Ugrás a kommentre

Jeremy Barlow: Star Wars: Darth Maul, a Dathomir fia


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

A Maul-Talzin kérdésről: Filoni nem egyszer kifejtette, hogy Maul egyáltalán nem halt meg és nem lett feltámasztva, hanem túlélte a sérülését, mert a gyűlöletébe kapaszkodott. A Sith-ek nem hajlandóak elfogadni, hogy rajtuk kívül bármi más számít, ezért nem hajlandóak lemondani a saját életükről, akármibe kerül foggal-körömmel ragaszkodnak hozzá. Azt hasonlóan kifejtette, hogy számukra pontosan ugyanezért nincs visszaút a halálból.

 

És különben is, ha Talzin képes lett volna fényévekről feltámasztani Maul-t annak halála pillanatában, akkor mi a fr*ncnak várt tíz évet, hogy elküldjön valakit érte?

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Maul-Talzin kérdésről: Filoni nem egyszer kifejtette, hogy Maul egyáltalán nem halt meg és nem lett feltámasztva, hanem túlélte a sérülését, mert a gyűlöletébe kapaszkodott. A Sith-ek nem hajlandóak elfogadni, hogy rajtuk kívül bármi más számít, ezért nem hajlandóak lemondani a saját életükről, akármibe kerül foggal-körömmel ragaszkodnak hozzá. Azt hasonlóan kifejtette, hogy számukra pontosan ugyanezért nincs visszaút a halálból.

 

És különben is, ha Talzin képes lett volna fényévekről feltámasztani Maul-t annak halála pillanatában, akkor mi a fr*ncnak várt tíz évet, hogy elküldjön valakit érte?

+1

 

Ez így van. Ez az egész Talzin szál érdekes dalék a sötét oldalhoz. A képregényben teljesedett ki a harcuk. Azért jó látni, hogy voltak Sidiousnak is vetélytársai. Legalábbis papíron. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem úgy hiszem, hogy Maul meghalt és szó szerint fel kellett támasztani, hanem, hogy Talzinnak nagy erőket kellett mozgósítania, hogy a fia életben is maradjon egy adott idő után. Ha valóban szerepe volt ebben nem feltétlenül kellett ezt fényévekről megtennie, lehet épp kutatta a fiát és a naboo-n már félbevágva találta meg avgy épp egy másik bolygón ahová maul időközben elkeveredett, ezek csak tippek, de a SW-ban sok ilyen véletlen megesett már. Meg hát valahogy rákellett, hogy kerüljön maulra az a pókláb szerűség és ki segített volna egy félbávágott rosszarcú illetőnek ráadásul ilyen kontár munkával, hogy még csak nem is igazi lábakat szerel fel neki :D Simán eltudom képzelni, hogy Talzinnak a művelet végén már nem volt elég ereje rá, hogy teljes lábakat adjon a fiának. Persze igaz ez megint felvetia kérdést, hogy akkor 10 évvel később miért tudta megcsinálni. Én is csak találgatok, de azért hajlok inkább ebbe az irányba, mert így legalább kiindulópontot kapnánk sok, egyelőre megmagyarázatlan kérdéshez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen az. Nekem elfogadható lett volna. Mindenesetre az odakerülését valami ilyesmi, véletlen formájában tudom elképzelni.

 

Látatlanba nekem sem volt bajom vele, de ott a képregény oldalain kissé komikusan nézett ki, persze, hozzátartozik az igazsághoz, hogy a teljes képregényt nem láttam így csak egyes részleteihez tudok érdemben hozzászólni.

 

Kíváncsi leszek adnak-e még ki képregényeket az el nem készült TCW részekből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez volt az eredeti szöveg a kérdéses részről: "Mother sacrificed much of her own to resurrect me. This is why you've been unable to detect her. " - lehet, hogy ha "új életre kelt"-nek fordítom, talán kevésbé megosztó.

Hát ez a szöveg abszolúte nem vonatkozhat a Revenge-ben látottakra. Ahogy Palpi és jómagam is írtuk, Talzin már epizódokkal Maul visszatérése előtt eljátszotta a szellemformás cuccot (egyszer, amikor Grievous kis híján a fejét vette, majd megjelent Asajj-nak, aztán amikor Savage meghozta a dinka Mault), ráadásul Maul csak abban a tíz évben volt elrejtve, hogy eltűnt a Naboon és előkerült a Lotho Minoron. Utána Sidious ugye könnyedén figyelte a ténykedését fényévekről, sőt, még Dooku, Anakin és Asajj is megérezték, hogy valami nagyon nem kerek az Erőben - ergo az elrejtés sem vonatkozhatott a helyrehozás utánra, csak és kizárólag az előttről lehetett szó. Vagyis kizárt, hogy Talzin testáldozata a Revenge-beli agytisztítás - ami azért valljuk be, nem nagy cucc - és robotláb kreálás lenne - gépi alkatrészekhez meg minek kelljen húsvér testet áldozni, meg minek áldozza fel a saját testét valami olyasmihez, amihez elég lenne néhány szerszám. Maul őrülten képes volt magának egy igen bonyolult lábszerkezetet csinálni, ezután nehogy már Talzinnak a saját testét kelljen feláldoznia egy jobb pár lábért. Ez totálisan baromság lenne. Nem, ez nem a Revenge-re utal, ez az ep1-re! Darth Maul Naboo-n történt elestére.

A probléma persze az, hogy Maul korábban maga is mondta (nem csak Filoni), hogy túlélte a sérülést, még Sidiousnak is elmondta, hogy az ő tanításának hála maradt életben. Na most itt vagy kamuzik Maul, hogy visszanyalizza magát Sidioushoz vagy ő is csak hitte, hogy saját erőből élte túl a dolgot. Lehet, hogy Talzin és Maul együttes ereje kellett mindehhez. Maul lehetett halott néhány másodpercre vagy percre, és Talzin saját testéből áldozva képes volt újraindítani Maul szervezetét röviddel a halála után, és onnantól már a Sith Nagyúr gyűlöletén múlott, hogy tovább éljen, hiszen az a seb önmagában halálos volt azután is, hogy újraélesztették. Ha esetleg túl sokáig is volt ebben a halotti állapotban, még a megőrülése is kapna egyfajta magyarázatot: oxigénhiány miatt az agya károsodott.

Tehát, összegezve az elméletet: Maul azonnal belehal a kettévágásba vagy az utána jövő zuhanásba, de Talzin a testéből áldozva rövid időn belül újjáéleszti eme halálos sérülésből. Arra nincs ereje, hogy teljesen felgyógyítsa a fiát, de még el tudja rejteni jelenlétét az Erőben. Maul pedig, hogy amíg el nem készül robot végtagja, a gyűlöletből erőt merítve, a Sötét Oldaltól kapott természetellenes képességei használva életben tartja magát egy olyan sérülés dacára, ami bármelyik pillanatban végezne vele. A Lotho Minorra mg az ismert idétlen módon jutott el.

Az elmélet mellett szólhat még, hogy - ahogy az kiderült a TCW-ből - Sidiousnak nem nagy kunszt fényévekről figyelemmel kísérni a Sötét Oldalban történő eseményeket (Yodát is megérezte, amikor Morabandra érkezett és Mault is figyelemmel kísérte visszatérése után). Ráadásul így Sidiousnak sem lett volna oka figyelni Mault a halála után, Talzinnak pedig minden oka meg lett volna arra, hogy fiát az újjáélesztése után azonnal elrejtse, mielőtt Sidious újfent érzékeli a jelenlétét az Erőben.

 

Amúgy arra emlékeztek, hogy az első füzetben Sidious azt mondta, hogy ha Talzin halott lenne, akkor Maul már nem élne? Most halott, és Maul még mindig él. Lehet, hogy Talzin még mindig nem halott?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazság szerint, nekem is tetszik Palpi teóriája, mint írtam, illene Talzin eddig megismert személyiségéhez, az viszont nem világos, hogy ez esetben, mit csinált Talzin 10+ évig? Ha visszahozta Mault, miért várt cirka 12 évet arra, hogy normálisan helyrepofozza fiát (megfosztva az őrülettől + új műlábakkal ellátva)? Illetve miért hagyta mindeddig a Lotho Minoron?

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazság szerint, nekem is tetszik Palpi teóriája, mint írtam, illene Talzin eddig megismert személyiségéhez, az viszont nem világos, hogy ez esetben, mit csinált Talzin 10+ évig? Ha visszahozta Mault, miért várt cirka 12 évet arra, hogy normálisan helyrepofozza fiát (megfosztva az őrülettől + új műlábakkal ellátva)? Illetve miért hagyta mindeddig a Lotho Minoron?

 

A Sithek miért vártak oly sok évet, hogy felfedjék magukat? Mert akkor álltak készen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Maul: Dathomir fia

 

 

 

Mindenféleképpen egy akciódús történet volt. Nagyon pörögtek az események, talán túlságosan is. Olyan érzésem volt, mintha ez a történetszál csak azért született volna meg, hogy Maul minél több mindenkivel párbajozhasson. Jó lett volna, ha egy rendes befejezést kerítettek volna neki, mert így a végkifejlet lerontotta.

 

 

Összességében véve egy jó sztori volt, de olvastam már jobb Darth Maul történetet is. Négyes.

 

Sky-nak pedig ezer köszönet a nagyszerű fordításért.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazság szerint, nekem is tetszik Palpi teóriája, mint írtam, illene Talzin eddig megismert személyiségéhez, az viszont nem világos, hogy ez esetben, mit csinált Talzin 10+ évig? Ha visszahozta Mault, miért várt cirka 12 évet arra, hogy normálisan helyrepofozza fiát (megfosztva az őrülettől + új műlábakkal ellátva)? Illetve miért hagyta mindeddig a Lotho Minoron?

Igen, tulajdonképpen nekem is ez a problémám. Mit csinált Talzin olyan sokáig? Talán erőt gyűjtött a visszatéréshez? Továbbá ha tudta, hogy hol van Maul akkor miért kellett Savage ebbe az egészbe? Ő is elmehetett volna érte és kész. Erre ad Opress -nek egy talizmánt, és kiküldi a vakvilágba keresgélni, holott pontosan tudja hol van a fia. Ennek nem sok értelme van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De honnét veszitek, hogy tudta? Ha maradunk az eredeti Maul-utaztatásnál, akkor Talzin sem tudhatta, hol van, csak annyit, hogy életben van valahol.

Akkor viszont nem Talzin mentette meg a haláltól, hanem ő saját magát. De miért mondja akkor Sidious, hogy Maul életben maradása a bizonyíték arra, hogy Talzin is túlélte a dathomiri mészárlást?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De honnét veszitek, hogy tudta? Ha maradunk az eredeti Maul-utaztatásnál, akkor Talzin sem tudhatta, hol van, csak annyit, hogy életben van valahol.

Volt egy jelenet amiben láttuk ahogy Talzin figyeli a Lotho Minor -on villogó piros pontot (Maul) és a közeledő kép pontot (Savage). A Brothers -t érdemes megnézni.

 

Akkor viszont nem Talzin mentette meg a haláltól, hanem ő saját magát. De miért mondja akkor Sidious, hogy Maul életben maradása a bizonyíték arra, hogy Talzin is túlélte a dathomiri mészárlást?

Ez nekem se kerek. El kellene olvasnom még egyszer a képregényt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Túl sokat láttok a megfogalmazásba. A TCW kisebb-nagyobb mértékben mindig is inkonzisztens volt önmagával. Emlékeztek az egész kavarásra Onderon körül? Mina Bonteri hithű szeparatista volt, erre kiderül, hogy a királyt akit képviselt erővel állították félre, mert túl tohonya volt oldalt választani, és valójában az Onderon-on mindenki a kezdetektől utálta a Szepiket? Meg a lázadók aggódnak, hogy a nép félni fog tőlük, erre kitalálják, hogy ha kiütik az áramot akkor majd a lakosság melléjük áll? WTF??? Vagy ott van Talzin "azért adtuk el Ventress-t rabszolgának, mert féltünk egy bűnözőtől" b*romsága. Vagy Padmé besértődée a "Senate Spy"-ban azon, hogy Anakin nem tud időt szakítani rá a munkája miatt, miközben a "Hostage Crisis"-ban pont Ő papolt arról Anakin-nak, hogy nem helyezheti(k) a személyes dolgai(ka)t a munkája(/uk) fölé. Vagy, hogy a "Sabotage"-ban Ahsoka maga vágja Letta szemébe, hogy a szökéssel bizonyította, hogy köze volt a robbantáshoz, aztán a következő epizódban nem volt annyi esze, hogy a saját szavait észben tartsa és a fenekén maradjon. És még sorolhatnám hajnalig.

 

Imádtam azt a sorozatot, de azért nem voltam vak a hibáira. Ezek a "hogy Maul él bizonyítja, hogy Talzin is él" meg "Anyám sokat feláldozott magából, hogy feltámasszon" ugyanilyen ilyen figyelmetlenségből becsúszott bakik, és nem érdemes több figyelmet szentelni nekik, mint azoknak, amiket felsoroltam. A hivatalos álláspont egyértelmű: amíg Filoni vissza nem vonja, hogy Maul túlélt és nem feltámadt, addig Maul túlélt és nem feltámadt, akármi mást is sugalljon egy dialógus rosszul megfogalmazott sora.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

Azta kutya élet...most végeztem a 4 füzettel....bassus...ez kegyetlenül jó volt!Nagyon bánhatjuk,hogy nem készült el mozgóképen.... :/

Nagyon jó story,jó légi csaták,állati fénykard párbajok...pfúúúh.

Nagyon jó volt !!!

 

:clap: :clap: :clap:

Szerkesztve: - ZoliZoltán
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Darth Maul: Son of Dathomir concept artok:

 

Emlékeztek még erre a képre? Itt láthattunk egy Quinlan Vos vs. Maul párbajt. Na ez eredetileg benne lett volna a történetben

Spoiler

aki olvasta a Dark Disciple könyvet, az érti, hogy Vos miért is van a Sithekkel. :)

j7BrtBk.jpg

 

3lN8RQm.jpg

 

My1KGUG.jpg

 

K5vU9tA.jpg

 

aBKcei4.jpg

 

5yrbLZC.jpg

 

UiDxbux.jpg

 

kfBMkEP.jpg

 

OHDu7HQ.jpg

 

VCwLdzf.jpg

1Bguwvw.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
2018. 12. 26. - 9:16, Iqvi írta:

A képregény rajzolási stílisa mennyiben tér el ezektől?

Hát ha a képregény grafikai stílusa ilyen szép lenne, akkor most elolvadnék gyönyörűségében. :D A képregény rajzai tipikus rajzolásúak, míg a concept artokat ha jól tudom, akkor festik - mostanában digitálisan. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Elkezdtem a Dathomir fiát átnézni. A Shadow Collective Árnycsapatra lett fordítva, ezt módosítom Árnyék Kollektívára. Én úgy emlékszem a magyar szinkronban így volt, ráadásul már is megerősítette nekem, valamint Sky fordításában is így van, feltételezem a sorozat magyar változata alapján. Ha valaki másképp tudja, az most szóljon még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.