Ugrás a kommentre

Az Erő ott van mindenhol


Szisz

Ajánlott hozzászólás

Szerintem nem befolyásolják, sokkal inkább olyan ez, mint amikor a radar nem érzékeli az ólom mögé rejtett dolgokat (vagy van vmi ilyesmi). Egyszerűen leárnyékolják az Erőt, ahogy a Dagobah is leárnyékolta Yodát.

Hogy érted ezt a leárnyékolást? Mert az EU művekben az ysalamirik konkrétan az Erő-használatot lehetetlenitik el maguk körül. Ez azért egészen más. Idézet az sw.hu-ról: "Az ysalamiri létrehoz egy buborékot, ahol nem lehet használni az Erőt. Csoportokban a buborék nagyobb lesz."

 

Ez teljesen egyértelmüen az Erő befolyásolása...

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy értem, hogy leárnyékolják az Erőt. Elzárják a használót az Erőtől. Egy burkot hoznak létre.

S épp ezaz ami a filmek alapján lehetetlenség. Mert az Erő mindenütt ott van. Senki és semmi nem tudja meggátolni ezt a filmekben, még a legnagyobb erőhasználók sem. S az is egyértelmüen kiderül a filmekből, hogy legyen bármily nagy is a midi-chlorian koncentráció valakiben, csak is akkor képes ezt a potenciált kihasználni, ha mentálisan megprobál ráhangolodni az Erőre és tudatosan képzi rá magát. Ezért van, hogy a tovább élő teremtmények és az okosabbaknak nagyobb az esélye a jediségre... pl. Yoda faja az ideális, aki több száz évet tud rászentelni erre. És akkor jön egy állat és olyat tud, amire a két legnagyobb mester se volt képes és ami úgy egyébként se fér bele az SW világ-szemléletébe? :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, nekem nem volt ezzel gondom.

 

Az Erő ott van mindenhol, ez igaz. Csakhogy a kivétel pedig erősíti a szabályt.

 

Pl. a nitrifikáló baktériumok is képesek olyasmire, amire mi emberek nem, itt a világban. Így egy egyszerű lény is képes lehet arra amire egy Jedi nem.

 

Nekem ezért nem volt ezzel gondom.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, nekem nem volt ezzel gondom.

 

Az Erő ott van mindenhol, ez igaz. Csakhogy a kivétel pedig erősíti a szabályt.

 

Pl. a nitrifikáló baktériumok is képesek olyasmire, amire mi emberek nem, itt a világban. Így egy egyszerű lény is képes lehet arra amire egy Jedi nem.

 

Nekem ezért nem volt ezzel gondom.

Elképzelni se tudom, hogy jönnek ide a nitrifikáló baktériumok, mivel az Erő használatához teljesen egyértelmüen kell a mentális szintnek egy minimuma és a megismerés akarata... pontosan tudjuk a filmekből, hogy az egész úgy épül fel, hogy a midi-chlorian koncentráció szintje ad valamilyen fokú érzékenységet és ehhez kell tanulás folyamata. Igy és csak is igy válik valaki Erőhasználóvá... szoval mi a helyzet a baktériummak, mert szerintem egyre jobban elkeveredünk?

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek a lények nem használják az Erőt hanem levédik, ezért nincs szükségük semmiféle mentális szintre :yeah: Ezek a lények nem erőhasználók. Pont hogy nem. Ők kivétel. Bennük a midi chlorian szint gyakorlatilag nulla. Tudom, tudom, hogy az Erő ott van mindenben, de ők a kivétel.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek a lények nem használják az Erőt hanem levédik, ezért nincs szükségük semmiféle mentális szintre :yeah: Ezek a lények nem erőhasználók. Pont hogy nem. Ők kivétel. Bennük a midi chlorian szint gyakorlatilag nulla. Tudom, tudom, hogy az Erő ott van mindenben, de ők a kivétel.

Ez amit leirtál igy egy ellentmondás. Nem használják, de levédik, tehát gyakorlatilag hatással vannak rá... (ugyanis azt a burkot csak akkor vonják maguk köré ha szükség van rá, tehát egy képességről van szó; vagy nem igy lenne?). Most akkor hogy is van ez?

 

Egyébként pedig attól hogy valamiben nincs midi-chlorian még nem jelenti azt, hogy nincs benne az erő. Mint tudjuk Erő a kőben is van...

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek a lények nem használják az Erőt hanem levédik, ezért nincs szükségük semmiféle mentális szintre :yeah: Ezek a lények nem erőhasználók. Pont hogy nem. Ők kivétel. Bennük a midi chlorian szint gyakorlatilag nulla. Tudom, tudom, hogy az Erő ott van mindenben, de ők a kivétel.

 

 

Donát.

De valahogy érzékelniük kell az erőt ahhoz hogy le tudják védeni.Az olyan mint amikor a néma kiabál a süketnek. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De miért kéne használniuk? Attól hogy levédik az Erőt még nem használják. Épp az ellenkezője. Rajtuk nem folyik át az Erő, ezért képesek burkot képezni. Legalábbis szerintem. Persze lehet, hogy rosszul értelmezem... :yeah:

 

Donát.

Az elözőhöz utolag irtam, de ide is: az Erő mindenütt ott van midi-chlorianok nélkül is. Yoda is mondja, hogy a kőben is ott van. Tehát az ysalamirikban is ott van ha akarják ha nem. Ráadásul Qui-Gon elmondja, hogy midi-chlorianok nélkül nincs élet... szoval újabb ellentmondás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is Bomarral értek egyet (szokás szerint :yeah: ). Valami ilyesmit próbáltam kikerekíteni a mondókámból, mint amit ő mondott. Az Erő nem használ senkit, csak őt használják azok a kiválasztottak, akik érzékenyek rá. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem lehetnek olyan lények, akik átcsúsztak a vizsgálatokon, és soha nem lettek Jedik, pedig a midi szintjük alapján ott lenne a helyük. Ebből a szempontból igazat kell adjak Dzséjt lentebbi állításának.

 

De ez az ysalamiri Erőblokkolás tényleg nonszensz. Ez olyan mintha valaki vákumot tudna létrehozni a földön maga körül, sőt abban élne. Lehetetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ki-be kapcsolják, hanem mindig működik bennük. Egyébként itt kétféle lényről van szó, egyik "használja" az Erőt, a másik védekezik ellene.

Látom az ellentmondást a filmekkel, de még filóznom kell a problémán :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól hogy hallom az énekeket nem feltétlen tudok énekelni...

Szerintem ezzel inkább minket igazolsz :yeah:. Ezzel azt tudnám párhuzamba hozni, hogy attól, hogy valami kapcsolatban van az Erővel még nem biztos hogy használni is tudja. Qui-Gontól tudjuk, hogy midik nélkül nincs élet, tehát az biztos, hogy az ysalamirikben is van, de attól még nem biztos hogy tudja használni, föleg ilyen magas szinten.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg az ysalamirik kivételek. Egyszerűen nem folyik át rajtuk az Erő. Ha van is midi-cholriánjuk iszonyatosan alacsony.

 

 

Donát.

És ha iszonyatosan alacsony akkor is van... de az se érdekes, hogy ha nincs, hisz az Erő mindenütt ott van. A kőben is, ahogy Yoda mondja, pedig azokban aztán tényleg semennyi midi nincsen. A midi csak arra ad lehetőséget, hogy egy élőlény kapcsolatba kerüljön az Erővel, de nem befolyásolja az Erő jelenlétét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hatnak az Erőre, csak épp nem tudatukkal mint a Sithek+Jedik, hanem velük születetten.

A Jedikkel is veleszületett képesség az Erő használat, de hogy kis is aknázhassák, sok-sok évet kell tanulniuk gyakorolniuk. Ezek az ysalamirik meg már alapból semlegesítik az Erőt? Ha ez így van, akkor ők a legmagasabb szintű élelőnyek a galaxisban. Ha tudnak róla, ha nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek az ysalamirik meg már alapból semlegesítik az Erőt? Ha ez így van, akkor ők a legmagasabb szintű élelőnyek a galaxisban.

Egy halnak nem kell megtanulnia úszni ahhoz, hogy ne fulladjon vízbe. Egy embernek igen, és még tanulva is csak odafigyeléssel boldogul. Tehát a magasabb szintű?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy halnak nem kell megtanulnia úszni ahhoz, hogy ne fulladjon vízbe. Egy embernek igen, és még tanulva is csak odafigyeléssel boldogul. Tehát a magasabb szintű?

Az uszáshoz uszony kell, az Erő-használathoz erős mentális képesség. Vajon mely lényeknek van több az utobbiból, az állatoknak vagy a tudattal rendelkező lényeknek... na ezért nem lehet egy állat erőhasználó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rájöttem, hogy a filmeket alapul véve nézőpontot kell váltanom. Az ysalamirikben is ott van az Erő. Hiszen mindenben ott van. De akaratlanul, teljesen ösztönösen felhasználják azt a burok képzéshez. Talán így tudom a legjobban elfogadni, bár tudom, hogy Bommar ezzel sem fog egyetérteni, hiszen az állatoknak nincs mentális képességük. De ha csak ösztönösen használja, úgy se tudod elfogadni? Ha nincs tudatában annak amit tesz?

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, az ysalamirik körül mindig ott van az a burok. Másrészt, szerintem, bár ez az én agyszüleményem, ezek az álatkák nem közvetlen az Erőre, hanem a midi-chlorianokra hatnak. Valamilyen szervvel, ami csak a midik számára érzékelhető hangot vagy bármilyen egyéb hullámot bocsát ki megszünteti az élőlények midikkel való kapcsolatát, tehát nem lesznek képesek rajtuk keresztül az Erővel kommunikálni. Én legalább is mindig így képzeltem el az ysalamiriket, és szerintem ennek semmilyen EU nem mond eddig ellent. Bár az egyik könyvet még nem olvastam, amiben szerepelnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha csak ösztönösen használja, úgy se tudod elfogadni? Ha nincs tudatában annak amit tesz?

Sajnos igy sem. Én úgy vagyok vele, hogy ha valamihez kell a mentális szint, akkor egy állat nem képes rá, még ösztönösen se szerintem. Ahogy például egy mongúz se lesz csak úgy ösztönösen szerelmes, vagy kezd el meditálni a dolgok mibenlétén...

 

Dzséjt: Hát amikor Zahn kitalálta ezeket a lényeket még szó se volt midikről, tehát az alapkoncepciónak biztos nem része ez a midi-kikapcsolás. Másrészről a midi-k az élet-esszenciái; nem lehet kikapcsolni őket vagy ha igen az halállal járna gondolom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a kommunikációjukat kikapcsolni lehetséges. NEm magukat a Midichet. Csak a kommunikáció funkcióját.

 

Az meg, hogy nem volt még akkor Midi... na és? Az EpIV-kor sem volt még Midi, még is hozzávesszük amit az EpI-ben látunk, nem? ;)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.