Ugrás a kommentre

1x05 - Breaking Ranks


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

5. rész - Breaking Ranks / Feltörekvő kadétok

 

epguider104.jpg

 

Írta: Greg Weisman

Rendezte: Steven G. Lee

 

Helyszín: Lothal

 

Szereplők:

Kanan Jarrus - Freddie Prinze Jr.

Ezra Bridger - Taylor Gray

Garazeb Orellios - Steve Blum

Hera Syndulla - Vanessa Marshall

Sabine Wren - Tiya Sircar

Inkvizítor - Jason Isaacs

Kallus ügynök - David Oyelowo

Cumberlayne Aresko parancsnok - David Shaugnessy

Myles Grint felügyelő - David Shaugnessy

Jai Kell kadét - Dante Basco

Zare Leonis kadét - Bryton James

Oleg kadét - Eric Lopez

Maketh Tua miniszter asszony - Kath Soucie

C1-10P

 

Történet

Ezra beépül a lothali birodalmi akadémiára, hogy megszerezzen néhány kényes információt, amivel Kanan és Hera elvághatná egy fontos birodalmi szállítmány útját. Ezra új barátokra tesz szert, miközben újra a titokzatos Inkvizítor figyelmének középpontjába kerül.

 

Rebels Recon

 

Érdekességek

- A kadétok sisakján különféle színű kódokat láthatunk, amelyek segítenek megkülönböztetni őket egymástól. Zare Leonis a sárga, Dev Morgan (Ezra) a piros, Oleg a zöld míg Kell a kék emblémás sisakot viseli.

- Aresko parancsnoknak és Grint felügyelőnek az akadémián betöltött szerepüknek megfelelő címeik vannak, melyek azonban különállnak a hadseregben viselt rangjaiktól.

- Zare Leonis története a Jason Fry által jegyzett Star Wars Rebels: Servant of the Empire könyvsorozatban van kifejtve. Ennek első kötete az Edge of the Galaxy, amelynek középpontjában Zare lánytestvérének, Dharanak az eltűnése áll.

- A kyber kristály, ami Hera és Kanan célpontja ebben az epizódban, ugyanabból a ritka ásványból készült, mint ami a Jedik fénykardjában is megtalálható. Viszont ez sokkal nagyobb méretű darab, ami egyben pusztító erőt is kölcsönöz neki. Ehhez kapcsolódó részletesebb információ a "Crystal Crisis on Utapau" című TCW-s történetszálban található.

- Az epizódban a standard rohamosztagos fegyvernek egy újabb beállítását is megismerhetjük. A halálos és a kábító fokozat mellett ez egy alacsony energiájú szint, amiben a sugárnyaláb csak egy fullánkcsípéssel felérő hatást fejt ki. Ez az energiasugár hasonlatos ahhoz, ami a gyakorlatozó Luke-ot is eltalálta a Millennium Falcon fedélzetén az Episode IV-ben.

- A Birodalmi Akadémián látott "Kút" nevű gyakorlópálya kialakítását a Clone Cadets és a The Box című TCW-részek inspirálták.

 

Concept Art galéria

 

1.jpg

Ezra mint kadét

 

2.jpg

A Birodalmi Akadémia illusztrációja

 

3.jpg

Kallus ügynök irodájának belseje

 

4.jpg

Zare Leonis teljes karakter illusztrációja

 

5.jpg

Birodalmi riasztó

 

6.jpg

Chopper Birodalmi álruhája

 

7.jpg

Birodalmi Akadémia külső

 

8.jpg

A Birodalmi kadét teljes karakter illusztrációja

 

9.jpg

A Lothal -i Birodalmi Központ vezérlőterme

 

10.jpg

A Birodalmi közlemény illusztrációja

 

11.jpg

A Birodalmi Akadémia alakulótere

 

12.jpg

Jai Kell teljes karakter illusztrációja

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel kapcsolatban itt, a felirattal kapcsolatban pedig itt találsz információt. Ezt a topikot ne ezekre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

"Élő" reakció:

B*szki Dante "Zuko herceg" Basko a Rebels-ben szinkronizál! :rock:

lol A "The Box" téma a TCW negyedik évadából befigyelt ott a mászás végén :D

Ehhez kapcsolódva a jelek szerint a kiképzőtiszt sem 100%-ig hülye, egyből levette, hogy "Morgan kadét" túlságosan is jó! Emlékeztek mit mondott Filoni, mire kellett Dooku-nak a dobozolás? Hogy kiszűrje a beszivárgó Jedit? :D

Azért az egy kicsit furcsa volt, hogy a Ghost féltucat telitalálatot simán leráz magáról, aztán két lövéssel kinyír egy fregattot :nana: Nem lesz jó vége ha túlzásokba esnek azzal, hogy mennyire van feltunningolva a Ghost. Egyenlőre még nem vészes, de azért ne legyen az, hogy lealázza a Millenium Falcon-t.

Nagyon jó szórakoztató epizód volt :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon bejött ez az epizód, pláne, mert rengeteg dolog jött össze benne. Volt itt ep1 utalás, ep2-re emlékeztető zene, TCW-re utalás a kiképzésben, rengeteg korábbi karakter is összejött, megismerkedhettünk a rohamosztagosok képzésével, volt egy kis űrcsata is, EU/TCW utalás a kyber kristályokkal (vajon mire kellettek a Birodalomnak?), szóval volt itt minden, mi szem s szájnak ingere. Kicsit mondjuk furcsa, hogy ilyen kemény a rohamosztagosok kiképzése, közben ilyen balfékek, bár lehet, hogy az elit tényleg megy inkvizítornak. Amúgy ez szerintem már most egy jelzés arra, hogy pau'an pajtás nincs egyedül. Amiben mondjuk lenne is ráció, hiszen ha egyet kinyiffant egy Jedi, kell az utánpótlás.

A csatában a hierhajtómű felrobbanása baromi szép volt, ilyet sem sűrűn láthattunk még. Jó nagyot szólt. És ezt csak egy "kicsi" cirkáló művelte, mi történhet, ha egy csillagromboló hiperhajtóműve robban fel ugrás közben?

Amúgy az epizód remekül párhuzamba állítható a Death Trappal és a Clone Cadets-szel is, amikben a klónok okításába kaphattunk betekintést. Nagyon érezhető volt, hogy a Birodalom hadserege a Köztársaság hadseregéből fejlődött ki. A fali ágyúk, a nem halálos lövedékek, a kiképzőpálya, ezek mind a Clone Cadets-ben is látható eszközökre hajaztak.

Mindemellett itt is elindult egy szál, Zare Leonis története. Kíváncsian várom, ez hová fut ki. Találkozik-e újra Ezrával, és ha igen, akkor már a Sötét Oldal rabjaként? Előkerül a nővére? Érdekes kérdések, amik a jövőben nagyon sötét dolgokhoz vezetnek. Mellesleg, ez a rohamosztagos teszt nem rossz a potenciális Erőhasználók kiszűrésére sem. Hamar gyorsan kitűnnek az Erőt tudatlanul alkalmazók, aztán jön az Inkvizítor és vagy mennek további képzésre, vagy mennek a levesbe. Vajon milyen üzelmek folynak a Birodalom boszorkánykonyhájában? Nagyon úgy érzem, hogy még csak a felszínt kapargatjuk, és néhány farm szétlövése, meg mondvacsinált ügyekkel történő letartóztatások piskóta mindahhoz, ami Palpatine felügyelete alatt történik.

Mindent összevetve, nekem kicsit ez a rész jobban tetszett, mint az előző. Pedig az is nagyon jó volt. Ja, és itt azért kiderült, hogy Chopper nem is akkora görény.

 

Azért az egy kicsit furcsa volt, hogy a Ghost féltucat telitalálatot simán leráz magáról, aztán két lövéssel kinyír egy fregattot :nana: Nem lesz jó vége ha túlzásokba esnek azzal, hogy mennyire van feltunningolva a Ghost. Egyenlőre még nem vészes, de azért ne legyen az, hogy lealázza a Millenium Falcon-t.

Mivel a Millennium Falcon csak egy csempészhajó, ilyen formán arra lett kiépítve, szerintem alap, hogy a Ghost, ami egyértelműen támadóhajóvá lett átalakítva, lealázza harci potenciálban. Elég csak megnézni, hogy a Ghost mennyivel több fegyverrel bír. Elől, hátul és a tetején is vannak ágyúk, ráadásul sokkal nagyobb kaliberűnek tűnnek, mint a Falcon két, szerény quadlézerágyúja. Pláne, hogy azok csövenként lőtt, a Ghost meg párhuzamosan is tud lőni. A leválasztható, szintén nem csekély harci értékkel bíró kompról már nem is beszélve. Nyilván ehhez a támadó erőhöz megfelelő védelmet is biztosítottak, ezért az erős pajzs. A lopakodó rendszere meg már rég bizonyította, hogy magasan fejlett. Szóval a Ghost minimum egy cirkáló harci és védelmi értékével bír, már csak ránézésre is erősebb, mint a Gozantik, amikkel harcba szállt (csak vesd össze a két hajótípus ágyúit, hát a Gozantin alig látható a fegyver, pedig a típus pár méterrel nagyobb csak a Ghostnál).

Tetszik vagy sem, a Ghost jobb csatahajó, mint a Millennium Falcon. A Falcon egy teherhajó, egyedül a gyorsaságával tűnik ki társai közül. Han sem a tűzereje miatt ajánlja be Landonak az endori csata előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Második megnézés után még pár észrevétel:

A gyurmaarc-CGI a jelek szerint egyedül Kanan-nál és Ezránál maradt. Jai és Zare arca egyaránt nagyon jó lett, és mintha az Inkvizítoréra is rágyúrtak volna az előző rész óta :clap:

Mikor felrobbant a kyber-kristályt szállító hajó, másnak is ismerős volt, ahogy a TIE-okat elkapta a lökéshullám? :D Maga a robbanás meg magától értetődik :)

 

Mivel a Millennium Falcon csak egy csempészhajó, ilyen formán arra lett kiépítve, szerintem alap, hogy a Ghost, ami egyértelműen támadóhajóvá lett átalakítva, lealázza harci potenciálban. Elég csak megnézni, hogy a Ghost mennyivel több fegyverrel bír. Elől, hátul és a tetején is vannak ágyúk, ráadásul sokkal nagyobb kaliberűnek tűnnek, mint a Falcon két, szerény quadlézerágyúja. Pláne, hogy azok csövenként lőtt, a Ghost meg párhuzamosan is tud lőni. A leválasztható, szintén nem csekély harci értékkel bíró kompról már nem is beszélve. Nyilván ehhez a támadó erőhöz megfelelő védelmet is biztosítottak, ezért az erős pajzs. A lopakodó rendszere meg már rég bizonyította, hogy magasan fejlett. Szóval a Ghost minimum egy cirkáló harci és védelmi értékével bír, már csak ránézésre is erősebb, mint a Gozantik, amikkel harcba szállt (csak vesd össze a két hajótípus ágyúit, hát a Gozantin alig látható a fegyver, pedig a típus pár méterrel nagyobb csak a Ghostnál).

Tetszik vagy sem, a Ghost jobb csatahajó, mint a Millennium Falcon. A Falcon egy teherhajó, egyedül a gyorsaságával tűnik ki társai közül. Han sem a tűzereje miatt ajánlja be Landonak az endori csata előtt.

Oké ez tényleg jogos, de nem a Millenium Falconos megjegyzés volt a lényeg. Hanem hogy nem kéne azért túlzásokba esni. Ha a Ghost egyfolytában így produkál, mint a sorozat eleje óta, nagyon gyorsan érdektelenné fognak válni az űrcsaták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont cserébe sz*rakodott a hyperhajtómű ;)

Egy részben, hát az aztán nagy cucc. Ráadásul egy bevallottan ócskavason. De azért ne legyen már standard elvárás, hogy a Star Wars összes hajója egy ócskavas legyen. Az hamar unalomba és bénaságba fulladna. A Ghost eddigi támadó teljesítménye meg annyi, hogy le tudott lőni néhány TIE vadászt, ami valljuk be, nem valami nagy cucc, inkább egy laza ujjgyakorlat. A Ghost támadó értéke ebben az egy epizódban mutatkozott meg, de tényleg túlzásba estek. Lelőtt egy darab teherhajót, hát ez aztán már mindennek a teteje. Majd ha már csillagrombolókat lő le, vagy tényleges cirkálókat (akárhogy nézzük, a Gozantik csak átalakított teherhajók), akkor lesz értelme a sirámnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt hosszabb hozzászólása kb az enyém is lehetne. Mindennel egyetértek.

Tényleg feltűnt, hogy mennyire hasonló elemek vannak benne, mint a Death Trap-Clone Cadets-The Box részekben, de mindezt jól gyúrta egybe és újszerű volt.

Örülök, hogy Ezra beépülésére nem szántak rá egy részt, jól mutatja továbbra is, hogy a sorozat nem az a "tökölős" fajta.

Minden rész eddig meglepően jól adagolt történetvezetéssel bírt. Ez is.

Nagyon jól töltik el a 22 percet. Nem volt még hiányérzetem, mint a tcw-ban sokszor. (pl: Monster; 2 perc maradt Savage kiképzésére és első küldetésére, ami külön részt érdemelt volna)

Az Inkvizítorra nem kellett sokat várni, jelenléte mindig pozitívum, annyit és olyan volt amilyennek kellett lennie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A csatában a hiperhajtómű felrobbanása baromi szép volt, ilyet sem sűrűn láthattunk még. Jó nagyot szólt. És ezt csak egy "kicsi" cirkáló művelte, mi történhet, ha egy csillagromboló hiperhajtóműve robban fel ugrás közben?

Szerintem ezt a robbanást inkább a kyber kristály felrobbanása okozta. A TCW (befejezetlen) utapau-s részeiben láthattuk, hogy mekkora pusztításra képes egy túltöltött óriáskristály, aminek az energiája nincs fókuszálva (a fókuszált működést meg az epIV-ben csodálhattuk meg). Jó látni, hogy Sheev még mindig érdekelt bennük, és ezúttal taktikát is változtatott: egy komplett flotta helyett csak egy kis, figyelmet nemigazán felkeltő transzport konvojt választott. Gondolom ezt az aszteroida mezőben lévő titkos raktárból már rögtön az épülő Halálcsillagba vitték volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem inkább a hajtómű volt, mivel egyrészt, azt találta el a Ghost, másrészt, a robbanás előtt egy pillanattal hallani a hiperhajtómű jellegzetes ugrási hangját. A kristályok lehet agresszívvá válnak, ha feltöltik őket, de itt közvetlen találatot azok nem kaphattak, hiszen a hajó bendőjében voltak, felteszem, ott sem csak a földre hányva, ellenben a hajtóműve eltalálták közvetlenül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a robbanás energiáját megkapta. Biztos, hogy maga a hiperhajtómű is szépet robban magában, de szerintem itt a pusztítás nagy részéért a kristály erősítő hatása a felelős. Emlékezhetünk, hogy az utapau-inak elég volt néhány AAT találat, hogy "magával vigyen" egy flottát.

Ok, az energiahullám másmilyen, de ez betudható annak, hogy ott konkrét lövéseket kapott (ezért kaptunk egy gyűrűszerű robbanást), itt meg maguk a robbanások erősödtek fel (ezért volt gömbszerű).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is inkább arra szavazok, hogy a kristályok robbanása szólt ekkorát, ezt akarták érzékeltetni a zöld lökéshullámmal.

 

A rész tetszett, de az előző azért jobb volt. Kicsit a semmiből jött a segítség Ezrának, kb. mintha minden jelentkező kadét (jól értettem, hogy önként jelentkeztek?) azért menne az akadémiára, hogy beszivárogjon. Egy ilyen kém is sok egy kis csapatra, nemhogy rögtön kettő (sőt, a végén a harmadik srác is melléjük állt ugyebár). További kérdés, hogy a végén mit gondoltak, az afro srác hogy került az események középpontjában, ha előtte nem a lépegetőben volt? Vagy úgy voltak vele, hogy a lépegetőben volt, de nem ő húzta meg a ravaszt, csak nem tudott tenni semmit? Én gyanúsan méregettem volna a végén az események tükrében.

 

A lentebbi írásokkal kapcsolatban: a teszt nem arról szólt, hogy a levesbe megy-e vagy sem a jelölt. Ha jól értettem, akkor arról szólt, hogy vagy marad normál kadét, vagy őrizetbe veszik (into custody). Ha megüti a szintet ugyanis, akkor Erőérzékeny, és mint ilyen, le kell tartóztatnia az Inkvizítornak (ami után jobb esetben fogságba kerül élete végéig, rosszabb esetben gyanítom, hogy azonnal likvidálják).

 

Nagyon tetszett egyébként a prequel zene az ugrabugrálás során, jó érzés volt hallani. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek az epizódnak van egy felvezető könyve Servants of the Empire: Edge of the Galaxy címen

servants-of-the-empire-edge-of-the-galaxy-novel-1.jpg

Ez kifejezetten Zare Leonisról szól, ami nekem azt engedi sejtetni, hogy ő nem csak azért bukkant fel hogy ebben a részben kisegítse Ezrát. Később valszeg fontos visszatérő mellékszereplő lesz. A könyv szerint egyébként amikor jelentkezett a hadseregbe még valóban a Birodalom szolgálatába akart állni. A problémát valószinüleg az jelentette, hogy a nővére fogékony volt az Erőhasználatra, ami miatt eltűntették.

Egy érdekesség: a Servants of the Empire könyv-sorozat elvileg végig Zare-val fog foglalkozni. A második könyv március 3-án (Rebel in the Ranks), a harmadik pedig július 7-én fog kijönni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek az epizódnak van egy felvezető könyve Servants of the Empire: Edge of the Galaxy címen

servants-of-the-empire-edge-of-the-galaxy-novel-1.jpg

Ez kifejezetten Zare Leonisról szól, ami nekem azt engedi sejtetni, hogy ő nem csak azért bukkant fel hogy ebben a részben kisegítse Ezrát. Később valszeg fontos visszatérő mellékszereplő lesz. A könyv szerint egyébként amikor jelentkezett a hadseregbe még valóban a Birodalom szolgálatába akart állni. A problémát valószinüleg az jelentette, hogy a nővére fogékony volt az Erőhasználatra, ami miatt eltűntették.

Egy érdekesség: a Servants of the Empire könyv-sorozat elvileg végig Zare-val fog foglalkozni. A második könyv március 3-án (Rebel in the Ranks), a harmadik pedig július 7-én fog kijönni.

Na, ezt nem tudtam. Nekem egyébként az az érzésem volt az elválásukkor, hogy később úgy fognak találkozni, hogy Zare már az Inkvizítor "segédje" lesz, és egymás ellen küzdenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

További kérdés, hogy a végén mit gondoltak, az afro srác hogy került az események középpontjában, ha előtte nem a lépegetőben volt? Vagy úgy voltak vele, hogy a lépegetőben volt, de nem ő húzta meg a ravaszt, csak nem tudott tenni semmit? Én gyanúsan méregettem volna a végén az események tükrében.

Ebben szerintem nincs nagy probléma. A lépegető pilótája és a másik kadét is el lett kábítva, Zare is mondhatja, hogy kispajtása őt is elkábította, csak ő korábban magához tért. Aztán cáfolja meg valaki, ha tudja.

 

ami után jobb esetben fogságba kerül élete végéig, rosszabb esetben gyanítom, hogy azonnal likvidálják

Vagyis megy a levesbe a jelölt. Mármint az Erőérzékeny jelölt, mert nyilván nem a sima kiskatona. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben szerintem nincs nagy probléma. A lépegető pilótája és a másik kadét is el lett kábítva, Zare is mondhatja, hogy kispajtása őt is elkábította, csak ő korábban magához tért. Aztán cáfolja meg valaki, ha tudja.

 

Ez jó, tetszik.

 

 

Vagyis megy a levesbe a jelölt. Mármint az Erőérzékeny jelölt, mert nyilván nem a sima kiskatona. :)

A megy a levesbe az világos. De a másik opció az nem az, hogy az inkvizítor kiképzi, hanem hogy marad sima kiskatona. Csak mert korábban ezt írtad:

 

"aztán jön az Inkvizítor és vagy mennek további képzésre, vagy mennek a levesbe"

 

De akkor a képzés alatt nem az Inkvizítorral való képzést érted, hanem a normális képzést?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akkor a képzés alatt nem az Inkvizítorral való képzést érted, hanem a normális képzést?

Nem, én az Inkvi-képzésre gondoltam. Az előző részben elkezdte inkvi uraság csábítgatni Ezrát, ezt összekapcsolva azzal, hogy itt meg Erőérzékeny kölkökre vadásznak, plusz hozzácsapva még a tényt, hogy egy Inkvizítor édes kevés lehet, jött ki számomra, hogy vagy halnak, vagy inkvi-képzésben részesülnek a páciensek. Momentán egyik sem biztosabb a másiknál, bár Zare valószínűleg nem a vérpadra ment -> ezt még tegyük hozzá az okfejtéshez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, én az Inkvi-képzésre gondoltam. Az előző részben elkezdte inkvi uraság csábítgatni Ezrát, ezt összekapcsolva azzal, hogy itt meg Erőérzékeny kölkökre vadásznak, plusz hozzácsapva még a tényt, hogy egy Inkvizítor édes kevés lehet, jött ki számomra, hogy vagy halnak, vagy inkvi-képzésben részesülnek a páciensek. Momentán egyik sem biztosabb a másiknál, bár Zare valószínűleg nem a vérpadra ment -> ezt még tegyük hozzá az okfejtéshez.

De ha jók, csak nem elég jók az Inkvi képzéshez, miért halnának meg? Szerintem logikusabb, hogy ha túl jók, akkor lecsukják őket, (custody), ha meg jók, de a teszten nem mennek át, akkor folytathatják a normál képzést, hiszen tehetséges kadétokra szükség van, miért mészárolnák le őket fölöslegesen? Ellenben az erő-érzékenyek levadászására hozták létre az Inkvizítorokat, ergo logikusnak tűnik, hogyha a kadét túl jó, akkor egyszerűen az erőérzékenység miatt likvidálják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem elbeszélünk egymás mellett. Én arra gondoltam, hogy ha valaki olyan kirívóan jó, mint Ezra és Zare, akkor mennek az Inkvi-képzésbe vagy a levesbe. Mindenki más marad kadét. Hiszen itt nem egy teszt, hanem egy tesztsorozat van, pont azért, hogy ki lehessen szűrni a potenciális Erőhasználókat. A mezei csávóknak lehet egy-két alkalommal szerencséjük, de aki fogékony az Erőre, az zsinórban ér el kimagasló eredményeket. És azokat nem engedik vissza kadétnak, hiszen egyrészt, remek Inkvizítor lehet belőlük - akárhogy is nézzük, egy darab mocskosul kevés egy egész Galaxisra, ha pedig azt az egyet elkapja egy Jedi, akkor évekbe telhet egy újat kiképezni, ergo többnek kell lennie, biztosítva az utánpótlást -, másrészt, a Sith potenciális ellenségei. Ezért vagy képzésben részesülnek, vagy halnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem beszélünk el egymás mellett, csak máshogy értjük a részt. Nekem az jött le belőle, hogy az Inkvi képzésbe egyáltalán nem kerülhetnek be. A két alternatíva, ami van előttük, az az, hogy vagy átmennek a teszten, ergo túl jók, és ekkor lecsukják őket, vagy nem elég jók, és folytathatják a sima képzést. De majd újranézem, ha lesz felirat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zare Leonis-ról eszembe jutott valami... Aki nem akar ep7-es spoilert az ne olvassa el!!

 

Ugye tudjuk, hogy lesz kapocs a Rebels és az új filmek között. És volt egy pletyka, miszerint John Boyega egy ex-rohamosztagost vagy dezertált rohamosztagost fog alakítani. Nem lehet, hogy Zare az?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zare Leonis-ról eszembe jutott valami... Aki nem akar ep7-es spoilert az ne olvassa el!!

 

Ugye tudjuk, hogy lesz kapocs a Rebels és az új filmek között. És volt egy pletyka, miszerint John Boyega egy ex-rohamosztagost vagy dezertált rohamosztagost fog alakítani. Nem lehet, hogy Zare az?

 

Nagyon minimál ep.7 spoiler

 

 

Ez nekem is eszembe jutott, de nem jön ki a matek: az ep.7-től mintegy 39 évre vagyunk. Legfeljebb az apja lehetne

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szuper rész volt! Elég ködös még a dolog, de azért nagyjából értettem. :) Ki kell emelnem az animációt! Valami gyönyörűséges volt! Mintha már pár rész alatt is fejlődtek volna.

 

Az a robbanás szerintem is a cyber kristálytól volt olyan amilyen. Kicsit emlékeztetett a detonáció a Point of no Return -ban látottra.

 

A képzést elnézve, jobb is, hogy Luke nem megy majd a Birodalmi akadémiára. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, és itt azért kiderült, hogy Chopper nem is akkora görény.

Igen! Én mondjuk eleve arra számitottam, hogy bármekkora s*ggfej is néha, ha akcióba kell lendülni és tenni kell a csapatért akkor oda fogja tenni magát. És örülök hogy igy is lett. Nekem továbbra is kifejezetten bejövős a kis droid.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a sorozat egyre jobb! Tetszik, ahogy minden részben láthatunk egy-egy kisebb-nagyobb küldetést, ami egyre jobban összehozza csapatot. Most már a bizalom is megvolt Ezra felé, hogy képes lesz teljesíteni majdnem teljesen egyedül is a feladatát, bár mondjuk koránál fogva más nem is épülhetett be az akadémiára, viszont ez így épp kapóra jött Kanan-éknak. Persze volt háttér támogatás, még belső segítség is (ahogy Bomarr írta, Chopper odatette magát rendesen, amiben ő tudott segíteni - talán csak azért szenyózik máskor, mert unatkozik), de alapvetően azért Ezrán múlt az egész sikere. Ügyesen még szövetségeseket is hamar talált magának. :)

A kiválasztási folyamatból látszik, hogy a Birodalom megragad minden lehetőséget, hogy a potenciális Jediket megtalálja, és még fiatal korban eltüntesse az útból. Ahogy az előző rész csapdája, ez is elég célravezető módszer, az Inkvizítor nem tétlenkedik. Én úgy vélem, hogy többségük megy a levesbe, mert túl veszélyes lenne életben hagyni őket. Mi a garancia, hogy engedelmesek lesznek? És ha meg nem, akkor csak a gond lenne velük.

A srácot én is sajnáltam a végén, láthatóan nem sejtette, hogy kemény lesz az a séta. Jó lenne tudni, hogy volt-e elég ereje megtartani az információkat, vagy hogy egyáltalán mi lett vele utána. De látom a lentiekből, hogy a karakternek van jövője, így jó lenne találkozni vele majd a későbbiekben, ahol talán erre is választ kapunk.

 

Aki továbbra is az egyik nagy kedvencem, az Hera. :) Mindig pontosan tudja, hogy mit kell csinálni, nem siránkozik, nem aggódja túl a dolgokat (érdekes, hogy erre inkább Kanan hajlamos :)), és meghozza a legjobb döntéseket az adott szituációkban, ráadásul pillanatok alatt. És még egy támadást is rá lehet bízni. :D Engem az egész személyisége lenyűgöz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi a garancia, hogy engedelmesek lesznek?

Az agymosás például egy elég jó garancia. A Birodalomnak és a Sith-eknek erre szerintem meg is vannak a legjobb eszközeik, de Anakinon már láthattuk (és részben Krellen is), hogy maga a Sötét Oldal is remek agymosó funkcióval bír. Szerintem ez lesz majd az egyik durva pofon Ezra számára, hogy amikor legközelebb találkozik a barátjával, az már a Sötét Oldal rabjaként ellene lesz - mit sem törődve nővérével. Meg ez is egy jó módszer lehet Zare ellen, sakkban tarthatják addig a nővérével, amíg a Sötét Oldal megrontja. Vagy eleve kiderül, hogy a nővére is egy inkvizítor, és ő kezdi el tanítani. Sajnos egy zsarnokságban sok módja van annak, hogy egy jó embert gonosszá tegyenek. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, de nekem az jut erről az eszembe, hogy miért olyan biztos az, hogy mindenkire hat a Sötét Oldal? Ennyire nem lenne szabad akarata az embereknek? Vagy mindenkinek van olyan titkos vágya, amin keresztül hatni lehet rá?

Tudom, hogy ott volt Anakin esete, de mellette ott volt Obi-Wan és Luke esete is, akikre nem hatott. Persze, ez egy kis minta, meg őket mind mondhatjuk nem átlagos embereknek még az átlag felettiek között is, de azért azt mutatja, hogy nem 100-ból 100 a sikerarány. Igaz, talán egy próbát megér a dolog, mert ha nem sikerül, akkor még mindig lehet likvidálni a "selejtet". Ha meg sikerül, az elég ütőképes csapat lehet sajnos. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.