Ugrás a kommentre

Idővonal


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

A Kanan miért van BBY 18-nál? Az első történetszál egyértelműen BBY 19-ben játszódik. Egy újabb sztori pedig Yavin előtt 21-ben lesz. Érdekes, hogy több kasszikus trilógiában játszódó történet Yavin után 1-ben játszódik, nekem az jött le, hogy azoknál a yavini csata évében vagyunk még.

Szerintem ezen az ábrán kissé máshogy kell értelmezni a dátumokat.

Az Ep4 utáni képregények biztos, hogy a Yavini Csata évében játszódnak, de az ABY 1 jelentheti azt is, hogy a YCS utáni 1. évben, nem 1 évvel utána.

Így annak is van értelme, miért írja BBY 18-ra a Kanant (bár a 66-os parancs előtt indít a sztori, ami valóban BBY 19).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Most nézem hogy Sky folyamatosan frissíti az idővonalat a legújabb rebels és képregény résszékkel és a könyvekkel. Hatalmas gratula érte nagyon sok munka lehet benne és ha folytatod akkor java még csak most jön. Jó így egyben látni az egészet magyarul. Még egyszer köszi Sky!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 11 hónappal később...
  • 4 hónappal később...
  • 3 héttel később...

Érdekes, hogy Greg Rucka A csempész futása című ifjúsági regénye több honlapon is úgy van feltüntetve az idővonalon, hogy YU 0. Holott maga a sztori Az ébredő Erő előtt nem sokkal játszódik: Han egy kocsmában ülve meséli el egyik történetét, amely az Egy új remény körüli időben ment végbe. Szóval én inkább a TFA előtt nem sokkal helyezném el a könyvet az idővonalon.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Érdekes, hogy Greg Rucka A csempész futása című ifjúsági regénye több honlapon is úgy van feltüntetve az idővonalon, hogy YU 0. Holott maga a sztori Az ébredő Erő előtt nem sokkal játszódik: Han egy kocsmában ülve meséli el egyik történetét, amely az Egy új remény körüli időben ment végbe. Szóval én inkább a TFA előtt nem sokkal helyezném el a könyvet az idővonalon.

De maga a sztori lényegi része YU 0.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Egy rossz útra tért Jedit száműznek a Rendből, aki számos követőre tesz szert. A Százéves Sötétség során megalakul a Sith rend. (Tarkin; Star Wars #9: Showdown on the Smuggler's Moon 2) " - olvashatjuk ezt az információt abban a könyvben és képregényben, amit hivatalosan elismernek a kánon részének. Akkor kérdem én a Baljós árnyak könyvváltozata miért nem lehet a kánon része? Hiszen ugyanezt az információt olvashatjuk ugyanott.   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Már újév óta készítem el én is a saját idővonalamat, zenével alárakva stb. A youtube -on ma fel is került az első része próba gyanánt. :) 

 

 

(az elején lévő szöveg saját kútfőből jött :P

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Játékok, regények és képregények frissített hivatalos idővonala. 

 

https://www.starwarsnewsnet.com/2018/02/timeline-of-canon-novels-and-comics-top-ten-must-reads-in-star-wars-media.html

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hosszas halogatás után, tegnap rászántam magam, és frissítettem/csinosítottam az idővonalat. Igyekeztem a felesleges infókat szelektálni, hiszen így is baromi hosszú, és a jövőben csak bővülni fog. Észrevételek továbbra is jöhetnek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 4 héttel később...

Az Erővel köszönöm meg a munkádat Darth Sky. Régóta tervezek egy Star Wars Szerepjátékot a cimborákkal, és magyarul régóta vadásztam egy ilyenre mivel hatalmas segítség. Hálásan Köszönöm! 

 

Küldök még egy erőpacsit is :D  

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Találtam egy külföldi oldalt a kánon idővonalról, és van pár eltérés. Én mondjuk neked hiszek Sky , de jó kérdés honnan vette az illető pl. a Thrawn: Szövetségek YE10-et, vagy a Végső dobás YE12-t? :hmm:

https://wallaroomedia.com/star-wars-canon-timeline/

Neked melyik a forrásod, ami alapján a képes idővonalat csinálod?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.