Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Elolvastam az 1. számot. Kellemes meglepetés volt, ez már súrolta a Dark Horse szintet. Ha így megy tovább, akkor bizakodni fogok.

 

Hopsz! Ezt a képregényekbe akartam írni. Sajnálom. Áttenné valaki, aki illetékes?

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezer hála és köszönet Sky! :)

 

Egyszerű kis történet volt, de nagyon kellemes élvezetes. Szerintem teljesen jók a rajzok, igaz ezelőtt hosszú évekig nem akadt a kezembe újabb kiadású Star Wars képregény de összehasonlítva a Dark Horse-os Son of Dathomirral szerintem ezerszer jobbak a rajzok, főképp a szereplők arcát tekintve, ott számomra csak Grievous és Talzin ábrázata volt elfogadható meg esetenként Maulé, de a többi néha már fájt.

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

 

 

Én nem vagyok róla meggyőződve, hogy nem ismerte fel. Szerintem igen.

 

Úgy tűnik újra elmesélik, Vader hogyan jött rá arra, hogy él a fia. A Vader's Quest-ben ezt már egyszer jól elmesélték. De kíváncsi vagyok milyen lesz az új verzió.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért vigyázniuk kell majd mennyire tudatosítják ezt Vaderben, mert a Birodalom visszavág 2004-es DVD kiadása óta csak a felújított Uralkodóval való párbeszédben bizonyosodik meg arról, hogy Luke a fia.

Ez alapjáraton csak úgy totálisan ki van zárva. Az ep5 összes változatában, az eredeti mozistól a BD-változatig már a film előtt biztos volt Vader abban, hogy Luke a fia. Eleve, úgy indult meg a Hoth-ra, hogy "ott kell lennie Skywalkernek is." Ha tudja Luke családnevét a film elején, elég hülyén venné ki magát, ha eztán csak a film közepén realizálódna benne, hogy Luke tényleg a fia. Az meg még ostobábban jönne ki, ha minderre az Uralkodónak kéne ráébresztenie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól, hogy azt mondja "ott kell lennie Skywalkernek is" még nem volt abban biztos, hogy Luke a fia. A gyanú nyílván felébredt benne, és a régi változatban tudta már a film elején, hogy a fia, de a 2004-es változat óta csak az Uralkodóval való beszélgetése után volt ebben biztos. Ő több mint 20 évig úgy hitte, hogy megölte Padmét a mustafaron, amit a nabooról is biztosan tudhatott, hogy Padmét eltemették és várandósan, hiszen a hasa megvolt csinálva olyanra, így nem lehetett neki könnyű ezt elhinni, kellett neki az Uralkodó megerősítése akire mindig is nagyon támaszkodott, arról nem is bezsélve, hogy lehettek más Skywalkerek is a galaxisban. Az, hogya film elején kiemeli a nevét biztosan ennek a gyanúnak is szólt, de annak is, hogy Luke pusztította el a halálcsillagot, és mint az az új képregényekből kiderül számára, egy potenciális jediről van szó, így mindenképp kiemelt fontosságú volt az ő elfogása akár a fia akár nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól, hogy azt mondja "ott kell lennie Skywalkernek is" még nem volt abban biztos, hogy Luke a fia.

Ennek valahogy nem sok értelmét látom. Ráadásul az ep.5 végén már látható, hogy Vader fúrja az Uralkodót. Azért mert nem hozza az Uralkodó tudtára az infót és Palpatine mondja el neki a beszélgetésük során egyáltalán nem biztos, hogy már nem tudta. Illetve a film elejéből kellően egyértelmű hogy tudja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpi, biztos, hogy tudta, hogy ő a fia, és erről nem Palpatine győzte meg... még jó, hogy az ikonikus jelenetbe nem azt mondja, hogy "Nem,... én vagyok az apád! Azt hiszem. Talán."

 

Onnan, hogy megtudta, hogy a fiú neve Skywalker, hogy vele van az Erő, és hogy jól repül, már egyértelművé vált a számára, hogy ő a fia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most újranéztem a felújított jelenetet eredeti nyelven, én személy szerint ritkán szoktam megnézni így ( természetesen jobb így nem arról van szó, de én szeretem a szinkront is), nekem az a nem hivatalos dvd verzió van meg ahol ennéla jelenetnél az új szövegrészek átváltanak feliratra, ott a feliratban Vader szövegére arra, hogy Luke a fia ennyit írnak "Lehetetlen", viszont valójában azt kérdezi, hogyan lehetséges ez és így egybe nézve a hangsúly sem annyira hitetlenkedő, inkább tanakodó. Ezalapján mégsem üt el az eredeti verziótól és így már elfogadom, hogy Vader ezelőtt is biztosra tudta, hogy Luke a fia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És kint van a második fejezet. Sajnos ez már nem lett 30 oldalas, csak 20, úgyhogy ez a nyitószám érdeme volt csak. Remélem legalább a többi sorozat nyitószáma kap még ilyet, hamár nem ez a standard terjedelem.

 

Vadernek még nem esett le, hogy kivel áll szemben, de miután felismeri a fénykardját, elkezd dolgozni benne a kíváncsiság. Na én is kíváncsi vagyok, hogy hova viszik ezzel a történetet. A lázadók benne vannak a banthatrágyában, de van egy lépegetőjük, ami jó nekik. (ezt a lépegetőt kicsit olyannak érzem, hogy "mutassunk nekik valami epicet", egyelőre nem nyűgözött le ez a része) A karakterek szerintem mind el vanak találva, és nem nagyon van tőlük idegen megmozdulásuk.

 

Jövő héten máris jön a Darth Vader #1 Nem olvastam még róla semmit, hogy mikor játszódik, miről szól, úgyhogy érdeklődve várom, mi lesz benne. Azután majd márciusban jön a Leia, és áprilisban a Kanan, úgyhogy mire odaérünk és amíg tartanak szerintem ezek váltják egymást hetente, hasonlóan, ahogy a Dark Horse csinálta.

Kíváncsi vagyok erre az Original Marvel Years kiadványra is, ami újrarajzolva adja ki az eredeti Marvel fejezeteket, de még nincs a neten. Majd figyelem még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.