Ugrás a kommentre

Jeremy Barlow: Star Wars: Darth Maul, a Dathomir fia


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

kosz szepen ez kiraly esetleg az elso ket resz megvan valakinek forditasban

 

Lejjebb pörgetsz azokat is megtalálod Sky tolmácsolásában, akinek ismét hatalmas respect és köszönet :peace:

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És szerintem pont ezért biztos, hogy ez a szál a Yoda-sztori előtt játszódik, hiszen abban rájönnek, hogy Dooku Sith neve Darth Tyranus, Yoda pedig találkozik Sidiousszal. Azt meg tudják, hogy Sidious a fő konspirátor. Szóval szerintem így világosodtak meg a Jedik:

Az ep1 végén még nem tudják, ki volt a mester és ki a tanítvány.

Az ep2-ben Yoda és így a Jedik számára nyilvánvalóvá válik, hogy Dooku a Sötét Oldalra állt, Sith lett. Ez a Sidious pedig vagy létezik, vagy nem.

A TCW alatt feltűnik Asajj (majd később Savage), aki Dooku tanítványaként kezel, ezért azt hiszik, hogy Dooku volt a mester, Sidious pedig valószínűleg nem is létezik -> ezzel az is értelmet nyer, miért nem keresték Sidioust a szenátusban.

A Son of Dathomirban igazolást nyer teóriájuk, amikor Tyranus és Maul együtt dolgoznak.

A Yoda-szálban aztán Obi-Wan és Anakin rájönnek, hogy Dooku Sith neve Darth Tyranus, míg Yoda a Dagobah-an először egy látomásban, a Korribanon pedig "személyesen" találkozik Darth Sidiousszal.

Egész szépen össze van rakva, hogy hogyan koptak le a Jedik előtt a Sith-ek rejtélyének rétegei és jutottak el az ep3-ban addig, hogy Windu már "legfélelmetesebb gyanúnak" nevezi, hogy Palpatine maga Darth Sidious. Ha lett volna még egy kis idejük, tuti leleplezik. De hát Sidious ezt mesterien kiszámította.

Tökéletes összefoglalása a lényegnek! Ettől független, vagy éppen ezért nagyon nagy kár, hogy ez a szál nem került be a sorozatba. :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tökéletes összefoglalása a lényegnek! Ettől független, vagy éppen ezért nagyon nagy kár, hogy ez a szál nem került be a sorozatba. :cry:

Én még reménykedem benne, hogy egyszer összehoznak belőle egy afféle tévéfilmet. A Disney a Marvelnek is gyárt ilyeneket (vagyis a Marvel a Disney-nek), ez ad egy nagyon-nagyon halvány reménysugarat arra, hogy talán lesz még TCW a televízióban, és az talán a Son of Dathomir lesz. Talán, ha, esetleg... Bilibe lóg a kezem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szívesen mindenkinek ;)

 

Egyébként nekem is tetszik a lentebbi ív a Sith-rejtély kibogozása kapcsán. Az idővonal miatt nem ártana valami hivatalos infó arról, mikor is játszódik a sztori. Mindenütt csak annyit találtam, hogy "a Klónok Háborúja idején"... a Wookiee-n lévő forrásokat időrendbe szokták állítani, ott pedig a Sacrifice utánra datálják a Son of Dathomirt. Nyilván nem a legmegbízhatóbb forrás, de emlékeim szerint úgy volt, hogy a 3. évad közepe után már lineáris marad a sorozat (kivétel ez alól a Revival). A SoD szálat egyértelműen Yoda kalandja után szándékoztak bemutatni. Nem kizárt, hogy Yoda megtartotta magának a kalandja során átéltek nagyját, miután ekkor már eleve elrendeltetettnek tartotta a Jedik bukását... de Qui-Gon is közölte vele, hogy ne verje nagy dobra a dolgot. :) Ezen a vonalon bele lehet magyarázni, miként játszódhat a SoD a Yoda-arc után (persze jobban örülnék, ha nem így lenne, miután a másik verzió logikusabb és tetszetősebb).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjött a Son of Dathomir utolsó része.

 

A filefactory-s linket ajánlom, az egyenlőre biztosan jó.

 

 

 

Most mi van? Maul állítása szerint Dooku-nak meg kellett volna halnia, ahhoz hogy Talzin újra testet öltsön. Dooku persze nem halhatott meg, de Talzin ennek ellenére visszatért :? Aztán persze három oldalon belül meg is ölték, ennek aztán sok értelme volt. Egy kissé csalódást keltő ez a végkifejlet.

 

A többi viszont baromi jó volt. Talzin vs Sidious villám-párbaj, Maul "leszemétkupacozta" Grievous-t, Black Sun-nak és a Pyke-oknak elegük lett és ott hagyták Maul-t.

 

Ja és Rook Kast (a Death Watch-os nő) csak szerintem hasonlít Sabine-re? (Funfact: a "rook" varjút jelent, Sabine vezetékneve a "wren" pedig ökörszemet...oké ezt lehet túlkombináltam...)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Son of Dathomir

 

Szerintem nem volt gázos a Dooku él-e hal-e rész, én úgy értettem, hogy valószínűleg nem éli túl, vagyis hogy nem kell hozzá meghalnia, de bónusz még, hogy belehal az Anya visszahozásába. Én azon lepődtem meg inkáb, hogy nem zárták le teljesen a történetszálat, hiszen Maul ismét megszökött, és még él. Valószínűleg lesz még vele dolgunk az új kánonban. Amit sajnálok, az az a jó kis kétpengéjű zöldvarázslatkard, amit a borítón jól beharangoztak, és úgy tűnik végül kimaradt a fejezetből. Jó volt viszont, ahogy a Pyke-ok és a Black Sun otthagyta Mault, hiába, zsoldosok, ilyenek. Szintén örültem a Sith beszivárgó visszatérésének is. És halott a boszorkány, tényleg látványosan lett megoldva, és csak ismétlem amagam azzal, hogy jó lenne animálva is látni ezt a szálat. Nekem nagyon tetszett

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez elég érdekes volt... :hmm:

 

 

Maul -tól nem akarnak szabadulni. :D Én azt vártam, hogy ő is kipurcan de az anyja megvédte... Nekem is fura volt, hogy akkor most Dooku miért is nem halt meg ha már ki lett mondva? Az viszont már jól látszik, hogy ez a szál a Julia királynős részek után játszódik.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez elég érdekes volt... :hmm:

 

 

Maul -tól nem akarnak szabadulni. :D Én azt vártam, hogy ő is kipurcan de az anyja megvédte... Nekem is fura volt, hogy akkor most Dooku miért is nem halt meg ha már ki lett mondva? Az viszont már jól látszik, hogy ez a szál a Julia királynős részek után játszódik.

 

 

 

Hát valóban nem. Nem tudom mit akar jelenteni ez...csak nem? És nem tudom tekinthető-e ez így lezárásnak?

Rendben van, hogy Maul szabadon kószál a klónháborúk után?

 

 

És csak most találkoztam Sky munkáival! Nagy nagy köszönet értük!! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Hát valóban nem. Nem tudom mit akar jelenteni ez...csak nem? És nem tudom tekinthető-e ez így lezárásnak?

Rendben van, hogy Maul szabadon kószál a klónháborúk után?

 

Még nincs vége a háborúnak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis befejezés volt, és újfent kár, hogy nem készült el ez az epizódszál, bár...

 

Mivel ez sem lezárás, ha el is készült volna, akkor sem lenne teljes Maul sztorija. Érdekes, hogy végül lelépett, de megérdemel ő egy külön végső leszámolást. A Son of Dathomir viszont számomra még így is pazar alkotás, hiszen nem csak egy bazi nagy pluszt ad Maul karakteréhez, hanem mert rengeteg, a TCW-ben nyitva maradt kérdést válaszolt meg végül, kezdve Talzin motivációival addig, hogy miért él még mindig Maul. Tehát valóban meghalt a Naboon, aztán Talzin a saját testét feláldozva hozta vissza. Ahogy akkor írtam is, már az elején reménykedtem, hogy ez lesz a válasz, mert bár elfogadtam a túlélte magyarázatot is, a bolygóváltoztatás lehetőségét már nem vette be a gyomrom. Így már azért barátságosabb a dolog, elvégre itt már olyan sötét oldali praktikák működtek, amik okozhattak komoly bonyodalmakat.

Ami még aranyos volt, a Scimitar feltűnése. Vajon hogyan jutott vissza Sidious birtokába a Naboon hagyott hajó? :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Tehát valóban meghalt a Naboon, aztán Talzin a saját testét feláldozva hozta vissza.

 

 

 

Szó nem volt ilyesmiről. Amiről Maul beszélt, az az volt, amit mi is láttunk a "Revenge"-ben, arról ahogy Talzin működő lábakat varázsolt neki, visszaadta a fizikumát, és rendbe tette az összeomlott elméjét.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is átvitt értelme van a "feltámasztásnak", nem szó szerinti. Az a Maul, aki az Ep1-ben lezuhant, lényegében "meghalt", miután a bosszúvágy által gyűjtött erőtől fűtve szinte maradéktalanul eltűnt korábbi személyisége, lénye és az őrületbe sodródott. Ezt támasztotta fel Talzin azzal a bizonyos dathomiri procedúrával, mely során kitépte belőle az őrületet... érdekes mondat :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky, a te fordításod alapján (ma nem volt gusztusom az angolhoz, de ha abban máshogy hangzik a szöveg, akkor nem szóltam):

 

Maul: "Anyám sokat feláldozott saját mivoltából, hogy feltámasszon engem. Ezért nem tudtatok megtalálni sem. A teljes és maradandó visszatérés számára a fizikai világba nagy áldozatot igényel."

Mivel Talzin anya már Maul felbukkanása és feje helyrelakása előtt is igencsak rezegve kapaszkodott a fizikai világhoz, hiszen már a 4x19 Massacre végén is szellemesdit játszott, és az az 4x22 Revenge elején is (sőt, mindig suhan, a ruhája is libeg a fizika törvényeit meghazudtolva, luszban a hangja sem teljesen evilági). Mindkét esetben Maul helyrepofozása előtt! Mi a valószínűbb: hogy a kiváltó ok előtt jelentkezik a probléma, vagy, hogy nem az a kiváltó ok? Meg azt is elég valószínűtlennek tartom, hogy a Bardottán lévő Frangawl klánban csak pár hónappal az ott lezajlott események előtt alakult ki a Nagy Anya kultusza.

Plusz elég nagy badarság lenne egy tíz évvel későbbi eseményt feltámasztásnak titulálni a konkrét újjáéledése után. Ezerszer jobb szó lenne rá a visszatérés, újjászületés, felgyógyulás, bármi, ami jobban körülírja azt, hogy Talzin nem tíz évvel a feltámadása után támasztotta fel Mault. Elég röhejes és értelmetlen így ez a mondat.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És pontosan hogyan is kell elképzelni ezt a feltámasztást? Maul lezuhan Naboo -n...és??? Szerintem egyértelműen a Dathomori szeánszra gondoltak itt, de jó lenen beidézni az angol szöveget is a kérdés eldöntésére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg fura lenne, ha

 

ilyen sötét mágiával is lehetne halottakat keltegetni. Nem az volt végülis az SW egyik mondanivalója, hogy a rosszak bármennyire is igyekeznek, képtelenek megtalálni a halhatatlanság titkát, mivel annak a nyitja a fizikai világ elengedése? Oké, hogy Talzin karaktere eleve eléggé kilóg az SW mitológiájából, de talán ez már túlzás lenne

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyértelműen a Dathomori szeánszra gondoltak itt, de jó lenen beidézni az angol szöveget is a kérdés eldöntésére.

Bennem se merült fel más.

 

Ez volt az eredeti szöveg a kérdéses részről: "Mother sacrificed much of her own to resurrect me. This is why you've been unable to detect her. " - lehet, hogy ha "új életre kelt"-nek fordítom, talán kevésbé megosztó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes kérdés ez, bennem pedig rögtön a kettévágás utáni "feltámasztás" ötlött fel, mert Talzin már Maul TCW-s feltűnése előtt is köddé tudott válni így arra következtetek, hogy a naboo-i eset után áldozta fel fizikai létének egy részét Maulért. Amikor Savage visszavitte a Dathomirra ott csak az elméjét kellett Talzinnak meggyógyítania, illetve a póklábak helyett rendes mechanikus lábakat adott neki, itt nem hiszem, hogy sokat felkellett áldoznia magából, tekintve, hogy korábban Savage fizikumát is rendesen megváltoztatta a mágiájával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez teljesen igaz, nagyon sok kérdést vet fel ez is, mint ahogy Maul megmenekülése önmagában, de ott van az is, hogy Talzin tudta, hogy Maul életben van (arra sajnos nem emlékszem teljesen, hogy azt is tudta-e, hogy melyik bolygón tartózkodik), így ebből arra következtetek, hogy volt szerepe az ő megmentésében. Persze ez megint újabb kérdéseket vet fel, kapásból, hogy Talzin miért hagyta a fiát több mint 10 évig sínylődni az őrületben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, nehogy elolvasd. Csak a dolgok 80% -át megmagyarázzák benne. De ne olvasd el! Így legalább lehet tovább mellébeszélni. :D

Megtettem, legfőképp a kedvetekért. Elolvastam a képregényt. Maradjunk annyiban, hogy bár ne tettem volna. :cry:

 

Egyáltalán nem érzem, hogy olyan remekül megmagyarázták volna a dolgokat. Mi is történt korábban Sidious és Talzin közt? Ki is ez a Talzin és honnan a toszból van ekkora ereje? Mi ez a fekete (zöld) mágia? Miért bujkált, mire várt annyit? Miért Dooku-val fogllakozott a TCW-ben, ha Sidious-ra is rámehetett volna? Eleve miért akarta uralni a galaxist? Az volt a nagy terv, hogy visszatér a fizikai síkra, hogy megölethesse magát? Mi lett Maul sorsa? Korábban miért sínylődött az elmeháborodottságban egy szeméttelepen? Minek küldte Savage-t egy nyaklánccal keresgélni, ha pontosan tudta hol van a fia? Mire várt Sidious és Dooku ennyit? Ha Sidious-nak volt egy ilyen nagy hatalmú szövetségese, akkor minek árulta el és cserélte le hozzá képest bohócokra?

 

Mindenki mindenki ellen fordul, aztán később szent a béke. Az egész képregényből annyi derül ki, hogy Maul Talzin fia. Ez volt a nagy indok, amiért életben kellett hagyni? Másképp nem lehetett Talzin-t előcsalni? A jedik reakciója és szerepe is nevetséges. Sidious mégis mit tanult Talzin-tól, mi volt az a nagy titok? Csak mert az ég adta világon semmi olyat nem csinál a filmekben, de a TCW-ben se, aminek bármi köze lett volna a zöld mágiához. Maul-t megmenti Talzin, saját maga feláldozásával, mondván így még győzhetnek. Ennek örömére Maul elvonul és a történet "lezárul". Persze Sidious szerint Maul jövője már el van vágva és részéről is lezárt a dolog. Dooku-val mi történik?

 

Korábbi véleményem megmaradt, csak még hatványozottabban él. Nem érzem úgy, hogy ez bármiben is indokolná az egész szál létjogosultságát. Nem kaptunk érdemi válaszokat. Már nemcsak Maul, de Dooku és Sidious jelentősége, értéke is csorbul. A Rendet hagyjuk, mert lassan már semmi másról nem szólnak az újabb SW alkotások, minthogy hülyét csinálnak a jedikből. Elvárnám, hogy a legközelebbi ilyen képregényben már viseljenek piros orrot is. A SW-hangulat pedig nekem továbbra is nulla az egészben. Az Erő még csak szóba se kerül, ellenben van itt minden, aminek amúgy semmi köze a SW-hoz. Ezekre persze semmi magyarázat.

 

Kezdek egyre jobban félni a Rebels-től, de még inkább az új trilógiától. Lassan már tényleg bárki visszatérhet a halálból, így vagy úgy. Ezek után nem lennék meglepve, ha Sidious eltanulta volna az öregasszonytól a füstté válást és simán visszajönne. Maul is előjöhet, elvégre mondta, hogy bármit túlél. Talzin előkerülése senkinek nem okozna meglepetést, azok után, amiket leművelt a TCW-ben és a képregényben. Ha ő "szellemként" a túlvilágról csinálhatott bármit, akkor az Erőből visszatérő jedik négyese is megtehetne bármit, pláne a Kiválasztottal soraikban.

 

Itt érünk el arra a pontra, amire más topikokban is utaltam. Egyszerűen már semmi biztos pont nincs az élet-halál kérdésében a SW univerzumban. Lehet, hogy ez a többségeteket nem zavarja, engem viszont veszettül. Ez a vonal nekem nem fér bele a SW által eddig bemutatott világképbe. Nem kell egyetérteni, nem akarok meggyőzni senkit, pusztán a saját véleményemet írom. Ahogy Ody fogalmazott: nem kell tetszeni mindenkinek. ;):peace:

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.