Ugrás a kommentre

Az Erő ott van mindenhol


Szisz

Ajánlott hozzászólás

  • 2 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Érdekelne a véleményetek Sabine Erőérzékenységével kapcsolatban. Az ő esete annyiból más, mint a korábbiak, hogy nem a hagyományos magas midichlorian számmal rendelkező jelöltek közé tartozik. Ezt ugyan konkrétan nem tudjuk, de az Ahsokában elég direkt utalások vannak erre vonatkozólag. Ahsoka tanítása merőben új dolog, mert ebben az esetben elég lenne nagyfokú koncentrációképesség és edzés ahhoz, hogy bárkiből Erőhasználó váljon. Beszéltünk már erről a vonatkozó rész apropóján, de szerintem érdemes mélyebben elmerülni ebben a témában annál is inkább, mivel ha ez egy új dolog az alapjaiban változtathatja meg a Jedik jövőjét. Szerintetek ez lesz Rey új rendjének útja? (Azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy ezzel az új módszerrel kiküszöbölnék a midichlorianokat, mint szükséges emlegetni való dolgot....)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nagy változás nem történt. Az tény, hogy mindenben, ami él, legyen az a gaz a kert végén vagy Yoda, van midi-chlorian. Ezt az ep1-ben Qui-Gon Jinn kőbe véste: "midi-chlorianok nélkül nem volna élet." Szóval szó szerint mindenki, a fűszálak, a fák, a az állatok, a civilizált és civilizáltalan lények Erőérzékenyek, hiszen a midi-chlorianok tartják fennt a kapcsolatot az Erővel. Szintén Qui-Gon véste kőbe. Így valamilyen szinten mindenki kapcsolatban áll az Erővel.

Ami a Jedit elválasztja az átlag embertől, az a már itt is sokszor átbeszélt határ. Bizonyos midi-chlorian szint fölött az élőlény képes hatni az Erőre, ráveheti, hogy tárgyakat mozgasson, megmutassa a jövőt, a múltat, távoli világokat, tovatűnt barátokat. Felvértezi a Jedit, vagy a Sith-et, vagy nevezzék az Erőhasználót akárhogy. Ami e szint alatt van, az legfeljebb passzívan használhatja az Erőt, és ráfoghatja az így kapott képességeit megérzésre, ösztönre, akármire.  A Jediknek nyilván az volt a legjobb, ha a jelölt midi-értéke pozitív irányban jó messze volt ettől a határvonaltól, mert minnél több a midi, annál nagyobb ráhatása lehet a delikvensnek az Erőre. Anakin jelenlegi tudásunk szerint a csúcs, Sabine meg a minimum. Chirrut meg a határ alatti maximum lehet. Valahogy így:

 

 

Anakin Skywalker

 

 

 

 

Yoda/Sidious

 

 

 

Átlag Jedik

 

 

 

Sabine

-----------------------------------------------A minimum midi-chlorian szint az Erő használatához---------------------------------------------------------

Chirrut

 

 

 

Átlagemberek

 

 

Persze a midi-chlorian szint csak egy adalék, a biológiai adalék, emellé még kell tudás és hit is. Hiába lehet magas Luke midi-chlorian szintje és tanulhatott akkor már hetek óta Yodánál, amíg nem hitt benne, hogy az X-szárnyút ki lehet emelni, képtelen is volt megtenni. Sabine-nak annyiból rosszabb a helyzete, hogy az alacsony midi-szintjéhez társul a hitetlenség is, ami valószínűleg technokrata kultúrájából származott. Tehát neki extra sok figyelem és iránymutatás kellett, és lehet, hogy erre nem feltétlen a saját mesteri képességeiben és a tanítványa szándékaiban is kételkedő Ahsoka volt a legalkalmasabb. Mert mint a mestere, Sabine fejlődésében vagy épp annak kudarcában ő is masszívan benne van.

Hogy aztán ez lesz Rey irányzata is, az jó kérdés. Mivel a Jedi Rend pillanatnyilag egy főt számlál, azért annyira nem lehet válogatós. Ugyanakkor pont azért, mivel egyedül van, nem is elégedhet meg Sabine szintű tanítványokkal, különben idősebb lesz, mint Yoda, mire megfelelő számú Jedit nevel ki. :) Viszont idővel bevezethet olyat, hogy nem csak a minimumtól minnél meszebb jelölteket válogassák be, hanem az olyanokat is, mint Sabine, ha meglátják benne, hogy megfelelő odafigyeléssel és kitartással kiváló Jedi lehet belőle.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nekem is tetszene, de Ahsoka kimondja, hogy az ő módszere nem arra épül, mint a Jediké mert amúgy is, azok hogy jártak. Plusz amikor Sabine megkérdezi tőle, hogy miért nem használja mindenki az Erőt, Ahsoka nem azt mondja, hogy mert kevés bennük a midichlorian, hanem a kitartást és elhivatottságot, stb emleget. Mintha ez lenne a fő szempont ebbe a kérdésben, és nem a biológiai vonal megléte. Valahogy a kettőt kellene összeházasítani, és nem besz*rni a midik emlegetésétől élőszereplősformában. Ha már a TCW-ben megtették akkor mondják ki nyíltan itt is! Annak fényében fura ennek a témának a kerülgetése, hogy ma már a PT és annak szinte minden eleme átment egy afféle megváltáson, így a midik is elfogadottá válhattak.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kanan is azt mondta a Rebels-ben, hogy mindenki Erőérzékeny, és Sabine-nál az akadályt ő is elsősorban a makacsságára vezette vissza. Viszont nem kezelik tabuként a midi-chlorianokat, hiszen a The Mandalorianben Pershing mondja, hogy Grogút a magas midi-chlorian szintje miatt választották, és nyilván ez volt az alapja az egész projektnek: magas midi-tartalmú vért szivattyúztak át a klón testekbe, de az alanyok ezt elutasították és meghaltak. Ahsoka meg azt mondja, hogy a tehetség is tényező.

Ez egy sokszereplős egyenlet, és nem lehet csak a midikre, csak a tehetségre vagy csak a tanulásra lekorlátozni, nem szabad ilyen végletesen gondolni rá. Lehet, hogy idővel Han Solo is meg tudná tanulni használni az Erőt, csak neki 90 év folyamatos intenzív tanulás kéne ehhez, míg Luke-nak elég volt pár hét. Az biztos, hogy jelenleg sem tagadja senki a midi-chlorianok létezését, a Groguval kapcsolatos kutatások alapját képezik, vagyis az olyan külsős, mint Pershing doktor is foglalkozott a témával és meglátta az összefüggést az Erőhasználat és a midi-szám között. Máskülönben azt mondta volna Gideonnak, hogy fogjon el egy Jedit és kényszerítse rá, hogy képezze ki Erőhasználónak a klónjait. De nem ez történt, direkt levadásztak egy magas M-számú egyént és a vérét akarták átpumpálni a klónokba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor Pershing azt mondta, hogy M-szám, az szerintem cseppet sem volt ködös, csak a Star Warst hallomásból sem ismerők és a sík hülyék nem tudhatták, miről beszélt a jó doktor. :)

Ráadásul könyvekben is említették már a midiket, például a Victory’s Price-ban vagy a High Republic: Trail of Shadow 1 képregényben.

IMG_3048.jpeg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Dzséjt írta:

Amikor Pershing azt mondta, hogy M-szám, az szerintem cseppet sem volt ködös, csak a Star Warst hallomásból sem ismerők és a sík hülyék nem tudhatták, miről beszélt a jó doktor. :)

Pedig de, pont olyan mintha nem akarták volna kimondatni vele hogy Midichlorian.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ráadásul könyvekben is említették már a midiket, például a Victory’s Price-ban vagy a High Republic: Trail of Shadow 1 képregényben.

A TCW-ben is volt már a Yoda szálban. Élőszereplősben még nem volt meg a kellő bátorság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Yoda József írta:

Pedig de, pont olyan mintha nem akarták volna kimondatni vele hogy Midichlorian.

 

De miért mondanák ki? Mi is rövidítünk a mindennapi beszédeinkben. Rövidített. Ennyi.

 

Nem hinném hogy át akarnák ezt írni. A Disney-éra azért egységesen kezeli a Sagát, nagyon sok prequel-elem tűnik fel az ST-ben.

Sabine Erőérzékenységével kapcsolatban már nekem az nem tetszett hogy meglépték. Viszont mikor láttam már érdekes volt hogy egy kevés M-számú egyed hogyan viszonyul az Erőhöz.

Mennyire tudja használni stb. Tulajdonképpen olyan mintha Han Solot próbálnák tanítani.

@Dzséjt-el értek egyet abban a tekintetben ,hogy 3 dolog kell a Jediséghez. Tehetség, hit és tanulás. A tehetség annál jobb minél nagyobb az M-szám.

De ha mondjuk Anakin az egészben nem hitt volna, hiába van neki a legnagyobb M-száma , nagyjából úgy használta volna az Erőt mint Han. Sehogy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Frenkie írta:

De miért mondanák ki? Mi is rövidítünk a mindennapi beszédeinkben. Rövidített. Ennyi.

A mindennapi élet más, mint az SW-ben ahol tudjuk mennyire kritizálták anno a midichlorian teóriát.

 

12 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Sabine Erőérzékenységével kapcsolatban már nekem az nem tetszett hogy meglépték. Viszont mikor láttam már érdekes volt hogy egy kevés M-számú egyed hogyan viszonyul az Erőhöz.

Mennyire tudja használni stb. Tulajdonképpen olyan mintha Han Solot próbálnák tanítani.

Ez a baj, hogy akkor bárkiből lehet Erőhasználó, csak idő kell neki. Ha Dzséjt teóriáját veszem, lehet, hogy Han midi szintje nem is elég ahhoz, hogy elérje azt amit pl. Sabine.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A mindennapi élet más, mint az SW-ben ahol tudjuk mennyire kritizálták anno a midichlorian teóriát.

 

Persze a PT idején volt pár marha aki nem fogta fel hogy a midik csak közvetitő közeg nem maga az Erő. De én nem vettem észre hogy a Disney-érában emiatt vissza akarnák szorítani ezt. Sabine egy különleges eset.

 

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez a baj, hogy akkor bárkiből lehet Erőhasználó, csak idő kell neki. Ha Dzséjt teóriáját veszem, lehet, hogy Han midi szintje nem is elég ahhoz, hogy elérje azt amit pl. Sabine.

 

Hát azért nem. Az átlagemberben alig lehet midichlorian szerintem. Kis mennyiségnél egyszerűen szerintem értelmetlen tanítani. Magyarán Sabine, és Han soha nem érnék el még a legutolsó Jedi szintjét sem. Nagyon sok gyakorlással(évtizedek) megtanulhatják az Erőt egy szinten használni, de amit egy jedi tud azt nem hinném hogy elérnék. Persze ez csak az én véleményem. Értem mi a problémád ezzel. Hogyha bárkiből Jedi válhatna csak tanulnia kell az ledegradálná magát azt a tényt hogy a Jedik különlegesek. De szerintem eeről szó nincs. Sabine-nal csak azt akatrják megmutatni hogy mi van ha egy kevés mibichlorian-számú egyént tanítaank. Hiába jó harcos Sabine ez a tehetsége édeskevés hogy Jedivé váljon. Legalábbis szerintem.

Nekem is két karom , meg két lábam van se még évtizedes gyakorlással sem leszek olyan focista mint mondjuk Messi, akinek ez veleszületett tehetsége.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Frenkie írta:

Értem mi a problémád ezzel. Hogyha bárkiből Jedi válhatna csak tanulnia kell az ledegradálná magát azt a tényt hogy a Jedik különlegesek

Igen, pontosan ez a problémám ezzel. És ezért se tetszik ha kiveszik az egyenletből a midiket, mint ahogy Sabine esetében próbálták. Ráadásul az évad végén már tudja használni az Erőt, hisz magához rántja a kardját és Ezrán is alkalmaz egy jó nagy Erőlökést. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

De miért mondanák ki? Mi is rövidítünk a mindennapi beszédeinkben. Rövidített. Ennyi.

Igen, az in universe magyarázat nyilván ez, de az írók emberek a mi világunkból. Egy karakter azt csinál, amit az író megír neki. Az író írhatott volna Midichloriant is a forgatókönyvbe, de nem tette, aminek nyilván megvannak a külső okai is. Szerintem tudatosan nem a Midichlorian szót írta le.

 

Aminek simán lehet, hogy pont az átlagnézők az oka. Az átlagnéző ha meghallja hogy midichlorian, beugorhat az, hogy "ja azokat az izéket utálták a fanok" - mert igenis az a hangos pár marha ezt a képet festi.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem se tetszik az a koncepció, hogy bárkiből lehet Jedi, az akkora paradigmaváltás amitől, már nem az lenne az SW aminek megszerettem.

Viszont amit Dzséjt írt, hogy Sabine az alja a tudatos Erőhasználóknak ez elfogadható a számomra. Illetve az is, hogy pl.: Hannak 90 év kellene ahhoz, hogy megtanulja használni az Erőt, ha így nézem mivel nem 0 évesen kezdi+90 évet se sokan élnek meg, így Han genetikailag képtelen arra,  hogy Erőhasználó legyen, még ha ő is a legmakacsabb és kitartóbb csempész is a Rishi-ködön innen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Amikor Pershing azt mondta, hogy M-szám, az szerintem cseppet sem volt ködös,

Ne már :lol2:

Pont hogy ködös volt, hiszen szándékosan kerülik a filmekben és az élő szereplős művekben a midi chlorian megnevezését. Tessék felvállalni név szerint. 

  • Nagyon tetszik 1
  • Vicces 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, bocs, én eddig tényleg azt hittem, hogy mindenkinek teljesen világos, hogy az M-szám az a midi-chlorian szám rövidítése, de igaz, ha ennyire ködös, akkor akár maszturbációs szám is lehetett. Mea culpa. :P 

Az a lényeg és a fontos, hogy szerepel a midi-chlorian a lore-ban, még mindig része annak, így attól tartani, hogy "kiküszöbölnék a midichlorianokat, mint szükséges emlegetni való dolgot" ugyanolyan nonszensz, mint attól félni, hogy a Disney ignorálja a PT-t vagy abban reménykedni, hogy Filoni eltörli az ST-t. Ha annyira félnének tőle, nem építették volna bele annak a figurának a történetébe, aki akár több generációval később szereplő Star Wars műben is feltűnhet, és egyáltalán sehol sem hazsnálnák semmilyen formában. Nem csak élőszereplősben, képregényekben és könyvekben sem.

Hogy egy katonai tudós a kurta üzenetében lerövidítette, az ég adta egy világon semmit sem jelent. Mindenki tudta, hogy miről van szó. Ami ködös, abban bizonytalan lehetsz, de komolyan nem hiszem el, hogy egy magát Star Wars fannak valló ember itt bizonytalan azzal kapcsolatban, mit fed le ez a kifejezés. Szóval szerintem bolhából csináltok elefántot.

 

Amúgy meg, még az a koncepció sem lenne Star Wars idegen, ha tényleg mindenki tudná használni az Erőt, mert igazából George Lucas sem vélte másképpen. Az első idézet a Star Wars Archive-ból van:

"If we have enough midi-chlorians our body, we can have a certain amount of control over our Personal Force and learn how to use it, like the Buddhist practice of being able to walk on hot coals. So the more midi-chlorians we have, the more accessibility we have the Force. So we have to be trained how to use it." ("Ha van elég midi-chlorian a testünkben, akkor bizonyos mértékben hatást gyakorolhatunk a Személyes Erőnkre és megtanulhatjuk használni, mint a buddhisták, akik forró szénen járnak. Szóval minnél több midi-chlorianunk van, annál jobban hozzáférhetünk az Erőhöz. Szóval meg kell tanulni használni.")

 

Egy másik a Making of Return of the Jedi című könyvből:

Kasdan: The Force was available to anyone who could hook into it? (Az Erőt bárki tudja használni, aki rá tud akadni?)

Lucas: Yes, everybody can do it. (Igen, bárki képes rá.)

Kasdan: Not just the Jedi? (Nem csak a Jedik?)

Lucas: It’s just the Jedi who take the time to do it. (A Jedik csak azok, akik erre időt szántak.)

Marquand: They use it as a technique. (Úgy használják, mint egy technikát.)

Lucas: Like yoga. If you want to take the time to do it, you can do it; but the ones that really want to do it are the ones who are into that kind of thing. Also like karate. (Mint a jóga. Ha időt szánsz rá, hogy csináld, akkor meg tudod csinálni, de csak azok, akik igazán akarják csinálni, azok fognak igazán elmerülni az ilyen dolgokban. Ilyen a karate is.)

 

Ezek alapján Lucas is úgy gondolta, hogy az Erőhöz mindenki hozzáférhet, csak minél több a midi-chlorianok száma az egyén testében, annál könnyebben és gyorsabban válhat elérhetővé számára, ha elég időt szán arra, hogy megtanulja használni. És persze annál több trükköt tud használni. Lucas maga nem zárta ki, hogy átlagemberekből legyen Erőhasználó, egyszerűen csak a Jedikben (és a Sith-ekben) van anniy midi-chlorian, hogy tanulással ők egy átlag emberhez képest sokkal-sokkal-sokkal gyorsabban és sokkal jobban hozzá tudnak férni az Erőhöz, mert nekik szignifikánsabban több a midi-chlorianjuk vagyis genetikailag jobban rá vannak hangolva az Erőre. És nyilván számukra a jobb opció az, ha valaki már pár hét/hónap tanulás után képes használni az Erőt, mint az, ha több év tanulás után jutnak el olyan szintre, hogy már képesek tárgyakat mozgatni. És ez ott van Sabine-ban és Luke-ban. Luke igazából pár perc alatt eljutott olyan szintre, hogy vakon képes volt kivédeni támadásokat, Sabine meg évek tanulása után jutott el ugyanide. Vajon kit akarnának a Rendbe? Azt, aki 18 éves korára már magas fokon képes használni az Erőt, vagy azt, aki ugyanennyi idősen ugyanannyi tanulás után az alapokkal is küszködik?

Szóval, ha az Erő használata tényleg elérhető bárkinek bizonyos szinten X időnyi tanulás után, akkor sem vesztik el a Jedik vagy a Sith-ek a különlegességüket, hiszen ők maradnak azok, akik arra születtek, hogy ebben a legjobbak legyenek. Ők azok, akik nagyon rövid idő alatt képessé válnak arra, hogy a legkülönbözőbb módon tudják használni az Erőt a legtermészetesebb könnyedséggel, míg mindenki másnak ehhez évek, évtizedek kellenek és még úgy sem lehetnek olyan magas szintűek, mint a Jedik. Például Chirrut minden hite és tudása ellenére még az ötvenes éveiben sem volt képes arra, hogy tárgyakat mozgasson, pedig tuti szívesen megtanulta volna ezt (és biztos nem a hite vagy a szorgalom hiánya állt az útjában). Viszont simán képes volt vakon harcolni, amit nyilván szintén az Erő tett számára lehetővé. Sabine-nak valószínűleg jóval több midi-chlorianja lehet, így ő már több évnyi szorgos tanulással eljutott oda, hogy képes tárgyakat mozgatni (elérte az Erő aktív használatához szükséges minimumot, de ahhoz ez még kevés, hogy a régi Jedi Rendbe bekerülhessen). Aztán ott vannak az olyan kisgyerekek, akik még beszélni sem tudnak, de már tárgyakat lebegtetnek, vagy mint Ezra, aki azt sem tudta, mi az Erő, de már képes volt arra használni, hogy több emelet magasra felugorjon helyből. Ezrának tehát már szignifikánsan magasabb lehet az M-száma, mint Chirrutnak vagy Sabine-nak.

És talán ez az, ami miatt egyrészt Ahsoka úgy tartja, nem követi a Jedik módszerét, mert a rági Rend tagjai nem csesztek volna el éveket egy olyan emberre, aki genetikai okokból csak nehezen képes hozzáférni az Erő használatához (Ahsoka ennyi idő alatt akár egy tucat Jedit is kinevelhetett volna). És talán emiatt is mondja azt, hogy nem Jedinek képezi Sabine-t, mert igazán sosem fogja olyan szinten használni az Erőt, mint egy Jedi.

 

Mindezeken túl attól tartani, hogy a midi-chlorianok eltűnnek a lore-ból, már csak azért is nonszensz, mert jelenleg az a Dave Filoni a Star Wars fő irányadója, aki magától George Lucastól tanulta a témát. Szerintem többet tud a midi-chlorianokról és az Erőről, mint mi, mert Lucas nyilván sok mindent megosztott vele. És az ő hozzáállása is kábé ugyanaz, mint Lucasé:

"When I was a kid, I believed that everybody probably had the Force, and they just didn't believe – midi-chlorians actually prove that theory out. We all have them, just to differing degrees." ("Amikor gyerek voltam, úgy hittem, hogy valószínűleg mindenkivel ott az Erő, csak nem hisznek benne a midi-chlorianok valójában bizonyították ezt. Mindnyájunkkal ott van, csak különböző mértékben.")

  • Nagyon tetszik 2
  • Vicces 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Dzséjt írta:

így attól tartani, hogy "kiküszöbölnék a midichlorianokat, mint szükséges emlegetni való dolgot" ugyanolyan nonszensz, mint attól félni, hogy a Disney ignorálja a PT-t

Pedig Sabine esetében pontosan ez történt illetve történik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem nem zavar, hogy tágítják az Erő-érzékenység fogalmát, pontosabban árnyalják, hogy milyen fokozatai vannak. Az Erő-érzékenységet egyfajta tehetségnek fogom fel, amivel együtt kell születni, s igazán nagy "művész" csak a nagy tehetségűekből lehet, de elfogadhatónak tartom, hogy egy része tanulható, az ember eme képessége fejleszthető, s elsajátítható is lehet bizonyos fokig, bár igazán nagy spíler (Jedi, Sith, jól képzett Erőhasználó) csak a tehetségesekből lehet.

Ezzel persze az egész Erő-érzékenység téma veszít jócskán a misztikumából, magam is úgy látom, amire lehet mondani, hogy kár érte. Ugyanakkor ettől valahogy valóságosabb is lesz, nem annyira meseszerű. S lehet egy olyan hatása, főleg a gyerekekre, fiatalokra, hogy azt az üzenetet hordozza, nem kell elkeseredni, ha nincs valamihez különleges tehetséged, azért bizonyos szintig elsajátíthatod, ha szorgalmasan gyakorolsz, és hasznát veheted így is. Nekem legalábbis ilyen üzenete is van Sabine ilyen irányú képzésének, ami inspiráló tud lenni egy csomó területen az életben.

 

A midichloriánokat tekintve sem izgulok, hogy most ignorálja-e a Disney a témát, mert megijedt a konzervatívabb fanoktól. Lehet, hogy egyszerűen csak nem akart a témába feleslegesen belemenni egy olyan sorozatban, ami elsősorban nem erre akar koncentrálni, hanem egy Mandalori fejvadász útkereséséről szól, amiben igen ösztönzőleg hat rá egy Erő-érzékeny lény sorsa. Van szerepe Grogu veleszületett képességének, mert sokszor van segítségükre, és Gideon is ezért üldözi őket, de a történet szempontjából nem kell feltétlenül tudnia a nézőnek, hogy mit jelent a magas M-szám ahhoz, hogy élvezhesse.  Aki képben van, az tudja, aki meg nincs képben, azt nem is érdekli ennél jobban. Ez persze lehet kicsit gyáva megközelítés a Disney részéről, hogy inkább nem mondták ki, nehogy a konzervatívoknak ne tetszen, ők  meg elsősorban sikeres sorozatot szerettek volna, ami lehetőség szerint minden érdeklődőnek tetszik, s ez teljesen be is jött. Engem annyira nem zavar. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez érthető, de már szinte a PT korszak minden elemét asszimilálta az új rendszerbe, a PT-t újra moziba küldi, akkor ezzel mi a francért kínlódik? Főleg ha az EP1-et nézzük, amiben el fog hangzani megint a midi teória. Moziban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mozgóképes alkotásban utoljára a TCW 6. évadában hangzott el a Midichlorian szó, és azóta csak Pershing utalt rá a Mandalorianban, mint M-szám, igaz? Azért ez erősen azt mutatja, hogy inkább igyekeznek kerülni a dolgot. Nem veszik ki a lore-ból, de inkább megkerülik az említését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az M számból nem csak az derült ki hogy magát a megnevezést kerülik hanem az is hogy ettől még nem fogják ignorálni sőt részévé teszik a sztorinak a midichlorianokat. Nyugodtan hanyagolhatták volna teljesen a midiket hisz a régi trilógia is megvolt nélkülük mégis belerakták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Dzséjt zavaros? Ne igyál annyit akkor hátha megérted. :D 

Nem zavaros, csak szemforgatós és egyéb, a gondalataimat jobban kifejezős figuránk nincs, így ezt éreztem a politikailag legkorrektebbnek. :P 

 

3 órával ezelőtt, Pildi írta:

Jó, de ez miért probléma? Ha nem törlik ki, nem mondanak neki ellent, csupán nem hangsúlyozzák, attól még kánon marad. 

Amit nem mondanak ki jól artikuláltan, tűpontosan a Star Warsban, az kérem, nem létezik. :D 

jocasta-nu_a3b32f08.jpeg?region=294,0,16

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Pildi írta:

Jó, de ez miért probléma? Ha nem törlik ki, nem mondanak neki ellent, csupán nem hangsúlyozzák, attól még kánon marad. 

Mert vállalják fel! Nincs értelme titkolni mivel tök jó gondolat volt Lucastól. Ne próbáljanak meg ilyen szervilisen a gyűlölködők kedvében járni. A midik az univerum részei, és in és out of universe egyaránt tessék a megfelelő néven illetni őket. :nana:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.