Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

A legutóbbi Star Wars számból - amely lezárta a Jedha -i történetet - kiderült, hogy az esemény már 1 évvel az EpIV után játszódik. Gondolom akkor már az Aphra jelen történetszála - Remastered - is e sztori körül szerepel. :) 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A legutóbbi Star Wars számból - amely lezárta a Jedha -i történetet - kiderült, hogy az esemény már 1 évvel az EpIV után játszódik. Gondolom akkor már az Aphra jelen történetszála - Remastered - is e sztori körül szerepel. :) 

A Remastered-nél már láttam korábban, hogy Yavin előtt 1-ben játszódik. Ezek szerint a Jedhás-nál is lesz már kronológiai utalás. Remek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Vader 16.számának borítója nagyon menő lett. :cool:
A rész leírása szerint ezek elit klón osztagok. Később gondolom ezekből lesznek a Death Trooper-ek.

 

“Vader and his Inquisitors lead an elite squad of Clone Troopers to flush out the Jedi traitor beneath the waters of Mon Cala...and the oceans will burn with their fury.”

b26rrMM.jpg

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, luke19 írta:

Darth Vader 16.számának borítója nagyon menő lett. :cool:
A rész leírása szerint ezek elit klón osztagok. Később gondolom ezekből lesznek a Death Trooper-ek.

Baromi kemények! :D 

 

A Marvel májusi képregényeiről:

 

1. A Star Wars #47-48 folytatja majd a mon cala történetszálat, ahol Leia, Luke, Han és C-3PO fog ügyködni a szabadságért.

500?cb=20180222185142

500?cb=20180222190500

(az utóbbi képről jut eszembe: Kreel? :hmm: )

 

2. A Darth Vader 2. sorozatának 16. száma folytatja majd a mon cala történetszálat. Mint Luke fentebb írta, megjelennek az elit klón osztagok. Továbbá megjegyezném, hogy a Vader mögött vonuló inqvik közül a hozzánk képest bal oldalon álló, 2 hegyes szarvval rendelkező egyedünk nem más mint egy nő. ;) Nekem nagyon bizarr volt amikor olvastam a legutóbbi, 11. számot.

 

3. Érkezni fog a Lando: Double or Nothing c. képregény minisorozat. E történet a Solo: Egy Star Wars történet előtt fog játszódni, továbbá a címszereplő Calrissian és L3-37 lesznek a főbb főszereplői. Az első szám május 30. -án jelenik meg.

500?cb=20180217040034

 

4. A Thrawn regény 4. száma tovább meséli Thrawn és Eli Vanto közös történetét.

500?cb=20180222185443

 

5. Az utolsó jedi(K :D ) képregényváltozata is jönni fog. Rögtön 2 számmal is.

500?cb=20180202185838

 

6. A Poe Dameron úgy tűnik, hogy nem áll meg, és a 27. szám továbbszövi azt a mesét, miszerint hogyan élte túl Poe a becsapódást a Jakkun, és milyen úton ért a Takodanára, hogy kisegítse Hanékat. Egy információ, ami viszont fontos, hogy ezt a mesét Poe Rey -nek és Finnek meséli a 8. rész eseményeit követően. :) 

499?cb=20180222190114

 

7. Utoljára hagytam az egyik kedvenc képregényemet. :D Aphra 20. száma egy új történet kezdete lesz. A történetszál címe Broken, Inside lesz. Eme történetben Aphra birodalmi börtönbe kerül - újra :P 

 

Aphra is behind bars. Again. But this time, she finds herself in Imperial custody, strapped to an explosive transmitter synced to a single hub-droid. Take one step too far? KABLOOEY! Normally, this wouldn't be an issue to sit still for Aphra – but what happens when her Imperial captors send her hub-droid to the middle of a war zone? And, uh, what's this rumor about the prison being haunted?

499?cb=20180222191122

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Bomarr írta:

Most egy gyenge sorozat sincs. Egyik jobban érdekel mint a másik. Még az javitana a képen ha a fősorozatban végre az arcokat normálisan megrajzolnák.

Egyetértek, és az aláhúzottal is. :) A Jedhai történet nekem nagyon tetszett, de ha negatívumot szeretnék felhozni, az a karakterek ábrázolása, leginkább azok arcai, amik nem jöttek be nekem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Storms of Crait és a DJ: Most Wanted különszámokra, valamint a Thrawn képregény adaptációra mennyire lenne igény rajongói fordításban? Jelenleg elég meló a Poe Dameron rendszeres készítése, illetve a Mace Windu minisorozat, bár azt Merr-Sonn fordítja, én csak szerkesztem. Viszont, ha van rá igény, valamikor talán tudok időt szakítani az említett képregényekre is (ha nem is mostanában). Azért is kérdezem, mert úgy rémlik, anno többen jelezték, hogy a Thrawn sorozat nemigen mozgatja meg őket, hiszen a regényből már ismert a sztori. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Storms of Crait felőlem jöhet. Nekem legalábbis nagyon tetszett. A DJ -t még nem olvastam el, de szerintem az is elkészülhet. :) 

 

Jelenleg most mik vannak fordítás alatt? Poe Dameron és Mace Windu? 

 

Amúgy találtam egy YT csatornát, ahol néhány képregény történetét mesélik el hangokkal! A Darth Maul: SoD nekem nagyon tetszett, igazi TCW volt, remekül sikerült a srácoknak, jelenleg pedig a 2015 -ös Darth Vader sorozatot olvasom/hallgatom. :D 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Jelenleg most mik vannak fordítás alatt? Poe Dameron és Mace Windu? 

Jelenleg igen. Illetve akkor a Storms of Crait várható valamikorra. 

 

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Amúgy találtam egy YT csatornát, ahol néhány képregény történetét mesélik el hangokkal! A Darth Maul: SoD nekem nagyon tetszett, igazi TCW volt, remekül sikerült a srácoknak, jelenleg pedig a 2015 -ös Darth Vader sorozatot olvasom/hallgatom. :D 

Ezt én is nemrég fedeztem fel, bár eddig csak néhányba hallgattam bele. Szerintem is egész jól összehozták a hangokat, így sokkal teljesebb élményt nyújt a sztori. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mind jöhet, ha van rá időd és kedved. A Thrawn-ba is érdemes lehet belekezdeni. Így láthatják az olvasók, milyenek a rajzok és hátha megjön a kedvük a képregény változathoz is.

A Storms of Crait és a DJ képregénynél meg nem lehet tudni, hogy milyen gyűjteményes kiadásban jelennek meg.

 

A 2019-es magyar képregény megjelenésekről pedig elméletileg olyan 3-4 hónap múlva születhet döntés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Mind jöhet, ha van rá időd és kedved. A Thrawn-ba is érdemes lehet belekezdeni. Így láthatják az olvasók, milyenek a rajzok és hátha megjön a kedvük a képregény változathoz is.

A Storms of Crait és a DJ képregénynél meg nem lehet tudni, hogy milyen gyűjteményes kiadásban jelennek meg.

 

A 2019-es magyar képregény megjelenésekről pedig elméletileg olyan 3-4 hónap múlva születhet döntés.

A Storms of Crait és a DJ akkor tervben vannak a Szukits részéről, csak azt nem tudni, hogy milyen gyűjteményes kiadásban jelennek meg, vagy egyáltalán nem biztos, hogy megjelennek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

A Storms of Crait és a DJ akkor tervben vannak a Szukits részéről, csak azt nem tudni, hogy milyen gyűjteményes kiadásban jelennek meg, vagy egyáltalán nem biztos, hogy megjelennek?

Nincs tervben. Csak gyűjteményes kiadásokra szerződnek le. (Omnibus kiadásra sem.) Ha lehetne tudni előre, hogy a Storms of Crait és DJ milyen gyűjteményes kiadásban jelennek majd meg, akkor talán az a gyűjteményes kötet esélyes lehetne. Nem tudom, hogy ezt a két füzetet melyik kötetben adják ki Amerikában. Az lenne a legjobb, ha olyan kötetben jönnének ki, amelyben még hozzápakolnak pár darab, Az utolsó Jedikhez kötődő képregényfüzetet, mert akkor esélyes lehetne a magyar megjelenés.

 

 

Amik szerintem foglalni fogják alapból a helyet - tehát ezekre lehet számítani:

Star Wars Volume 7

Star Wars Volume 8

Darth Vader (2. sorozat) Volume 2

Doctor Aphra Volume 2

Doctor Aphra Volume 3

 

A második Darth Vader sorozat Volume 3-asáról még nincs megjelenési adat. Ha legkésőbb nyár végéig, ősz elejéig megjelenik angol nyelven, akkor bekerül az is.

Aztán meg kapacitás kérdése, hogy ezek mellé mi fér be.

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom mekkora esély van rá, de talán facebook-on lehetne egy olvasói felmérés arról, hogy mire lenne igény az olvasók részéről. Pl. pár címet kiválasztana a szukits, amik kiadására van esély, és a legtöbb szavazatot kapott címek jönnének még az említettek mellé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, luke19 írta:

Nem tudom mekkora esély van rá, de talán facebook-on lehetne egy olvasói felmérés arról, hogy mire lenne igény az olvasók részéről. Pl. pár címet kiválasztana a szukits, amik kiadására van esély, és a legtöbb szavazatot kapott címek jönnének még az említettek mellé.

Ez jól hangzik. Meglátjuk nyitottak lesznek-e rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A jövőhéten kezdődő új Darth Vader: Dark Lord of the Sith történetszál, a Burning Seas nyitószövege, amely szerint a történet ugrik 3 évet:

 

Three years have passed since the ascension of
Emperor Palpatine, the formation of the Great Galactic
Empire, and the descent of former Jedi Knight Anakin
Skywalker into his new form as twisted half-man,
half-machine  Darth Vader - Sith apprentice to
Palpatine.

Vader and his squad of evil Force-wielding hunters,
the Inquisitors, have had great success seeking out
the few survivors of the purge that destroyed the noble
Jedi Order just prior to Palpatine's rise. Few Jedi
remain in the galaxy.

But now, a threat has arisen to the Emperor's
still-new, still-vulnerable again, and Vader must
confront both his past and present....

 

szerk.: közben utánanéztem, és kiderült: nem ugrunk 3 évet, maradunk még az EpIII évében, ugyanis szerepelni fog benne asszem vmelyik inqvi, aki az Ahsoka regényben is szerepelt. Illetve azt mondták, hogy a tpb kiadásánál javítani fogják. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mostani DV számban (13.) valahogy nagyon nem volt képben az író :| (minimális spoilerek a továbbiakban)

1. Ugye a nyitószöveg szerint 3 évvel járunk az EpIII után --> ezt a Lucasfilm Story Group egyik embere, Matt Martin cáfolta meg, és azt mondta, hogy a tpb kiadásánál javítani fogják ezt, és azt mondta, hogy közel 1 évvel járunk a 3 után.

2. Az uralkodó megemlíti, hogy az eltelt időszakban a politikáé volt a főszerep, ám mostmár ideje katonai módszerekhez nyúlni --> ez is azt sugallja - a szöveg kontextusa legalábbis ezt támasztja alá - hogy több éves időugrással számolt az író.

3. Tarkin is szerepel a 13. számban, ahol először Governor -ként szólítják, aztán egy buborékkal arrébb Grand Moffként. :hmm: Ez azért is vicces, mert ha számolunk a 3 éves időugrással, még így is ellent mondana a Tarkin c. regénnyel, ahol is ha jól tudom, Tarkin megkapja a nagymoff rangot, amit akkor hoznak létre. Ja és az időugrást is számítva még így is 2 évvel később történik a kinevezés.

4. A hatodik fivér: ő az Ahsoka regényben tűnt fel - és vesztette is el életét - szóval ha a sztori 3 évvel a sithek után játszódik, akkor a fivérnek halottnak kéne lennie.

 

Ez azért durva, szvsz jobban odafigyelhettek volna, hogy az író mit is ír. Ha a kövi számban helyre rakják a dolgokat, és nem nagymoffként hivatkoznak Tarkinra, hanem kormányzóként, akkor okés a dolog, de enyje az írónak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.