Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Majdnem két év azért elég sok idő...

Ez a magyar könyvkiadás, ha csak nem egy botránykönyv, sztárkönyv, vámpíros-szerelmes könyv, slágerkönyv, akkor egyáltalán örülhetünk, hogy kiadják. Jó, a Szukits most meglepően jól bánik a Star Wars branddal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek jelen esetben semmi köze a magyar könyvkiadás minőségéhez (mondjuk amit írtál, azzal nem értek egyet, de most ezt hagyjuk). A Szukits egyszerűen már leszerződött a 2015-ös évre más könyvekkel, amelyeket ki kell adni, a következő nevek csak utána jöhetnek. Ha egy-két hónappal előbb jelentették volna be az USA-ban a New Dawn-t, akkor 2015-ben nagy eséllyel meg jelenhetett volna nálunk is. Peches időzítés volt, ennyi a történet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majdnem két év azért elég sok idő...

 

Nem olyan sok. A magyar piac pici, így nem jelenhet meg minden. A kiadó így is elsősorban a friss, új megjelenésekre szokott lecsapni. Egy részes regényeket és rövid sorozatokat adnak ki, nagyrészt az új megjelenések közül, részben pedig pár könyv a régiek közül. A megtévesztés leple, vagy az Én, a Jedi című könyvek magyar kiadására pl. 13 évet kellett várni. És így is elmondható majd, hogy egy rakás régebbi könyv nem fog megjelenni magyarul. Ha egy könyv 1-2 évvel az amerikai megjelenés után saját nyelvünkön nálunk is olvasható lesz, az így is optimális tempó.

Az új EU könyvei közül szerintem előbb utóbb minden meg fog jelenni magyarul.

 

Ez a magyar könyvkiadás, ha csak nem egy botránykönyv, sztárkönyv, vámpíros-szerelmes könyv, slágerkönyv, akkor egyáltalán örülhetünk, hogy kiadják. Jó, a Szukits most meglepően jól bánik a Star Wars branddal.

 

Nute leírta a lényeget.

Csak arra lennék kíváncsi, hogy a "jól bánik a Star Wars branddal" alatt konkrétan mit értesz?

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem olyan sok.

 

De igen. Sok. Főleg ha azt nézzük, hogy lehet ez a sorozat akkor már nem is fog menni. Akkor meg kit fog érdekelni már? Ez most lenne fontos hisz előzmény. Értem én miért nem jön ki, de akkor is szomorú. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De igen. Sok. Főleg ha azt nézzük, hogy lehet ez a sorozat akkor már nem is fog menni. Akkor meg kit fog érdekelni már? Ez most lenne fontos hisz előzmény. Értem én miért nem jön ki, de akkor is szomorú. :(

En csak anyit mondok tegyuk ossze a kezunket hogy van . Nem lattam meg roman nyelven SW csak most kezdik 2 eve kihozni ,es megnyugtatlak se a csehek se a szlovakok sem pedig a bulgar horvat balkan orszagokban sincs tudomasom szerint de ha valaki itt tud az dobjon mar egy infot .

Oszinten szerintem europaban angol nemet olasz spanyol francia holland dan swed fin es a magyar zarja az utolsot .

 

egy kerdes ilyen esetekben az orszagnevek kisbetuvel szerepelnek a mondatban ugye ?

Szerkesztve: - Hunner
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oszinten szerintem europaban angol nemet olasz spanyol francia holland dan swed fin es a magyar zarja az utolsot .

 

egy kerdes ilyen esetekben az orszagnevek kisbetuvel szerepelnek a mondatban ugye ?

 

Az országneveket nagybetűvel, de ezek népnevek voltak, amiket kicsivel. Jól írtad. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De igen. Sok. Főleg ha azt nézzük, hogy lehet ez a sorozat akkor már nem is fog menni. Akkor meg kit fog érdekelni már? Ez most lenne fontos hisz előzmény. Értem én miért nem jön ki, de akkor is szomorú. :(

 

Szerintem ez butaság. Elég ostoba hozzáállás az, hogy valakit két év múlva nem fog érdekelni ez a könyv, mert akkor már lement a második évad, vagy akár leállt a sorozat.

Ilyen hozzáállással lehetne mondani olyan ostobaságot is, hogy véget ért A klónok háborúja, ezért semmilyen a Klónháború korszakában játszódó könyv, legyen az új, vagy régi ne jelenjen meg, mert már kit érdekel a sorozat, meg a korszak. Attól függetlenül, hogy véget A klónok háborúja még van helye mind az amerikai, mind a magyar piacon Klónháborús regényeknek.

Vagy éppúgy elmondható, hogy bár lecsengett az előzmény trilógia, de nyugodtan jöhetnének Amerikában és nálunk is a prequelhez kötődő regények is.

 

En csak anyit mondok tegyuk ossze a kezunket hogy van . Nem lattam meg roman nyelven SW csak most kezdik 2 eve kihozni ,es megnyugtatlak se a csehek se a szlovakok sem pedig a bulgar horvat balkan orszagokban sincs tudomasom szerint de ha valaki itt tud az dobjon mar egy infot .

Oszinten szerintem europaban angol nemet olasz spanyol francia holland dan swed fin es a magyar zarja az utolsot .

 

egy kerdes ilyen esetekben az orszagnevek kisbetuvel szerepelnek a mondatban ugye ?

Cseheknél van SW kiadás.

A németeknél pedig sehol se láttam előrejelzésben, hogy mikor jönne A New Dawn, pedig Németország óriási piac és ők egyáltalán nincsenek elmaradva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez butaság. Elég ostoba hozzáállás az, hogy valakit két év múlva nem fog érdekelni ez a könyv, mert akkor már lement a második évad, vagy akár leállt a sorozat.

Ilyen hozzáállással lehetne mondani olyan ostobaságot is, hogy véget ért A klónok háborúja, ezért semmilyen a Klónháború korszakában játszódó könyv, legyen az új, vagy régi ne jelenjen meg, mert már kit érdekel a sorozat, meg a korszak. Attól függetlenül, hogy véget A klónok háborúja még van helye mind az amerikai, mind a magyar piacon Klónháborús regényeknek.

Vagy éppúgy elmondható, hogy bár lecsengett az előzmény trilógia, de nyugodtan jöhetnének Amerikában és nálunk is a prequelhez kötődő regények is.

 

 

Cseheknél van SW kiadás.

A németeknél pedig sehol se láttam előrejelzésben, hogy mikor jönne A New Dawn, pedig Németország óriási piac és ők egyáltalán nincsenek elmaradva.

 

Itt talalsz infokat http://jedi-bibliothek.de

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez butaság. Elég ostoba hozzáállás az, hogy valakit két év múlva nem fog érdekelni ez a könyv, mert akkor már lement a második évad, vagy akár leállt a sorozat.

Ilyen hozzáállással lehetne mondani olyan ostobaságot is, hogy véget ért A klónok háborúja, ezért semmilyen a Klónháború korszakában játszódó könyv, legyen az új, vagy régi ne jelenjen meg, mert már kit érdekel a sorozat, meg a korszak. Attól függetlenül, hogy véget A klónok háborúja még van helye mind az amerikai, mind a magyar piacon Klónháborús regényeknek.

Vagy éppúgy elmondható, hogy bár lecsengett az előzmény trilógia, de nyugodtan jöhetnének Amerikában és nálunk is a prequelhez kötődő regények is.

:facepalm: De ezt a könyvet direkt a sorozat felvezetésének szánják, nem csak úgy a vakvilágba írták. :roll: Szerinted nem most lenne igazán érdekles és izgalmas olvasni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:facepalm: De ezt a könyvet direkt a sorozat felvezetésének szánják, nem csak úgy a vakvilágba írták. :roll: Szerinted nem most lenne igazán érdekles és izgalmas olvasni?

Szerintem mindenkor érdekes olvasni. :) Persze most jobb lenne, de még mindig megteheti az ember, hogy megszerzi eredeti nyelven

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt talalsz infokat http://jedi-bibliothek.de

 

Kösz.

 

 

:facepalm: De ezt a könyvet direkt a sorozat felvezetésének szánják, nem csak úgy a vakvilágba írták. :roll: Szerinted nem most lenne igazán érdekles és izgalmas olvasni?

 

:facepalm::roll: Nyilván én is tudom, hogy a sorozat felvezetéseként szánták és még jobb lenne most olvasni, de szerintem évek múlva is jó lesz. Annak idején a régi EU-ba A gonosz útvesztője című regényt A Sith-ek bosszúja felvezetésének szánták. Mégis nálunk és még számtalan más országban évekkel később jelent meg. Nálunk pl. 2007-ben. És 2 év után is jó volt olvasni.

A klónok háborúja animációs sorozat meg 2008 és 2014 között futott és mégis szerintem sokan élvezték ezt a sorozatot évekkel A Sith-ek bosszúja premierje után is, pedig ez a széria az EP2 és EP3 összekötésére született meg.

 

Hogy adnak ki Star Wars könyveket és jó minőségben.

Ezt jó olvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A Tarkin 5 évvel a Sithek bosszúja után veszi kezdetét. Kár, jó lett volna, ha bizonyos részei még az előzmény trilógia idejében játszódtak volna.

Úgy tudtam, a könyvben Tarkin teljes életútját végigkövethetjük majd (hasonlóan a Plagueis regényhez), annak ellenére, hogy a sztori java a lázadás idején fog játszódni.

 

A sotet nagyur utan ,akkor mennyivel?Van meg koztuk valami?

Szerintem ez annyiból mindegy, hogy a Sötét Nagyúr már nem hivatalos (Legends), míg a Tarkin az lesz, így nem állnak kapcsolatban egymással. A Sötét Nagyúr egyébként a Sith-ek bosszúja közvetlen folytatása, ugyanabban az évben játszódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tudtam, a könyvben Tarkin teljes életútját végigkövethetjük majd (hasonlóan a Plagueis regényhez), annak ellenére, hogy a sztori java a lázadás idején fog játszódni.

 

 

Szerintem ez annyiból mindegy, hogy a Sötét Nagyúr már nem hivatalos (Legends), míg a Tarkin az lesz, így nem állnak kapcsolatban egymással. A Sötét Nagyúr egyébként a Sith-ek bosszúja közvetlen folytatása, ugyanabban az évben játszódik.

Nem olyan biztos az.

 

Épp nemrég olvastam egy kritikát egy amerikai olvasótól (állítólag Amerikában bizonyos olvasók bizonyos olvasói programok keretében akár egy hónappal a megjelenés előtt is megkaphatják a könyvet. ) Érdekes dolgokat írt.

A biztonság kedvéért spoiler mögé teszem, de szerintem nem tartalmaz semmi spoilereset.

 

 

Tarkin eriadui származása megmaradt. Ez átvételre került a régi könyvekből. Állítólag a könyvben benne lesz Palpatine keresztneve. Régebbi Legends könyveken szerepelt karakterek bukkannak fel a könyvben. Konkrétan azt nem árulta el, hogy kicsoda, vagy kicsodák. Tavasszal Mara Jade-ről és Daala admirálisról pletykáltak. E mellett James több korábbi könyvének eseményeire és elemeire is utal.

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez annyiból mindegy, hogy a Sötét Nagyúr már nem hivatalos (Legends), míg a Tarkin az lesz, így nem állnak kapcsolatban egymással. A Sötét Nagyúr egyébként a Sith-ek bosszúja közvetlen folytatása, ugyanabban az évben játszódik.

Aham.Koszi.

 

Sajnalom,hogy igy el.lett kulonitve a ket univerzum... :/

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aham.Koszi.

 

Sajnalom,hogy igy el.lett kulonitve a ket univerzum... :/

 

Az átemelések miatt nem lesz annyira egyértelmű mindig az elkülönített státusz.

 

Kérdésed ebbe a topikba tartozik. És igen, van a sorozatnak előzménykönyve J. J. Miller tollából. Magyarul ez még elég sokára, talán jövőre jelenhet meg.

 

Leghamarabb 2016-ben jöhetne. A kiadó az egész 2015-ös évre be van táblázva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

James Luceno a Star Wars könyvekről:

 

http://www.scifinow.co.uk/news/star-wars-7-exclusive-james-luceno-on-tarkin-eu-canon/

 

Érdekes. Ha jól értem, akkor az írók a korábbi EU művekből igyekeznek majd minél több dolgot átemelni és kb úgy leírni, ahogy korábban leírták, anélkül, hogy átírnák.

 

James kiemeli, hogy marketing szempontból érthető a kánon újrakezdés, de egy kicsit fél is attól, hogy több olvasót el fognak idegeníteni a dolgok.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jogos félelmek, magamon sajnos kezdem ezt érezni az EU kapcsán, de valóban, az írók leleményességén múlik minden. Egyébként igaz is, jól bevált népeket, karaktereket, bolygókat miért kéne kidobni az ablakon, csak mert a Disney előtt teremtették őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.