Ugrás a kommentre

Az Erő ott van mindenhol


Szisz

Ajánlott hozzászólás

De az Erő meg ott van mindenhol. Akkor hogy is van ez?

 

 

Donát.

Bár irtad, hogy már érted, azért biztos ami biztos alapon megjegyzem, hogy fontos, hogy a midik és az Erő közé ne tegyünk egyenlőségjelet.

 

Az Erő létezik midi-chlorianok nélkül is, mivel ez egy végtelen energiamező. A midik az élőlények számára hasznosak, mert igy kapcsolatba tudnak lépni az emlitett energiamezővel vagy más néven az Erővel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki egyszer nagyon leegyszerűsítve úgy fogalmazta meg, hogy az élet nem más, mint "biológia és kémiai folyamatok vízben". :D

Legalábbis a mi általunk ismert közegben. Mert hát nem minden életnek kell ilyennek lennie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki egyszer nagyon leegyszerűsítve úgy fogalmazta meg, hogy az élet nem más, mint "biológia és kémiai folyamatok vízben". :)

Asszem egy Mars-kutató meg így fogalmazott, amikor azt kérdezték, mi az élet: "majd ha megtalálom, megmondom"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a midik nem az erő "részecskéi", akkor hogy lehet velük/általuk életet nemzeni vagy ők hogy tudnak nemzeni?

Jó kérdés, melyre a válasz a midik alapvető szerepében keresendő. Mint tudjuk a midi-chlorianok kulcsszerepet játszanak az Erő érzékelhetőségében. Tehát kapcsot képeznek az Erőhöz. Mi van ha ez a kapcsolat nem egyirányú? Az Erő is megnyilvánulhat a midiken keresztül, létrehozván a kiválasztottat (persze ekkor fel kell tételezni, hogy az Erő intelligenciával rendelkezik). Olyan ez, mint egy feneketlen szakadékkal elválasztott két világ, melyeket csak egy keskeny híd köt össze.

 

"vele van az erő" akkor vele vannak a midik. Ez a kettő, hogy viszonyul?

Lényegében ezt is lehet mondani, mert mint tudjuk az Erő érzékenység és a midik között egyenes arányosság áll fenn. De ebben a kapcsolatban az Erő a magasabb rendű, a midik csak a híd szerepét töltik be. Lásd fentebb. :)

 

Rávette a midiket... A midik szülötte...

Ezt hogy lehet érteni és ez alapján hogy változnak meg Yoda szavai a Birodalomban?

Egyszerűen azért mondja ezt Sidious, mert sokkal megfogahatóbbá akarja tenni Anakin számára a történetét. A fiúban is magas a midi szám, így ez a sztori így lenyűgözőbb számára, és sokkal jelentésesebb is. Egyébként sem venném készpénznek Sidious szavait, tehát szerintem itt úgy beszél, hogy Anakin el tudja csábítani vele. A valódi igazságot csak találgatni lehet (mint ahogy tettük is a Palguies topicban :cry: )

 

Yoda birodalomban mondott szavai nem sérülnek.

 

Ahol élet van ott midi van, ahol midi van ott élet van, ahol sok van ott Erő van, ahol nagyon sok van ott Kiválasztott van. Jó ez így?

 

Jó, bár azzal a megkötéssel, hogy a Kiválasztott nem egyenes következménye a fennáló körülményeknek (csúnya szóval: végterméke), hanem egy felsőbb misztikus Erő akartából létrejött lény. Ez kicsit hajaz Jézus sztorijára, de én nem szeretem ezt a párhuzamot. Ugyanúgy mint azt, hogy az Erőt Istennel azonosítsuk.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár irtad, hogy már érted, azért biztos ami biztos alapon megjegyzem, hogy fontos, hogy a midik és az Erő közé ne tegyünk egyenlőségjelet.

 

Az Erő létezik midi-chlorianok nélkül is, mivel ez egy végtelen energiamező. A midik az élőlények számára hasznosak, mert igy kapcsolatba tudnak lépni az emlitett energiamezővel vagy más néven az Erővel.

Bomarr: Igen, azt eddig is értettem, hogy az Erő nem egyenlő a midi-chloriánokkal, csak ugyebár úgy értelmeztem Yoda szavait, hogy az Erő mindenben ott van, és akkor arra gondoltam, hogy hoppá... vajon ahhoz, hogy valamiben ott legyen az Erő, nem előfeltétele, hogy legyenek benne midik is? De most már értem, hogy a midik csupán az Erő használatához kell, nem a létéhez. Jól látom?

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Az Erő használattal kapcsolatban jutott eszembe a következő:

 

A harmadik rész végén, mikor Padmé elájul, Obi-Wan csak nézi, holott az Erővel elkaphatná a lányt, sőt, utána megnézi, vajon él-e. Miért csinálja ezt? Az elsőre könnyű magyarázatot találni, egyszerűen túl gyorsan történt, nem tudott reagálni (azt most hagyjuk, hogy számíthatott volna rá, és azt is, hogy tehetett volna valamit a fojtogatás ellen a szövegelésen kívül, erre nézve írom a többit). A másodikra már valamivel bonyolultabb, elvégre simán érezhetné, hogy él-e, nem kell ahhoz odamennie Padméhez. Ez a mozdulatsor hozta a következő gondolatomat. Azt hiszem, valami olyasmiről lehet szó, hogy a Jedik nem fordulnak mindig az Erőhöz, ha egyszer valamit anélkül is meg tudnak csinálni. Gondoljunk csak Yoda mesterre, aki úgy fénykardozik, hogy csak na, de egyébként botra görnyedve jár (ez a jellemző rá). Tartózkodnak a túlzott Erő használattól, hiszen már Yoda mester is megmondta, hogy egy Jedi békés és szemlélődik. Átjárja őket az Erő, hallgatnak az Erő sugallta érzésekre, iránymutatásokra, de ugyanakkor a gyakorlati dolgaikhoz gyakran nem használják, ha meg lehet oldani máshogy (még egy példa: Obi-Wan Grivi mellpáncélját inkább kézi erővel feszíti szét, mondjuk erről már volt vita, de én így látom :P ). Egy fénykard párbaj persze más eset.

Nekem valahogy ez a koncepció jön le a filmek alapján, de lehet, hogy valamiről megfeledkezek közben :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszik a megállapításod. Viszont van egy gyakorlatibb része is Obi-Wan pulzusnézésének: ha nem rakják bele, az antirajongók ezt azonnal felróják, és talán még a rajongók közül se gondolt volna azonnal erre a lehetőségre, hogy Obi-Wan az Erőn keresztül is érezhette hogy holt-e, vagy sem. Így egyértelmű.

De a meglátásod nagyon jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban mondja, méghozzá Palpinak, miután a sötétséges közli vele, hogy Padmét haragjában megölte:

I couldn't have! She was alive! I felt her!

Ha valaki meghal, egy Jedi érezheti az Erőben a kihunytát, már ha figyel rá, de Ben a Falconon majdnem összeesett, miután az Alderaan elpusztult. Ott tömeges halál volt, azért érezhette meg kapásból. Egy ilyen számú halál erős rezgéseket kelt az Erőben.

Talán a koncentráltsága miatt :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az viszont jelzésértékű, hogy Vader már nem érezte Padmé halálát. Pedig amilyen közel álltak egymáshoz, azt is éreznie kellett volna. Számomra ez egyrészt azt mutatja, hogy akkor már sith volt, másrészt pedig nagyon eltávolodtak egymástól. Érzelmileg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, valahogy nem így gondolnám. Sith-ként szintén Erő használó maradt, az Erő használat minősége pedig nem függ az érzelmektől. Az érzelmek annyiban számítanak, hogy az ember a szeretteire jobban figyel (és képes elkövetni h***-t is miattuk).

Talán azért nem érezte, mert Padmé messze volt tőle, és egyetlen ember haláláról volt szó. Nem keltett akkora rezgést az Erőben, ezért nem érezte. Addig, amíg az asztallappal fel nem emelkedett, elég pocsék állapotban volt ahhoz, hogy egyedül az életben maradása legyen az, ami leköti. A saját kínja és fájdalma (a Sith önzőség :) ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg ugye az EP IV-ben sem érezte meg a lányát, aki ott állt mellette.

De az tény, hogy csak indokolt esetben használhatja egy Jedi az Erőt.Pl nagyzolásra mint Anakin a körtével tette nem.Ez szerintem szabály sőt egy Jedit ez is megkülönböztet egy Sith-től.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az viszont jelzésértékű, hogy Vader már nem érezte Padmé halálát. Pedig amilyen közel álltak egymáshoz, azt is éreznie kellett volna. Számomra ez egyrészt azt mutatja, hogy akkor már sith volt, másrészt pedig nagyon eltávolodtak egymástól. Érzelmileg.

:hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig még Padmé is szerette, úgy halt meg, és Vaderben is volt még valami érzés, a hidegség azután költözött a szívébe, miután mindenkit elveszített, Sidit leszámítva. Az anyja halálát is nagy távolságból érzte meg előre. Szerintem Sidi leárnyékolta az érzékeit, vagyis a sötét oldal, itt még nem volt akkora a sötét oldalban, mint a Birodalom idején.

A másik meg egyszerűen pszichológia: nem hihette, hogy Padmé meghal azok után hogy odadobott mindent, hogy megmentse a haláltól (a hatalomvágy is persze ott volt, de nem az volt az indíték) ezt tagadja a tudat, minden értelmetlenné válik. Sidi részéről ügyes húzás hogy teljes mértékben ráveri a felelősséget, ettől végleg összeroppan és a rabja lesz a sötét oldalnak míg meg nem tudja, hogy maradt valami abból a szerelemből. :hmm:

Tehát ha úgy tetszik az érzések befolyással vannak az érzékelésre. Luke is azután kezdi el érezni Vadert miután megtudja hogy az apja. Ha jól rémlik.

:o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sötét oldal miatt nem érezte meg a halálát? Hmmm, ez egy kicsit egybecseng Ody azon állításával, hogy Sith volt, azért nem érzékelte, viszont árnyalja is egy kicsit. Így valahogy jobban tetszik.

 

Sidinek ez volt az egyik legzseniálisabb húzása.

 

Csak hogy addigra pont átesett Yoda mester Hogyan legyünk Jedik kurzusán, így már sokkal inkább ura volt az Erőnek, míg előtte csak homályban tapogatózott (egy kis képzavar, de kifejezi, amire gondolok) :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azt mindenkppen érezte hogy valami gond van vele, csak (önmaga előtt!) nem volt hajlandó beismerni. Itt Palpi szinte csak a kegyelemdöfést adja meg. Árnyékolna? Padmét? Szerintem inkább arról a szó hogy Vader önmagával is bőven el volt foglalva talán ezért nem érezte kristálytisztán. Shmi halála körül egészséges volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem inkább arról a szó hogy Vader önmagával is bőven el volt foglalva talán ezért nem érezte kristálytisztán. Shmi halála körül egészséges volt.

Na erre céloztam én is lentebb :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy gondolom, azért nem érezte Padmé halálát, mert önmagával volt elfoglalva. Az egész világa fájdalom és szenvedés volt, amikor átszerelték ("hate leads to suffering", ugyebár...), és ebbe a mindent elborító fájdalomba nem fért bele, hogy érezze Padmét. Egyszerűen nem volt abban az állapotban.

 

MissKarrde: az elméleted tetszik, és jól összecseng Timothy Zahn: A jövő látomásában kifejtett Erőhasználati elméletével, amit Mara fejt ki Luke-nak, és szerintem nagyon jól megállja a helyét - nem csak az EU-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.