Ugrás a kommentre

1x02 - Droids in Distress


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1. A Birodalom a legjobb pillanataiban is iszonyú távol állt a majdnem tökéletestől. Ha majdnem tökéletes lenne, nem lenne szüksége Halálcsillagra a kormányzásra, nem lennének lázadó elemek és nem csak pár évtizedig működne. ;)

3. Mert egy-két osztag biztos nagyobb tűzerővel bír, mint két könnyűpáncélos jármű. Azért az ewokok sem csúzlikkal és kőbaltákkal szedték szét azokat a lépegetőket, hanem pár száz kilós farönkökkel (és kérem, valóságos a dolog!). Gyalogság ellen bevetni két páncélost bizony teljes mértékben azt bizonyítja, hogy Kallus tanult az előző hibájából. Csak hát az ellennél megvolt a szükséges ellenszer. :) Ennek ellenére az a két lépegető fejenként ért fel egy rohamosztagos osztaggal.

 

1. Igaz, de akkor is túlságosan lebutítják a Birodalmat. A Spark of the Rebellionben aranyos volt Ezra csele, de őszintén, ennek bedől egy tiszt, hogy egy gyerekhang riadót parancsol? :pfff:

3. Kallus tisztában volt azzal, hogy a lázadók milyen fegyvereket vittek el, és ha valaki, hát őtisztában volt a fegyverek tűzerejével :) Kanan gyorsan el is intézte az egyiket. Szerintem nagyobb esélyük lett volna több, gyorsabb egységgel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. Igaz, de akkor is túlságosan lebutítják a Birodalmat. A Spark of the Rebellionben aranyos volt Ezra csele, de őszintén, ennek bedől egy tiszt, hogy egy gyerekhang riadót parancsol? :pfff:

3. Kallus tisztában volt azzal, hogy a lázadók milyen fegyvereket vittek el, és ha valaki, hát őtisztában volt a fegyverek tűzerejével :) Kanan gyorsan el is intézte az egyiket. Szerintem nagyobb esélyük lett volna több, gyorsabb egységgel.

1. Elég gyorsan és mély hangon mondja el, hogy ne fogjanak gyanút, a rádió meg amúgy is torzít. Plusz nem lehet minden birodalmi tisztnek mély, dörmögős medvehangja. :) Inkább azon kellene fennakadni, hogy miért nem tűnt fel nekik, hogy bár mindkettejüknél volt rádió, csak az egyiknek szólalt meg. ;)

2. Azok a fegyverek kiirtotta egy harcos fajt. Egy KOMPLETT harcos fajt. Szerinted mire ment volna néhány rohamosztagos, akik azon túl, hogy lőni sem tudnak, a páncéljuk még az ütésektől sem védi meg őket? :P A mozgékonyság meg nem sokat ér nagy tűzerejű fegyverek ellen. Azokhoz pont a páncélosok kellenek. Csak ezeknél valamivel masszívabbak, de az AT-TE-ket már elpakolták télire. :D Esélyük meg amúgy soha sem lesz a birodalmiaknak, amíg a forgatókönyv úgy nem kívánja, mert a Star Warsban a hősöket nem szokás lelőni, a Birodalom meg világéletében rosszul szervezett volt. Ezen kár rugózni. Egy jól szervezett haderő már a Yavinnál szétveri a Lázadók Szövetségét, de a Birodalom még ahhoz is ostoba volt.

 

Az viszont azért érdekes, hogy itt a Birodalom már azért kiterjesztette a hatalmát, és mégis vannak tiltott eszközök, fegyverek, amiket még nekik is trükközve kell beszerezniük. Úgy tűnik, Filoniék nem esnek abba az ábrándba, hogy a Birodalmat mindenhatónak ábrázolja. Megmaradt az, ami az ep4 elején volt: még azért el kell hallgatniuk csúnyaságokat a Szenátus és a nép elől (pl.: az előző részben Tarkinváros, itt a tiltott fegyverekkel való biznyisz).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szenátus valóban jó, hogy már most említésre került. Teljesen tiszta miért is akarja megszüntetni Sidious. Ott még gyakorolhatnak kontrollt a galaxis felett, még ha minimálisat is. Itt most ez jól lejött.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sorozat előtt mondták is, hogy a világ megteremtésekor McQuairre koncepciós rajzait vették alapul.

Így lett Lothal az Alderaan és Dantooine keveréke

Lothal-i mező:

Ezras-View.jpeg

Dantooine látványtervek:

tumblr_miss8uZeL11s3689io1_500.jpg

 

Lothal városa:

wolf107_02597.tgh010.jpg

A jobb oldal egyértelműen egy Alderaan-i koncepciós képre hajaz:

1024px-McQuarrie_-_Alderaan.jpg

 

Zeb desing-ját szerintem itt senkinek sem kell külön ecsetelnem...

Zeb_Rebels.png

...hogy egy korai wookie terv alapján készült

chewoldlarge.jpg

 

A kis szárnyú TIE fighter-ek is Ralph bácsitól származnak

31-Dogfight.png

 

És szerintem a minimalista csillagrombolók is az ő munkáira hajaznak

RMQ-stardestroyer.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A McQuairre-s felvetésemre senki nem ír semmit? Vagy ez alapvetés? :(

Ahogy Nabo is írta ezek direkt ilyenek, de ezt nyilatkozták is. A sorozatban végig ez lesz, de egyelőre maradjunk a résznél. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos most nincs időm bővebb írásra, de azért annyit muszáj megjegyeznem, hogy nagyon-nagyon tetszett az epizód! :) Nem is számítottam rá, hogy a két kedvenc droidom már a sorozat elején belecsöppen a Ghost életébe, keresztezik egymást az útjaik, ráadásul ilyen szép kis kerettörténetbe ágyazva, amit a végén Organa szenátor megjelenése és beszélgetése Thripio-val fed fel. Remek rész volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már korábban megnéztem az epizódot, de ráérőnek éreztem most írni róla, miután hivatalosan még meg se jelent. Nem rohanunk sehova. :)

 

Nagyon tetszett, hogy olyan hétköznapi problémákkal való küszködésnek lehettünk szemtanúi a lázadók soraiban, mint a pénz-, étel-, vagy üzemanyaghiány. Érdekes kontraszt a TCW-ben látott Köztársasággal és Jedi Renddel szembe állítva... hiszen a Jediknek mindez teljesen természetesnek számító módon, alapértelmezett státuszban adott volt. Jó, hogy ezúttal nem az épülő csodafegyver, vagy fegyvergyár, esetleg a közelgő szeparatista ostrom és Sith konspiráció a legnagyobb fenyegetés, hanem a puszta megélhetés kérdése, a bizonytalan holnap, a jóval hétköznapibb gondok.

 

Talán épp ezektől érezhetjük, hogy rekord gyorsasággal kerülnek közel hozzánk a szereplők... hozzám legalábbis biztosan. Könnyen "kézzelfogható", tiszta motivációval bírnak valamennyien, ami nem rossz szempont a kedvelhetőségüket illetően. A jelen epizódban fokozódott a csapattagok közti kohézió, senki nem kelti azt a benyomást, hogy felesleges lenne a jelenléte...

 

- Kanan a Jedi-intuíciókkal megáldott, masszív összetartóerő, akinek józan döntései és észérvei nélkül közel sem lenne ilyen hatékony a csapat.

- Hera a kiváló pilóta, aki mindig ott van, ha olajra kell lépni (de a harcmezőn sem fél bekoszolni magát), nélküle valószínűleg már számos alkalommal otthagyta volna a fogát a csapat.

- Ezra az utcakölyök múlttal rendelkező leendő Jedi, akinek kreatív trükkjei és lopakodási, illetve tolvajlási képességei remek hasznára válnak a csapatnak... az Erővel való kapcsolatáról nem is beszélve.

- Sabine fegyverszakértelme több, mint elengedhetetlen egy ilyen veszélyes időket élő csapat számára, egy olyan ellenséggel szemben, mint a Birodalom... nem mellesleg, kiváló nyelvtudással is büszkélkedhet számos nyelvet illetően: a wookiee-kkal, asztromech droidokkal és aqualish-okkal történetesen kiválóan képes csevegni.

- Zeb egyértelműen az izom a csapatban, aki Bud Spencer-féle rendre parancsolásain túl, a fegyverforgatást is meglepően jól elsajátította. Akkor sem habozik, ha egyszerre hét lőfegyveres rohamosztagos ellen kell kiállnia egy mezei kábító bottal, de akár egy képzett birodalmi ügynöknek is nekiront.

- Chopper droid mivoltából származó hasznát pedig talán nem kell magyaráznom.

 

...ők együtt alkotnak egy kerek, remekül működő egészet, nagy örömömre, de a Birodalom nem kimondott szerencséjére. :) Ezra gyorsan, hibátlanul beilleszkedett a csapatba. Ha ezt a rész látom először, meg nem mondom, hogy egy epizóddal korábban karolták fel Kananék.

 

A szállítóhajón véghezvitt trükk ötletes volt... :cool: Chopper nélkül nehezebb lett volna elérni, hogy a droidokat kivonják a forgalomból, így Zeb "fogadott" lánya megtegye, amit kell. Nem éreztem különösebb kivetnivalót abban, hogy Maketh Tua tömegközlekedési eszközzel intézte az ügyet (meglepő, de néha még a miniszterek is tesznek ilyet :P ), bár tény, hogy magánhajóval sokkal könnyebben kiszűrhette volna a lázadók beszivárgását. Az, hogy nagy dobra verte birodalmi ügyben való ott létét... ha feltételezte, hogy lázadóktól mentes (mint ahogy viselkedéséből ez ki is derül), akkor ebben sem látok problémát. Láthatóan fel se merült benne, hogy megkörnyékezik a Birodalom ellenségei, ellenkező esetben nem utasszállítóval utazott volna, és nem fecseg arról, hogy birodalmi ügyben jár el. Elég fiatal, tapasztalatlan, naiv csajnak tűnt, ne várjunk már mindenkitől penge logikát és hibátlanságot. Másrészt, elég gyorsan leesett neki, hogy Chopper révén át lett ejtve, tehát, valami sütnivalója azért mégis akad. ;)

 

Organa eredendően azért küldte R2-D2-t és C-3PO-t Tua kísérőjeként, hogy meggátolják a fegyverek birodalmi kézre kerülését (gondolom, Artoo robbantásos módszerével)... tetszik, hogy Organa többek közt ilyen apróságokkal ugyan, belülről igyekszik ellenállni a Birodalomnak, azok tudtán kívül. Bár már az Ep.3 idején is ez volt a terve, így végső soron nem meglepő. De azt is jó volt látni, hogy titokban lázadó sejtek után nyomoz Artoo révén (Threepio láthatóan nem volt beavatva a részletekbe, miután Kananék nyakára hívta Kallust). Kíváncsi vagyok, mihez kezd Threepio azzal az infóval, hogy Kanan Jedi-képzésben akarja részesíteni Ezrát (amiről Artoo által értesülnie kellett Bailnek is). Lehet, hogy a szerencsétlen protokoll droid memóriáját küldetésről küldetésre módosítják hasonszőrű esetekben, hogy ne okozzon zűrt? :hmm:

 

Kíváncsi vagyok, mennyi ideig tud hatékony és sikeres maradni a csapat sorozatos gerilla támadása a Birodalom ellen. Főleg, hogy rendszerint nem mennek túl messze Lothaltól, ahova aztán gyakran visszatérnek egyik állandó megbízójuk, Cikatro Vizago miatt. Mellesleg ezt a kapcsolatot idővel könnyen felfedezheti a Birodalom, akkor pedig jóccakát'... :chainsaw: másrészt, csapat lévén nyilván könnyebb a nyomukra akadni, mintha egyesével vadásznának rájuk. Feltételezhetően nincsenek tömegesen az ő konkrét személyleírásuknak megfelelő lázadó csapatok. Ha eljön az az idő, amikor komolyabb fejfájást okoznak a Birodalomnak, akik ezért hangyányit előrébb csúsztatják őket a körözöttek listáján, már a Peremvidéken se biztos, hogy viszonylagos biztonságra lelnek, ami érdekes helyzeteket szülhet.

 

Ezra Erővel való kapcsolatának fokozatos bemutatását eddig remekül, léptékekre szabottan mutatták be. Először csupán intuíciói voltak, amikor a kisfilmben elugrott a tüzelő TIE elől... később megérezte Kanan jelenlétét, majd pillanatokkal megjelenése előtt, megjósolta a csillagromboló feltűnését. Ez után, a fénykard szólította magához, majd az Erővel támogatta meg fizikai teljesítményét, végül egy reflexszerű Erő-lökéssel mentette meg Zebet. Így kell szépen felvezetni, mi van készülőben... persze Kanan rögtön a kezébe nyomhatta volna a fénykardot, de így sokkal szebb íve van a történetnek. Érdekes volt megismerni Zeb múljának egy szeletét, ami tovább gazdagította motivációinak tárházát... a Kallusszal való párharca meglepően jóra sikerült. :o Remek, hogy nem akarják idiótának beállítani Kallust (Zebet szépen elintézte), még akkor se, ha valószínűleg sosem lesz elég közel a lázadók elintézéséhez. Az új fegyver ötletes volt, ahogy a színes robbanás is, amit produkált... Sabine tuti odáig volt érte. :D

 

Az animáció hozta, amit az előző rész során bemutatott, bár itt már sikerült mellőzni a wookiee-kat... :psycho:

Lothal mellé máris kaptunk egy vadonatúj planétát, a Garelt is, ami kimondottan bejött a lilás színvilágával és McQuarrie koncepcióra hajazásával. :clap: Annak ellenére, hogy Lothal a gócpont, remélem, a jövőben is megőrzik ezt a tendenciát, ami az új világok bemutatását illeti.

 

Bail modelje kissé furcsán hatott, miután gyakorlatilag egy az egyben Ep.3-beli önmagára hajaz, holott azért eltelt 14 év. Ez önmagában nem olyan furcsa, de figyelembe véve az Ewan és Alec Obi-Wanja közti differenciát, már elgondolkodtatóbb. Negatívumként megemlíteném a vérszegény főcímet, ami finoman szólva nem nyűgözött le.

 

Összességében azt kaptam, amit elvártam: egy Star Wars univerzumában játszódó könnyed, helyenként mégis drámai és szórakoztató 20 percet, ami azon kívül, hogy előrébb vitte a főszál (a Lázadás születése) sodrát, gazdagította az univerzumot, valamint fokozta a sorozat és annak karakterei iránti szeretetem is. Várom a folytatást! :glasses:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tetszett, hogy olyan hétköznapi problémákkal való küszködésnek lehettünk szemtanúi a lázadók soraiban, mint a pénz-, étel-, vagy üzemanyaghiány. Érdekes kontraszt a TCW-ben látott Köztársasággal és Jedi Renddel szembe állítva... hiszen a Jediknek mindez teljesen természetesnek számító módon, alapértelmezett státuszban adott volt. Jó, hogy ezúttal nem az épülő csodafegyver, vagy fegyvergyár, esetleg a közelgő szeparatista ostrom és Sith konspiráció a legnagyobb fenyegetés, hanem a puszta megélhetés kérdése, a bizonytalan holnap, a jóval hétköznapibb gondok.

 

Szépen összefoglaltad a különbséget. Lényegében ez a PT és az OT közötti különbség is. Itt olyan "pitiáner" dolgoknak is jelentősége van, hogy meg lesz -e a mai betevő falat. Kíváncsian várom mikor intenek könnyes búcsút Vizago -nak. Kanan láthatóan már most is rühelli. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt a hétszázát. Ezt a zseniális összekapcsolást az EP3-mal tanítani kéne. Itt is még fel kell fognom mit is láttam. Ami tuti biztos, nálam már nagybetűs sw a sorozat és elérte a tcw-szintet. Ez pedig elképesztő 2 rész után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kanan és Hera veszekedése, illetve utóbbitól a "That's fine, love." válasz senkinek nem tűnt fel? Ezzel nem sok találgatni valót hagytak kettőjük kapcsolatát illetően.

 

A rész, illetve így három epizód után maga a sorozat egyébként nem rossz. Jobban érződik rajta, hogy gyerek közönségnek szánják, mint a TCW-n, de ha az ember igyekszik ilyen szemmel nézi, akkor nem nagyon érheti meglepetés.

Az animáció stílusa nekem nem annyira tetszik, még mindenképpen szokni kell. Az, hogy McQuairre inspirálta őket az nem baj, de egyelőre azt érzem, hogy nagyon kényszeresen akarnak ennek megfelelni. Minden helyszínen, képkockán, muszáj visszaköszönni valami régi koncepció vázlatnak.

 

Már a pilotban is, de itt különösen az az érzésem volt - ahogy többeknek is -, hogy a csapat az OT banda helyett sokkal inkább a Firefly legénységre hajaz. Ez sem feltétlen baj, csak ne vigyék túlzásba.

R2-ék, illetve Organa behozását kissé korainak érzem, majd meglátjuk milyen irányba halad a sztori. Én jobban örülnék neki, ha minél inkább önálló, a meglévő karakterekhez és az EP IV-hez vezető úthoz a legkevésbé kapcsolódna a csapat története.

 

Összességében a hangulat eddig a pozitív oldalra húzza az egészet.

 

Ami egyértelműen negatívum az az olyan átlátszó megoldások alkalmazása, mint a miniszter+busz most. Az ilyeneket már a TCW-ben sem szerettem.

Illetve ami így három rész alapján nagyon kiemeltnek látszik az a rohamosztagosok bénázásása. Tudom az OT-ben sem voltak szuperkatonák, de itt nagyon zavaró, hogy tucatnyian nem tudnak leadni egy megközelítően pontosnak tűnő lövést még közvetlen közelről sem, ugyan akkor Kanan és társai mindannyian mesterlövészek és számolatlan mennyiségben hagyják maguk mögött a hullákat a legkisebb csetepatéban is. Úgy írják a rohamosztagosokat, mint anno Anakinék a droidokat, ami kicsit fura a sorozat célkorosztályát nézve és azt szem előtt tartva, hogy ezek mégis csak emberek páncélban. Ha már most ilyen ütemben hullanak, akkor a Birodalom az EP IV-re vagy az emberanyagból fogyna ki, vagy - ha klónoznak - akkor anyagi csődbe menne a katonák pótlása miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már most ilyen ütemben hullanak, akkor a Birodalom az EP IV-re vagy az emberanyagból fogyna ki, vagy - ha klónoznak - akkor anyagi csődbe menne a katonák pótlása miatt.

Tegyük fel mondjuk két vagy három évad alatt lekaszabolnak ezer rohamosztagost. Ezt mennyire érezné meg egy Birodalom ami galaktikus méretű? Mert szerintem semennyire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegyük fel mondjuk két vagy három évad alatt lekaszabolnak ezer rohamosztagost. Ezt mennyire érezné meg egy Birodalom ami galaktikus méretű? Mert szerintem semennyire.

Egyrészt nyilván nem 100% komolysággal írtam, másrészt arra gondoltam, hogy ha a Birodalom minden alkalommal, amikor fegyveres bűnözőkbe botlik elveszít 5-10 rohamosztagost, akkor az elég sok. És nem mellesleg eléggé alá ássa a Birodalmi fenyegetés érzését, ha a katonái csak fegyvertelen civilek ellen hatásosak.

Ha ugyan úgy csak a nevesített negatív szereplőknek lesz esélye túlélni a hőseinkkel való találkozást, mint a TCW-ban, akkor a készítők a rohamosztagosokat nagyon hamar a rohamdroidok szintjére süllyeszthetik.

Kananék eddig két (három) rész alatt vagy két tucat rohamosztagossal (plusz a lépegető, a TIE-okat nem is említve) végeztek különösebb nehézség nélkül, úgy hogy maguk komoly veszélyben nem igazán forogtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg kevés bünöző sejtet vezetnek ex-jedik úgyhogy a lentebb leírtak szerintem nem igazán állnak, hisz nem egy átlag militáns csapatról van szó. Zeb például már most a második részben meghal ha nincs egy erőhasználó a csapatban, ami legjobb tudomásunk szerint nem túl gyakori dolog. És onnantól hogy az Inkvizitor is beszáll a buliba gondolom nagyjából lehetetlen lenne Erőhasználat nélkül túlélni, úgyhogy akik Kananékhoz hasonló utat akarnak járni azoknak szerintem nincs túl nagy jövőjük.

Ez a csapat valszeg nagyjából úgy viszonyul az átlag militáns tömörülésekhez mint mondjuk Leia, Han, Luke és Chewie az átlag felkelőkhöz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg kevés bünöző sejtet vezetnek ex-jedik úgyhogy a lentebb leírtak szerintem nem igazán állnak, hisz nem egy átlag militáns csapatról van szó. Zeb például már most a második részben meghal ha nincs egy erőhasználó a csapatban, ami legjobb tudomásunk szerint nem túl gyakori dolog. És onnantól hogy az Inkvizitor is beszáll a buliba gondolom nagyjából lehetetlen lenne Erőhasználat nélkül túlélni, úgyhogy akik Kananékhoz hasonló utat akarnak járni azoknak szerintem nincs túl nagy jövőjük.

Kanan eddig azért többnyire a pisztolyát használta és azzal irtotta a rohamosztagosokat, de ezen nem fogunk vitatkozni.

Viszont pont az általad írtak miatt sajnálom, hogy nem sikerült a Jediktől, Erőhasználóktól elszakadni. Így automatikusan adta/ja magát a feltételezés és most Zeb esetével alá is támasztották, hogy jedik nélkül semmire nem mentek volna. Holott eddigi tudásunk szerint - csak az OT-re alapozva - a Lázadás megszületett és jó darabig el is volt jedik nélkül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanakkor tekintve hogy a Lázadók használják a jedik jelszavát ("Erő legyen veled"), feltételezi hogy minimum eszmei közösséget vállalnak a jedikkel, de valószínűleg ebből a sorozatból kiderül majd, hogy igazából azért használják mert az egyik alapító eleve egy jedi.

 

Egyébként pont az ep.3-as Obi üzenet miatt nem érzem ezt erőltetettnek. Ott eleve megágyaztak annak, hogy Obi-n és Yodán kívűl mások is túléljék a jedi mészárlást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Erő legyen veled" egy egyszerű, reményteli, pozitív kisugárzású kifejezés/köszöntés, mely egy eszményi, szép múltból eredő, így elképzelhető, hogy a Lázadók már csak ezért is használták. Ha ehhez hozzá vesszük az új ismeretek (PT és TCW), akkor nagy valószínűséggel feltételezhető, hogy a lázadás tagjai inkább Bail Organától mint fő vezetőtől vették át, sem mint egy jeditől. Aztán, hogy a Rebels ezeket miként változtatja meg, teszi bizonyossá az a jövő zenéje.

 

Az teljesen rendben van, hogy van más túlélő jedi is, illetve, hogy a kiirtásuk idején/után is születtek azért Eőhasználók. Csak talán jobb lett volna, ha ők inkább csak néha feltűnő, max visszatérő karakterek és a egy "átlagos" lázadókból álló csapaton lett volna a középpontban. Én legalább is jobban örültem volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az teljesen rendben van, hogy van más túlélő jedi is, illetve, hogy a kiirtásuk idején/után is születtek azért Eőhasználók. Csak talán jobb lett volna, ha ők inkább csak néha feltűnő, max visszatérő karakterek és a egy "átlagos" lázadókból álló csapaton lett volna a középpontban. Én legalább is jobban örültem volna.

Nem értem a problémádat, hiszen Kanan egyelőre egy olyan kis csapatot vezet, amely a saját szakállára dolgozik. Szó sincs még galaktikus méretű lázadásról. Egyébként a Star Wars elképzelhetetlen fénykardforgatók nélkül, legalábbis sokak számára, így a piaci igényekhez mindenképp igazodniuk kell a készítőknek. Így is Kanan legtöbbször a sugárvetőjét használta, így szerintem semmi probléma nincs. Arról nem is beszélve, hogy sokak lehetnek kíváncsiak arra, hogy pl. Kanan miképp dolgozta fel a 66-os parancsot, hogyan változott a személyisége, s ezáltal a Rend útmutatásaihoz képest mennyire eltérő módon fog bele Ezra tanításába? Vétek lett volna egy ilyen szituációt kihagyni, én legalábbis nagyon kíváncsi vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na szép. Egyszer szúrok ki ilyesmit, annak sincs jelentősége... :lol:

De legalább kiszúrtad! :clap::D

 

Illetve ami így három rész alapján nagyon kiemeltnek látszik az a rohamosztagosok bénázásása. Tudom az OT-ben sem voltak szuperkatonák, de itt nagyon zavaró, hogy tucatnyian nem tudnak leadni egy megközelítően pontosnak tűnő lövést még közvetlen közelről sem, ugyan akkor Kanan és társai mindannyian mesterlövészek és számolatlan mennyiségben hagyják maguk mögött a hullákat a legkisebb csetepatéban is. Úgy írják a rohamosztagosokat, mint anno Anakinék a droidokat, ami kicsit fura a sorozat célkorosztályát nézve és azt szem előtt tartva, hogy ezek mégis csak emberek páncélban. Ha már most ilyen ütemben hullanak, akkor a Birodalom az EP IV-re vagy az emberanyagból fogyna ki, vagy - ha klónoznak - akkor anyagi csődbe menne a katonák pótlása miatt.

 

Nekem van egy olyan érzésem, hogy ahogy haladunk a sorozatban egyrészt a tónus is komolyodik, másrészt a rohamosztagosok is fejlődnek majd. Ez egy kis helyőrség, ezért itt valószínűleg nem az elit katonák tartózkodnak. Talán ha feltűnik az Inkvizítor vagy Vader akkor jönnek a komolyabb katonák. Bár ha a szívünkre tesszük a kezünket, az OT -ben is csak nagy ritkán találtak el valakit a derék páncélosok. Én így szeretem őket. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abszolute! Egyelőre nem azafajta gonosz, akit simán szét lehet szivatni minden rész végén. Annak ellenére, hogy még egyetlen komoly győzelme sem volt, van tekintélye. Az hogy legyőzte Zebet nem semmi.

 

Zeb mellett talán Kallus lépett a legnagyobbat előre a rész folyamán. Nagyon jó szinkron tol alá Oyewolo, hihetetlenül illik a karakterhez. A csúcspont az amikor Zeb -el harcolnak és osztja a lasatit. Minden szava tüske. És Kallus csak az utolsó a sorban...mi lesz itt ha feltűnik az Inkvizítor vagy Vader?

 

Plusz alakul a Lázadók Szövetsége is... úgy néz ki Organa kifejezetten azért küldte R2-ékat a Lotharra, mert kiváncsi volt a helyi lázadó sejtre, ami után R2 kémkedett. Kicsit hamarinak tűnik ez, de gondolom most egy darabig Organa háttérbe vonul és keresi a többi hasonló sejtet, hogy aztán elkezdje őket egyetlen nagy szervezetbe fogni

Talán már az elején tudatosítani akarták, hogy már most szerveződik a lázadás valamilyen szinten és ez a jövőben hangsúlyosabb szerepet kap majd.

 

Hát ha nincs az a robbanás szerintem nem győzi le :) Amúgy jó gyorsra sikeredtek a harci mozgások, TCW-ben a Jedik nem forgatták ilyen gyorsan a fénykardot, persze ez nem baj, ez a kis csörte überel pár TCW-s fénykardpárbajt.

Intenzív volt és remek mozgásokkal teli. A robbanás pedig Kallus -t ugyanúgy hátráltatta mint Zeb -et. :P

 

Kallus meg harc közben is olyan ravasz mint mikor csapdát állít. Abban a pillanatban ahogy rájött, hogy nem tudja legyőzni Zeb-et egyből elkezdte hergelni, hogy ő adta ki a parancsot hogy a "disrupter"ek bevetésére a Lasan-ok ellen, meg hogy a bow rifle-t egyenesen egy Lasan "Becsületőr(?)" kezéből vette el.

Én nem láttam olyan pillanatot amikor vesztésre állt volna Kallus. Kétszer is megüti a vibro bottal Zeb -et, aki viszont hozzá se tud nagyon szagolni az ügynökhöz.

 

Érdekes volt a két droidot ebben a szerepben látni. Mindkét dizájn tetszett, bár az epizód végi Bail Organa annyira nem, ott jobban bejött a TCW-s kinézete. R2 hozta a szokott cool formáját, mikor nekimentek ott egymásnak Chopperrel az a TCW-s Duel of Droids-ra emlékeztetett

R2 -t én is megemlíteném mert szerintem valami baromira jól sikerült. Messziről szinte filmes szintet hoz a megjelenése. Egyébként kezdek ráérezni ennek az új stílusnak az ízére és nagyon finom. :D Leginkább a tükröződő felületekkel operálnak de azzal leginkább olyan vagy jobb hatást érnek el mint a TCW esetében. Jó példa az űringázó aminek a belseje elsőre nem jött be. Azóta ott is észrevettem ezt a fémes érzést amit adtak neki és tök klassz! A koszos csíkokról nem beszélve.

 

Végezetül még néhány gondolat Ezra jedi képzéséről. Legalább olyan fontos pont volt ez - amikor ellöki az Erővel Kallust - mint az előző részben mikor Kanan elővette a fénykardját. Azért gondolom nem olyan egyszerű ezt kivitelezni és a reakciókból is arra következtethetünk, hogy nem nézték volna ezt ki Ezrából. Egyelőre még amolyan csiszolatlan gyémántként tekinthetünk Ezra képességeire, de az is érdekes lesz, hogy Kanan miként fog foglalkozni vele.

egyértelmű volt számomra is az epizódból, hogy Kanan vár még a mélyebb okítással. Szerintem azt akarta, hogy bizonyítson még a fiú. Korábban elhúzta előtte a mézesmadzagot de igazán tanítani csak most fogja majd az Erőlökés után. :)

 

Mindent összevetve, húztam is kicsit a számat - pláne amiatt, mert nem igazán tiszta, mit keres két miniszter egy "buszon."

Most már tudjuk. :D Szinte mindenki ezt az eszközt használja mert alig pár perc az út Galen -re.

 

És akkor Ezra. Úgy tűnik, ez a fiú jobban képes képzetlenül használni az Erőt, mint eddig bárki, beleértve Anakint is. Igaz, Anakinról nem tudjuk, meddig jutott volna 14 éves korára, de például Luke még 21 évesen is csak nehezen volt képes a tárgyak mozgatására, míg Ezra már tudatosan használja az Erőt az ugrásoknál, és most az érzelemkitöréssel már a telekinézissel sincs gondja. Tenyleg nagyon erős benne az Erő. Vajon lesz valami magyarázata vagy jelentősége ennek?

Remélem nem veszik túl erősre a karaktert mert amiket eddig láttunk az azt is sugallhatja. Mindennemű képzés híján ilyenekre képes? Hmmm...

 

Nekem is bejövős ez a rész. A kedvenc jelenetem az mikor Ezra az ugrabugráláshoz készül és közben az "Erő-téma" hallható.

Jó volt hogy Artu és 3PO ténykedései frankón felidézték a régi idők egy részét.

Ezra -ba az tetszik, hogy még mindig rácsodálkozik egy hipertér ugrásra vagy éppen egy új város látképére. Ő még csak most fedezi fel a világot. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már tudjuk. :D Szinte mindenki ezt az eszközt használja mert alig pár perc az út Galen -re.

Aha, metróval is gyorsan el lehet jutni egyik állomásról a szomszéd állomásra, de még sosem találkoztam egyiken sem képviselővel. De még Veszprémben sem a helyi járaton, pedig aztán nálunk még annál is gyorsabb tömegközlekedéssel megtenni két megállót. És mégis, valahogy mindegyik a saját kocsijához ragaszkodik. Szóval ez a magyarázat hülyeség. Maradok az értelmesebbnél: nem akarták, hogy nyoma legyen egy illegális akciónak, mert az a jámbor Uralkodó még mindig nem korlátlan hatalmú, így fosnak a Szenátustól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem van egy olyan érzésem, hogy ahogy haladunk a sorozatban egyrészt a tónus is komolyodik, másrészt a rohamosztagosok is fejlődnek majd. Ez egy kis helyőrség, ezért itt valószínűleg nem az elit katonák tartózkodnak. Talán ha feltűnik az Inkvizítor vagy Vader akkor jönnek a komolyabb katonák. Bár ha a szívünkre tesszük a kezünket, az OT -ben is csak nagy ritkán találtak el valakit a derék páncélosok. Én így szeretem őket. :)

Még akkor se tudták igazán összeszedni magukat mikor Vader közelében voltak. Lefogadom hogy itt is mujáskodnak majd a magasabb rangú feljebbvalóik közelében. :D

 

 

Szép ez a Garel! :clap::)

Nekem is nagyon bejövős. :)

 

 

Zeb mellett talán Kallus lépett a legnagyobbat előre a rész folyamán. Nagyon jó szinkron tol alá Oyewolo, hihetetlenül illik a karakterhez. A csúcspont az amikor Zeb -el harcolnak és osztja a lasatit. Minden szava tüske. És Kallus csak az utolsó a sorban...mi lesz itt ha feltűnik az Inkvizítor vagy Vader?

Akkor tutira melegebb lesz a talaj a haverjaink talpa alatt. Bőven lesz min izgulni. :rock:

Amúgy érdekelne hogy Zeb később óvatosabb lesz-e mikor Kallus a későbbiekben a szeme elé kerül. Körültekintőbben fog eljárni vagy újra Veszélybe sodorja magát és a barátait? Az előbbi esetet jobban csípném.

 

Ezra -ba az tetszik, hogy még mindig rácsodálkozik egy hipertér ugrásra vagy éppen egy új város látképére. Ő még csak most fedezi fel a világot. :)

Szép számmal lesz is még min csodálkoznia. :)

Apropó Ezra: Hogy lekevert már egyet az otrombáskodó Choppernek. Aztán meg kamatostul visszakapta. :D

 

 

Maradok az értelmesebbnél: nem akarták, hogy nyoma legyen egy illegális akciónak, mert az a jámbor Uralkodó még mindig nem korlátlan hatalmú, így fosnak a Szenátustól.

Tetszik ez az elmélet. Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, metróval is gyorsan el lehet jutni egyik állomásról a szomszéd állomásra, de még sosem találkoztam egyiken sem képviselővel. De még Veszprémben sem a helyi járaton, pedig aztán nálunk még annál is gyorsabb tömegközlekedéssel megtenni két megállót. És mégis, valahogy mindegyik a saját kocsijához ragaszkodik. Szóval ez a magyarázat hülyeség. Maradok az értelmesebbnél: nem akarták, hogy nyoma legyen egy illegális akciónak, mert az a jámbor Uralkodó még mindig nem korlátlan hatalmú, így fosnak a Szenátustól.

Jó. akkor ezentúl a Rebels értékelésnél a veszprémi viszonyokat fogom figyelembe venni. Ha ott se lehet akkor tuti hülyeség. Megjegyzem mindenképp.

 

Amúgy érdekelne hogy Zeb később óvatosabb lesz-e mikor Kallus a későbbiekben a szeme elé kerül. Körültekintőbben fog eljárni vagy újra Veszélybe sodorja magát és a barátait? Az előbbi esetet jobban csípném.

Zeb -et "ismerve" nem valószínű. :D Biztos nekiront majd, de azért óvatosabban, kevesebb hévvel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.