Ugrás a kommentre

Ezra Bridger


JakeSully

Ajánlott hozzászólás

Két évvel vagyunk az EPIV előtt. Szerintem Ezrának annyi, akár csak a vak Kanannak. Az EPIV -re az összeomlás szélén van a lázadás, elég megnézni Leia holo üzenetét amit Obinak küld. Nyilván akkorra éri el őket a teljes vég szele. A szenátust lelőtték, és nyilván Ezra sincs már sehol.

Ez viszont nagyon jól működhetne és a maga nemében zseniális húzás lenne. Komoly többlettartalma lenne Leia üzenetének és a kétségbeesésnek, miszerint az öreg remetében látják az utolsó esélyüket a lázadók. Egyben a Rogue One-hoz is tökéletesen illene, ahol is bevállalnak egy kifejezetten kockázatos manővert, amolyan minden mindegy alapon, ahova ráadásul "külsősöket" küldenek. Csak persze merjék meglépni a Rebels-ben a dolgot.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak így van értelme. Addig miért nem mentek Obi -hoz? Vajon mekkora lehetett a baj, ha egy Alderaan -i hajó, nyomában egy rombolóval nyíltan afelé az ember felé halad, akinek a holléte hétpecsétes titok? ;) Szerintem akkor már minden mindegy volt. Csak az a kérdés, miként jutunk el addig a pontig.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet én vagyok morálisan defektes, de nem érzem különösebb tragédiának, hogy egy Jedi háborúban megöli azokat, akik őt és a barátait akarják megölni, na meg zsarnokokat szolgálnak. Hol is láttunk már ilyet? Ep1-2-TCW-3-4-5-6-7? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg különbön lehet, hogy nem azt elmetrükközte neki, hogy ölje meg a többi rohamoszit. Lehet, csak azt, hogy "fogd meg a joysticket, fordulj balra/jobbra és nyomd meg párszor a gombot"

Még sem azt, hogy "fordulj balra/jobbra és nyírd ki a többi rohamoszit"

Látjátok, mindent meg lehet kerülni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet én vagyok morálisan defektes, de nem érzem különösebb tragédiának, hogy egy Jedi háborúban megöli azokat, akik őt és a barátait akarják megölni, na meg zsarnokokat szolgálnak. Hol is láttunk már ilyet? Ep1-2-TCW-3-4-5-6-7? :hmm:

Mutass már nekem olyat, hogy egy Jedi az Erőt így használta volna bármelyik csatában.

 

Yoda is azt mondja, hogy egy Jedi megismerésre és védekezésre használja az Erőt, soha sem támadásra. Tudom ezt lehet tágabban értelmezni, mint pl. Obi támadását Maul ellen. De az érzelemtől fűtött volt, itt viszont hidegvérrel kényszeríti a lépegető vezetőjét, hogy nyírja ki a rohamosztagosokat.

 

Egyébként a premier plánba szétlőtt rohamoszi előrevetíti, hogy nem lesz kompromisszum a harmadik évadban.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mutass már nekem olyat, hogy egy Jedi az Erőt így használta volna bármelyik csatában.

Bármikor, amikor úgy passzolnak vissza egy lézernyalábot, hogy a feladó belehal - ezt elég sűrűn csinálják csatákban, és ekkor biza az Erő vezeti a kezüket. Vagy, amikor az Erővel hozzávágnak valamit valakihez, és az belehal (a geonosisi öntödében láttunk erre precedenst). Vagy, amikor néhány őrt úgy állít el a jó Jedi lovag az útjából, hogy fojtogatni kezdi őket az Erővel (Jabba palotájában Luke). Persze, nem így használta, ez most új mutatvány, de akkor is, az Erőt egy olyan folyamatban vetették be, aminek a végén valaki legjobb esetben megsérült, rosszabban meghalt.

 

És technikailag, itt nem használja támadásra az Erőt, arra az AT-DP-t használja. Fénykard helyett AT-DP-t vezet egy katonán át. Nyilván nem a legegészségesebb tett egy Jedi számára, nem mindennapos jelenség, de háborúban ezt még nem érzem annyira kirívónak az esetnek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokan fejtegetik, hogy ez már nem is elmetrükk, hanem egyenesen elmekontroll, ami az Erővel való abszolút visszaélést jelent. Mindenképpen szintlépés az egyszerű trükkhöz, csak épp a rossz irányba. Erkölcstelenségében ahhoz hasonlít, amikor Winduék belemásztak Bane elméjébe a TCW-ben.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebből nem mosod ki a fiút. :P

Nem is áll szándékomban kimosdatni. ;)

 

Sokan fejtegetik, hogy ez már nem is elmetrükk, hanem egyenesen elmekontroll, ami az Erővel való abszolút visszaélést jelent. Mindenképpen szintlépés az egyszerű trükkhöz, csak épp a rossz irányba. Erkölcstelenségében ahhoz hasonlít, amikor Winduék belemásztak Bane elméjébe a TCW-ben.

Akiket valahogy mégsem ítél el senki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem olyan dolog fog történni, ami alapján jogosan gondolhatjuk, hogy Ezra halott, de konkrétan a halálát nem fogjuk látni. Jövőre pedig jöhet a leleplezés, miszerint

Snoke=Ezra

 

 

 

Sose adod fel Yoda József. :D

Tényleg nem. ;) Az sem gáz, hogy Ezra ember a másik meg humanoid..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
  • 7 hónappal később...

Őszintén megvallva, én Ezrát a sorozat legelején nem különösebben kedveltem, bár ez a "nemkedvelés" nyomában sem volt annak, amit a The Clone Wars kezdetén Ahsoka iránt éreztem. A harmadik évadra Ezra egy kisebb-nagyobb karakterfejlődésen ment át, és egy valamivel komolyabb szereplő lett belőle, ami nagyon jót tett a sorozatnak, úgy vélem. Kíváncsi vagyok, mi lesz vele a későbbiekben, szerintem fejlődhet még ő sokat.

(Ahsokánál is volt egy jelentős karakterfejlődés anno a Klónok háborújában, bár nála szerintem egy kicsivel később, mint Ezránál, ha nem tévedek. Úgy emlékszem, nekem Ahsoka akkor lett igazán szimpatikus karakter, amikor már az utolsó őt szerepeltető epizódokat adták.)

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.