Ugrás a kommentre

1x04 - Rise of the Old Masters


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ha megnéztétek, a guide -ban leírják mi van Luminara koporsójára írva. Ez a mai napon úgy is aktuális. :D

 

"file: Luminara Unduli

class: Jedi Knight

706-1013"

 

Isten nyugosztalja!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A számomra jó értelemben hátborzongató. :)

Én is így gondoltam :)

 

 

Ha megnéztétek, a guide -ban leírják mi van Luminara koporsójára írva. Ez a mai napon úgy is aktuális. :D

 

"file: Luminara Unduli

class: Jedi Knight

706-1013"

 

Isten nyugosztalja!

Durva :para:

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudod, sokat hallottunk már a Jedik nemeziséről. Láttuk is őket meghalni. De a megmaradtak levadászása mindig misztikus ködbe veszett. Ki vadászta le őket? Hogyan? Most erre kaptunk egy méretes és morbid választ. Ez majdnem olyan mint amikor Edison feltalálta a villanykörtét. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudod, sokat hallottunk már a Jedik nemeziséről. Láttuk is őket meghalni. De a megmaradtak levadászása mindig misztikus ködbe veszett. Ki vadászta le őket? Hogyan? Most erre kaptunk egy méretes és morbid választ. Ez majdnem olyan mint amikor Edison feltalálta a villanykörtét. :D

Valóban :D

Egyébként a szarkofágnál talán még durvább a hologram ahogy láthatjuk a halála előtti pillanatokat, le a kalappal a készítők előtt, nagyon jó volt Luminara megvalósítása ennél a jelenetnél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is! Egyébként látszik, hogy hologram, mert amikor ül, akkor nem pont a padon van, hanem mintha kicsit feljebb lenne. Rohadtul kíváncsi lettem volna rá miként végzik ki, és főleg mikor. Ugye az Inkvizítor jelen volt ami azt sejteti, hogy a csávó igen korán beállt az Uralkodó csapatába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tényleg egy parádés rész. Ilyen rövid időintervallumba ennyi utalást (PT, OT, TCW) beleszőni, ráadásul úgy, hogy minden tekintetben passzoljon a képbe, bravúros.

 

Tetszik a szenvedős jedi-tréning, ahol egyik fél se túl kompetens és látványosan csak rákényszerülnek az utukra. Ráadásul emberként se ismerik egymást igazán, így a jediségtől függetlenül is sikerül szinte minden megnyilvánulást félreérteni. Szerintem ez nagyon tanulságos lehet az Obi-Anakin viszony szemszögéből is. Ott is hasonló (persze sok szempontból más) volt a helyzet, hiszen egy épp csak lovaggá váló, tapasztalatlan jedi kapott egy lényegében ismeretlen padawan-t, akiben hatalmas potenciál van. Csak ugye ott pont nem láttuk a kezdeti lépéseket, ill. a szereplők ismert elő- és utóélete elvette ezen szituáció élét.

Nagyon jó kontraszt ez a PT-TCW-hez képest is, ahol a Jedi Rend "oktatási rendszere" olyan magától értetődően gördülékenyen működött. Legalábbis tényleg az az érzése volt az embernek, hogy évezredek óta jól megy ez már így. Itt meg azzal szembesülünk, hogy a legtriviálisabbnak tűnő dolgok is bizony nagyon nehezek tudnak lenni, a megfelelő alapok (infrastruktúra, képességek, tudás, közösség stb.) hiányában.

 

Jó ötlet volt a Yoda-idézetre felhúzni a tréninges szálat. Nekem is egyértelmű volt már korábban az intelem jelentése, de sose árt letisztázni a dolgokat. Többek már leírták a lényeget, én csak kiegészíteném pár dologgal. Az Erőhasználat bizonyos szinten ösztönös, valamint készségszinten kell működnie egy jó jedinél. A legkényesebb helyzetekben is "gondolkodás nélkül" képesnek kell lenni az Erőhöz nyúlni, ahogyan az ember simán tud járni. Mi se azt mondjuk, hogy "megpróbálok inni valamit", mert fel se merül bennünk, hogy ez gondot okozhat vagy ne sikerülne. Ha valamire azt mondjuk, hogy megpróbáljuk, akkor abba nagyon mélyen bele van kódolva a bizonytalanság, a hitetlenség, az erőlködés. Nyilván valahol filozófiai megközelítés, de ilyen szinten nagyon fontos. Egy F1-es pilóta se állhat úgy minden kanyarhoz, hogy "na ezt is megpróbálom bevenni".

 

Az Inkvizítor üt, nemcsak kinézetre vagy a cool kardjával. Egyrészt kegyetlennek és könyörületet nem ismerőnek tűnik, akiből árad az önbizalom, tekintélyt parancsoló és félelmetes. Másrészt pedig felkészült (harci és mentális képességek terén is, meg a tárgyi tudása is helyén van) és intelligens. Persze megvan benne a szokásos sötét oldali gőg, arrogancia, tiszteletlenség és beképzeltség, ami miatt menetrendszerűen tud nagyot koppanni.

Azért a Birodalomnak igencsak ciki, hogy egy ilyen szinten előkészített csapdát, amivel egy börtönbe csalják az áldozatokat, se tudnak sikerre jutni. Látszik, hogy egységben az erő, hiszen Kallus és az Inkvizítor is hiába győztek volna az egyéni párbajukban, semmire nem mentek vele.

 

A Luminara-s jelenet kifejezetten hátborzongató, már-már brutális volt. Pláne az utólagos guide infoi alapján. Nesze neked gyerekmese. :) Nem semmi azért, hogy minden egyes részben mik derülnek ki a Birodalomról. Ha így folytatjuk, a sorozat végére kiderül, hogy Sidious maga volt Jigsaw és Hannibal egy személyben. Remek koncepcionális építkezés. Egyben mutatja a készítők önbizalmát is, hogy felvillantanak egy ismert karaktert, de rögtön félre is dobják. Csak egyfajta eszközként használják a saját hőseikhez és történeteikhez, nem pedig meglovagolni igyekeznek a keltett hullámokat és az ismerős farvizén evezni.

 

A humor és a könnyedség továbbra is működik, miközben azért van itt dráma és komolyság is. Lehet, hogy fel se tűnik annyira ennek a nehézsége, de szerintem nagyon nem egyszerű feladat ezt így megoldani. A női karakterek minden téren felérnek a férfiakhoz. Hera és Sabine különakciói zseniálisak. Szegény Zeb is csak pislog és próbálja követni a mandalore lány észjárását. :) Hera meg ha megjelenik, akkor ott mindenkinek kuss a neve, rend és nyugalom honol körülötte. A karakterek amúgy is jól muzsikálnak önmagukban is, de az összhang és közös tevékenységek is klappolnak.

Nekem egyedül Chopper nem tetszik továbbra se. Lassan tényleg semmi tényleges szerepe nincs, csak tapló mindenkivel és kész. Most is magukkal vihették volna pl., hogy valami érdemi szerep is jusson végre neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép írás pb! :clap:

 

Nekem egyedül Chopper nem tetszik továbbra se. Lassan tényleg semmi tényleges szerepe nincs, csak tapló mindenkivel és kész. Most is magukkal vihették volna pl., hogy valami érdemi szerep is jusson végre neki.

Valakinek a Ghost -ot is felügyelnie kellett, hisz most nem szálltak le vele szilárd talajra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos a stábban senki nem látta korábban szinkronnal a Birodalom visszavág-ot, mert sikerült

"csináld vagy ne csináld"-nak fordítani a híres mondatot. :fuckoff:

Az még hagyján, de Choppernek nincs is hangja. Olyan, mintha a szereplők magukban beszélnének, mikor hozzá szólnak.

Sajnos korábban már találkoztam olyan hanyag szinkronnal, hogy egy robotnak szimplán lefelejtették a hangját:

 

http://www.youtube.com/watch?v=7XHKd0I6V6M

 

Nem hittem volna, hogy ez a Star Wars-ban is megtörténhet, de itt legalább nem annyira zavaró. Remélem azért a következő részekben Chopper már ismét morogni fog.

Szerkesztve: - LordGravon
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na végre megnéztem!Most fejeztem be!

Elsőre...nagyon WOW !!! :o

Ez a kedvenc részem!

Állati király volt!!!!!!!!

Jó volt a Yoda idézés is! :D

 

Jól átvertek,azt hittem tényleg él Luminara... :(

 

A végén meg a baseball...:D

huuh!

Ezt még párszor meg fogom nézni az tuti!!!

Szerkesztve: - ZoliZoltán
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiváló rész volt, mindenképp az eddigi legütősebb. Számomra úgy hiányzott a könnyedebb, humorcentrikusabb epizódok után, mint egy falat kenyér. Ezekből az eltérő stílusrétegekből kell építkeznie egy sorozatnak ahhoz, hogy igazán érdekes és változatos maradjon. A sötétebb hangulat, bizonyos filozófiai kérdések körüljárása, Luminara Unduli sorsa, az Inkvizítor debütálása, a csapat további útja és természetesen a nagybetűs Star Wars hangulat mind közrejátszott az epizód kiemelkedő színvonalában.

 

A mumifikált Luminara meglepően merész elemként hatott számomra ettől a "gyereksorozattól", de mindenképpen hatásos volt. Rányomta bélyegét a rész komor hangulatára. Korábban meggyőződésem volt, hogy a Jedi-mester túlélte az elmúlt évek eseményeit, és valóban rabként tengeti mindennapjait (lefagyasztva). Később már felmerült bennem, hogy miért is tartana életben a Birodalom egy Jedit, ha holtan ugyanúgy hasznát veszik? Ez láthatóan a birodalmiakban is felmerült. Rideg belegondolni, hogy a hologramon gyakorlatilag a Luminara halála előtti pillanatokat láthattuk, mely során az Inkvizítor is jelen volt. Így viszont egyértelmű, hogy túlélte a 66-os parancsot, és csak később sikerült őt elkapni. Érdekelne, hogy Kanan miként érezhette Luminara jelenlétét (még ha az általa említett különös módon is), ha a nő már jó ideje eggyé vált az Erővel? Érdekes elképzelni az események azon kimenetelét, ahol Luminara életben van, és valóban Ezra mesterévé válik. Luminara halála, majd testének sokkoló maradványa érdekes párhuzamba állítható a Köztársaság és a Jedi Rend halálával is... szimbolikus jelentésű egyben, hogy a Kanan képviselte régi-új generációnak egyedül, magára utalva, saját útját járva kell kinevelnie a jövő Erő-használó nemzedékét. Azt azért sajnálom, hogy nem tudtuk meg, miként kezelte Luminara Barriss pálfordulását. Érdekesebb lett volna, ha a Jedi-mester interakcióba kerül hőseinkkel, majd csak később leli halálát az Inkvizítor által. A jelen sztori persze logikusabb, de az említett okból számomra érdekesebb lett volna a másik eset. :)

 

Jó, hogy tisztázták a "tedd, vagy ne tedd" dogmát, ahogy jelen példa mutatja, nem mindenki számára volt egyértelmű a jelentése. Már most nagyon tetszik Kanan és Ezra viszonya, ahogy gyakorlatilag mindketten tanulnak egymástól, valamint a közösen átélt szituációkból. Nem véletlen, hogy Kanan is csak ekkor jön rá egy Jedik számára Yoda által berögződött bölcsesség értelmére. Ahogy tanítja Ezrát, úgy tanul ő maga is... ez különösen érdekes lehet a jövőben, miután ilyet még nem láthattunk. Nagyon kíváncsi vagyok, évadok múltán hova fejlődik ez a szál. Lényegében, egy nagyra nőtt padawan tanít egy kisebb és tapasztalatlanabb padawant. Kanan képzetlensége az Inkvizítorral való viadal során ütközött ki leginkább. Könnyűszerrel alázta őt a pau'an, még ha egy időre Pókember bőrébe kényszerült is. Jó, hogy fény derült Kanan Depa Billabával való viszonyára (akinek neve így szintén Legendsből lett Canon), ezzel nyerő módon kiépítettek egy PT és Rebels közti kapcsolatot. A Jedi Archívum sorsának kérdése is megválaszolódni látszik... a Birodalom nem amortizálta le a Templomot (az Ep6 vége alapján ez mondjuk egyértelmű), hanem felhasználta az ott rejlő tudásanyagot. Úgy képzelem el, hogy egyfajta lezárt terület Coruscanton, ahová csak a különleges jogosultsággal rendelkezők (Palpatine, Vader, Inkvizítor) nyerhetnek belépést. Néptelen, de karbantartott hely lehet (nem lógnak pókhálók a plafonról, és nem lepi 1 méteres portakaró a padlót). Még ha hőseink valószínűleg nem is fognak a birodalmi központba rohanni, egy coruscanti epizódot azért szívesen vennék, hogy megismerjük általa a főváros helyzetét a Birodalom uralma alatt is. Mi van a Templommal és a Szenátussal? Hogy fest a Császár palotája? Stb...

 

A csapat tagjai továbbra is kedvelhetők, többé-kevésbé. Choppert már tuti kivágtam volna az űrbe, vagy eladtam volna a javáknak ócskavasnak. Nem elég, hogy kétszer is majdnem megöli Ezrát (szó szerint), később még röhög is rajta, akár csak a fiú rossz kedvén. Egy-két nevelő áramkörperzselés ráférne a droidra. Értem én, hogy a kedves, hűséges Artoo-tól eltérő gépet akartak alkotni, de ez már kezd a ló túloldala lenni. Két ember sem lesz azért ugyanazon jellem, csak mert mindketten tisztában vannak a normális viselkedés fogalmával, és mindketten gyakorolják is azt.

 

Néha Zeb is kezd kissé sok lenni, de ő még a tűrhető kategória. A Jedik iránti normál szkepticizmusa kimondottan bunkó tiszteletlenségbe kezd átcsapni. Ezrával való csipkelődései tűréshatáron belül vannak, de nem értem, miért ők kapják a több játékidőt, a két szerintem legtöbb potenciállal bíró személy helyett. Talán Kanan is ide tartozik, de jelenleg Hera és Sabine állnak legközelebb hozzám a csapatból. A higgadt, védelmező anyatigris és az eszes, fiatal kora ellenére számos tapasztalattal bíró mandalori amazon remek kombó, nagy érdekességfaktorral. Őket szeretném jobban megismerni. Azt már felfogtam, hogy Ezra és Zeb szeretik szívatni egymást, Chopper meg egy mechanikus féreg az esetek javában. Szóval, hajrá. Több kibontott női karaktert. :)

 

Az Inkvizítor... tartottam tőle, hogy "nagyobb a füstje, mint a lángja" effektus lesz, de kellemesen csalódtam. Nagyon kellemesen. Eddigi szerepe alapján máris az egyik kedvenc SW-rosszfiúvá nőtte ki magát a szememben. Megjelenése és viselkedése stílusosan hatásos, tekintélyt parancsoló, míg jelleme legfeljebb nyomokban emlékeztet a korábban látott, Erő "rossz" oldalát használó illetőkre. Gőgös, intelligens, kellő harci tudással megáldott, szenvtelen, kíméletlen, céltudatos... nem tudom, mi egy remek sötét oldali ügynök recepje, de szerintem éppen ez. Fénykardja kellően egyedi és badass, de lassan kezd az az érzésem lenni, hogy mindenkinek "egyedi" a fénykardja, ami így épp ettől lesz kevésbé az. Továbbra is szívesen vennék egy kiadványt, ami az Inkvizítor forgó pengéinek és Ezra csúzlijának műszaki oldalát ecseteli.

 

Tény, hogy ebben a sorozatban csapatnyi hősünk és a gigászi birodalom óriásának küzdelmét láthatjuk (és fogjuk látni), így elkerülhetetlen az, hogy számos akciójukat siker koronázza, ennek ellenére jobban örülnék annak, ha nagyobb kihívást okozna hőseinknek egy-egy birodalmiakkal való összetűzés. Tudom, nekem nyilván minden könnyebbnek tűnik a székből nézve, míg ők valószínűleg az esetek többségében vért izzadnak, mégis, jó lenne ennek több látszatát kelteni. Az elmúlt részek során, kis túlzással szinte probléma nélkül be-, majd kislisszoltak egy birodalmi csillagrombolóhoz csatlakozott transzportról, kiiktatták a kesseli rabszolgatartókat, de Luminara kiszabadítása sem ütközött volna különösebb nehézségbe, ha valóban életben lett volna. Persze, egységben az erő, és a Birodalom valószínűleg nem minden nap szembesül ilyen merész ellenállókkal, ám a stygeoni menekülés is arra utalt, hogy nem készültek fel eléggé. Ami annak tükrében főleg meglepő, hogy csapda keretében maga az Inkvizítor volt a fogadóbizottság. A rohamosztagosok inkompetenciáját nem hozom fel. Kezdem azt hinni, hogy ők valószínűleg olyan rendeltetésű elemek, mint a The Walking Dead "walker"-ei (semmint válogatott képességű, professzionális katonák)... amíg kevesen vannak, viszonylag kevés fenyegetést jelentenek, ellenben nagy számban a rizikófaktor is jócskán megnő. Viszont az, hogy egy ilyen szintű létesítményben (ahol Jediket és Darth Maulokat tartanak) csupán néhány duracél páncélajtó állja hőseink útját, valamint egy nagyon-nagyon lassan sétálgató Inkvizítor (akinek még fénykarddal menőzni is marad ideje, miközben prédái ezerrel rohannak), inkább hasonlít arra, amikor egy bizonyos csapat elmenekült a rettegett Halálcsillagról... azzal a különbséggel, hogy őket céllal engedték megszökni. Lehet, hogy szőrszálhasogatásnak tűnik, de ennél lehetett volna jobban fokozni a biztonsági intézkedéseket, még ha a gőgös Inkvizítor nyilván teljesen biztos is volt abban, hogy mi lesz a találkozás végkimenetele. Nem is tudom... sugárpajzsok, szakaszoltan záródó folyosók, fenyegetést jelentő nagyszámú fegyveresek. Csak néhány tipp. Egy Erővel is kinyítható, mezei páncélajtó nem a legelőnyösebb egy Erő-használók fogvatartására szakosodott épületben.

 

Nem negatívum, inkább kívánság... tetszene, ha jobban eltérnének egymástól a birodalmi létesítmények. Jól tudom, hogy nyilván bizonyos szabvány alapján épülnek (és persze olcsóbb, gyorsabb leanimálni), ami minimális szabad teret enged, ennek ellenére, nyomokban kaphatnának egyedi sajátosságokat is. Hogy jobban elkülöníthető legyen egymástól egy Citadell, egy Köztársasági Fegyház (ahol Ahsokát tartották), egy Halálcsillag börtönblokkja, egy csillagromboló börtönblokka vagy akár egy The Spire nevű stygeoni börtön látványvilága.

 

Összességében remek rész volt, mint írtam, az eddigi legjobb. Ha ilyen tendenciában fejlődik a sorozat, továbbá minden karakter megkapja a saját fejlődési idejét, nem lesz probléma. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár már múlt héten láttam most írnék róla. Mindjárt Jedi-képzéssel indítottunk. Én úgy látom hogy Kanan úgy halad Ezrával ahogy Kenobi Luke-kal. Először az Erő-használatot tanítja. Aztán a részből kiderül hogy Kanan is kezdő csak ő most a tanító. Látszik hogy azokat próbálja átadni amit a mesterétől és Yodától hallott anno. A tapasztalatlansága miatt nem is lehet saját kútfőből bölcs.

Én is azok táborába tartozom akik értették a "Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld" mondatot. Ne félgőzzel csináld hanem teljessel. Ahogy Donát is írta.

Viszont Kanan anno megkérdezhette volna a mesterét mit is jelent ez.

Chopper eddig sem volt szimpatikus most meg már rühellem is. Nagyjából úgy érzek irányában mint Ody. Ha kilőnék nem hatna meg. Tényleg majdnem megölte Ezrát.

Zeb meg nagyjából úgy áll az Erőhöz meg a Jedikhez mint Han. Ő is jobban hisz az ökölben meg a stukkerben.

Aztán a csapda. Már nekem sem volt meglepi a múmia Luminara, de már régebb óta. Hát kemény hogy lemészárolták mint valami állatot. Elkapták, leszúrták. Ennyi.

Az Inkvizitor nagyon félelmetes. Sokkal jobban mint Kallus. Szó szerint a hideg futkos a hátamon mikor beszél. Az biztos nagyon jó Erő-használó. Szerintem volt Jedi az illető.

Kanannak tényleg nem sok esélye van ellene bár a plafonhoz szorítás az Erővel ügyes volt. Apropó, Kanan. Végre használja az Erőt a rohamosztagosok ellen.

Az meg teljesen logikus hogy a Birodalom megszállta a Jedi-Templomot és az ott lévő információk után kutat a túlélő Jedik után. Gondolom van egy lista azokról akiknek nem egyértelmü a halála. Azaz nem voltak klónok mellet a 66-os parancs idején, vagy pedig nincs meg a holttestük.

Viszont ha jól tudom az adatok Holocronokban tárolodnak. Ezért olyan kell aki az Erővel ki tudja nyitni őket, és az Inkvizitor erre pont alkalmas.

A végén mikor Kanan rájön Yoda mondatának értelmére már tudható hogy innentől jönnek az igazán jó események.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rideg belegondolni, hogy a hologramon gyakorlatilag a Luminara halála előtti pillanatokat láthattuk, mely során az Inkvizítor is jelen volt.

Na igen, amúgy is durva az a jelenet, de nemhogy elvettek volna az éléből később, de még fokozták is a borzongást.

 

Érdekelne, hogy Kanan miként érezhette Luminara jelenlétét (még ha az általa említett különös módon is), ha a nő már jó ideje eggyé vált az Erővel?

Gondolom az élőlények (pláne az Erőhasználók) hagynak maguk után olyan lenyomatokat, amiket érezni lehet. Elég kemény lehetett Luminara halálesete is, de ki tudja hány hasonló vagy keményebb kivégzés zajlott ott le. Ezeknek is lehetett az Erőn keresztül érezhető nyoma. A guide is valami hasonló magyarázattal szolgált. Nekem az se kizárható, hogy Kanan az Inkvizítor közelségéből is érzett valamit, hiszen nem túl képzett jedi és abból az előfeltevésből indult ki, hogy Luminara lesz ott az egyetlen Erőhasználó.

 

Azt azért sajnálom, hogy nem tudtuk meg, miként kezelte Luminara Barriss pálfordulását. Érdekesebb lett volna, ha a Jedi-mester interakcióba kerül hőseinkkel, majd csak később leli halálát az Inkvizítor által. A jelen sztori persze logikusabb, de az említett okból számomra érdekesebb lett volna a másik eset. :)

Nem mondom, hogy ne tudnék elképzelni nagyon érdekes párbeszédeket Barriss kapcsán, de szerintem a megvalósított verzió ütősebb. Szóval nekem tuti nem jelentett volna annyit az a motívum, amivel ellensúlyozni lehetett volna ezt a meghökkentő drámát (pontosabban ennek hiányát). Nyilván az on-screen halál is tudott volna durva lenni, de abból már láttunk eleget. Meg ugye ez a hologramos dolog a Birodalom görénységére is ékesebb példa, különlegesebb, technológiai vonzata is van stb.. Ill. pont a bizarrsága és szofisztikáltsága okán ütősebb, mint egy nyers lekaszabolás.

 

Jó, hogy tisztázták a "tedd, vagy ne tedd" dogmát, ahogy jelen példa mutatja, nem mindenki számára volt egyértelmű a jelentése. Már most nagyon tetszik Kanan és Ezra viszonya, ahogy gyakorlatilag mindketten tanulnak egymástól, valamint a közösen átélt szituációkból. Nem véletlen, hogy Kanan is csak ekkor jön rá egy Jedik számára Yoda által berögződött bölcsesség értelmére.

Azzal egészíteném még ki, hogy úgy alapból a jedik kissé dogmatikus és absztrakt gondolkodásmódjára is nagyon elgondolkoztató példa. Ugyebár láttuk Anakin hogyan csavarja ki a tanításokat vagy mennyire képtelen értelmezni Yoda Ep.3-as intelmeit. Obi is elhumorizál párszor a sajátságos értelmezéseken, a TCW-ben meg kb. minden jediről kiderül, hogy eléggé másképp látják nemcsak a világot, de a jediknek abban betöltött szerepét is. És akkor mi csak a szűk elitet ismerhettük meg. Szóval tök jó, hogy Kódex meg Yoda bölcseletei meg nemes elvek, de valójában könnyen lehet, hogy a jedik nagy részének fogalma nem volt a dolgok mélyebb lényegéről. Nem érezték zsigerből a filozófiát, nem is jártak vagy kérdeztek utána semminek, csak betanulták a leckét, mint a diák a suliban. :)

 

A csapat tagjai továbbra is kedvelhetők, többé-kevésbé. Choppert már tuti kivágtam volna az űrbe, vagy eladtam volna a javáknak ócskavasnak. Nem elég, hogy kétszer is majdnem megöli Ezrát (szó szerint), később még röhög is rajta, akár csak a fiú rossz kedvén. Egy-két nevelő áramkörperzselés ráférne a droidra. Értem én, hogy a kedves, hűséges Artoo-tól eltérő gépet akartak alkotni, de ez már kezd a ló túloldala lenni. Két ember sem lesz azért ugyanazon jellem, csak mert mindketten tisztában vannak a normális viselkedés fogalmával, és mindketten gyakorolják is azt.

Egyetértek. ;) Engem leginkább az zavar Chopper-ben, hogy amúgy meg szinte haszontalan. R2 nem egyszer kihúzta a csávából a hőseinket, és nemcsak a jóindulata meg pozitív tulajdonságai miatt. Chopper viszont sokkal több bajt csinál, mint hasznot. Jó lenne már, ha jellemben nem is akarnak, de más szempontból értelmet adnának a létének, mert így csak egyre idegesítőbb lesz.

 

Hera és Sabine is sorra kerülnek majd, ebben biztos vagyok. Nem akarják az összes puskaporukat idő előtt ellőni. Valószínűleg egy Mandalore vagy twilek téma lesz olyan kaliberű, hogy masszívabban fognak vele foglalkozni, mintsem csak felvetnének pár keresetlen szót. Ettől még igaz, hogy hinthetnének el utalásokat, de én még türelmes vagyok, bár lehet már nem sokáig. :)

 

Tény, hogy ebben a sorozatban csapatnyi hősünk és a gigászi birodalom óriásának küzdelmét láthatjuk (és fogjuk látni), így elkerülhetetlen az, hogy számos akciójukat siker koronázza, ennek ellenére jobban örülnék annak, ha nagyobb kihívást okozna hőseinknek egy-egy birodalmiakkal való összetűzés. Tudom, nekem nyilván minden könnyebbnek tűnik a székből nézve, míg ők valószínűleg az esetek többségében vért izzadnak, mégis, jó lenne ennek több látszatát kelteni. Az elmúlt részek során, kis túlzással szinte probléma nélkül be-, majd kislisszoltak egy birodalmi csillagrombolóhoz csatlakozott transzportról, kiiktatták a kesseli rabszolgatartókat, de Luminara kiszabadítása sem ütközött volna különösebb nehézségbe, ha valóban életben lett volna.

Igen, ez engem is zavar kicsit. Az oké, hogy Kanan vagy Zeb párbajban való alulmaradásuk azért árnyalja a képet, de mégis az van, hogy egy maréknyi csapat úgy szopatja a Birodalmat, ahogy csak akarja. Értem én, hogy annyira még nem híresek, meg nem a legnagyobb kutyákat küldik ellenük, de akkor is túlzás ez kicsit. A Halálcsillag terveinek ellopása már ezek után is csak gyerekcsínynek tűnik és alig ment le pár rész a sorozatból. Azért egy direkt csapdaként szolgáló börtönből csak így kijutni. Mi lett volna, ha tényleg pár képzettebb túlélő jedi vonul oda be? :)

 

Nem negatívum, inkább kívánság... tetszene, ha jobban eltérnének egymástól a birodalmi létesítmények. Jól tudom, hogy nyilván bizonyos szabvány alapján épülnek (és persze olcsóbb, gyorsabb leanimálni), ami minimális szabad teret enged, ennek ellenére, nyomokban kaphatnának egyedi sajátosságokat is.

Ez szerintem abszolút tudatos koncepció. A Birodalom nyomasztó hangulatát akarják ezzel erősíteni. Általában a diktatúráknak fontos jellemzője, hogy mindent és mindenkit egységesíteni akar, komoly erővel üldözik az egyéniségeket, a sztenderdtől eltérőeket. Ezt a legtöbb popkulturális alkotás igyekszik is kiaknázni. Ha pedig ez az egyformaság kellően szürke, steril és rideg, akkor ennél jobb eszköz nem is kell az alaphangulat beállítására. Nem véletlen, hogy a Birodalomban eleve (már az OT-ban is) minden szinte csak szürkeárnyalatos, az embereken kívül semmi élő nincs a környezetben, de azok nagy része is fehér páncélos jellemtelen tucatfigura. A lázadóknál meg színesebb cuccok, élettelibb bázisok, bolygók, látszanak az arcok stb..

A Rebels-ben is ez a koncepció köszön vissza. Amikor a sárgás sivatagban van egy piac, tele mindenféle színes-szagos gyümölccsel, jó pár emberrel, különféle fajokkal, akkor nagyon rosszul mutatnak ott az arctalan, tetőtől talpig fekete-fehér rohamosztagosok, az épp nem totál szürke öltözetű tisztek. A TCW-ben is voltak díszítések a hajókon, a klónpáncélokon, a klónok arcát is sokat láttuk. Hiába voltak elvileg egyformák, de mégis sokan más frizurával, tetoválással, arcszőrzettel díszelegtek. Az Ep.3 végére már a Venator-ról lekerült a piros csík, a páncélok full-fehérben pompáztak, majd az OT-ban egy rohamosztagost nem láttunk sisak nélkül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hittem volna, hogy ez a Star Wars-ban is megtörténhet, de itt legalább nem annyira zavaró. Remélem azért a következő részekben Chopper már ismét morogni fog.

 

Ez nekem is feltűnt de azt hittem, hogy csak a TV-m térhangzása szórakozik. Ezek szerint akkor nem. :)

 

Érdekelne, hogy Kanan miként érezhette Luminara jelenlétét (még ha az általa említett különös módon is), ha a nő már jó ideje eggyé vált az Erővel?

Filoni mondta, hogy tkp. Luminara hulláját érezte meg, hisz még az is tartalmazott valamennyi Erő-potenciált. Ezért is volt ködös Kanan érzése.

 

Azt azért sajnálom, hogy nem tudtuk meg, miként kezelte Luminara Barriss pálfordulását. Érdekesebb lett volna, ha a Jedi-mester interakcióba kerül hőseinkkel, majd csak később leli halálát az Inkvizítor által. A jelen sztori persze logikusabb, de az említett okból számomra érdekesebb lett volna a másik eset. :)

 

Teljesen illogikus és erőltetett lett volna ide behozni Barris -t. :) Csak azért, hogy meg tudjuk mit gondolt róla? Nyilván csalódott...nem kell nagy látnoki képesség ahhoz, hogy ezt kitaláljuk. :)

 

Tény, hogy ebben a sorozatban csapatnyi hősünk és a gigászi birodalom óriásának küzdelmét láthatjuk (és fogjuk látni), így elkerülhetetlen az, hogy számos akciójukat siker koronázza, ennek ellenére jobban örülnék annak, ha nagyobb kihívást okozna hőseinknek egy-egy birodalmiakkal való összetűzés. Tudom, nekem nyilván minden könnyebbnek tűnik a székből nézve, míg ők valószínűleg az esetek többségében vért izzadnak, mégis, jó lenne ennek több látszatát kelteni. Az elmúlt részek során, kis túlzással szinte probléma nélkül be-, majd kislisszoltak egy birodalmi csillagrombolóhoz csatlakozott transzportról, kiiktatták a kesseli rabszolgatartókat, de Luminara kiszabadítása sem ütközött volna különösebb nehézségbe, ha valóban életben lett volna. Persze, egységben az erő, és a Birodalom valószínűleg nem minden nap szembesül ilyen merész ellenállókkal, ám a stygeoni menekülés is arra utalt, hogy nem készültek fel eléggé. Ami annak tükrében főleg meglepő, hogy csapda keretében maga az Inkvizítor volt a fogadóbizottság. A rohamosztagosok inkompetenciáját nem hozom fel. Kezdem azt hinni, hogy ők valószínűleg olyan rendeltetésű elemek, mint a The Walking Dead "walker"-ei (semmint válogatott képességű, professzionális katonák)... amíg kevesen vannak, viszonylag kevés fenyegetést jelentenek, ellenben nagy számban a rizikófaktor is jócskán megnő. Viszont az, hogy egy ilyen szintű létesítményben (ahol Jediket és Darth Maulokat tartanak) csupán néhány duracél páncélajtó állja hőseink útját, valamint egy nagyon-nagyon lassan sétálgató Inkvizítor (akinek még fénykarddal menőzni is marad ideje, miközben prédái ezerrel rohannak), inkább hasonlít arra, amikor egy bizonyos csapat elmenekült a rettegett Halálcsillagról... azzal a különbséggel, hogy őket céllal engedték megszökni. Lehet, hogy szőrszálhasogatásnak tűnik, de ennél lehetett volna jobban fokozni a biztonsági intézkedéseket, még ha a gőgös Inkvizítor nyilván teljesen biztos is volt abban, hogy mi lesz a találkozás végkimenetele. Nem is tudom... sugárpajzsok, szakaszoltan záródó folyosók, fenyegetést jelentő nagyszámú fegyveresek. Csak néhány tipp. Egy Erővel is kinyítható, mezei páncélajtó nem a legelőnyösebb egy Erő-használók fogvatartására szakosodott épületben.

 

Kanan és csapata eddig gyakorlatilag alig csinált nagy bulikat. Fegyvereket lopkodtak, ráadásul mindezt rajtaütésszerűen egy félreeső bolygón. Ebből megítélni az erőviszonyokat minimum kétséges. Itt most a Stygeon Prime akció lett volna a legnagyobb szabású, csak ez meg csapda volt. Az Inkvizítor csapdája. Engedték őket bejutni a létesítménybe, egészen Luminara régi cellájáig. Valószínűleg a Birodalom szerint ezek alig említésre méltó egyének (egyelőre), akiket ráadásul kétszer is csapdába csaltak. Amint látható nem mozgósítanak ellenük speciálisan nagy erőket. A legjobb az Inkvizítor volt a végén. Nem igazán törte magát, hogy elkapja a menekülőket. Valószínűleg azért, mert a kisujjával elintézte őket így jogosan gondolhatja, hogy nem sok vizet fognak zavarni, ráadásul hamarosan úgy is elkapja majd őket. A börtön maga viszont külsőleg elég jól védett, hisz Sabine az eligazításon elmondta milyen arzenál védi. Pont olyan amilyeneket Te hiányoltál. :D Az pedig, hogy két Erőhasználó kinyit egy ajtót? Nem nagy kunszt szerintem. Olyan ajtó nem létezik ami ellenállna az Erőhasználóknak. Ráadásul egy börtönben nem arra számítanánk, hogy csak úgy lófrálnak a TIE hangárban a Jedik. :D

 

 

Chopper eddig sem volt szimpatikus most meg már rühellem is. Nagyjából úgy érzek irányában mint Ody. Ha kilőnék nem hatna meg. Tényleg majdnem megölte Ezrát.

 

Azért én biztosra veszem, hogy a jövőben változni fog Chopper. Pozitív irányba. :)

 

Aztán a csapda. Már nekem sem volt meglepi a múmia Luminara, de már régebb óta. Hát kemény hogy lemészárolták mint valami állatot. Elkapták, leszúrták. Ennyi.

 

Szó se volt ilyenről. :D Abban a szarkofágban lelte a halálát. Megfulladt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap este megneztuk meg 1x.Leden.

Fura volt,hogy a karakterek nagyon szepen ki vannak dolgozva,tenyleg szepek,a hatterek viszont nagyon nem...tok 2D az egesz,mintha csak rajzok lennenek.:/ Ennyi volt ami durcsa volt.

 

Mondjuk a parzo madarkakat egyelore nem tudom hova tenni.Ezt leszamitva a legjobb resz!

 

Kallus hova tunt el ennyire?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, hogy fény derült Kanan Depa Billabával való viszonyára (akinek neve így szintén Legendsből lett Canon)

Ez így ebben a formában tévedés, Depa Billaba neve sosem volt Legends, mivel a neve szerepel az ep1 stáblistáján.

 

Azt azért sajnálom, hogy nem tudtuk meg, miként kezelte Luminara Barriss pálfordulását. Érdekesebb lett volna, ha a Jedi-mester interakcióba kerül hőseinkkel, majd csak később leli halálát az Inkvizítor által. A jelen sztori persze logikusabb, de az említett okból számomra érdekesebb lett volna a másik eset.

Abszolút felesleges és jelen sztori mellett totál megvalósíthatatlan lett volna, nem is értem amúgy, miért kíváncsi erre annyi ember. Hát hányféleképpen reagálhatott erre az a Jedi, aki akkor sem esett letargiába, amikor azt hitte, hogy Barriss halott? De ehhez még Luminarának sem kell lenni, egy Jedi nyilván nem fogja vállon veregetni a tanítványát, ha ilyen mértékű árulást követ el, de nem is fog letargiába zuhanni. Elfogadja a tényt, hogy a tanítványa elbukott. Lehet dumált vele egyet, kifejezte csalódottságát, aztán szevasz.

Megvalósítani meg nagyjából lehetetlen. Egyrészt, milyen úton vagy módon hozhatták volna ezt szóba? Kanan egy kis padawan volt akkor, aki talán ott sem volt az eseményen. Milyen okból kérdezett volna rá vagy Luminara milyen okkal hozakodott volna elő. És közben Ezra és az Inkvizítor meg pasziánszozott volna? :) Esetleg még, ha Kanan le akarja passzolni neki Ezrát, akkor Luminara előjöhetett volna azzal, hogy "bocs, de bár a Jedik kihalófélben vannak és mégis mi vagyunk az utolsó reményei a Galaxisnak, nem képezhetem ki, mer' az uccsó tanítványom, akiből amúgy Jedi lovagot neveltem, meghülyült. Ergo én pocsék mester vagyok, sokkal rosszabb, mint te, aki nemhogy életében nem tanított egy padawant sem ki, maga is padawan volt, amikor én már Jedi mester. Amely rangot ugye nem pofára osztogatják."

 

Az elmúlt részek során, kis túlzással szinte probléma nélkül be-, majd kislisszoltak egy birodalmi csillagrombolóhoz csatlakozott transzportról, kiiktatták a kesseli rabszolgatartókat, de Luminara kiszabadítása sem ütközött volna különösebb nehézségbe, ha valóban életben lett volna.

Ezek közül sikeresnek max. a kesseli wookiee-k kiszabadítása nevezhető - ahol egy árva rabszolgatartót nem iktattak ki, csak néhány rohamosztagost öltek meg, meg kiszabadítottak féltucat rabszolgát. De a Birodalom a Kesselen maradt, és valószínűleg több ezer rabszolga is, szóval nem valami nagy siker ez sem. Ráadásul, az, hogy Kanan kénytelen volt felfedni Jedi mivoltát a Birodalom előtt, elég nagy problémának bizonyult, amire pont ez a rész világít rá egy vörös fénykarddal. :)

A transportra ugyan bejutottak, mert beengedték őket, ugyanígy a börtönbe is. Elég feltűnően nem lő a balkonon az egyik rohamosztagos. Az utolsó, akit lecsapnak, nagyon hosszú másodpercekig csak lóbálja a puskáját, de a társai sem sütötték el a fegyvereiket - pedig azért ha célozni nem, lőni szoktak a rohamoszik. Mégis, egészen addig, amíg Kananék el nem érik Luminara celláját, egyetlen lövés sem dördül el. Egyértelműen parancsba kapták, hogy ne akadályozzák semmiféle formában a behatolást. Úgyhogy, ha ez élesben ment volna, akkor valószínűleg a bejutás sem lett volna sétagalopp. A kijutást is csak az könnyítette meg, hogy Sabine rájött, hogy csapdába csalták őket, és kiiktatta a lifteket, ezzel megakadályozta a Birodalom mozgását, míg az őrséget oda csoportosították, ahol feltételezték, hogy hőseink kimennek. Meg nyilván nem számoltak a flottával sem, ami valljuk be, nem olyasmi volt, amivel számolni lehetett. Az csak Hera rögtönzési képességeinek köszönhető. Szóval innét inkább azért jutottak ki "könnyen", mert a két csaj használta az eszét. Sabine elvágta az őrség útját, Hera meg senki által nem várt erősítést hozott.

 

szakaszoltan záródó folyosók

A szakaszonként lezáruló ajtók a folyosókon nem tűntek fel? ;) Pedig az Inkvizítornak kettőn is át kellett vágnia magát, egyet meg Zebnek kellett megtartania (ami megint csak mázli volt).

 

fenyegetést jelentő nagyszámú fegyveresek

Amik voltak, csak Sabine elvágta az útjukat.

 

Egy Erővel is kinyítható

Ezt meg úgy írod, mintha a börtönökbe minden nap bejárnának a Jedik és a Sithek és Erővel nyitogatnák az ajtókat. :roll: Meg mintha lehetne ez ellen védekezni - ja, és azt meg felejtsük el, hogy két Jedi Erőhasználata kellett, hogy csak úgy kinyissák azt a kis ajtót.

 

Mi lett volna, ha tényleg pár képzettebb túlélő jedi vonul oda be? :)

Nagyjából valószínűleg ugyanaz, ami a Citadella esetében is. Csak droidok helyett rohamosztagosok százait vágták volna le, és valószínűleg az Inkvizítor sem menőzött volna ennyit, vagy éppen meg is halt volna.

 

Ez szerintem abszolút tudatos koncepció. A Birodalom nyomasztó hangulatát akarják ezzel erősíteni. Általában a diktatúráknak fontos jellemzője, hogy mindent és mindenkit egységesíteni akar, komoly erővel üldözik az egyéniségeket, a sztenderdtől eltérőeket.

Arról nem beszélve, hogy itt katonai létesítményeket látunk, nem civil házakat, a hadseregben pedig az uniformizálás, szabályozás, egységesítés, célorientáltság alap. Egy lothali lakás és egy coruscanti apartman között nyilván nagy a különbség, de egy lothali támaszpont pont ugyanúgy fog kinézni, ahogy egy coruscanti támaszpont. De ez a Köztársaságban is jellemző volt, hiszen ritkaságszámba mentek azok a klónok, akik díszítették a páncéljaikat (és azok is jellemzően az olyan laza Jediknél voltak, mint Obi-Wan és Anakin), de a nagy többség megmaradt az egyenpáncéloknál. A legnagyobb eltérés a légiójuk színe volt, de még így is rengeteg volt a szimpla hófehér páncélban. A belső terek meg mindenhol egyformák voltak, ha a Köztársasági Nagy Hadsereg létesítményeiről és hajóiról volt szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kijutást is csak az könnyítette meg, hogy Sabine rájött, hogy csapdába csalták őket, és kiiktatta a lifteket, ezzel megakadályozta a Birodalom mozgását, míg az őrséget oda csoportosították, ahol feltételezték, hogy hőseink kimennek. Meg nyilván nem számoltak a flottával sem, ami valljuk be, nem olyasmi volt, amivel számolni lehetett. Az csak Hera rögtönzési képességeinek köszönhető. Szóval innét inkább azért jutottak ki "könnyen", mert a két csaj használta az eszét. Sabine elvágta az őrség útját, Hera meg senki által nem várt erősítést hozott.

Ez igaz, ugyanakkor nem kielégítő magyarázat a jelenségre. Nyilván nem tud minden bohóc vagy hétköznapi figura így játszani a Birodalommal. Ehhez kell egy jól szervezett csapat, amely egyénileg is okos-ügyes tagokból áll, ill. egységként is jól működik. Ilyenből viszont tipikusan rengeteg lehet egy galaxisban. Az eddigi részek alapján az jön le, hogy a kis csapatunk ugyan nagyon jó, de azért nincsenek olyan képességek birtokában, amik egy domináns nagyhatalom katonai erejének problémát kéne okozzon.

És azért nemcsak annyi van, hogy lopnak pár gyümölcsöt vagy megtréfálnak 1-2 birodalmi tisztet. Ott tartunk, hogy a sikereiknek tudjuk a külső okait, de in-universe azért nekem egyelőre erősen túlzó a dolog. Logikusan annak kell következnie, hogy a Birodalom egyre inkább felfigyel rájuk és előreveszi őket a "most wanted" listán. Ha pedig így lesz, akkor komolyabb próbatételek következnek, ahol már egyre jobban sántítana ez a "könnyed" koncepció. Remélem, hogy idővel itt is komolyodik a helyzet, még mielőtt égetővé válna a "probléma". :)

 

Nagyjából valószínűleg ugyanaz, ami a Citadella esetében is. Csak droidok helyett rohamosztagosok százait vágták volna le, és valószínűleg az Inkvizítor sem menőzött volna ennyit, vagy éppen meg is halt volna.

Ez remek, csak ugye elvileg ez az egész terv arról szólna, hogy a túlélő jediket akarják csapdába csalni. A Birodalom legveszélyesebb ellenfeleit, akik levadászására már a leginkább ácsingóznak. Ki is jelölnek oda egy olyan Erőhasználót, aki tisztában van a jedi-dolgokkal. Ettől azért többet várna az ember annál, minthogy egy nem épp elitkategóriás jedi veszteség nélkül kimásszon belőle a kis csapatával. Annak a helynek sokkal durvább támadók garantált vesztőhelyének kellene legyen, erre lett volna kihegyezve az egész.

Rohamosztagosok százainak levágása és az Inkvizítor megölése nem épp tolerálható veszteség egy előzetesen ennyire kedvező pozícióból. Amikor becsalták a "vendégeket" a celláig, akkor még azt is tökéletesen felmérhették, hogy kikkel van dolguk. Egy ilyen akció még akkor is ciki lett volna, ha valahol egy világvégi titkos bázison lepik meg az Inkvizítort ebéd közben. Nem tudom kik voltak ezen terv kivitelezői, de Vader helyében (feltéve persze, hogy nem volt komolyabb szerepe benne) én nem kis vérengzést csaptam volna köztük. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem gondolom hogy a Rebelsnél cél lenne egy ilyen erősen realista megközelítés. Ez alapvetően egy mese. Nyilván ha egy ilyen galaktikus Birodalom létezne akkor egy maroknyi Lázadó sose győzi le, a Halálcsillagot nem tudja kiiktatni pár egyszemélyes vadász, ha mégis a válaszcsapásban simán elpusztul a teljes Lázadó sereg, ha nem akkor a Hoth-ra akkora erőkkel érkeznek hogy biztosan mindenkit kivégezzenek hisz mégiscsak egy galaktikus méretű szervezet néz farkasszemet egy jégbolygó csücskében elbújt lázadással....de a papirforma helyett mindig jól jönnek ki a Lázadók és végül az Uralkodó elitegységeit derékig érő plüssmackók győzik le.

Ebben a világban nem látom be, hogy nem tartható in-universe hogy Kananék ilyen sikeresek legyenek. Ha a Birodalom tényleg olyan hatékonysággal működne ahogy itt sokan elvárják szerintem sosem lyukad ki az eredeti trilógia az ep.6-os végkifejletre.

Persze az problémás lenne ha csak úgy megúsznának mindet, de ahogy Dzséjt is írja valami magyarázat azért mindig van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abszolút felesleges és jelen sztori mellett totál megvalósíthatatlan lett volna, nem is értem amúgy, miért kíváncsi erre annyi ember. Hát hányféleképpen reagálhatott erre az a Jedi, aki akkor sem esett letargiába, amikor azt hitte, hogy Barriss halott? De ehhez még Luminarának sem kell lenni, egy Jedi nyilván nem fogja vállon veregetni a tanítványát, ha ilyen mértékű árulást követ el, de nem is fog letargiába zuhanni. Elfogadja a tényt, hogy a tanítványa elbukott. Lehet dumált vele egyet, kifejezte csalódottságát, aztán szevasz.

Megvalósítani meg nagyjából lehetetlen. Egyrészt, milyen úton vagy módon hozhatták volna ezt szóba? Kanan egy kis padawan volt akkor, aki talán ott sem volt az eseményen. Milyen okból kérdezett volna rá vagy Luminara milyen okkal hozakodott volna elő. És közben Ezra és az Inkvizítor meg pasziánszozott volna? :) Esetleg még, ha Kanan le akarja passzolni neki Ezrát, akkor Luminara előjöhetett volna azzal, hogy "bocs, de bár a Jedik kihalófélben vannak és mégis mi vagyunk az utolsó reményei a Galaxisnak, nem képezhetem ki, mer' az uccsó tanítványom, akiből amúgy Jedi lovagot neveltem, meghülyült. Ergo én pocsék mester vagyok, sokkal rosszabb, mint te, aki nemhogy életében nem tanított egy padawant sem ki, maga is padawan volt, amikor én már Jedi mester. Amely rangot ugye nem pofára osztogatják."

Annyiban már megváltozott a véleményem, hogy a múmia Luminara lényegesen hatásosabb megtestesülése a Birodalom ridegségének, mint az, ha később végez vele az Inkvizítor, mondjuk egy párbaj során. Ráadásul, ha minden igaz, így is ő végezte ki. A renoméja tehát nem csökkent. Viszont egy régebbi kor Jedi-mesterével való találkozás igenis szolgálhatott volna érdekes jelenetekkel, így feleslegesnek éppen nem mondanám. Kanannal és Ezrával való interakciói önmagukban szülhettek volna izgalmas helyzeteket, a Jedi-eszmékről való eltérő szemléletmódok is megütközhettek volna (bár erős a gyanúm, hogy szándékosan nem akarták a készítők befolyásolni Kanan tanítási módszereit egy régi Jedi által). Plusz egy élő Luminarával a nosztalgiafaktor is képbe került volna, ami további kapocsként szolgálhatott volna a TCW és Rebels közt. Tudom, sok a volna. Hogy került volna képbe Barriss? Ehhez sok agyalás szerintem nem kell. Kanan tanítványa kapcsán Luminara megemlíti a sajátját. Ennyi. Szerintem egy írónak nem okoz különösebb nehézséget megfelelő szövegkörnyezetet kialakítani. Részemről annyi a lényeg, bár szerintem elég érthető voltam, hogy immár magam is jobbnak tartom a múmiás, halott Luminarás verziót, de a másik eset sem ütközött volna az érdektelenség és unalom falába. Részemről legalábbis nem.

 

A transportra ugyan bejutottak, mert beengedték őket, ugyanígy a börtönbe is. Elég feltűnően nem lő a balkonon az egyik rohamosztagos. Az utolsó, akit lecsapnak, nagyon hosszú másodpercekig csak lóbálja a puskáját, de a társai sem sütötték el a fegyvereiket - pedig azért ha célozni nem, lőni szoktak a rohamoszik. Mégis, egészen addig, amíg Kananék el nem érik Luminara celláját, egyetlen lövés sem dördül el. Egyértelműen parancsba kapták, hogy ne akadályozzák semmiféle formában a behatolást. Úgyhogy, ha ez élesben ment volna, akkor valószínűleg a bejutás sem lett volna sétagalopp. A kijutást is csak az könnyítette meg, hogy Sabine rájött, hogy csapdába csalták őket, és kiiktatta a lifteket, ezzel megakadályozta a Birodalom mozgását, míg az őrséget oda csoportosították, ahol feltételezték, hogy hőseink kimennek. Meg nyilván nem számoltak a flottával sem, ami valljuk be, nem olyasmi volt, amivel számolni lehetett. Az csak Hera rögtönzési képességeinek köszönhető. Szóval innét inkább azért jutottak ki "könnyen", mert a két csaj használta az eszét. Sabine elvágta az őrség útját, Hera meg senki által nem várt erősítést hozott.

A bejutás könnyűsége értelemszerű, főleg, mivel csapdáról volt szó. Viszont a sétálgató Inkvizítor, a könnyen elszeparálható rohamosztagosok, a folyosókon hirtelen aktiválódó sugárpajzsok hiánya számomra arra utalnak, hogy mégse volt olyan biztos ez a csapda, mint kellett volna. Továbbra sem írok olyat, hogy hihetetlen a csapat menekülése, mindössze valamivel többet vártam egy Inkvizítor állította csapdától egy hírhedt birodalmi erődben. Ennyi a lényeg. A két csaj érdemeit ez természetesen nem csorbítja, ahogy a rész dinamikáját sem. Mindössze apró szépséghibaként említettem meg, nem égbekiáltó bűnként, amiért ostromolni akarom az epizódot.

 

Ezt meg úgy írod, mintha a börtönökbe minden nap bejárnának a Jedik és a Sithek és Erővel nyitogatnák az ajtókat. :roll: Meg mintha lehetne ez ellen védekezni - ja, és azt meg felejtsük el, hogy két Jedi Erőhasználata kellett, hogy csak úgy kinyissák azt a kis ajtót.

Na ja, csak a szóban forgó létesítményt éppen Erő-használók ellen építették (az ott tartásukra). Arról az apróságról sem árt tudomást venni, hogy az Inkvizítor direkt a megmaradt Jedik befogására készítette a Luminara-féle csapdát. Ezek után, egy Erővel is kinyitható ajtó maximum időhúzásra jó ellenük. Azt nehezen hiszem, hogy nem létezik Erővel való manipulációktól védett szerkezet. Az energiabilincsek pl. nemigen nyílnak ki ezzel a módszerrel. ;)

 

Ebben a világban nem látom be, hogy nem tartható in-universe hogy Kananék ilyen sikeresek legyenek. Ha a Birodalom tényleg olyan hatékonysággal működne ahogy itt sokan elvárják szerintem sosem lyukad ki az eredeti trilógia az ep.6-os végkifejletre.

Persze az problémás lenne ha csak úgy megúsznának mindet, de ahogy Dzséjt is írja valami magyarázat azért mindig van.

Az Ep6-os végkifejletet én inkább a Császár elbizakodottságának tulajdonítanám, mint a birodalmi gépezet hibás működésének. 23 évig mégis csak fennállt egy egész galaxisra kiterjedő birodalom (már ha feltételezzük, hogy az Ep6-ban reszeltek a Birodalomnak, de ez az Ep7-es hírek fényében minimum kétséges), ami igényel bizonyos szintű hatékonyságot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan erről van szó. Ha ez realisztikus lenne, már a naboo-i jacht szétfröccsen a bolygótól pár ezer kilométerre, mert a blokád, aminek ugye az a rendeltetése, hogy ne hagyja el senki a bolygót, és mellesleg több száz rombolóból állt, apró pici darabokra lövi szét azt a fényes nyilat, és nem menti meg egy droid, amit valami csoda folytán minden lézernyaláb elkerült, miközben az összes társát elsőre kilőtték - ami ugye már csak azért is poén, mert azok a lézerágyúk halál pontosan eltalálják az apró asztrodroidokat, de képtelenek telibe trafálni egy három szintes, hetven méteres űrjachtot. Hát persze, de ez nyilván nem akkora gáz, minthogy Kananék kijutnak egy börtönből, aminél azért szépen megalapozták a szökés mikéntjét, és nem csak a vak szerencse műve. Szóval, ha az a realitás, amit itt sokan várnak, működne a Star Warsban, nem lenne Star Wars. Mert már a droidokkal megrakott mentőkabint kilőtték volna, Hant lepuffantja Greedo, Luke-ot meg megölik a buckalakók, Leia meg nyilvános kivégzés áldozatává válik, és az Uralkodó sosem esik bele egy olyan aknába, aminek létezésének nincs értelme. A főhősök meg lézerállók, a szerencse hozzájuk van kötve, és csodák övezik minden léptüket. Ezért MESE a Star Wars és nem egy dokumentumfilm az űrháborúk, űrpolitikák és űrélet bemutatásáról. Mert a realitás talaján maradva nem is tudna működni. És soha nem is akart működni.

És ha jó magyarázat az ep4-ben az, hogy engedték őket elmenni (persze, végig, már azelőtt, hogy a Falcon felszállt a Tatooine-ról), akkor nem értem, itt miért nem elfogadható, hogy Sabine sikeresen kijátszotta őket. Mert csak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap este megneztuk meg 1x.Leden.

Fura volt,hogy a karakterek nagyon szepen ki vannak dolgozva,tenyleg szepek,a hatterek viszont nagyon nem...tok 2D az egesz,mintha csak rajzok lennenek.:/ Ennyi volt ami durcsa volt.

Azért elég gyenge minőség ez egy nagy TV -re. Egyszerűen agyon van tömörítve. 1 gigás (vagy kisebb) HD fájl? Ugyan már... Majd nézd meg eredetiben. Na az lesz az igazi.

 

Kallus hova tunt el ennyire?

Elment szabadságra. Mondjuk itt most az Inkvizítoron volt a hangsúly és nem Kallus -on.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ep6-os végkifejletet én inkább a Császár elbizakodottságának tulajdonítanám, mint a birodalmi gépezet hibás működésének.

De én nem csak a végkifejletre, hanem az oda vezető útra is gondoltam. Most csak egy példa: ott a hoth-i csata. Itt már tudja a Birodalom hogy a Lázadás annyira komoly hogy a szupernagy űrbázisukat is kiiktatták. Mi történik eztán? Amikor megérkezik a Birodalom a titkos hoth-i támaszpontra gyakorlatilag semmiféle komoly csapást nem tud mérni csak mert volt egy időben lezárt pajzs meg egy ion-ágyú. Azt a galaktikus Birodalmat amit épp most piszkáltak fel rendesen... és akkor ott van az, hogy Landoék simán kiszabaditják Leiát és Chewit és a rohamosztagosok teljesen tehetetlenek, az üldözők maximum gyönyörű mellélőseket tudnak bemutatni. És az Endoron sem hiszem hogy azért nem volt képes erőt felmutatni a kivezényelt birodalmi haderő a macik ellen mert elbizakodott volt az Uralkodó... azért nem tudtak mert tehetetlenek. Mert a hősök, mint minden mesében, itt is larger-than-life figurák és lazán fel tudják venni a harcot a gonoszok hadserege ellen, megszorongatni pedig csak a nagy antagonisták tudják őket

Ha a Birodalom hatékony lenne a mesehősök ellen akkor számtalan alkalommal felszámolhatták volna már a Lázadást az ep.6 előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A két csaj érdemeit ez természetesen nem csorbítja, ahogy a rész dinamikáját sem. Mindössze apró szépséghibaként említettem meg, nem égbekiáltó bűnként, amiért ostromolni akarom az epizódot.

Szerintem Dzséjt nem is azért írt mert csorbítani akartad az epizódot, hanem egyszerűen csak nem ért egyet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ja, csak a szóban forgó létesítményt éppen Erő-használók ellen építették (az ott tartásukra). Arról az apróságról sem árt tudomást venni, hogy az Inkvizítor direkt a megmaradt Jedik befogására készítette a Luminara-féle csapdát. Ezek után, egy Erővel is kinyitható ajtó maximum időhúzásra jó ellenük. Azt nehezen hiszem, hogy nem létezik Erővel való manipulációktól védett szerkezet. Az energiabilincsek pl. nemigen nyílnak ki ezzel a módszerrel. ;)

És Anakin mégis egy laza kézlegyintéssel leoldotta az energiabilincset Palaptine-ról az ep3-ban. ;) Azt meg hol hallottad, hogy külön a Jedik számára épület ez a börtön? Ez egy szimpla fokozott biztonságú börtön, ennyi, nem Jedik fogvatartására készült. Az a Citadella, de az egy másik bolygón van.

A többi Jedi - már ha volt ilyen, mert lehet, hogy mindeddig elvi szinten működött csak ez a Luminara-csapda - meg nyilván nem egy saját kommandós alakulattal jött. Ha Sabine és Hera nincs, Kanan és Ezra sem jutott volna ki. Mert akkor véletlen nem a párzási indulót sugározza a Fantom, és Hera nem tud erősítést hívni. Akkor pedig ott döglik meg az egész csapat a kifutón. Ezért is sétálgathatott ráérősen az Inkvizítor, gondolom Nostradamus nem az ő őse, így nem tudta előre megjósolni, hogy van a csapatban egy űrhajó, ami felizgatta a helyi madarakat. :D

 

Az Ep6-os végkifejletet én inkább a Császár elbizakodottságának tulajdonítanám, mint a birodalmi gépezet hibás működésének. 23 évig mégis csak fennállt egy egész galaxisra kiterjedő birodalom

Ja, 23 év kontra 1000 év. Ha a Birodalom olyan jó lett volna, nem csak 23 évig áll, és nem veszti el az uralmat a Galaxis fölött az első szedett-vedett, de mégis egységes, ám még így is náluk sokkal jelentéktelenebb haderő megjelenésekor. A Köztársaság meg ezer évig kibírta hadsereg nélkül. A Birodalom elvesztette az első Halálcsillagot, mert harminc vadászgépre ráküldtek hatot, és mert bénán tervezték meg az állomás védelmét - komolyan, ki épít úgy támaszpontot, hogy csak hadihajók ellen készíti fel? Nonszensz! A Hoth-ról is egyetlen ágyú fedezete alatt volt képes evakuálni az egész Lázadó sereg, az Endornál meg macik győzték le őket, plusz Han, aki felvett egy sisakot és belebeszélt a rádióba, erre a Birodalmiak egyből kinyitották a kaput. És az Uralkodó ezek ellen semmit sem tehetett. Mi lett volna, ha az a kiskatona esetleg megkérdi a betelefonálót, hogy azonosítsa már magát, nem az első szóra kinyitni a kaput. Amiatt a birodalmi tiszt miatt bukott el a Birodalom. Na meg a II. Halálcsillag tervezője miatt, aki aknát építettet az Uralkodó trónterméhez. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ha mégis a válaszcsapásban simán elpusztul a teljes Lázadó sereg, ha nem akkor a Hoth-ra akkora erőkkel érkeznek hogy biztosan mindenkit kivégezzenek hisz mégiscsak egy galaktikus méretű szervezet néz farkasszemet egy jégbolygó csücskében elbújt lázadással....

OFF

Apró helyesbítés, hogy az csak a Lázadók egy csapata volt Luke Skywalker vezetésével. Ergo volt több sejt is rajtuk kívül bár kétségtelen, hogy talán ők voltak a legfontosabbak

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.