Ugrás a kommentre

Idővonal


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Tuti, hogy írtál, én is olvastam, de legjobb tudomásom szerint, nem én töröltem. Legalábbis, nem rémlik, hogy bármit is csináltam volna ebben a topicban, ami ilyet eredményezett volna (kicsit homályos bizonyos sörokok miatt a tegnap délután). :para: Viszont azt már korábban észrevettem, hogy a fórum nem mindig kér megerősítést egy hozzászólás törlésekor. A múltkor így töröltem ki véletlen Frenkie egyik hozzászólását, mellé nyúltam, erre minden kérdés nélkül törölte a rendszer a hozzászólást. És néha van olyan érzésem, hogy eltűnnek hozzászólások, bár eddig úgy véltem, hogy csak rosszul emlékeztem a meglétükre. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Akkor az EPVII ,az EPVI után 1 évvel fog játszódni?(ezt eddig nem tudtam)

 

Jó ez az idővonal....kissé egyszerűbb,mint a Legends!Yoda egyzsercsak Jedi lett?

 

Ill. még egy olyan kérdésem lenne,hogy az EPI-II-III regényekben vannak írva ezekről a dolgokról;

pl.

Dooku megszületik a Serennón. (Episode 3 – Revenge of the Sith - Novel)

Anakin és Shmi Skywalker a Tatooine-ra kerül rabszolgaként, miután Gardulla megvásárolja őket. A hutt azonban elveszti őket egy fogadás során, így Wattóhoz kerülnek. (Episode 1 - The Phantom Menace)

Padmé Naberrie csatlakozik a Naboo-i Törvényhozás gyakornokaihoz. (Episode 2 – Attack of the Clones - Novel)

 

???

 

CSak,hogy 1-2-t most gyorsan bemásoljak.

Mert nem olvastam őket....Ha igen,sok iylen részlet.előzmény van bennük?(magyar változatokban?)

Szerkesztve: - ZoliZoltán
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor az EPVII ,az EPVI után 1 évvel fog játszódni?(ezt eddig nem tudtam)

 

Jó ez az idővonal....kissé egyszerűbb,mint a Legends!Yoda egyzsercsak Jedi lett?

 

Ill. még egy olyan kérdésem lenne,hogy az EPI-II-III regényekben vannak írva ezekről a dolgokról;

pl.

Dooku megszületik a Serennón. (Episode 3 – Revenge of the Sith - Novel)

Anakin és Shmi Skywalker a Tatooine-ra kerül rabszolgaként, miután Gardulla megvásárolja őket. A hutt azonban elveszti őket egy fogadás során, így Wattóhoz kerülnek. (Episode 1 - The Phantom Menace)

Padmé Naberrie csatlakozik a Naboo-i Törvényhozás gyakornokaihoz. (Episode 2 – Attack of the Clones - Novel)

 

???

 

CSak,hogy 1-2-t most gyorsan bemásoljak.

Mert nem olvastam őket....Ha igen,sok iylen részlet.előzmény van bennük?(magyar változatokban?)

Az Episode VII 30 évvel elődje után fog játszódni, azaz YU 34-ben, de az idővonalra is ezt írtam.

A novella változatokat azért írtam bele, mert korábban érkezett egy hitelesnek mondható infó arról, hogy a filmek regényverziói részei az új kánonnak, természetesen az ellentmondásokat mellőzve. Ennek nyilván csak a plusz infókat tekintve van értelmük, mert amúgy elég sok apróbb eltérés van a filmek és regényverziók közt.

 

Az alább linkelt kép nem új időszámítás. Továbbra is a Yavini csata a kiindulópont. Chee itt csak a részek közt eltelt éveket szemlélteti, amit később meg is erősített a félreértések elkerülése végett.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben nem szerepel az Ep.7. Szerintem a TCW (itt CW) és a Rebels szerepeltetése zavart be. A TCW-nél intervallum van megadva. Az utolsó 1 éves differencia az Ep.5 és 6 közöttre vonatkozik.

Most már rendesen belezavarodtam ebbe a képbe!Be is bandzsultam! :D

 

Én hirtelen úgy néztem,hogy a Baljós a 0,aztán a Klónok Támadása(II)- 13 év múlva ,ami egy időben van ,ugyan úgy 13 évre rá a TCW-vel.Aztán jön a Sithek bosszúja (III) ,ami 13 évre Baljóstól....és így tovább

Szerkesztve: - ZoliZoltán
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már rendesen belezavarodtam ebbe a képbe!Be is bandzsultam! :D

 

Én hirtelen úgy néztem,hogy a Baljós a 0,aztán a Klónok Támadása(II)- 13 év múlva ,ami egy időben van ,ugyan úgy 13 évre rá a TCW-vel.Aztán jön a Sithek bosszúja (III) ,ami 13 évre Baljóstól....és így tovább

Pedig nem túl bonyolult: a TPM a 0, az AotC a 10, a TCW a 10-13, a RotS a 13, a Rebels a 27, a ANH a 32, a TESB a 35 és a RotJ a 36. Ha így nézzük az epVII majd 63 körül lesz

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Felmerült bennem egy kérdés az idővonal szerkesztgetése során. Palpatine azt mondja a II. részben, hogy a Köztársaság ezer éve fennáll. Ezzel szemben, Obi-Wan azt mondja a IV. részben, hogy a Jedik több, mint ezer emberöltőn át (ami alsó hangon is 25 ezer év) szolgálták a Köztársaságot. Elképzelhető, hogy az új kánon szerint is több Köztársaság létezett? Erre utal, hogy Palpatine "THIS Republic"-ot mond, míg Kenobi "OLD Republicot", ami könnyen jelentheti, hogy a kettő nem ugyanaz (sőt, szerintem csak így van értelme a dolognak). Továbbá, az egyik TCW részben Saesee Tiin megjegyzi az egyik ütközet során, hogy nem látott ekkora csatát a Régi Köztársaság kora óta... mivel ekkor még állt az általunk ismert Köztársaság, miért hívná "réginek", főleg, hogy mint a II. részből kiderült, a Köztársaság fennállása óta nem háborúzott, tehát, nem utalhatott erre.

Mellesleg, Sidious utal rá a III. részben, hogy a Sith-ek egykor uralták a Galaxist...

 

Ebben a képletben láttok realitást? (kizárólag kánon szinten, a Legendst most hagyjuk)

 

Megjelennek az első Jedik ---> létrejön a Régi Köztársaság, mely több ezer évig fennáll a Jedik oltalma alatt [ben - Ep4] ---> megjelennek a Sith-ek, majd megdöntik a kormányt, átvéve a hatalmat [sidious - Ep3] ---> kb. ezer évvel az I. rész előtt a Jedik kiiktatják a Sith-eket, akiket ezt követően kihaltnak hisznek [Ki-Adi - Ep1], majd megalakul a filmekben is látott Köztársaság [Palpatine - Ep2] ---> ez az állam több, mint ezer évig viszonylagos békében működik, míg az I. részben fel nem fedi magát a Sith Rend...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a képletben láttok realitást? (kizárólag kánon szinten, a Legendst most hagyjuk)

Szerintem reális lehet. De az is elképzelhető, hogy a "régi" köztársaság volt hamarabb, a jedik csak később jelentek meg és álltak bizonyos szinten annak szolgálatába. Vagy amit ennél is valószínűbbnek tartok, hogy az első galaktikus köztársaság és a Jedi Rend (vagy úgy általában a jedik) egy ideig egymástól függetlenül létezett és csak később alakult ki köztük kapcsolat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hát neked teljesen mindegy, nem? Pont a napokban irtad, hogy nálad kánon nem is létezik.

Így van, nekem mindegy. Viszont üzletpolitikai szempontból jó húzás lenne, Üzenet lenne a régi művek kedvelői felé: ezek a sztorik is fontosak, felhasználják, újra bevezetik bizonyos részeit. Ezzzel a jövőben jobban le lehetne csillapítani őket. Másrészről a régi Kiegészítő Univerzum ide vonatkozó magyarázata épkézláb és megfelelő lehet. Minek találjanak ki egy újat, ha fel lehet használni a régit is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem minden egyes régebbi korszak esetleges maradását vagy végleges törlését az befolyásolja a leginkább, hogy akarnak-e majd olyan filmet vagy sorozatot késziteni a jövőben, ami abban a korban játszódik vagy komolyabban utalgat a kérdéses érára. Ha igen akkor kizárt, hogy már leirt sztorik mentén haladjanak. Maximum átvesznek pár ötletet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván ez tőlük függ, hogy milyen megoldást fognak alkalmazni. De akár mélyebben is meríthetnek a régiek ötletei közül.

 

James Luceno pl. azt nyilatkozta, hogy az írók amit csak lehet át fognak venni a régi elemek közül. Ha van rá lehetőség akkor változatlanul is.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egykori EU erre a kérdésre a Ruusani Reformációval adott magyarázatot, amely valóban a Sith-ek "végső" legyőzésével áll összefüggésben. Ez szerintem is jó magyarázat volt, maximum az új kánonban finomíthatnak rajta, ha egyáltalán foglalkozni akarnak ennyire távoli korszakokkal.

 

Mivel a Klónháborúk előtt 1000 évig béke honolt, biztos vagyok benne, hogy ez az éra lesz a legkevésbé kidolgozva ezúttal is. Az emberek háborúkat akarnak látni, ám az EP2 előtt maximum csak kisebb csetepaték lehettek (kb. Kereskedelmi Szövetség - Naboo szinten).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van, nekem mindegy. Viszont üzletpolitikai szempontból jó húzás lenne, Üzenet lenne a régi művek kedvelői felé: ezek a sztorik is fontosak, felhasználják, újra bevezetik bizonyos részeit. Ezzzel a jövőben jobban le lehetne csillapítani őket. Másrészről a régi Kiegészítő Univerzum ide vonatkozó magyarázata épkézláb és megfelelő lehet. Minek találjanak ki egy újat, ha fel lehet használni a régit is?

 

Ezt elmagyaráznád személyesen kathleen kennedy-nek és a storygroup-nak is? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

Na itt több érdekes dolog is van. Először azt hittem, hogy a Rise of the Empire egy új regény lesz, aztán eszembe jutott, hogy ez a címe A New Dawn és a Tarkin közös kiadásának.

A Kanan miért van BBY 18-nál? Az első történetszál egyértelműen BBY 19-ben játszódik. Egy újabb sztori pedig Yavin előtt 21-ben lesz. Érdekes, hogy több kasszikus trilógiában játszódó történet Yavin után 1-ben játszódik, nekem az jött le, hogy azoknál a yavini csata évében vagyunk még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.