Ugrás a kommentre

1x01 - Spark of Rebellion


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A háttérsztori szerint régen, a Köztársaság idején a Lothalon az ilyen tornyokból irányították az űrhajók forgalmát. Mivel a Birodalom mindezt centralizálta a fővárosban, ezek a tornyok elhagyatottakká váltak. Ezért nem megy senki oda ki, viszont ezért van közel az "autópályához".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem teljesen elbűvölt ez az új éra, meg kell mondanom. Tegnap láttam a Disney csatornán az (egyik) trailert, és nagyon hangulatos volt, néztem volna tovább, így aztán nem vártam meg a feliratot, vagy a szinkronos vasárnapi vetítést, és megnéztem ezt a bevezető epizódot. Nagyon tetszett. :)

 

A hangulat remekül eltalált, a karakterek pedig egytől-egyik szerethetőek. Nekem Kanan a kedvencem attól a pillanattól kezdve, ahogy megjelent. Igazi hős karakter, kellően laza, van humora, de felelősségteljes döntései is, és ehhez nem keveset tesz hozzá, amikor kiderül róla, hogy Jedi. Ezra mellette még kisfiú, de benne van az emberi nagyság, csak lehetőséget kell kapnia, hogy kitörjön (hogy ne csak magára, a személyes túlélésére gondoljon, hanem önzetlenül másokra is) - ahogy erre adódik is alkalom. A többiek is nagyon szimpatikusak, a lányok mindketten (Hera kicsit jobban, mert egyrészt gyönyörű, másrészt üdítő ilyen profi női pilótát látni :)), de kiemelném Zeb-et is, aki egyszerűen imádnivaló. :D Morgós, meg keménykedő, de közben érző lélek. Nagyon jó csapat ez, és Ezra megjelenése csak még jobban összekovácsolja őket, ez látszik.

Igazán kíváncsivá tettek, milyen kalandokba fognak keveredni együtt, és hogy alázzák le majd a Birodalmat minden alkalommal, ahogy most is. :D

 

Magamban angol verzióban fogom nézni, de ez biztos vasárnap délelőtti elfoglaltság lesz itthon, az tuti. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó volt! Igazán kellemeset csalódtam :D Nem vártam annyira ezt a sorozatot, de ez bejött. Bár azért nem egy TCW, de kezdetnek nem rossz. Grafikai szinten még azért bőven van mit fejlődni. 720p-hez képest sokszor furcsák a karakterek. A wookiek borzalmasan néznek ki :D Már ha csak a gyereket hasonlítjuk össze a TCW-s Gunji (vagy Gungi?) - val. Tehát összességében várom a folytatást. Remélem azért nagyobb mélységekbe is elmegy majd a sorozat. Pl. én nagyon megnéznek egy Jedi Templomos jelenetet Kanannal és Ezrával :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült elcsípnem ma délelőtt a Spark of Rebellion-t a Disney Channel-en. Kimondottan tetszett az epizód.

A The Clone Wars-ban már megszokhattuk, hogy az epizódok egy híradó jellegű szöveggel kezdődnek, amelyek bemutatják, hogy milyen az éppen vetített epizód. Itt, a Rebels-ben szó sincs semmiféle szövegről, csak szimplán elkezdődik az epizód. Ez nekem kimondottan tetszett, a TCW-ben nem szerettem ezt a szövegelést.

A rész vége felé hőseink ellátogatnak a Kessel fűszerbányáiba, hogy kimenekítsenek néhány wookie-t. Ezzel csak az volt a baj, hogy ütközik Kevin J. Anderson Jedi Akadémia-trilógiájávál, ami az EpVI után játszódik. Hiszen abban Chewbacca kezdeményez egy ilyen mentőakciót. De sebaj.

A szinkron pedig szerintem nem rossz, de közel sem a legjobb. Annak viszont örültem, hogy Obi-wan-nak maradt Anger Zsolt. Kenobi mester csak vele az igazi. :)

 

Sajnos két hetet kell várni a következő epizódig... :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel csak az volt a baj, hogy ütközik Kevin J. Anderson Jedi Akadémia-trilógiájávál, ami az EpVI után játszódik. Hiszen abban Chewbacca kezdeményez egy ilyen mentőakciót. De sebaj.

Biztos jó szót használtál? Én legalábbis nem látom, hogy miben ütközik ez egy kánonból eltávolított, időben amúgy is évtizedekkel ezután játszódó történettel. Szerintem max. az ötlet egyediségét lehet ezáltal megkérdőjelezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos jó szót használtál? Én legalábbis nem látom, hogy miben ütközik ez egy kánonból eltávolított, időben amúgy is évtizedekkel ezután játszódó történettel. Szerintem max. az ötlet egyediségét lehet ezáltal megkérdőjelezni.

Ja bocs, azt el is felejtettem, hogy az már nem kánon...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült elcsípnem ma délelőtt a Spark of Rebellion-t a Disney Channel-en. Kimondottan tetszett az epizód.

A The Clone Wars-ban már megszokhattuk, hogy az epizódok egy híradó jellegű szöveggel kezdődnek, amelyek bemutatják, hogy milyen az éppen vetített epizód. Itt, a Rebels-ben szó sincs semmiféle szövegről, csak szimplán elkezdődik az epizód. Ez nekem kimondottan tetszett, a TCW-ben nem szerettem ezt a szövegelést.

A rész vége felé hőseink ellátogatnak a Kessel fűszerbányáiba, hogy kimenekítsenek néhány wookie-t. Ezzel csak az volt a baj, hogy ütközik Kevin J. Anderson Jedi Akadémia-trilógiájávál, ami az EpVI után játszódik. Hiszen abban Chewbacca kezdeményez egy ilyen mentőakciót. De sebaj.

A szinkron pedig szerintem nem rossz, de közel sem a legjobb. Annak viszont örültem, hogy Obi-wan-nak maradt Anger Zsolt. Kenobi mester csak vele az igazi. :)

 

Sajnos két hetet kell várni a következő epizódig... :(

Még ha a Jedi-Akadémia nem lenne Legends, akkor se látnék benne ellentmondást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még ha a Jedi-Akadémia nem lenne Legends, akkor se látnék benne ellentmondást.

A Jedi Akadémia-trilógia a Jedi visszatér után játszódik, míg a Rebels a Sith-ek bosszúja és az Új remény között. Ha a trilógia kánon lenne (ami ugye még a Rebels előtt jött ki), ütközne a kettő, hiszen a trilógiában Chewie ki akarja menteni a wookie-kat a kesseli fűszerbányákból. De a Rebels-ben már kimentik a wookie-kat, úgyhogy az Ep7 után Chewie-nak semmi dolga nem lenne...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi Akadémia-trilógia a Jedi visszatér után játszódik, míg a Rebels a Sith-ek bosszúja és az Új remény között. Ha a trilógia kánon lenne (ami ugye még a Rebels előtt jött ki), ütközne a kettő, hiszen a trilógiában Chewie ki akarja menteni a wookie-kat a kesseli fűszerbányákból. De a Rebels-ben már kimentik a wookie-kat, úgyhogy az Ep7 után Chewie-nak semmi dolga nem lenne...

Azért, mert Kanan és csapata kiment pár wookiee rabszolgát, a Kashyyyk bolygó ugyanúgy a Birodalom kezén marad. Bármikor küldhetnek újabb rabszolgaszállítmányt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi Akadémia-trilógia a Jedi visszatér után játszódik, míg a Rebels a Sith-ek bosszúja és az Új remény között. Ha a trilógia kánon lenne (ami ugye még a Rebels előtt jött ki), ütközne a kettő, hiszen a trilógiában Chewie ki akarja menteni a wookie-kat a kesseli fűszerbányákból. De a Rebels-ben már kimentik a wookie-kat, úgyhogy az Ep7 után Chewie-nak semmi dolga nem lenne...

Szerintem nem. Attól függetlenül, hogy akkor ott egy vuki csoportot kimentettek, az nem jelenti azt, hogy később úja vuki rabszolgák ne kerültek volna oda. Hiszen a Kessel továbbra is birodalmi fennhatóság alatt áll.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem, továbbra is maradok az angol hang-angol felirat, majd angol hang - magyar felirat kombónál. Nem vagyok magyar szinkron gyűlölő, de ez fülsértő volt. :) A félrefordításokat és következetlenségeket bővebben inkább meg se említem.

 

A Jedi Akadémia-trilógia a Jedi visszatér után játszódik, míg a Rebels a Sith-ek bosszúja és az Új remény között. Ha a trilógia kánon lenne (ami ugye még a Rebels előtt jött ki), ütközne a kettő, hiszen a trilógiában Chewie ki akarja menteni a wookie-kat a kesseli fűszerbányákból. De a Rebels-ben már kimentik a wookie-kat, úgyhogy az Ep7 után Chewie-nak semmi dolga nem lenne...

Miért gondolod, hogy a Rebels-beli szabadítóakció után nem kerültek oda új wookiee foglyok?

 

Egyébként én se látok elsimíthatatlan ellentmondást a Canon és Legends Kesselje közt. A regényekben látott, Ep6 utáni állapotát okozhatta kataklizma is. De amióta "kettéágazott" az SW univerzum, nem bánom, ha bizonyos bolygókat, karaktereket, stb. hol így, hol úgy ábrázolnak. Azt már a Rebels előtt elmondták, hogy csak ötletbázisként fogják használni a Legendst.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nektek nem volt fura, hogy az elején amikor Ezra megmenti az öreg gyümölcs árust, ez nemhogy hálálkodna, még visszakérdez, mikor pár gyümölcsöt elvesz tőle? Itt arra gondolok, hogy az lenne szerintem a normális, ha önszántából adna gyümölcsöt, még ha ezt nem is teszi valaki, akkor minimum nem szólok rá, hogy mit csinálsz mikor elvesz párat, hisz az előbb mentette meg a hátsóm a birodalmi börtöntől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nektek nem volt fura, hogy az elején amikor Ezra megmenti az öreg gyümölcs árust, ez nemhogy hálálkodna, még visszakérdez, mikor pár gyümölcsöt elvesz tőle? Itt arra gondolok, hogy az lenne szerintem a normális, ha önszántából adna gyümölcsöt, még ha ezt nem is teszi valaki, akkor minimum nem szólok rá, hogy mit csinálsz mikor elvesz párat, hisz az előbb mentette meg a hátsóm a birodalmi börtöntől.

Szerintem ez mindenkinek feltűnt!(tényleg az lenne a normális)

Nem is értem magát a jelenetet...lehet,hogy utálják Ezrát a környéken? :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre sikerült nekem is megtekintenem, elöljáróban annyit, hogy szerintem fantasztikus nyitány volt, holnap igyekszek valami átfogó véleménnyel építeni a topikot, addig is megnézem még párszor. Olyan jó újra mozgóképes, vadi új SW tartalmat látni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.