Ugrás a kommentre

Christie Golden: Sötét tanítvány


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nekem ez a könyv anno nem annyira tetszett a szerelmi szál miatt, de volt egy nagyon emlékezetes mondat a könyvben, amit nem is igazán tudtam hová tenni. Embo egyszer azt mondja: "Nesta nesta balotelli!" Ezt nem tudom, hogy a magyar változatban volt csak, így vagy az eredetiben is, de elég furcsa volt nem az olasz labdarúgókra gondolni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 02. 01. - 17:40, Wilde írta:

Nekem ez a könyv anno nem annyira tetszett a szerelmi szál miatt, de volt egy nagyon emlékezetes mondat a könyvben, amit nem is igazán tudtam hová tenni. Embo egyszer azt mondja: "Nesta nesta balotelli!" Ezt nem tudom, hogy a magyar változatban volt csak, így vagy az eredetiben is, de elég furcsa volt nem az olasz labdarúgókra gondolni. :D

Ez így van az eredetiben is.

Lehet Embo nagy olasz foci drukker. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
  • 8 hónappal később...

covers_384281.jpg?1456759360

 

"A Köztársaság és a szeparatisták közt dúló háború lassan darabokra szaggatja a galaxist. Dooku gróf, az árulóvá lett Jedi mester egyre brutálisabb taktikákhoz folyamodik, ezért hiába a Jedi lovagok elszántsága, a konfliktus egyre több áldozatot követel. Amikor Dooku utasítására a szeparatisták megsemmisítenek egy menekülteket szállító flottát, a Jedi Tanács úgy dönt, elérkezett az idő, hogy leszámoljanak a gróffal.
Dooku azonban halálos ellenfél még a legtapasztaltabb fejvadászok számára is, ezért a Tanács kétségbeesett lépésre szánja el magát: Quinlan Vos Jedi mestert és a hírhedt Sith bérgyilkost, Asajj Ventresst bízzák meg a feladattal, hogy elpusztítsák a grófot. Noha a Jedik nem bíznak Dooku egykori tanítványában, Ventress gyűlölete olyan erős korábbi mestere iránt, hogy még legősibb ellenségeivel is készségesen szövetkezik, hogy végezhessen vele.
Kezdetben úgy tűnik, hogy ők a legalkalmasabbak erre az akcióra, ám kettejük ellentmondásos kapcsolata hamarosan veszélybe sodorja az egész küldetés sikerét…"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ventress a The Clone Wars-ban kapott egy nagyon szép karakterívet, én úgy gondolom hogy ez a könyv tette fel az i-re a pontot vele kapcsolatban. A TCW-ben sokáig egy utolsó rohadék karakter volt, aki másra sem volt jó, csak hogy Dooku bérgyilkosa legyen. De már a sorozatban megismertük az előéletét, és hogy mennyi mindenen ment keresztül amíg el nem nyelte a sötét oldal, de végül sikerült azon felülkerekednie, és ha nem is sikerült egy teljesen pozitív karakterré válnia, azért az én szememben változott a megítélése. A könyv ezt csak megerősítette, nekem komolyan mondom az egyik kedvenc karakteremmé tette az egész Star Warsban, és ha nem fordul a sötét oldal felé akkor vihette is volna valamire a Jedi Renden belül. A Vos-al való kapcsolata is megmutatta, hogy legbelelül ugyanúgy vágyik a gyengédségre mint bárki más, és ezért bármit hajlandó megtenni a végére.

 

Azon azért kicsit vontam a szemöldökömet, hogy a Jedi Tanács ötlete volt, hogy gyilkolják meg Dookut, és hogy ráadásul ezt egy Jedi tegye meg. Ez is csak azt mutatja, hogy mennyire eltávolodtak egykori önmaguktól, ha ilyen kétségbeesett lépésekre szánják el magukat. Vost elég hamar megrészegítette a sötét oldal ereje, és miután átállt Dooku-hoz, még olvasóként is elég nehéz volt eldönteni, hogy most tényleg azért tesz e dolgokat, hogy csak elhitesse Dookuval, hogy az ő oldalán áll, vagy pedig tényleg komolyan gondolta. Szép párhuzam volt ez Anakin jövőjével kapcsolatban is, ő is meg Vos is a szerelemért lett volna képes mindent feláldozni, hogy aztán el is veszítsék végén.

Nekem simán egy 5/5 :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, NorbiLordi írta:

Ventress a The Clone Wars-ban kapott egy nagyon szép karakterívet, én úgy gondolom hogy ez a könyv tette fel az i-re a pontot vele kapcsolatban. A TCW-ben sokáig egy utolsó rohadék karakter volt, aki másra sem volt jó, csak hogy Dooku bérgyilkosa legyen. De már a sorozatban megismertük az előéletét, és hogy mennyi mindenen ment keresztül amíg el nem nyelte a sötét oldal, de végül sikerült azon felülkerekednie, és ha nem is sikerült egy teljesen pozitív karakterré válnia, azért az én szememben változott a megítélése. A könyv ezt csak megerősítette, nekem komolyan mondom az egyik kedvenc karakteremmé tette az egész Star Warsban, és ha nem fordul a sötét oldal felé akkor vihette is volna valamire a Jedi Renden belül. A Vos-al való kapcsolata is megmutatta, hogy legbelelül ugyanúgy vágyik a gyengédségre mint bárki más, és ezért bármit hajlandó megtenni a végére.

Hasonlóan gondolom én is. Örülök, hogy Ventress kapott ehhez a karakterívhez méltó könyvet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Christie Golden: Sötét tanítvány

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.