Jump to content
Sign in to follow this  
Ody Mandrell

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás 2.0

Recommended Posts

Jól mondtam anno, nem limitált kiadásról volt itt szó. Saturnban a full kilenc lemezes 35.000-ért "dobják" az ember után, míg a három lemezes trilógiát 15.000-ért. Kár volt parázni. Év végére lesz az tíz-tízezer is.

Itt az idő a lényeges számomra. Én nem akartam várni hónapokat vele, hogy majd lesz olcsóbban is...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól mondtam anno, nem limitált kiadásról volt itt szó. Saturnban a full kilenc lemezes 35.000-ért "dobják" az ember után, míg a három lemezes trilógiát 15.000-ért. Kár volt parázni. Év végére lesz az tíz-tízezer is.

Én is észrevettem. Media Marktban és a Saturnban hegyekben áll a full 9 lemezes. Pedig anno azzal riogattak hogy limitált. Bár a MM-ban még 40 rongy. 10000 ft nagyon sokára lesz ha lesz egyáltalán, az év végéig meg tuti nem. Mondjuk engem az ára nem igazán érdekel ahogy Odyt sem, inkább mivel nincs rendszerem amin nézzem még felesleges megvenni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Na emberek, nagyon jó hírem van. Ma ebédnél az Auchan reklámújságját böngésztem és mi volt benne? Hogy a full-os BD 30000 ft december 22.-éig. Trilógiánként meg 15000 ft. 10 ronggyal kevesebb ez már jelentős árengedmény.

Szerkesztette: Frenkie

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

"Dunaplaza Saturn: STAR WARS BD 1-3 9999Ft.

STAR WARS BD 4-6 9999Ft.

Siessetek kevés volt belőle! "

Alakul ez, alakul.

És a díszdobozos extrás mennyi? Erről nem írnak....

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

"Dunaplaza Saturn: STAR WARS BD 1-3 9999Ft.

STAR WARS BD 4-6 9999Ft.

Siessetek kevés volt belőle! "

Alakul ez, alakul.

Az a baj ezzel hogy nem éri meg mert ebben nincsenek extrák. Az egybecsomagolt kéne. De azért köszi.

Szerkesztette: Frenkie

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Szépen visszaemelték 20-20 ezerre a két trilógiát. Ami egybe van, az meg negyven.

Ez csúnya lépés volt tőlük.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Belenéztem a kiadásba. Hát bazz, keresem az állam rendesen. A Jedi visszatér elejéből néztem pár percig és minden elismerésem. Gyönyörű tiszta a kép egy ilyen idős filmtől, bár mondják páran, hogy a Ben Hur felújítása is aláz rendesen. Mintha ma forgatták volna azt is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Belenéztem a kiadásba. Hát bazz, keresem az állam rendesen. A Jedi visszatér elejéből néztem pár percig és minden elismerésem. Gyönyörű tiszta a kép egy ilyen idős filmtől, bár mondják páran, hogy a Ben Hur felújítása is aláz rendesen. Mintha ma forgatták volna azt is.

Érdemes belekezdeni egy SAGA nézésbe. De ugye az első három részt is leszedted? ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Érdemes belekezdeni egy SAGA nézésbe. De ugye az első három részt is leszedted? ;)

Mind a hat megvan. :) Levizsgázom...ízé, próbát teszek és saga látástól-vakulásig. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Mind a hat megvan. :) Levizsgázom...ízé, próbát teszek és saga látástól-vakulásig. :D

Ezt csak helyeselni tudom. :) Majd kéretik egy kis véleményalkotás is a végén vagy közben, alatt. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Szépen visszaemelték 20-20 ezerre a két trilógiát. Ami egybe van, az meg negyven.

Nyíregyházi Media Markt:

A Classic és a Prequel Trilógia külön-külön 14500 Ft.

A teljes Saga pedig 34999 Ft.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ma megnéztem a Baljós Árnyakat.

Kicsit sötéten indult a film a szokásoshoz képest, de némi utánállítással kiküszöbölhető volt az apró probléma. :) Innentől meg pixelorgia volt végig. Nagyon szép tiszta transzfer volt végig, leszámítva a film végi csatajeleneteknél tapasztalható és nekem érthetetlennek tűnő kékes árnyalatot, mely pár jelenet részeként megjelent. Most nem tudom, hogy ezeket a részeket nem "tisztították" meg, vagy valami egészen más oka volt e a jelenlétének. Szóval a kép és a megjelenítés 99% nagyon rendben volt. :)

A hang meg az egy külön téma és szintén érthetetlenül állok amögött, hogy hol volt eme gyönyörűen megkomponált szinkron és effektorgia a DVD változatról. Azt nem ér mondani, hogy kicsi piac vagyunk, bla-bla-bla.....Blu-rayt tizedanyian se vesznek és mégis rárakták...megjegyzem, hála az égnek! Nagyon jól pozicionált, majdnem tökéletes dinamika, jól érthető párbeszéd. Ez jellemzi a szinkron hangsávot. A HD-t majd akkor tesztelem ha meglesz az új erőmű hozzá. :)

Összességében soha rosszabb kiadást. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A klónok támadása

Na ezt is érdemes volt megnézni. :D A kép kristálytiszta, gyönyörű szín, részletgazdagság jellemzi. A hang se különb, bár a DVD-s effektek végig visszaköszöntek. A szinkron pedig tisztán hallható volt, újfent értetlenség afölött, hogy miért nem kapta meg a DVD verzió.

Érdekes, hogy újra sikerült pár eddig nem látott képadatot fellelnem. :D Van új a nap alatt. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

True HD -ben nézed? Mert ugye nekem "csak" a DTS gyári van, de már abban is akkora a dinamika, hogy ihaj. Főleg az aszteroida mezőben, és a végén a harcnál. :D Bár a városi üldözés se rossz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Lentebb írtam, hogy HD-s hangsávban megfelelő erősítő hiányában nem tudom tesztelni. ;) És ahogy hallgattam a kiadott core halkabb mint a "sima" DD hangsáv. De ami késik nem múlik, egy-két év meg egy jó menő állás után el fog szabadulni a pokol a szomszédok felé. :evil::D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Jó, de Te mondtad, hogy a TRUE HD már sima erősítőn is dinamikusabb mint a sima DTS. :)

Szinkronnal nézte, az pedig csak sima Dolby Digital. ;)

Ja, hülye vagyok. Ezt kéretik nem figyelembe venni. :)

Szerkesztette: kolmilan

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Jó, de Te mondtad, hogy a TRUE HD már sima erősítőn is dinamikusabb mint a sima DTS. :)

A True HD coreja, hogy pontosítsunk.....és ha az 1,5MB-s. Kicsit fel kell tekerni a hangerőt. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A Bluray-változaton nincs Dolby TrueHD. DTS-HD Master a hangsáv, abból nyeri ki a magot a sima (nem HD-s) erősítő.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A szeizmikus töltetnél, ha a megfelelő hangerőre tekerünk, akkor végre azt hallhatjuk, amit 2002-ben a moziban. Emlékszem még a DVD-kiadásnál, hogy kicsit csalódtam is, hogy nem olyan erőteljes a hangzása a jelenetnek. Most a DTS-HD-nál az a jellegzetes hang brutálisan végigmegy a szobán.icon32.gif

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez