Ugrás a kommentre

A spin-off filmekről, általában


JakeSully

Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...

Én piszkosul kíváncsi lennék egy ilyen filmre. Ahogy a TCW-ben nyúltak a karakteréhez, biztos vagyok benne, hogy jó eséllyel egy spin-off keretében is remekül mélyíthetnék, kiegészíthetnék azt.

 

A remetesége szerintem nehezen vinne el egy filmet, elvégre bujkálni, tanulni és Luke-ra vigyázni ment a Tatooine-ra, nem mindennapos balhékba keveredni. Itt a Qui-Gon-nal való beszélgetései lennének epic kategóriásak, de ez önmagában kevés.

 

Az előéletéről viszont mindig is többet akartam tudni. Hogyan lett Qui-Gon növendéke, milyen kalandokon mentek keresztül, mi volt az a bizonyos Satine-szál stb.. Nem azt mondom, hogy most ne lenne kerek egész a sztorija vagy ne működne így, de fejtegethetnék még nyugodtan.

A kérdés csak az, hogy Ewan mennyire lenne jó jelenleg egy ilyen fiatal Kenobi szerepére. Mert amúgy (szvsz) az egyik legjobb színészi alakítás volt a Saga-ban az övé, szóval jó lenne újra a szerepben látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon örülnék, ha valóban lenne egy Obi-wan film, kiváncsi lennék hogyan oldanák meg. Csak egy időszakot mutatna be vagy átívelne majdnem az összes olyanon amit a filmekben vagy a TCW-ben nem láthattunk. Utóbbi esetben Ewan Mcgregor szereplését is meglehetne oldani, habár furcsa lenne egy SW filmet ílyen idősíkba bemutatni, de ez mégiscsak egy spin-off szóval nem kell annyira ragaszkodni a filmek koncepciójához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én személy szerint kétféle Obi-Wan filmnek örülnék. Az egyik egy olyan, ami jóval az ep1 elé vinne minket egy kamasz Obi-Wannal (mandalore-i események?), és akkor esetleg Qui-Gon is szerepet kaphatna (Liam Neeson vissza!). A másik változat egy az ep1-hez közelebb álló ep1 és ep2 közötti történetet lehetne Ewan McGregorral, ahol megismerkedhetnénk kicsit az ifjabb Anakinnal és Obi-Wan mesteri ténykedésével, mert ennek csak a végébe láthattunk bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én személy szerint kétféle Obi-Wan filmnek örülnék. Az egyik egy olyan, ami jóval az ep1 elé vinne minket egy kamasz Obi-Wannal (mandalore-i események?), és akkor esetleg Qui-Gon is szerepet kaphatna (Liam Neeson vissza!). A másik változat egy az ep1-hez közelebb álló ep1 és ep2 közötti történetet lehetne Ewan McGregorral, ahol megismerkedhetnénk kicsit az ifjabb Anakinnal és Obi-Wan mesteri ténykedésével, mert ennek csak a végébe láthattunk bele.

Nekem igazából ezek közül egyik sem tetszene. Én nem látok ezekben túl sok potenciált. A második esetében az is zavarna, hogy Anakin megint kapna egy új színészt (hiszen Jake és Christensen sem lenne igazán jó).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Dzséjt által írt 2. változatban én se látok annyi lehetőséget. Az Ep.1 és 2 közt Obi-Anakin... akkor már kihagyhatatlan (vagy nagyon nehezen megkerülhető) lenne Palpi vagy Dooku is, az egész szeparatista mozgalom, a köztársasági gondok stb.. Lényegében egy "másfeledik" Saga részt láthatnánk, ami önmagában nem lenne rossz, de spin-off-nak nehezen képzelem el.

 

Az 1. ötlet viszont tetszik. Akkor még nem tudtak a sithekről, Palpi terve nagyon az elején tartott, nem volt Anakin (és Padmé se középpontban) stb.. Egy teljesen más éra volt. A Rendet is végre pozitívabb megítélés alá helyezhetnék. Kifejthetnék Obi és Qui-Gon kapcsolatát, a Satine-témát is kicsit. Az az egy necces pont van, hogy McGregor mennyire lenne alkalmas egy ilyen fiatal Kenobi szerepére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem igazából ezek közül egyik sem tetszene. Én nem látok ezekben túl sok potenciált. A második esetében az is zavarna, hogy Anakin megint kapna egy új színészt (hiszen Jake és Christensen sem lenne igazán jó).

Szerintem egy olyan karakternél, akit már így is hat ember játszott el, ez már átkozottul nem szempont és fennakadni rajta is eléggé furcsa. :)

 

A Dzséjt által írt 2. változatban én se látok annyi lehetőséget. Az Ep.1 és 2 közt Obi-Anakin... akkor már kihagyhatatlan (vagy nagyon nehezen megkerülhető) lenne Palpi vagy Dooku is, az egész szeparatista mozgalom, a köztársasági gondok stb..

Annyira nehezen megkerülhetőek, hogy tart vagy tíz másodpercig. Egyszerűen két Jedi elmegy egy másik bolygóra Jedi-ügyeket megoldani, messze Coruscanttól. Puff, már kész is, megkerültem. Anakinnak és Obi-Wannak az ep2-ig semmi dolga nem volt ezekkel - Dookutól tudjuk, hogy az ep2-ig még csak nem is találkozott Obi-Wannal -, távol Coruscanttól meg valószínűleg senkit nem is nagyon foglalkoztatott a dolog. Pláne, ha az egész cselekményt az ep1-hez közelebb helyezzük. Mivel azt sem tudjuk pontosan, mikor kezdtek el kiválni a naprendszerek a Köztársaságból, ez sem szempont. A Konföderáció meg csak az ep2-ben alapult meg. Még Palpatine is lazán kihagyható, hiszen ekkoriban a Jedik ügyeibe nem szólt bele, az meg, hogy a kancellár megbízását teljesítik, pontosan annyival letudható, mint az ep1-ben: a nyitószövegben vagy egy félmondatban elejtve. Azért Obi-Wan és Anakin élete sem nonstop Palpatine, Dooku és a szeparatisták körül mozgott, pláne nem az ep1-2 közötti tíz évben.

 

Az Ansioni eseményeket meg lehetne filmesíteni, amire az EP2-ben is történik utalás. :)

Akár azt is, vagy az esetet, amiben a gundarkok közé estek, vagy bármi mást. Tíz év alatt egy Jedi-páros milliónyi ügyet oldhatott meg. Nagyon szerény fantáziára utal, ha valaki csak olyasmiket lát ezekbe bele, aminek csak Palpatine-hoz, Dookuhoz és a Szeparatistákhoz lehet köze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akár azt is, vagy az esetet, amiben a gundarkok közé estek, vagy bármi mást. Tíz év alatt egy Jedi-páros milliónyi ügyet oldhatott meg. Nagyon szerény fantáziára utal, ha valaki csak olyasmiket lát ezekbe bele, aminek csak Palpatine-hoz, Dookuhoz és a Szeparatistákhoz lehet köze.

Nem arról van szó, hogy csak ilyenek történhetnek. Arról van szó, hogy az a korszak már masszívan kötődik a Saga-hoz. Az Ep.1 a gyújtópont, Sidious nagy lépése, amitől kezdve a terve belép abba a fázisba, amiben szinte már csak elrontani lehet. Ettől még nem kell, hogy erről szóljon a film, de azért akad itt más is. A sithek felfedték magukat, a TF is besokallt a droidsereggel, előkerül egy korábbi áruló jedi. Ezek olyan momentumok, melyek az egész galaxis politikáját és a Rend irányultságát is alapjaiban hatják át. Megint azt mondom, hogy nem kell végig erről szólnia a filmnek, de elég illúzióromboló lenne csak úgy elmenni mellettük.

Arról nem is beszélve, hogy a Saga leginkább központi személye Anakin. Na most, ha egy Obi spin-off-ban azt mutatnák be, hogyan tanítja Skywalker-t, akkor alighanem el is vinné a bulit ez a motívum. Megint ott tartunk, hogy nem rugaszkodunk el semerre a klasszikus vonaltól. Ugyanazok a szereplők, ugyanabban a korszakban, ugyanazon globális konfliktusok közepette. Ezt aligha ellensúlyozná az, hogy betesznek 1-2 filmekben megemlített kalandot. Hacsak nem max. 1 órás filmet akarnak. :D

 

Én egy olyan filmet néznék ami a III. és IV. között játszódna, kíváncsi lennék mit csinált akkor. Csak nem egész nap homokot számolt és párát farmolt a Tatooine-on :D

Ebben szerintem nincs nagy lehetőség. Bujkálni ment oda, egyrészt saját magát, másrészt Luke-ot rejteni. A fő feladata az volt, hogy vigyázzon a fiúra, hogy tisztességesen felnevelhesse a családja. Egy párakertész kölyök élete aligha maga a merő veszély, szóval itt sok dolga nem volt, inkább várni a momentumot.

A maga részéről meg minek parádézott volna, bármi feltűnő tettel csak felhívta volna magára a figyelmet. Ami nem túl bölcs dolog, pláne akkor, amikor a Birodalom gőzerővel keresi a túlélő jediket. Obi-t (Yoda mellett) meg nyilván a legmagasabb prioritással. Itt tényleg az az érdekes, hogyan lépett kapcsolatba Qui-Gon-nal, de ez nem visz el egy egész filmet a hátán. Én szívesen elnéznék egy olyan filmet is, amiben 2,5 órán keresztül dumálgatnak egy barlangban, de azért ez nem épp egy átlagos hozzáállás. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te tisztában vagy egyáltalán a spin-off jelentésével? Mert nagyjából azt várod el ezek szerint egy ilyen filmtől, hogy a Saga része legyen, és mindent kifogásolsz, amitől spin-off lehetne. Ezeknek a lényege, hogy szereplőkkel, eseményekkel, helyszínekkel kapcsolódnak egymáshoz és a fő sodorhoz - már ha éppen van olyan -, és bizony szabad az átjárás. A Star Trek The Next Generation egyik főszereplője Worf hadnagy, aki később főszereplő lett a spin-off Deep Space Nine-ban is. A TNG-ben elindult maquis szál meghatározó történetszál a DS9-ban és történeti kiindulópont a Voyagerben. A Stargate SG-1 főszereplője volt Samantha Carter, később főszereplő lett az Atlantis spin-offban (ő lett az egész kóceráj feje), és több ízben feltűnt a másik spin-offban, az Universe-ben. És az egész Atlantis az SG-1 történetéből indult ki. És ezek csak egy-egy példa.

Obi-Wannak és Anakinnak ugyanúgy helye lenne egy a Saga történetéből - akár az ep1-ből, akár az ep2-ből - leágazott sztoriban, mint Hannak vagy Boba Fettnek, még úgy is, ha az semmiféle szálon nem kapcsolódik Dookuhoz, Sith-ekhez (amik mellesleg amúgy sincsenek minden másodpercben jelen a filmekben), semmiféle világmegváltó őrültséghez. Van itt sztori bőven elég, erre a legjobb példa pont a TCW. Az meg nem tudom, miért lenne más, ha mondjuk egy 14 éves Anakin akciózna Obi-Wan mellett, mint amikor egy 19 éves Anakin akciózott mellette. Nyilván a tanítás ilyen fázisban már nem úgy menne, mint ahogy Yoda tanította Luke-ot, pláne nem egy közös kalandon.

Tíz év és egy Galaxis van játszótérnek kikiáltva, ennél már csak az ep3 és 4 között van nagyobb terület játszani. Hülyeség ilyen szűklátókörű, kissé begyöpösödött, fantáziátlan tételek miatt alapból elvetni minden jó ötletet. Nonszensz a javából. :facepalm: Pont az lenne a lényege a spin-offoknak, hogy bővítsék a világot, beleértve a szereplők életét is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szívesen elnéznék egy olyan filmet is, amiben 2,5 órán keresztül dumálgatnak egy barlangban, de azért ez nem épp egy átlagos hozzáállás. :D

 

Ezzel a Star Wars új műfaj(oka)t hódítana/hódíthatna meg:dráma, thriller. Amelyben a magánytól kissé hóbortossá (félőrülté) vált Obi-Want a józanság hangja Qui-Gon személyében húzná vissza az őrület szakadékának széléről :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te tisztában vagy egyáltalán a spin-off jelentésével? Mert nagyjából azt várod el ezek szerint egy ilyen filmtől, hogy a Saga része legyen, és mindent kifogásolsz, amitől spin-off lehetne.

Megint sikerült tökéletesen félreértened, amit írtam. Nem tudom miért van ez, de egyre gyakoribb. :?

 

Szerintem egyértelműen leírtam, hogy pont azért nem lenne jó az Ep.1 és 2 közé menni, ill. Anakin és Obi kalandjait nézni, mert az túlságosan illeszkedik a Saga-hoz ahhoz, hogy jó spin-off lehessen. Pláne egy Obi-Wan spin-off ne arról szóljon már mi hogy megy Anakin-nal, mert már lerágott csont. Nem mondom, hogy ne lehetne újat mutatni ezen korszakból vagy tovább mélyíteni az adott karaktereket, eseményeket, de spin-off-nak jó lenne valami elrugaszkodottabb.

 

"10 év és egy galaxis van játszótérnek", erre nézzük Obi és Anakin kalandjait. Mert ne legyenek illúzióink, padawan-ként Anakin aligha töltött el sok időt Obi nélkül, pláne gyerekként. Ráadásul ez esetben is inkább ő kerülhetett érdekesebb helyzetekbe, nem pedig a mestere. Egy Obi spin-off igenis róla szóljon és ne vigye el más a bulit. Szerintem, ha a balhés Kiválasztott mindig ott van körülötte, akkor ez már nem teljesül.

 

Sokkal tisztább visszamenni egy olyan korba, amikor még minden teljesen más volt. Más főkancellár, másképp működő Jedi és Sith Rend, utóbbiról még senki nem is tudott, ahogy Anakin-ról se. Más rendszer, más eszmék, más konfliktusok, más színben feltűnő szervezetek. Pl. Mandalore helyzete rendkívül érdekes lenne. Tuti nem lenne túlságosan Saga-szagú a film, de olyan érzésünk se lenne, hogy valami kicsnyes bohóckodást nézünk, miközben a nagy dolgok máshol történnek.

 

A TCW rossz példa, mert egyáltalán nem spin-off jellegű, hanem az Ep.2 és 3 közé illeszkedik és a Saga szerves része. Vannak spin-off-nak is értelmezhető szálai, de abban tipikusan nem Obi vagy Anakin szerepelnek. A Rebels is ugyanebbe a kategóriába esik, mielőtt az is idekerülne. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy mandalori polgárháborúról és az Új Mandalore frakció felemelkedéséről szóló filmnek én nagyon örülnék. :D Egyébként én (szinte) mindenevő vagyok, jöhet akármelyik korszakból SW film, akár a műfajokat vegyítve is (egy coruscanti rendőrnyomozós sorozatot is megnéznék, régi vágyam :D ), thriller, dráma, horror, akció bármi... persze az épeszű kereteken belül.

 

Dzséjt jól írta, egyáltalán nincs akadálya annak, hogy az EP1 és EP2 közötti időszakban játszódó filmet forgassanak Obi-Wannal. Nagyon jó lenne bemutatni a közöttük lévő viszonyt, kisebb súrlódásokkal stb., s közben utalás szintjén néha a galaktikus eseményeket is megismerhetnénk (teszem azt, a Kereskedelmi Szövetség megint csinált valami otrombaságot a peremvidéken). Nem szükségszerű, hogy Palpatine szerepeljen, elég ha csak említik. Nekem egyébként is az volt az érzésem mindig, hogy abban a 10 évben Obi és Anakin ritkán tartózkodott a Coruscant közelében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a TCW tömve volt Anakinos és Obi-Wanos spin-off jellegű sztorikkal. Szerintem nem létezik olyan kor, ahova ne lehetne jó spin-offot írni csak kell hozzá egy tehetséges író, aki jól érzi a világot.

Én simán bírnám, ha készülne egy az ep.3 és az ep.4 között. Persze biztos vagyok benne hogy Obi nagyrészt csak unatkozott a kunyhójában de a 18 év alatt egyszer csak történt valami érdekes. Erről mehetne egy film. Filoni félig meddig fel is dobta a labdát a múltkori interjúban. Ő mondta ezt az Invkvizitorról: "Pl. ha vadászik egy Jedire, mondjuk a Tatooine –on és beleütközik Obi-Wan –ba akkor valószínűleg nem éli túl. Ám ha mégis akkor értesíti Vader –t a történtekről, aki utána tud nézni a dolognak. "

 

Lehetne egy film erről is: amikor a Birodalom majdnem rájön, hogy ott van a Tatooine-on és el kell vágnia minden szálat mindenkit, aki tud a dologról különben Luke-nak annyi. Vagy bármi másról. Egy jó iró akinek van ideje ezen agyalni biztos ki tud ennél jobbat is találni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyértelműen leírtam, hogy pont azért nem lenne jó az Ep.1 és 2 közé menni, ill. Anakin és Obi kalandjait nézni, mert az túlságosan illeszkedik a Saga-hoz ahhoz, hogy jó spin-off lehessen. Pláne egy Obi-Wan spin-off ne arról szóljon már mi hogy megy Anakin-nal, mert már lerágott csont.

De MIÉRT illeszkedik túlságosan a Sagahoz egy olyan történet, ami még ki sincs találva? Az nem válasz, hogy Anakin, Obi-Wan és ep2-3 között van, mert ennyi erővel csak két korszakban játszódhat SW-spin-off, az ep1 előtt és az ep9 után. És egyetlen filmes karakter sem tűnhet fel bennük. Magyarán, ezek szerit a te meglátásodban egy deka spin-off film nincs tervben jelenleg, hiszen talán csak a Yoda-spin-off nem játszódna az ep1-9 között.

Az Obi-Wan spin-offnak baromira nem kellene arról szólnia, hogy hogy megy a dolog Anakinnal, bár én nem érzem ezt sem lerágott csontnak, hiszen közös kalandjaik töredékét láttuk, azt is már akkor, amikor a kapcsolat köztük cseppet sem volt már normális. De Anakin jelenléte, pláne, ha tizenéves, egyáltalán nem vinné el a filmet felé, ha jól van megírva a sztori. Ennyi, ez a nagy recept, a rejtély kulcsa, se több, se kevesebb, csak jól kell megírni, és ez sem nehéz. Teljesen jó példa erre a Voyage of Temptation TCW-epizód, amiben ott van Anakin, mégis végig az egész epizód Obi-Wanról és Satine-ról szól. Azt meg már csak csendben teszem hozzá, hogy Obi-Want elválasztani Anakintól épp oly könnyű, mint ahogy megtették az ep2-ben, ahogy Qui-Gont elválasztották Obi-tól az ep1-ben, vagy ahogy Ahsokát állandóan elválasztották olykor komplett sztoriszálakra a TCW-ben. Ehhez sem kell Vernének születned.

 

"10 év és egy galaxis van játszótérnek", erre nézzük Obi és Anakin kalandjait.

Is! Nézzük az ő kalandjaikat is! Mert arról se nyissunk vitát, hogy ismert karakterekkel könnyebb eladni egy spin-offot. Nem véletlen volt ott a DS9 állomás a Voyagerben, az Enterprise űrhajó a DS9-ban, nem véletlen szerepelt az SG-1 két főszereplője több ízben is az Atlantisban. És nem vétlen van űrutas a Prometheusban, ugyanígy az alien-származék sem csak azért került be, mert Scottnak nem volt jobb dolga. Egyszerűen a emberek egy ismert világnál nem az ismeretlenre kíváncsiak, hanem a megszeretett dolgokra. Könnyebb eladni egy filmet Obi-Wan Kenobival, Han Solóval vagy Boba Fettel, mint Koleman Treborral, Hondo Onakával vagy Wedge Antillesszel. Még engem is jobban érdekel. Aztán majd ezek az alakok szépen bevezetik a későbbi spin-offok a sagából ismeretlen szereplőit. Erre remek példa Phil Coulson a Marvel Cinematic Universe-ből, szimpla mellékszereplő, de a filmekben annyira megkedvelték, hogy saját spin-off sorozatot kapott.

 

Ráadásul ez esetben is inkább ő kerülhetett érdekesebb helyzetekbe, nem pedig a mestere.

Na mert a TCW-ben sem volt egyetlen olyan epizód sem, amiben Obi-Wan került érdekes helyzetbe. De tényleg, egy ilyen történet sem akadt 100+ epizód alatt. Még olyanra sem volt példa, amiben Anakin is jelen volt.

 

A TCW rossz példa, mert egyáltalán nem spin-off jellegű, hanem az Ep.2 és 3 közé illeszkedik és a Saga szerves része.

Márpedig a TCW spin-off, hiszen olyan történetszál, ami szorosan kapcsolódik a Saga történetéhez, alig néhány akad, azok is többségében az utolsó évadban vannak. A TCW az ep2 egy sztorielemének leágazása, a Saga mellékhajtása, és csak annyira kapcsolódik a Saga történetéhez, amennyire bármilyen spin-off: lazán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egy olyan karakternél, akit már így is hat ember játszott el, ez már átkozottul nem szempont és fennakadni rajta is eléggé furcsa. :)

Na de várjunk... Ezek konzisztensek. Minden korban lévő Anakint más játszott. Ebben nincs semmi különös. De most ha egy Hayden korú Anakin padawant egy másik csávó játszana el akkor én is szívnám a fogam rendesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de várjunk... Ezek konzisztensek. Minden korban lévő Anakint más játszott. Ebben nincs semmi különös. De most ha egy Hayden korú Anakin padawant egy másik csávó játszana el akkor én is szívnám a fogam rendesen.

10 év végül is van közte, de az a baj, hogy egy darabig Jake-et képzelném oda, onnantól meg Christensent. :) És innentől bejön a képbe az, amit mondasz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lloyd eltudná játszani a szerepet. :D

 

Épp tegnap olvastam egy cikket amiben azt írták Jake Lloyd soha többé nem akar színészkedni a Baljós árnyak után annyira megviselte őt a sok nyílvános szereplés és, hogy a kortársai folyton őt csúfolták, hogy semmi képp nem akar visszatérni a filmek világába.

 

https://www.tvgo.hu/cikk/603159_mi_lett_a_kis_anakin_skywalkerrel_

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de várjunk... Ezek konzisztensek. Minden korban lévő Anakint más játszott. Ebben nincs semmi különös. De most ha egy Hayden korú Anakin padawant egy másik csávó játszana el akkor én is szívnám a fogam rendesen.

De szerintem éppen az lenne a lényeg, hogy ne Hayden korú legyen. Ezért is írtam, hogy az ep1-hez közelebb. Max 14 éves, nem több.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.