Ugrás a kommentre

Jeremy Barlow: Star Wars: Darth Maul, a Dathomir fia


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Remek volt a Darth Maul - Son of Dathomir első füzete. Ha ezt megcsinálták volna a TCW-be, durva folytatása lett volna a sztorinak. Azaz, miket beszélek, durva folytatása ez a sztorinak, hiszen kánon. Csak hát na...

 

 

A Darth Maul vs Grievous párban azért a TCW animáiójával szebb lett volna, mint így képregényben. De a Darth Maul és Darth Tyranus közti meeting így is ütött. Arra pedig nem is számítottam, hogy Mault kimenekíti a Shadow Collective, ráadásul a bűnszervezete a huttokat leszámítva még mindig megvan.

 

Csak kár, hogy most egy hónapot kell várni a folytatásra. Igéretes kezdés után ennyi várakozás, még az egy hét is sok lett volna.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Köszi!

 

SZERK: nekem vírust jelez benne!

Mikor én leszedtem még nem volt semmi baja :hmm: Melyikről próbáltad?

 

Magáról a képregényről:

 

 

Szóval Maul, Talzin édesgyermeke, akit Sidious elrabolt mellőle.

http://www.youtube.com/watch?v=rfh4Mhp-a6U

Ez egyfelől megmagyarázza, hogy mégis miben mesterkedett Talzin. Másrészt viszont furcsa, nem úgy volt, hogy a férfiakat csak szolgálóként tartják az Éjnővérek? Kihinné, hogy pont Talzin-ban nem voltak efféle megkötések...

 

 

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úr isten! Ha ez elkészült volna még, a TCW egyik legjobb történetszála lett volna!

 

Végre fény derült arra, min mesterkedett annyit Talzin, megtudtuk nem is keveset Sidious múltjáról, és hát na, Maul is egyre nagyobbra nő, annak ellenére, hogy Sidious valószínűleg most nagyon durván kijátssza őket. De hát na, ez Darth Sidious, azért a machinálásban még mindig ő a legjobb. De azért ez a párbaj sem lett volna semmi a sorozatban: Maul vs. Windu & Secura, Tyranus vs, Obi-Wan & Triptee. Szegény Triptee, az ikertestvére sorsára jutott. :( Grievousnak meg de jó szövegeket írtak. "Aki még életben van, az szaladjon vissza a gazdájához és mondja meg neki, hogy küldjön még több embert." Nagyon nyomta a f*szagyereket. :lol:

És mi lesz itt a végén? Maul & Talzin vs. Tyranus & Sidious?

 

 

Werebazs:

szerintem nem dobják el maguktól a gyerekeiket, ha fiúnak születik, nevelhetik szeretetben, és csak később kerülnek át a férfiak táborába - ott ugye gyerekeket nem láttunk, csak huszonéves korosztályt, sacc per kábé. A másik, hogy Maul testfestése elüt a többiekétől, lehet, hogy mivel ő Talzin fia, így különleges bánásmódban is részesült.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Son of Dathomir!

 

Szent sz*r! :o

 

 

Szóval akkor Maul Talzin fia! Na erre semmiképp se gondoltam volna. Teljesen világossá vált az egész kavarás Maul körül. Talzinnak galaxisra törő tervei vannak és Maul -al együtt akarja ezt véghezvinni. Együtt uralják a galaxist mint anya és fia. :D Tök jó volt, ahogy Maul -ból elő gőzölgött Talzin. Jó lenne tudni, hogy ez mikor is játszódik időrendben? Az erőlopkodás előtt vagy után? Egyébként úgy érzem Dooku pálfordulásában is van csavar. Gyanítom a terv része. Lesznek itt még meglepik ebben biztos vagyok! Érdekes volt az is, hogy régebben Sidious és Talzin együtt "melóztak", sőt az öreg még leckéket is vett az anyától... :hmm:

 

Tetszett még egyébként, hogy mennyire lojálisak Maul -hoz a Mandaloriak és a bűnszövetkezete is, ráadásul még Almec -ben is van egy kis gerinc. Várjuk a folytatást!

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban jó lett volna. :(

 

Na megvagyok velük! Jók! Tetszett Windu következetetése, hogy ki a nyagyúr és ki a tanítvány.

Hogy röhöghet rajta Sidi a markába! :D

Micsoda párbajokról maradtunk le.

Windu, Dooku, Obi, Aayla, Maul...áhh

A Maul(Talzin) Dooku beszélgetés is jó volt. Jól vázolták Dookunak, hogy Sidiousban bízni dőreség.

Mikor jön a befejezés?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megvagyok velük! Jók! Tetszett Windu következetetése, hogy ki a nyagyúr és ki a tanítvány.

Hogy röhöghet rajta Sidi a markába! :D

Ez tényleg nagyon jó volt! Szegények azt hihették rájöttek a dolgok nyitjára. :(

 

Szerintem két hét múlva kb.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megvagyok velük! Jók! Tetszett Windu következetetése, hogy ki a nyagyúr és ki a tanítvány.

Hogy röhöghet rajta Sidi a markába! :D

És szerintem pont ezért biztos, hogy ez a szál a Yoda-sztori előtt játszódik, hiszen abban rájönnek, hogy Dooku Sith neve Darth Tyranus, Yoda pedig találkozik Sidiousszal. Azt meg tudják, hogy Sidious a fő konspirátor. Szóval szerintem így világosodtak meg a Jedik:

Az ep1 végén még nem tudják, ki volt a mester és ki a tanítvány.

Az ep2-ben Yoda és így a Jedik számára nyilvánvalóvá válik, hogy Dooku a Sötét Oldalra állt, Sith lett. Ez a Sidious pedig vagy létezik, vagy nem.

A TCW alatt feltűnik Asajj (majd később Savage), aki Dooku tanítványaként kezel, ezért azt hiszik, hogy Dooku volt a mester, Sidious pedig valószínűleg nem is létezik -> ezzel az is értelmet nyer, miért nem keresték Sidioust a szenátusban.

A Son of Dathomirban igazolást nyer teóriájuk, amikor Tyranus és Maul együtt dolgoznak.

A Yoda-szálban aztán Obi-Wan és Anakin rájönnek, hogy Dooku Sith neve Darth Tyranus, míg Yoda a Dagobah-an először egy látomásban, a Korribanon pedig "személyesen" találkozik Darth Sidiousszal.

Egész szépen össze van rakva, hogy hogyan koptak le a Jedik előtt a Sith-ek rejtélyének rétegei és jutottak el az ep3-ban addig, hogy Windu már "legfélelmetesebb gyanúnak" nevezi, hogy Palpatine maga Darth Sidious. Ha lett volna még egy kis idejük, tuti leleplezik. De hát Sidious ezt mesterien kiszámította.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkészültem a Darth Maul: Son of Dathomir 1. részének magyarra fordításával. Aki bármi hibát talál benne, jelezze.

A 2. rész fordítás alatt, a 3. reményeim szerint a 4. USA-beli megjelenésének kezdetére jön.

Star-Wars---Darth-Maul---Son-of-Dathomir-001-hun.zip

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.