Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Visszatettem.

 

Tehát:

- hírek, megjelenések, technikai információk: ez a topik

- vélemények, kibeszélők, illetve még a megjelenés előtt találgatások (mindezek esetében természetesen a spoiler gomb elhagyható), kiszivárgott tartalmi információk (de akkor még szigorúan spoiler gomb mögött): az adott könyv topikja.

 

Remélem, ez jó lesz így. Próbálom majd aktívabban nézni az egész EU-topikot, hogy valóban mindenkiben tudatosuljon ez a szisztéma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszatettem.

 

Tehát:

- hírek, megjelenések, technikai információk: ez a topik

- vélemények, kibeszélők, illetve még a megjelenés előtt találgatások (mindezek esetében természetesen a spoiler gomb elhagyható), kiszivárgott tartalmi információk (de akkor még szigorúan spoiler gomb mögött): az adott könyv topikja.

 

Remélem, ez jó lesz így. Próbálom majd aktívabban nézni az egész EU-topikot, hogy valóban mindenkiben tudatosuljon ez a szisztéma.

Teljesen jó, köszi. Rád is bízom ennek betartatását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan tudsz valamit arról milyen hatással lehet a keresletre az hogy 2015 óta kb dupla annyi regényt ad ki a szukits évente mint előtte? Bírják a vásárlók ezt az őrületes iramot? Vajon az új filmek miatt a kereslet is ennyire megnőtt?

Most már nagyjából láthatják a szukitsnál beválik-e ez a rohamtempó.

Nincs náluk a Warhammer, könyvek kiadási joga úgyhogy most van bőven hely Star Wars-ra. Legalábbis én így látom. A jelenlegi állás szerint az új mozgóképes alkotások egy kicsit felpörgették a dolgokat. Ami érdekes, hogy kánonra és legendákra vegyesen egyforma igény van. A képregények kiemelten jól teljesítenek. Ha a vásárlók mégse bírnák majd ezt a tempót, akkor belassítanak.

Most kérdeztem rá az aktuális állapotra. Hát, nagyon erős megjelenési dömping lesz továbbra is. Minden hónapban minimum 1-2 SW megjelenést terveznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ma elgondolkodtam azon, hogy az eddig elolvasott kánon könyvek között hogy alakulna a sorrend. Erre jutottam:

 

1. Vérvonal

2. Új hajnal

3. Tarkin

4. Ahsoka

5. Utóhatás

Ugyan eltelt két hónap, elfoglaltságaim miatt csak három könyvre jutott időm, de a listát ez is felforgatta.

 

1. Elveszett csillagok

2. Vérvonal

3. Új hajnal

4. Tarkin

5. Sötét tanítvány

6. Ahsoka

7. Sith Nagyurak

8. Utóhatás

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mióta a Vérvonalról írtam, közben én is elolvastam egy-két könyvet, és nálam a sorrend a következő:

1. Vérvonal

2. Elveszett csillagok

3. Tarkin

4. Sith Nagyurak

5. Ahsoka

 

Az Elveszett csillagok volt az utolsó, azt nemrég fejeztem be én is. Nagyon tetszett, a két főszereplőt szépen életre keltette az írónő, és a könyvet szinte alig lehetett letenni. A legfőbb erénye, hogy megmutatta a birodalmi éra légkörét belülről és kívülről is, azt, hogyan és miért válhattak sokan lázadóvá, és milyen lehetett birodalmi tisztnek lenni úgy, hogy valaki tisztességes és egyenes ember is mellette. Ebben briliáns volt a történet. A két főhős kapcsolatát szépen bemutatta, és jó, hogy olyan igazságszerű módon, miszerint a szerelem sokszor nem elég a boldogsághoz, vannak azok a fránya körülmények, no de ennek ellenére mégis meg lehet őrizni, amit fontos magunkban és a másikban is. Nagyon jó volt volt, na. :)

 

A Vérvonal csak egy árnyalattal előzi meg, talán azért, mert a TFA előzménye, mert olyan szépen van benne árnyalva Leia karaktere, Ransolm Casterfo karaktere is kimondottan jól sikerült, és mert olyan jól bemutatja, miként jutott oda az Új Köztársaság, ahová. De mindkét könyv remek. :)

 

A Tarkin nekem sokat megmagyarázott a karakter hátteréről, motivációiról, a birodalmi elit kialakulásáról, végig érdekes volt. De a sztori lehetett volna ütőképesebb, abban a következő könyv sokkal jobb volt.

 

A Sith Nagyurakban maga a történet elmesélése tetszett, annak ellenére, hogy nem volt tétje az egész sztorinak. Ha olyan karakterekről és eseményekről szólt volna, aminél izgulhattunk is volna úgy igazán, akkor egy remek könyv lett volna, még a Tarkinnál is sokkal jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

Star Wars - Zsivány Egyes (Mozis különszám)

 

 

 

rm9SrK1d.jpg g8gIV1W4.jpg N0sQieZh.jpg

Star Wars - Zsivány Egyes magazin

Kiadás dátuma: 2016 december

Formátum: pdf (scan)

Igazoló link: http://disneyklub.hu/magazin/8/Star-Wars/Mozis-kulonszam-2016/1

 

 

mammut

http://www.mammutmail.com/hu/download/827ce652c23f8d5340f7a95d39c9621c

 

data

https://data.hu/get/10486243/ROmgzn.rar

 

 

 

Szerkesztve: - albundy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na skacok megtörtént! :D

Star Wars nap alkalmából ( és annak alkalmából, hogy nem mentem suliba vidámballagásra, hanem anyámmal megrohamoztuk a Tescot :P ) megvettem az első KÁNON star wars regényt, a Katalizátort! Hamarosan belevetem magamat. ;)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na skacok megtörtént! :D

Star Wars nap alkalmából ( és annak alkalmából, hogy nem mentem suliba vidámballagásra, hanem anyámmal megrohamoztuk a Tescot :P ) megvettem az első KÁNON star wars regényt, a Katalizátort! Hamarosan belevetem magamat. ;)

üdv a klubban :)) csak azután nehogy úgy járj mint én :)))16 m2 SW szobában nincs már hely :)))))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nem értem miért nem készülhet el. Pont Dooku az a karakter akit soha nem vesznek már elő filmekben a szinész halála miatt. És azt se hiszem hogy animációs sorozatot akarnak az ep1-2 közé. Semmibe nem zavarna be egy Dooku regény. Maximum azt tudom elképzelni, hogy attól félnek nem lenne elég népszerű a regény, hisz mégiscsak egy öregember lenne a borítón. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Plagueis is elég népszerű lett, sokan minden idők egyik legjobb Star Wars történetének tartják, pedig nem túl ismert szereplő a címszereplő.

 

Lehet, hogy Luceno több utalást akar, mely összeköt több mindent. Az jutott eszembe, hogy ott van Snoke, és talán ő is jelen volt a Köztársaság alkonyán. Talán pont az ő szerepe miatt még kivár egy kicsit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán pont a Plagueis regény miatt nem jelenhet meg.

 

Luceno gondolom át akarja emelni hogy Plagueis élt az ep1 idején, de lehet a Disney nem akarja vagy még nem döntötte el. Érthető, ez olyan dolog ami kiverheti a biztosítékot sokaknál, akármilyen jó könyv ez nekem se tetszik benne. Ha az új kánon szerint is élt akkor a Dooku regényben lehetetlen, hogy ne tűnjön fel vagy ne említség meg, mivel a a Plagueis könyvben Dooku is szerepel sőt Sifo-dyas is. Az írónak van egy saját elképzelése amibe a TCW kicsit belekavart a Sifo-Dyas szállal. A Disney szerintem még nem döntött mi legyen ezzel az időszakkal.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán pont a Plagueis regény miatt nem jelenhet meg.

 

Luceno gondolom át akarja emelni hogy Plagueis élt az ep1 idején, de lehet a Disney nem akarja vagy még nem döntötte el. Érthető, ez olyan dolog ami kiverheti a biztosítékot sokaknál, akármilyen jó könyv ez nekem se tetszik benne. Ha az új kánon szerint is élt akkor a Dooku regényben lehetetlen, hogy ne tűnjön fel vagy ne említség meg, mivel a a Plagueis könyvben Dooku is szerepel sőt Sifo-dyas is. Az írónak van egy saját elképzelése amibe a TCW kicsit belekavart a Sifo-Dyas szállal. A Disney szerintem még nem döntött mi legyen ezzel az időszakkal.

 

 

Szerintem a Sifo-Dyas szállal nem kavartak be. James az az író, aki ezt simán meg tudja oldani.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont Dooku az a karakter akit soha nem vesznek már elő filmekben a szinész halála miatt.

OFF

Hát azért én ezt így a Rogue One után nem jelenteném ki, miután több olyan karakter is van benne, akinek eredeti megformálója meghalt.

ON

 

Én nagyon remélem, hogy ha Plagueis új végzetet kap.

 

Kevés akkora baromságot tudtak kitalálni, mint azt, hogy Darth Plagueis még az ep1 alatt élt. Ez engem abból a könyvből teljesen kiábrándított, be sem tudtam fejezni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Plagueis-könyv annak idején elég sok dolgot helyezett új megvilágításba (hogy jól vagy rosszul tette, az most lényegtelen), így szinte kizártnak tartom, hogy a sztorivonalat később egy az egyben átemelnék. Egyelőre a köztársasági éra egyébként sincs terítéken.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én remélem, hogy James Plagueis sztoriját és végzetét át tudja majd emelni egy későbbi művében.

 

Plagueis él a Baljós idején - ez semmivel sem jobb, vagy rosszabb, mint Lucas újító ötletei. Szerintem az egyik legjobb húzás volt a Star Wars regények történetében.

 

Bár, ha nem tudja, az sem baj, a Darth Plagueis így is minden idők egyik legjobb Star Wars története. Nálam változatlanul TOP 1-es.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Elég rossz hírt kaptam a kánon regény megjelenésekről. A Disney-Lucasfilm egy súlyos bakit vétett a bürokratikus eljárások folyamán, így durva megjelenési csúszásokra lehet számítani. A jogtulajdonos elismerte a hibát és elsőbbségi prioritásként fogják kezelni a korrekciót, de ennek ellenére nem ússzuk meg csúszások nélkül. Már a Thrawn sem fog megjelenni június 28-án és egyelőre a jogtulaj miatt megjósolni sem lehet, hogy mennyit kell arrébb tolni a megjelenést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden kánon regény csúszni fog. Pl. a Rebel Rising-nál már teljesen kizárhatjuk a nyári megjelenést.

Kánon képregények és Legendák regények: ott minden OK. A Legendák regények az év hátralévő részében még jobban is fognak dübörögni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.