Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Meglátjuk. Eddig elég jól teljesítenek, de jönnek még regény megjelenések is bőven. Remélem megjelenés után nem fog nagyon visszaesni, mint annak idején a The Old Republic képregényeknél.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megérkeztek a Szukits-féle Star Wars és Darth Vader kötetek. A minőség elsőosztályú, nagyon igényes, szerintem minden forintját megéri. :clap: A régi Semic-féle újságokkal összehasonlítva ég és föld. Remélem, a könyvekhez hasonlóan a hazai képregénykiadás is fellendül, és nem csak egy 3-4 kötetes fellángolás lesz a dologból. :)

Olyan mint a TOR kötetek?

 

Szerintem akciós, előrendelői áron nagyon megéri, circa 3000 Ft darabjáért, azonban 5000 Ft-ot már nem biztos, hogy érne számomra, hiszen kb egy óra alatt kiolvasom. Szerintem sokan vannak ezzel így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky, mennyire eltérőek a fordítások a tieidhez képest?

Szente Mihály fordítása inkább a magyarosságra törekszik, mint az eredetihez való hasonlóságra. Tegezés/magázás és pár hasonló apró eltérés előfordul, de tartalmilag ugyanaz. Legalábbis, amit eddig olvastam a kötetekből.

 

Olyan mint a TOR kötetek?

 

Szerintem akciós, előrendelői áron nagyon megéri, circa 3000 Ft darabjáért, azonban 5000 Ft-ot már nem biztos, hogy érne számomra, hiszen kb egy óra alatt kiolvasom. Szerintem sokan vannak ezzel így.

Igen, olyanok, mint a ToR kötetek, csak valamivel tartalmasabbak. 90 helyett kb. 130 oldalasak.

Ha azt nézzük, hogy 6 számból áll a kötet, akkor nagyjából 800 ft-ra jönne ki egy 20 oldalas füzet. A Semicnél se volt olcsóbb.

Előrendelve bőven megéri, a minőség és tartalom párosát elnézve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szente Mihály fordítása inkább a magyarosságra törekszik, mint az eredetihez való hasonlóságra. Tegezés/magázás és pár hasonló apró eltérés előfordul, de tartalmilag ugyanaz. Legalábbis, amit eddig olvastam a kötetekből.

 

 

Igen, olyanok, mint a ToR kötetek, csak valamivel tartalmasabbak. 90 helyett kb. 130 oldalasak.

Ha azt nézzük, hogy 6 számból áll a kötet, akkor nagyjából 800 ft-ra jönne ki egy 20 oldalas füzet. A Semicnél se volt olcsóbb.

Előrendelve bőven megéri, a minőség és tartalom párosát elnézve.

A Seminc legutoljára 48 oldalt, tehát két füzetet adott ki 860 Ft--ért.

De ott a KIngpin Kiadó, mely szintén 48 oldalas dupla számokat ad ki (Pókember és Batman) kb. 800-1000 Ft közötti áron, és nagyon penge minőségben.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akit érdekel, az ennyiért is meg fogja venni. Főleg, hogy az akciós ár már kevésbé borsos.

Sajnálnám, ha emiatt bukna meg a hazai kiadás... Kissé irónikus, hogy pont én támogatom ennyire a projektet, akinek a munkái így gyakorlatilag mennek a kukába. Mindegy, nem rajtam fognak múlni a további kiadások, ez biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akit érdekel, az ennyiért is meg fogja venni. Főleg, hogy az akciós ár már kevésbé borsos.

Sajnálnám, ha emiatt bukna meg a hazai kiadás... Kissé irónikus, hogy pont én támogatom ennyire a projektet, akinek a munkái így gyakorlatilag mennek a kukába. Mindegy, nem rajtam fognak múlni a további kiadások, ez biztos.

Dehogy megy a kukába, hiszen nagyrészt neked köszönhetően olvashattuk ezeket a történeteket már évekkel a mostani megjelenés előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akit érdekel, az ennyiért is meg fogja venni. Főleg, hogy az akciós ár már kevésbé borsos.

Sajnálnám, ha emiatt bukna meg a hazai kiadás... Kissé irónikus, hogy pont én támogatom ennyire a projektet, akinek a munkái így gyakorlatilag mennek a kukába. Mindegy, nem rajtam fognak múlni a további kiadások, ez biztos.

Hát reméljük így lesz. Most rendesen megtámogatják reklámmal és nagy kedvezményekkel. Hátha így jobban bejön.

Egyébként szerintem se mentek a kukába. Nagy élvezet volt olvasni nem sokkal az angol nyelvű megjelenés után, újra nagy köszönet érte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A két Vader képregényt én is megrendeltem a héten a Zsivány Egyes+Utohatás 3 mellé. A Star Wars viszont kimarad, mert az annyira nem nyerte el a tetszésemet, és sajnos az a történetszál(Yoda sztori) se tetszik, ami nem kapott már magyar fordítást.

 

Revan: A minisorozatok kiadására lesz esély, ha jól mennek az eladások? Mint például az Obi-Wan és Anakin.

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A két Vader képregényt én is megrendeltem a héten a Zsivány Egyes+Utohatás 3 mellé. A Star Wars viszont kimarad, mert az annyira nem nyerte el a tetszésemet, és sajnos az a történetszál(Yoda sztori) se tetszik, ami nem kapott már magyar fordítást.

 

Revan: A minisorozatok kiadására lesz esély, ha jól mennek az eladások? Mint például az Obi-Wan és Anakin.

Elméletileg esélyesek lehetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre csak a Star Wars és a Darth Vader van a terveik között. Később fognak dönteni a többiről. (Kivéve, ha nem lesz visszaesés az eladásokban.)

Az új Darth Vader sorozatra már felfigyeltek.

Személy szerint én Poe Dameron-on kívül támogatnám a többit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nekem nem tűnik furának. Hátha valaki megöli Vader-t és akkor könnyebb dolguk lesz. A királynő szerintem a Klikk-Klakk által védett tojásból kelt ki.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A The Star Wars Show Live! -ban Andy -nek adott interjút a Marvel Comics két vezetője(?) [ egy nő és egy férfi, a nevüket most nem tudom :D ].

Andy megkérdezte tőlük, hogy melyik korszakot szeretnék nagyon látni a képregényekben.

A csaj azt válaszolta, hogy old republic. Nagyon imádja Revant.

A férfi azt mondta, hogy szeretne történeteket az Ep1-Ep2 között(Ahogy ő fogalmazott, hatalmas űr tátong e két rész között).

 

Holnap pedig jön a Marvel panelja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Heather Antos és Jordan White. Csak a fordítási munkáimból emlékszek rájuk. :D Azt is mondták, hogy fognak egy speckó dolgot bejelenteni, ami szerintem új minisorozatot jelent.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A regény mellett egy 4 részes képregény minisorozatot is kap Phasma. A szeptemberben kezdődő sorozat Az ébredő Erő után fog játszódni, és többek közt az is kiderül belőle, hogy jutott ki Phasma a végét járó Csillagpusztító Bázisról.

 

20170415phasma.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A The Star Wars Show Live! -ban Andy -nek adott interjút a Marvel Comics két vezetője(?) [ egy nő és egy férfi, a nevüket most nem tudom :D ].

Andy megkérdezte tőlük, hogy melyik korszakot szeretnék nagyon látni a képregényekben.

A csaj azt válaszolta, hogy old republic. Nagyon imádja Revant.

A férfi azt mondta, hogy szeretne történeteket az Ep1-Ep2 között(Ahogy ő fogalmazott, hatalmas űr tátong e két rész között).

 

Holnap pedig jön a Marvel panelja.

Hoppá, ezt a hozzászólást nem láttam. Ezek nagyon jó hírem, remélem lesz belőlük minél előbb valami.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó lesz, mert azon kívül, hogy nő, lényegében semmit sem tudunk, az ep7-ben pedig még annyit sem villantott, mint Boba Fett az ep5-ben. Talán még az is kiderül, miért árulta el az első szóra az Első Rendet. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Celebration-ön jelentették be egy újabb képregény-sorozat elindítását. Ezt nem a Marvel fogja kiadni, hanem az IDW - és más tekintetben is eltér az eddigiektől. Egyrészt elsősorban a fiatalabb korosztályokat célozzák meg vele, másrészt pedig a régi Star Wars Mesékhez hasonlóan ez is rövid, a különböző érákból származó történeteket fog tartalmazni, melyekben ismert és kevésbé ismert karakterek tűnnek fel. A történetek tehát változatosak lesznek, és a szerzők is váltakozni fognak. Az első kötet október 17-én jelenik majd meg, és Landry Quinn Walker történeteit olvashatjuk benne (ő írta a VII. rész űrlényeit bemutató novelláskötetet).

 

swadventuresjones.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Claudia Gray regényét, az Elveszett csillagokat a japán Yusaku Komiyama fogja képregényre adaptálni. A sorozat részei május 4-től kéthetente fognak megjelenni online. Angol verzió megjelenéséről egyelőre nem tudni, de ha más nem, rajongói fordítás biztosan lesz majd.

 

verlorene-welten-webcomic.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek hírek. Ezek szerint a képregények beváltották a hozzájuk fűzött reményeket. Ahogy elnéztem a Szukits oldalát, az eladási lista élén vannak, ami jó előjel az érdeklődést nézve. Az is pozitívum, hogy jön a Vader Down (ezt vajon hogy fordítják magyarra?), mert ha jól rémlik, korábban felmerült, hogy kihagyják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek nagyon jó hírek Revan. :) Öröm látni, hogy ennyire jól megy a képregényes eladás.

Vader Down lefordítása: hát kíváncsi leszek rá, hogy hogyan fordítják.

 

Amúgy Revan, arról van-e már hír, hogy esetleg más sorozatot is kiadnának a közeljövőben? ( például Poe Dameron, vagy ilyen mini-sorozatokat, mint a leia, csubi, lando stb. )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader Down: nem tudom, hogy lefordítják-e. Majdnem kimaradt, de még időben léptek.

Most jönnek újabb regény megjelenések, melyek elméletileg még befolyásolhatják a képregény eladásokat, de eddig így is jól teljesítenek.

Leghamarabb jövőre indulhatnak új sorozatok, de egyelőre még nem döntötték el, hogy melyek legyenek.

Ahogy ismerem a helyzetet szerintem a következő címek lehetnek esélyesek:

Star Wars folytatódik,

Doktor Aphra elindulhat,

The Screaming Citadel,

Darth Vader második sorozat esélyes lehet,

a minisorozatok közül szerintem esélyes lehet:

Captain Phasma,

Darth Maul,

Obi-van és Anakin.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.