Ugrás a kommentre

Ezra Bridger


JakeSully

Ajánlott hozzászólás

Itt van az első kép róla!

Egy fiatal srác, Lothal bolygó szülöttje, és ráadásul erőhasználó, bár nincs tisztában eleinte a képességeivel.

http://www.tv.com/news/first-look-a-new-recruit-for-star-wars-rebels-14846104455925234682/

When we meet Ezra, he has little interest in becoming a revolutionary. The suave teen has been living on his own on the planet Lothal and is just starting to learn how to use his mysterious new powers. "To survive, instinctively every now and then when he's in a jam he uses the Force," exec producer Dave Filoni says in the exclusive preview video below. "He doesn't call it that. He doesn't know that's what he's doing. He thinks he's got some abilities that are a little strange every now and then, but they help him out. It's instinctive, it's reactionary."

REB_IA_2126-embed.jpg

 

REB_IA_190-embed.jpg

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, az ő karakterét egyelőre nem sikerült úgy befogadnom, mint Kanaan, de majd meglátjuk. Potenciál van benne: egy útjáról letért Jedi, egy Birodalomban született padawan, érdekes mester-tanítvány kapcsolat jöhet ki ebből, segíthetik egymást, fejlődhetnek egymás által.

Viszont ezzel legalább látható, hogy azért oldódik a Han-Luke-Liea-Chewie hasonlóság, hiszen itt a mester nem egy bölcs öreg, a tanítvány az alvilágibb figura.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezrát én valamiért női karakternek képzeltem. De persze majd meglátjuk, mit alakít, addig nem ítélem el.

Talán a neve miatt, de én is. Bár így hogy 14 éves Erő-érzékeny és Kanan "tanítványa"érthető, hogy fiú. Nem akarták megkockáztatni, hogy a "rajongók" leírják Ahsoka-koppintásként.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajna nekem elég fontos lenne hogy a megmaradt Jedik pontosan tudják azt miért Jedi a Jedi. Azt az értékrendet adják át amit a prequelben láttunk. Emlékezzenek Yodára Anakinra utálják a Birodalmat és meséljenek rengeteget a régi Jedikről és hitvallásukról az újaknak. Viszont ezt a srácot egy majdnem Sith Jedi fogja tanítani. Hogy mi a Jedi értékrend? Amit Qui-Gon képviselt. Bölcs, okos és szerény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Első gondolatok / benyomások :

 

- azért kell ilyen fiatal (14 éves!) karakter, hogy a Disney generáció azonosulhasson vele

- azért kell ilyen fiatal karakter, hogy ha ugrunk is pár évtizedet, akkor elő lehessen a kalapból húzni az SW ep. VII-re is

- ez a családnév egy vicc, mert elképzeltem, ahogy Bridger megjelenik a hajó hídján és ebből milyen frappáns szójátékok fognak kijönni angolul....

Szerkesztve: - Platschu
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már nick neve is van. Space Aladdin a Disney rajzfilm után :D

Végülis mindketten utcagyerekek, és a szultán(uralkodó) katonái folyton elakarják kapni :D

BgdHD76CYAA4_VX.jpg

EZRA.png

ezra3.png

 

starwarsrebelshero-820x420.png

további képek

 

SW csatornán is megtekinthető a videó

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Első gondolatok / benyomások :

 

- azért kell ilyen fiatal (14 éves!) karakter, hogy a Disney generáció azonosulhasson vele

- azért kell ilyen fiatal karakter, hogy ha ugrunk is pár évtizedet, akkor elő lehessen a kalapból húzni az SW ep. VII-re is

- ez a családnév egy vicc, mert elképzeltem, ahogy Bridger megjelenik a hajó hídján és ebből milyen frappáns szójátékok fognak kijönni angolul....

Ahsoka is 14 éves volt (apropó, bár itt Luke-Han hasonlatok röpködnek, szerintem ez egy Ahsoka-Anakin koppintás: felvágott nyelvű padawan, renitens mester), Luke sem volt sokkal idősebb a maga 18 évével. Gondolom azért használnak tinédzser karaktereket, mert ez azért mégis csak mese, másrészt, jobban működik a mester-tanítvány kapcsolat.

Amúgy mi az a Disney-generáció? Honnan számítandó ez a negatív felhangú minősítés? Mert én speciel Disney filmeken (is) nőttem fel, de valahogy kétlem, hogy a 14 éves karaktert az én 28 éves fejemnek szánják. Vagy a Disney rajzfilmek megjelenésétől számítandó, mert az meg 1937-re datált, akik azokon nőttek fel, már lassan 100 évesek. Szóval mi a frászkarika az a Disney-generáció?

Igen, mert a Skywalker vagy a Solo nevek nem generálnak ilyen poénokat. Mi van, ha Han szóló misszióra megy? Na és Luke a Bespinen nem az égen járt (ez pl. csak angolul működik)? Az sem létező szóvicc ugye, hogy "Kenobi, Obi van Veszprémben?" De a Sithet is meg lehet kérdezni, hogy "mit csinálsz itt?" Szóval yoda vagyok ezekért az üres kifogásokért, leia kalappal azok előtt, akik ilyeneken szőröznek. :) Szóviccet bármilyen nyelven lehet gyártani elég sok mindenre, úgyhogy aligha hiszem, hogy ez olyan szempont lenne, amin agyalni kéne. Ha a seaQuestben képesek voltak a tengeralattjáró tervezőjét és első kapitányát ugyanezzel a névvel ellátni (ahol el is hangzik a "kapitány a hídon", bár ugye ez angolul úgy szól, hogy "captain in deck"), akkor egy SW-beli tolvajnak is jó lesz.

 

Sajna nekem elég fontos lenne hogy a megmaradt Jedik pontosan tudják azt miért Jedi a Jedi. Azt az értékrendet adják át amit a prequelben láttunk. Emlékezzenek Yodára Anakinra utálják a Birodalmat és meséljenek rengeteget a régi Jedikről és hitvallásukról az újaknak. Viszont ezt a srácot egy majdnem Sith Jedi fogja tanítani. Hogy mi a Jedi értékrend? Amit Qui-Gon képviselt. Bölcs, okos és szerény.

Akkor neked nem sok igazi Jedi lehetett az SW-ben, mert Qui-Gon eszméit talán csak Luke vallotta (amúgy szerintem is ő képviseli egyedül az igazi Jedi értékeket Luke megjelenéséig, de ettől azért el lehet rugaszkodni, az sem jó, ha mindenki ugyanolyan, mint Qui-Gon). És hát Qui-Gon renegátnak számított, pont a Yoda-félék szemében ("Ha tisztelnéd a a szabályokat, már a Tanács tagja lehetnél. - Teszem, amit tennem kell, Obi-Wan.") Ez a "majdnem Sith" kijelentés meg elég elhamarkodottnak tűnik, tekintve, hogy amit eddig mondtak róla, abban egy deka Sith jelző nincsen (szarkasztikus, csibészes, ez Obi-Wanra is igaz volt az ep2-3-ban). Szó sincs arról, hogy Birodalom párti lenne, éppen ellenkezőleg. Nem gyilkolászik a hatalomért, nem manipulál, nem uralkodik egy bolygón. Mitől lett szegény Kanan majdnem Sith, Ezra meg majdnem Sith-tanítvány.

Amúgy sem lenne jó, ha Ezra azt az értékrendet kapná meg Kanantól, amit ő hozott magával a régi Rendből. Mert az az értékrend a Jedi pusztulását hozta, és ha Luke hallgatott volna ama értékrendek két megszállotjára, akkor ki is pusztult volna a Jedi. Mert ugye az ő értékrendjükbe a politikusok bajai fértek csak bele, a háborúskodás fért csak bele, a Sith gyökeres kiirtása fért bele, Luke végül mégis inkább sutba dobta ezeket az "értékeket", amikor eldobta a fénykardját. Bár elég biztos vagyok benne, hogy Kanan és Ezra is elhullik az ep4-ig, ehhez hozzájárulhatnak a defektes Jedi értékrendek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy mi az a Disney-generáció? Honnan számítandó ez a negatív felhangú minősítés? Mert én speciel Disney filmeken (is) nőttem fel, de valahogy kétlem, hogy a 14 éves karaktert az én 28 éves fejemnek szánják. Vagy a Disney rajzfilmek megjelenésétől számítandó, mert az meg 1937-re datált, akik azokon nőttek fel, már lassan 100 évesek. Szóval mi a frászkarika az a Disney-generáció?

Jaja az USA-ban a mostani nagyik és nagypapik is Disney generáció. Egyébként meg nem egészen értem mitől lettek negativ hasonlatok a Disney rajzfilmek. Le fogok borulni Rebels elött ha legalább egy olyan pillanatot tud villantani, ami fele olyan drámai, mint Mustafa halála az Oroszlánkirályban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, már is megvan Kanan párja, és bár sokatokkal hasonlóan női karaktert néztem volna ki ebből a névből, úgy gondolom remek ötlet egy Lothali utcagyerekkel színesíteni a csapatot. Az erőérzékenységével semmi gond nincs, hisz eleinte biztos nem nagyon tudja hova tenni, bár Kanan kiaknázhatja a lehetőséget, és valamilyen padawan szintig elmentorálgathatja a gyereket. Egy karakterfejlődési potenciálról ezzel le is hullt a lepel, bár nem arra várok, hogy "toe-to-toe" kiálljon barázdásfejű pau'an barátunk ellen, de így azért sok borsot törhet a rohamosztagosok orra alá, ezzel humoros jeleneteket kreálva. A sisakja körülbelül annyira eltér az arculatától, mint Bobáétól az övé a Bounty-ban, de ez Kanan vállpáncéljával együtt nem oszt nem szoroz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Le fogok borulni Rebels elött ha legalább egy olyan pillanatot tud villantani, ami fele olyan drámai, mint Mustafa halála az Oroszlánkirályban.

Az Mufasa. :) Egyébként igazad van, a Disney-rajzfilmek nem csak gyerekeknek készültek (a Mulanban a hunok konkrétan lenyilazzák az egyik hírvívőt, de ugyanúgy emlékezetes Clayton halála is a Tarzanban), szóval én nem félek attól, hogy a Rebels dedóparádé lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig oké a karakter, semmi extra, de túl sokat nem lehet tudni róla ahhoz, hogy az ember tisztességes véleményt nyilvánítson. Az Ezra névvel eddig még csak pasik esetében találkoztam, szóval alapból nem számítottam nőre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elsőre nem túl szimpatikus a gyerek, főképp a túl "Disney-s" kinézete miatt. Annyiból viszont működhet a karaktere, hogy eleinte pont ilyen figurákból lehet elképzelni a lázadás alulról szerveződő elemeit. Azért egy ízig-vérig klasszikus, jól nevelt, higgadt és tudatos túlélő jediről, aki szinte végig burokban élt, nehéz elképzelni, hogy azt a szerepet töltse be, amit a lázadásokban és forradalmakban a nép egyszerű gyermeke szokott az alsóbb szekciókban. Márpedig ilyenekre is szükség van.

 

Érdekes lehet egy ilyen ösztönös, nem annyira tudatos Erőérzékeny, majd Erőhasználó feltűnése. Ha már így előszednek egy ilyet, akkor kihangsúlyozhatnák a különbségeket az ehhez hasonló lények és a tudatosan képzett, nevelt sithek/jedik között. Ezt Anakin esetében kicsit pedzegették, de itt sokkal jobban kibonthatnák a témát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elsőre nem túl szimpatikus a gyerek, főképp a túl "Disney-s" kinézete miatt. Annyiból viszont működhet a karaktere, hogy eleinte pont ilyen figurákból lehet elképzelni a lázadás alulról szerveződő elemeit. Azért egy ízig-vérig klasszikus, jól nevelt, higgadt és tudatos túlélő jediről, aki szinte végig burokban élt, nehéz elképzelni, hogy azt a szerepet töltse be, amit a lázadásokban és forradalmakban a nép egyszerű gyermeke szokott az alsóbb szekciókban. Márpedig ilyenekre is szükség van.

Erre jó példa az Onderonon történt események a TCW-ben, ahol a Jedik még a gondolatától is irtóztak, hogy terroristákat képezzenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- ez a családnév egy vicc, mert elképzeltem, ahogy Bridger megjelenik a hajó hídján és ebből milyen frappáns szójátékok fognak kijönni angolul....

Komolyan? A Skywalker, Solo, Organa, Palpatine (ami a palpitate(=megráz)-ból jön), Jinn, Maul, Dooku (ami japánul mérget jelent) stb után pont a Bridger-be kötsz bele?

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Space Aladdin nicknév tetszik. Egyből leírja a karaktert, hogy mire számítsunk.

 

 

Dzséjt : a Disney-generációba én is beletartozok. Korosztályra gondoltam, hogy elsősorban a 8-16 közötti gyerekek lehetnek a csatorna fő irányadó csoportja, így ha hasonló korú szereplőt dobnak be, akkor talán jobban azonosulnak is vele. :peace:

 

Werebazs: Igen, választhattak volna egy olyan családnevet, ami nem jelent semmit. :facepalm:

Szerkesztve: - Platschu
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos egyet kell értsek Pb-vel, és ez a "Space-Aladin" kinézet valóban egy kissé irritáló. Mindegy, megszokom, de a TCW karakteranimáló stílusa minden szögetessége ellenére sokkal jobban tetszik, mint edddig amit láttam Ezrából. Viszont meglátjuk, hogy néz majd ki a sorozatban, úgy is az lesz a perdöntő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.