egy egész filmet. Egy Boba Fett vagy Solo film Tatuini jelenetében cameozhatna Obi de ennnyi.
Annyi előnye van egy Kenobi filmnek hogy olcsó lenne megcsinálni még CGI se sok kellene bele. De az hogy most miatta találjanak ki egy nagy eseményt a Tatuinra az erőltetett lenne. Az se biztos hogy kasszát robbantana, a rajongóknak tettszene, de a nézők nem akarnának két órán át sivatagot bámulni egy star wars filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ashoka Egy Star Wars Történet. Ez a legtöbb embernek nem mondana semmit és bár sokszor van ostorozva a Disney, hogy miért a régi karakterekre építi/akarja építeni a spin-offokat az igazság az, hogy az átlag nézőt nem fogja érdekelni egy olyan spin-off film amit egyáltalán nem tud kötni a fő sodorhoz és csak a címéből látja, hogy ennek köze van az SW-hez. Akkor meg megint ott tartunk, hogy Ashokára hiába lehet könnyebben felhúzni egy storyt, mert nem helyhez kötött (amit egyébként Ben esetében is ki tudnak küszöbölni szerintem) csupán a rajongók fogják megnézni, de nagyobb bevételt nem fog hozni.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.