Jump to content
Sign in to follow this  
Ody Mandrell

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás 2.0

Recommended Posts

Ha én ilyesmit vennék ide a panelba 3 perc alatt jönne a rendőrség. :D

Leborotválod a felső szinteket. :lol:

Amúgy vehetsz nyugodtan ilyet, csak legfeljebb nem bömbölteted. Egy profi hangtechnika alacsonyabb hangerőn is kitűnő hangzást nyújt. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Sith-ek bosszúja

Most látszik igazán ahogy végignéztem ezt is, hogy a DVD transzferrel remek munkát végeztek. Oks, élesebb volt a kép és a színek is kissé túlhúzottak, de a tisztaság ugyanaz volt szinte mint a DVD-n. :) A magyar hang se volt dinamikusabb vagy részletesebb. :)

Szerintem az igazán érdekesebb része a saga nagyfelbontás nézésnek csak most következik. :D Most fog igazán érvényesülni az, hogy mit is tudnak elérni az igazán régi filmekkel.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A legnagyobb különbség a DVD és a BR között egyértelműen az ep1-4-5-6 esetén van, az ep2-3 már DVD-n is nagyon jól nézett ki (mi az hogy!). De én még az ep4-5-6-ra sem mondanám, hogy van akkora különbség a két transzfer között, mint az ep1 esetén, mivel azoknál is remek munkát végeztek anno a tisztítással. Az ep1-nél viszont a minőségi diferencia hatalmas.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Egy Új remény

Picit csalódás. Se szó, se beszéd, a kép transzfere mutatós, de valahogy azok az effektek.... :S Nagyon jó munkát végzet Adywan az a helyzet. Ha egyben nézzem a hat részt akkor ez most nagyon szemet szúr nekem. A Falconon a fénykard megint hol ilyen, hol olyan. A sugárvetők lövedékei se az igaziak az előzőek fényében.....Szóval kicsit csalódott vagyok. A hang se döngölt a földbe. Nincs nagy különbség a DVD-s verzióhoz képest.

Maga a film azonban remek hangulatilag. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A Birodalom visszavág

No ez már rendben volt minden téren......ámbátor.......a szinkront valahogy elég furcsán keverték a térhangzáshoz, mert mikor beszéltek, minden elhalkult, amikor meg nuku szöveg ment, akkor meg majd szétszakadt a szoba. :D

Érdekes, hogy a Vader-Uralkodó párbeszédet újravették, illetve itt már hallatszik Vader lélegeztetőjének a hangja is. :) Amivel nem teljesen voltam kibékülve, azok a fénykardok. Nem voltak sajnos egységesek. Amúgy a transzfer szép volt, tiszta, világos, talán az árnyalatot egy-két helyen meghagyták túlerőltetve.

Maga a film megint nyújtott egy-két apró többletet. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Érdekes, hogy a Vader-Uralkodó párbeszédet újravették

Hát nem ártott, mivel a szöveg alaposan megváltozott, így se fordítás, se időzítés terén nem passzolt volna. :) Mondjuk kicsit gáz, hogy a film közepén Vader hangja megváltozik, de hát sajnos ez ellen csak úgy lehetett volna tenni, ha az egész filmet (vagy legalábbis Vader szövegeit) újraszinkronizálják. :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A Jedi visszatér

Kép, hang csillagos 'tös. :) Nagyon szépen felújították az egészet. Kicsit foglalkoztak volna azokkal a fránya effektekkel is......nah mindegy, tudjátok. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Jó jó, csak most már ebben a CGI orgia világban szemet szúrnak az ilyenek. :D Nem tartana semmiből sem egységessé tenni azokat a fránya fényszabjalézerkardokat. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A festményeket még meg sem említettem. :D

Az az erdős robogós jelenet nagyon állat volt ismét és előre látom ahogy majd megizzadnak vele a 3D-s srácok. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Jaja, nagyon jó! Én egyébként ezekkel is együtt tudok élni, nem zökkent ki. De, hogy jobb lenne mint a mai CGI, azon azért csak mosolyogni lehet. :) Főleg nagy felbontásban.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nem tudja valaki mikor jár le a kiadási joga a magyarországi bd-nek? Nem szeretnék hoppon maradni hogy amikor megvenném már nem kapható.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nem tudja valaki mikor jár le a kiadási joga a magyarországi bd-nek? Nem szeretnék hoppon maradni hogy amikor megvenném már nem kapható.

Szerintem lesz még belőle bőven. Tele vannak a polcok vele. Amúgy állítólag a Westendben már Sony BD játékos mellé adják a hat filmet ajándékként. 30.000 jó magyar forintért.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Az 2-3. rész BD verziója egy az egyben a DVD-n lévő verzió, vagy tartalmaz újítást?

Egyébként a 6. rész végén egész jól oldották meg a szinkronosok Vader "Nooo!"-ját, bár az 5. részben nem értem, mi szükség volt a Vader-Palpatine jelenet újraszinkronizálásának. A szöveg tartalma ugyanaz maradt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Tartalmaz újítást.

Egyébként a 6. rész végén egész jól oldották meg a szinkronosok Vader "Nooo!"-ját, bár az 5. részben nem értem, mi szükség volt a Vader-Palpatine jelenet újraszinkronizálásának. A szöveg tartalma ugyanaz maradt.

Őőőő... Ja, a tartalma ugyanaz, a szöveg más. Apró, de nem elhanyagolható különbség. És ugye alap, hogy nem a tartalom, hanem a szöveg alapján szinkronizálnak. Akkor jön össze a szájmozgásra illeszthető szinkron... :roll:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Milyen újításokat tartalmaz a 2-3. rész?

Bár még csak egyszer láttam az ominózus jelenetet az Ep5-ből, a tartalma ugyanannak tűnt, mint az SE-ben.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Az ep2-ben Anakin maszturbálós jelenetéhez hozzácsapták Shmi hangját, és újravágták a Yoda vs Dooku párbaj lezárását. Az ep3-ban a klónok kiabálnak Utapau lerohanásakor (más nem ugrik be).

Most komolyan le akarsz állni vitázni olyannal, aki jóval többször látta az ominózus jelenetet? A tartalma ja, az ugyanaz, mert mindkét változatban Luke-ról beszélnek, de a szinkron - ismétlem - nem tartalom, hanem szöveg (és ajakmozgás) alapján készül, ami távolról sem ugyanaz, legfeljebb ha süket vagy, mert akkor mindkét esetben csak tátogás... :pfff:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nem célom vitázni, normálisan érdeklődtem. Nem érzem úgy, hogy rászolgáltam erre a stílusra, ezzel együtt kösz az infót...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Teljesen más a szöveg abban a jelentben. Érdemes összevetni az SE -vel. A jelentése is átalakult ezáltal.

szerintem már 2004-ben újra kellett volna szinkronizálni és ugy kiadni dvdre.Akkor még Kránitz Lajos élt. Azt sem értem Revickinek miért ilyen öreg a hangja mikor más filmekben nem ilyen öreg, SEben sokkal jobban játszik. Meg szerintem Vader hangját teljesen újra kellett volna venni Hollósi Frigyessel is még az ep3 végén is. Ha már sajnos Kránitz meg halt. Na meg Berzsenyi az ep5ben Boba Fettnek. Esetleg Versényi vel újra venni Yodát az ep5-6ban.Na akkor nem lenne semmi kifogásom

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Végre! Ma az én gyűjteményembe is bekerült a 9 lemezes csomag. Egyelőre még csak az ismerkedés fázisában tartok, de már egyértelmű, hogy az elkövetkezendő napok miről is fognak szólni :D Egyelőre még csak a IV. részbe (ha már az a legrégebbi), a III-ba (ha már annak a legszebb a képe), és pár extrába néztem bele. Egyelőre maximális az elégedettség :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ezt a 9 lemezes verziót mindenféle képpen meg kell venni, mert a 9. lemez extrái magyarok, az extrák között van egy rakás kihagyott jelenet (de nem az összes). Aztán meg 2020-ig a foxnál vannak a jogok, ki tudja mi lesz a 6 résszel addig. Lehet hogy lesz még 2 d-s kiadás, de az extrák bizonytalanok hozzá, mivel azok alapját képező anyagok meg a Disney-nél vannak. 3d-s kiadások inkább valószínűek, azokat meg a fox extra nélkül szokta kiadni 10000 Ft-ért darabját (lásd Avatar 3d) A 6 film képe rendkívül szép lett. A prequell-é természetes, hogy az, de a klasszikus trilógia filmjei referencia minőségüre lettek felújítva, elképesztő. Ebből kifolyólag a kézzel festett hátterek nagyon kirívóak, látszanak az ecsetnyomok, majd meglátod. De hihetelen élmény a 6 film Blu ray-n, szebb mint a moziban volt. Nagyon szép napok várnak rád, jó kalandozást.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Szépek! Akár mi magyarok is megvehetjük, mert van rajta felirat. :)

Tulajdonképpen megegyezik a lemez a már kiadott háromlemezes csomagokkal, szóval legfeljebb az esztétikai élmény számít :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez