Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Princess Leia #1

Ez a sorozat viszont nem nyitott 30 oldallal, lehet azért, mert nem ongoing, csak 5 fejezetes lesz. A rajzolás kicsit eltér az előző sorozatoktól, de nem árt a változatosság. Ez egyelőre nem kapcsolódik úgy össze a többivel, mint a Star Wars meg a Darth Vader csinálja.

 

A történet pontosan ott veszi fel a szálat, ahol az Új reményt megszakította a stáblista. Medálátadó ünnepség, mindenki vigyorog. De nem örülhetnek sokáig, egyrészt mert gyászolni is kell az Alderaant (innen hiányoltam kicsit a Halálcsillag felett elesett pilóták megemlítését), másrészt mert a Birodalom ismeri a lázadó bázis helyzetét, így mihamarabb evakuálni kell a holdat. Ehhez máris behívják a lázadó flotta többi részét segítségnek, és kapunk egy kis Ackbard admirálist, és meg van említve Mon Mothma is, magyarán kicsit belátást nyerünk a lázadás szervezetére az első film idején. Dodonna tábornok félti Leiát, ezért nem engedné sehova egyedül, de Leiának más elképzelései vannak. Eközben egy lázadó pilóta az Alderaanról tiszteletét rója le az Organa család halottai előtt. Ennél a karakternél nem értettem, hogy most végül is neheztel a hercegnőre, vagy végtelenül hűséges. Az utóbbi az igaz, de akkor nem értem, hova tűnt a neheztelés hirtelen a beszélgetésük közepén, elég nagy volt hirtelen a változás. Viszont megint érdekes témát feszeget a történet, hogy az alderaaniak hogy dolgozzák fel a veszteségüket, illetve hogy látják Leiát, vajon lesz olyan is, aki őt okolja a bolygójuk pusztulásáért? A vége viszont teljesen a semmiből jött nekem, honnan vette elő Leia, hogy a Naboora kell menniük? Gondolom az apja mesélt neki a helyről, de nagyon a semmiből és magyarázatlanul lett előhúzva.

 

Összevetve nem rossz. Legközelebb jövő héten 11-én jön Star Wars #3, ismét Leia #2 18-án, és Vader #3 25-én.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mostani Leia 1. száma nem volt számomra annyira lenyűgöző. A folytatás, már a helyszín miatt is ígéretesebbnek tűnik.

3 és fél.

 

Köszönöm a fordítást Sky!

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de szerintem az eddigi Disney képregények kiválóak :) Mindhárom sorozatból csak úgy árad a SW hangulat. Mindegyik tud újat mutatni, remekül egészítik ki a trilógiát. Remélem, a színvonal marad és lassan elkezdenek kalandozni más érákban is. A Leia képregényben remélem lesz majd szó Hoth megtalálásáról és a bázis felépítéseinek kezdeteiről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, a színvonal marad és lassan elkezdenek kalandozni más érákban is.

 

A Marvel felől már jelezték, hogy vannak tervek prequel-érás sorozatokra is. Szerintem ha nagyjából túl leszünk az új trilógiára felkészülő stádiumból, mindhárom korszak képviselve lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Marvel felől már jelezték, hogy vannak tervek prequel-érás sorozatokra is. Szerintem ha nagyjából túl leszünk az új trilógiára felkészülő stádiumból, mindhárom korszak képviselve lesz.

 

Én attól féltem/félek, hogy a Ep VII után minden egyéb mű akörül fog forogni, de ez bizakodásra ad okot, hogy más korszakokat sem hagynak parlagon :)

 

 

 

Láttam kijött a 3. Star Wars képregény, hajrá Sky :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de szerintem az eddigi Disney képregények kiválóak :) Mindhárom sorozatból csak úgy árad a SW hangulat. Mindegyik tud újat mutatni, remekül egészítik ki a trilógiát. Remélem, a színvonal marad és lassan elkezdenek kalandozni más érákban is. A Leia képregényben remélem lesz majd szó Hoth megtalálásáról és a bázis felépítéseinek kezdeteiről.

A Leia 1. száma nekem nem volt olyan jó.

 

Sky. nem kell annyira sietni, pihenj csak nyugodtan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Wars 3. szám. Skywalker lecsap, III. rész.

Jó akciódús, pörgős sztori. Bár az események most nem voltak olyan izgalmasak, mint az előző számban. Ellenben az utolsó oldalak ígéretes dolgokat mutattak.

Kösz a fordítást.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kb. egy hónapja voltam az egyik Alexandra könyvesboltban és volt Alien képregény. Én hülye, nem vettem belőle. Ma ismét voltam, de most nem volt (ellenben volt Hell Boy meg Sin City). Vajon hol lehet még kapni képregényt?

Illetve, Star Wars képregényt? A Dark Horse kiadótól voltak nálunk SW képregények?

 

Tárgytalan, a Szukits oldalán van néhány. Az ottani SW-k milyenek?

 

Igen voltak a Dark Horse-tól SW képregények, sőt igazából csak tőlük, mivel náluk voltak a jogok csak most odakerültek értelemszerűen a Marvel-hoz. Egyébként ajánlom a http://halozsak.hu/ című oldalt itt találsz még SW képregényeket kb hetente jön egy-egy "új" + rengeteg másféle képregény is megtalálható az oldalon :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó nagy vállalkozás a Birodalom szétesésének elsődleges kánonbeli ábrázolása, remélem, nem csalódunk. Konkrétan ez az első jelenleg hivatalosnak vett folytatása a Sagának onnan, ahol a RotJ-ban abbahagytuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korábban már megfordult a fejemben, de miután a Legends-regények sem kaptak külön topikokat (holott korábban felmerült ennek ellentéte), úgy láttam, ez a "zsúfolt" forma is megteszi. Főleg annak fényében, ahány komment eddig született a témák kapcsán (nem szemrehányás akar lenni :peace: ). Az ötletet viszont támogatom, letisztultság szempontjából mindenképp előnyösebbnek tartom, ha adott sorozatokról külön-külön helyen lehet társalogni. Mint látjátok, időközben bátorkodtam megnyitni az önálló topikokat az eddig elindított képregénysorozatok számára. Ha valakinek bármi ellenvetése van, jelezze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szuperül megcsináltad a topikokat Sky! Én mindenképpen el akarom majd olvasni őket, de elég kevés az időm. Az új EU érát mindenképpen figyelemmel kísérem mert egy e gészet alkot a filmekkel. Korábban ez nem így volt így nem is érdekelt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.