Ugrás a kommentre

1x08 - Gathering Forces


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A Disney Channel ezen a vasárnapon nem a soron következő részt adta le (Gathering Forces), hanem korábbi részek ismétléseit. Valaki meg tudná mondani, miért?

 

Rebeles topicban beírtam egy lehetséges verziót. Vagy az, vagy egyszerű hiba..Vasárnap kiderül!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami pedig Ezrát illeti, én kezdek aggódni, hogy ez a fiú a végén kiköt a Sötét Oldalon... Vagy egy hullazsákban.

Inkább az utóbbi. Itt az inkvizítor megint ki akarja nyírni őket, csupán hergeli a szavaival.

 

Most látható talán igazán, hogy Kanan nem jó tanárnak. Szerintem a Sötét Oldal témáját eddig totálisan kerülte, és most Ezra nem csak szembekerült vele, hanem használta is. És az Inkvizítor képét elnézve, nem is visszafogottan, hanem keményen belemarkolt. Ha Kanan nem szedi össze magát, mint tanár, akkor cseszhetik a tedd vagy ne tedd dolgot, mindketten buknak.

Kanan maga is mondja az epizód végén, hogy nem tanította meg ennek a kivédésére, ami valóban hiba volt. Az első esetnél még nem lehetett felróni ezt neki, de itt már igen. Én azt gondoltam, hogy odébb van még az a pillanat amikor újból összemérik az erejüket az Inkvizítorral. Erre csapdába csalják őket Ezra -val, akit potenciális veszélyforrásnak tesz ki, főleg a sötét oldal miatt. Az ok, hogy Ezra vészhelyzetben tanul leginkább, de a sötét oldal ellen hogy védekezzen, ha erről egy deka instrukciót se kapott? Itt most Kanan valóban nagyot hibázott. Jó kép volt a végén, amikor a kompban egymással szemben ülnek. Mint két iskolás....egyik sem tudta mit kellene tenni. :(

 

Amúgy szerintem Kanan megijedt Ezrától. Eddig is tartott a mesterkedéstől, de nekem olyan érzésem volt a végén, hogy Kanan most tényleg megijedt a feladattól és a fiútól. Az, ahogy Herát is félrehívta beszélni, nagyon ezt sugallta.

Én nem mondanám, hogy megijedt, inkább úgy fogalmaznék, hogy tudatosult benne ezra valódi ereje. Az eddigi jelek fölött hajlandó volt szemet hunyni eddig, de itt amit látott az elég durva volt ahhoz, hogy rájöjjön, ez így nem lesz jó. Szerintem Hera -val a hogyan továbbot beszélték meg. Plusz erre fog még jönni az infó Ezra szüleiről, ami szintén nagyban befolyásolja majd a fiú sorsát.

 

Az viszont egyre biztosabbnak látszik, hogy az évad vége sötét lesz. Legalábbis a kezdeti kalandot egyre komorabb dolgok váltják fel. A Rise of the Old Masters csak óta durvulnak a dolgok, és ez a folyamat szerintem most már nem fog visszafordulni. Ki tudja, mi derül ki Ezra szüleiről, mit hoz a fiúnak az Erő (Sötét Oldala), mi lesz Kanannal, ha még az Inkvizítorhoz is kevés, aki meg már a mesterét, vagyis Darth Vadert emlegeti.

Biztos darkos lesz, és valóban érik Vader belépése, bár még mindig nagyon gyengének érzem Kanan -ékat egyáltalán ahhoz is, hogy Vader felfigyeljen rájuk. A galaxis nagy és egyenlőre csak Lothal környezetében akcióznak, ami nem hiszem, hogy sok Birodalmi vezetőt érdekelné.

 

Kanan pedig láthatóan semmit sem tud ezzel kezdeni, sőt, szerintem megijedt Ezrától.

Szerintem Kanan is átélhetett valami hasonlót, mert azt mondja Ezra -nak, hogy tudja mit érez...

 

Kanant ismét könnyedén legyőzte, a jedi már a sugárvetős trükköt is megpróbálta bevetni, nem túl elegáns módon, de mint egy gyenge kezdőt úgy fegyverezte le őt ellenfele.

Ez a kis apróság nagyon jól mutatta, hogy Kanan nem igazi Jedi lovag. Legalábbis a szó klasszikus értelmében nem az. Kenobi vagy Windu sosem csinált volna ilyen sunyiságot. :)

 

És akkor elérkeztünk az epizód csúcspontjához. Ezra vs Inkvizítor. Várható még is meglepő volt ahogy Ezra felkapja mestere fénykardját és szembefordul az Inkvizítorral, mire utóbbi nem izzasztotta magát, hanem az erővel magához ragadta a fegyvert

Ez a jelenet engem a TCW zon jelenetére emlékeztetett, amiben Yoda elveszi Ventress kardját az Ambush -ban. :D

 

Az, ahogy a szörnykirály előmászik a sötét, forrongó mélységből, szintén egy gyönyörű metafora az Ezrából előtörő sötét szörnyetegre.

Ez valóban mesteri utalás, magam nem is figyeltem fel rá az epizód megtekintése alatt. Gyönyörű meglátás. :clap:

 

Van egy olyan érzésem, hogy ezt a részt látva az egyetértők tábora eléggé fel fog duzzadni.

Egyébként kíváncsi vagyok megtudjuk-e hogy Kanan mit akart beszélni Herával a film végén. Tényleg nagyon úgy tűnik, hogy Kanan is megijedt attól, amit "teremtett".

Szerintem most új helyzet van. Ezra miatt is, de a szülei miatt meg pláne. Hera ugye tudja mi lett velük. Ezt meg kell beszélni, mert Ezra reakciója kihat most már az egész csapatra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán csak kicsit a saját teóriámban, amit most már nem védenék olyan hevesen. Nem állom meg, hogy ne említsem meg azt a tényt, hogy vitázni a Kanan – Ezra kapcsolatról elég nehéz olyasvalakivel, aki még nem látta ezt a részt. Itt persze az előző rész topikjára célzok, ahol egyértelműen belejátszottak az itt látott dolgok, pl. Dzséjt –nél. Átérzem a helyzetét. :D Nem tudom elhinni, hogy ezeket az eseményeket figyelmen kívül hagyta

Természetesen nem hagytam figyelmen kívül, hiszen ez az epizód messzemenően igazolta a már korábbi részekben kialakult ellenérzésem Kanan tanári képességeivel szemben. De a spoilerek, illetve a vita kedvéért a korábbi részekre alapoztam. Ahogy Donát írta (csak akkor nem akartam igazolni a spoilerek miatt), egyedül az igazamba vetett magabiztosságomat adta ez a dolog. Nem fair, de legalább sok jó és értékes posztot termeltünk. :)

 

Kiderült mennyire veszélyes ez az egész tanoda, egyszerűen azért mert Ezra nagyon erős.

És mert erejét az érzelmek látványosan táplálják. Érdekes, hogy míg Anakin képzetlenül "csak" a jövőbe tudott belepillantani, Leia pedig megérezni Luke jelenlétét bárhol, Ezra kifejezetten aktív képességre tett szert a hatalmas ugrásokkal (amit ugye nem merül ki annyiban, hogy felugrik emeleteket, onnan sérülés nélkül kell talajt fognia, és Ezra képes rá). És amikor megmenti Zebet, az ijedtség és felteszem, a harag az, ami úgy táplálta az Erőt benne, hogy simán a falhoz kente Kallust. Kanannak már ebből rá kellett volna jönnie, hogy Ezránál különösen nagy hangsúlyt kéne fektetni az érzelmi egyensúlyra, stabilitásra.

 

A hang eltorzítása biztosan egy nőt takar. Felmerült Leia neve, de az ő esetében ott hibádzik a dolog, hogy miért akciózna egyedül egy 15 éves kislány? Ráadásul álnéven? :) Arra ott a faterja.

Lehetne Mon Mothma is.

 

Ezra –ban ott a vágyakozás, és ha véletlen kiderülne, hogy a szülei élnek, nincs az az Isten és ember, aki vissza tudná tartani őt attól, hogy a kiszabadításukra induljon.

Én attól tartok, hogy ez bekövetkezik, de annak az akciónak a végén nem várt dolog fogja fogadni: az Inkvizítor. Eddig valószínűleg nem fordított különösebb figyelmet Ezrára, hiszen csak egy padawan volt. De amit most látott, az szerintem bebizonyította neki, hogy ő a nagyobb veszély a két Jedi közül. Ráadásul már ismeri az Ezra nevet, és Tseebo is egy lehetséges nyom számára - nem feltétlen kell abból kiindulnia, hogy ismerik egymást, de nincs is oka arra, hogy ne nyomozza le ezt a szálat. Szóval, innentől egy ilyen nyomozó karakternek nem lehet már nehéz kiderítenie, kicsoda Ezra. És azt már elgondolni is szörnyű, mi történhet Ezrával, ha felkészületlenül lép bele egy olyan csapdába, amiben érintettek a szülei. :para:

 

Nagyon kíváncsi vagyok, mi derült ki Ezra szüleiről, és hogyan befolyásolja majd ez az információ az események alakulását. Sajnos én nem számítok arra, hogy élnek, és ez semmi jót nem jelent majd a továbbiakra nézve. :(

Ody-hoz hasonlóan én is inkább az életben létükre szavazok, vagy legalábbis arra, hogy Tseebo így tudta. Mert ha most Ezra azt tudná meg, hogy valóban halottak, az semmit nem jelentene igazán a számára. Ő maga mondta, már rég elfogadta ezt, máskülönben életben sem maradt volna. Viszont ha élnek, az Ezrában elindíthat dolgokat, például önmarcangolást annak tekintetében, hogy eddig halottként kezelte őket. Hogy nem akarta megmenteni őket. Ráadásul felfűtheti a gyűlöletét a Birodalommal szemben. És ha aztán meghalnak vagy kiderül, hogy mégis halottak, akkor erre még rákontráz a csalódottság, a reményvesztettség, meg minden egyéb, ami ezzel jár. Szóval ez esetben szerintem az igazi dráma abban rejlik, hogy Ezra egy ideig higgyen abban, hogy élnek.

Ezt még akár azzal is meg lehet fűszerezni, hogy Kanan a fiú féltése miatt nem akar azonnal a megmentésükre rohanni. Ez belső konfliktusokat is szülne, pláne, ha eztán tényleg meghalnának a szüleik, akkor meg Ezrából kitörhet az is, hogy emiatt Kanant okolja.

 

Jó gondlatok Pildi. Talán az én korábbi Kanan "felmentésem" abból fakadt, hogy jónak akartam látni. Hisz mégis csak ő a főszereplő, így nem lehet rossz vagy kevésbé jó. :) De itt most végképp láthattuk, hogy Kanan bizony nem egy nagy szám. :( Egyébként nagyon jól van megírva a karakter abból a szempontból is, hogy nem kreáltak egy über-táp harcost aki mindekit lenyom. ehelyett kaptunk egy nagyra nőtt padawant, teli hiányos ismeretekkel. Ettől lesz olyan érdekes.

És ez szerintem tök érdekes, hogy az ep4-5-6 érájába, ahol általában eddig a fekete-fehér karakterek domináltak, most szép szürkéket kaptunk. A Ghost nem makulátlan jófiúk, akik mindenben tehetségesek, nem szuperhősök, hanem valóban egyszerű emberek - legalábbis Star Wars szinten. Mert Kanan sem rendelkezik a Jedik eddig megismert dolgaival, egyedül annyi, hogy ő is a jó oldalon küzd.

 

Inkább az utóbbi. Itt az inkvizítor megint ki akarja nyírni őket, csupán hergeli a szavaival.

Azért nem tudom elhinni, hogy nincs szándékában átállítani a fiút, mert egyrészt, Vader meghagyta neki ezt az opciót a Spark of Rebellionban. Ha nem állnak az Erő gyermekei a Birodalom szolgálatába, akkor haljanak meg, ezt mondta a Sith Nagyúr. Másrészt, teljesen szükségtelen a Sötét Oldallal piszkálni a fiút, ha csak meg akarná ölni, hiszen azonnal leszúrhatta volna, amint kikapta a fiú kezéből a kardot. Vagy meglökhette volna úgy az Erővel, hogy Ezra túlrepül a szakadék szélén. És még ki tudja, hányféleképpen ölhette volna meg a másodperc töredéke alatt Ezrát e két találkozás alatt, ha ez lenne a kizárólagos célja. Ellenben ő mindkét alkalommal megragadta a lehetőséget azoknak a praktikáknak az alkalmazására, amivel eddig minden Sötét Oldalt követő élt, amikor téríteni próbált.

 

Biztos darkos lesz, és valóban érik Vader belépése, bár még mindig nagyon gyengének érzem Kanan -ékat egyáltalán ahhoz is, hogy Vader felfigyeljen rájuk. A galaxis nagy és egyenlőre csak Lothal környezetében akcióznak, ami nem hiszem, hogy sok Birodalmi vezetőt érdekelné.

Szerintem Vader az Inkvizítor halála után fog képbe kerülni, esetleg még néhány kudarc után. Azért most az Inkvizítor megtudott valamit Ezráról, ami lehet, hogy már felkelti a Sith-ek figyelmét. Ráadásul, a tény, hogy másodszor csúsznak ki az Inkvizítor markából, szintén olyasmi, ami megmozgathatja a nem éppen a türelméről híres Vadert, vagy a még annyira sem elnéző Uralkodót. Gyanítom, ezért is hozta szóba az Inkvizítor nevét. Lehet, hogy már a korábbi találkozás után is kapott egy kisebb dorgálást Vadertől.

 

Ez a kis apróság nagyon jól mutatta, hogy Kanan nem igazi Jedi lovag. Legalábbis a szó klasszikus értelmében nem az. Kenobi vagy Windu sosem csinált volna ilyen sunyiságot.

Vagy ha mégis, kétlem, hogy egy Ventress kikapta volna a kezéből a pisztolyt. Azért kíváncsi vagyok, mire menne az Inkvizítor mondjuk Ben Kenobival szemben. Apropó, ez is egy jó kis lehetőség lenne a legyőzésére, segítséget kérni egy Jedi mestertől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És azt már elgondolni is szörnyű, mi történhet Ezrával, ha felkészületlenül lép bele egy olyan csapdába, amiben érintettek a szülei. :para:

 

Ody-hoz hasonlóan én is inkább az életben létükre szavazok, vagy legalábbis arra, hogy Tseebo így tudta. Mert ha most Ezra azt tudná meg, hogy valóban halottak, az semmit nem jelentene igazán a számára. Ő maga mondta, már rég elfogadta ezt, máskülönben életben sem maradt volna. Viszont ha élnek, az Ezrában elindíthat dolgokat, például önmarcangolást annak tekintetében, hogy eddig halottként kezelte őket. Hogy nem akarta megmenteni őket. Ráadásul felfűtheti a gyűlöletét a Birodalommal szemben. És ha aztán meghalnak vagy kiderül, hogy mégis halottak, akkor erre még rákontráz a csalódottság, a reményvesztettség, meg minden egyéb, ami ezzel jár. Szóval ez esetben szerintem az igazi dráma abban rejlik, hogy Ezra egy ideig higgyen abban, hogy élnek.

Ezt még akár azzal is meg lehet fűszerezni, hogy Kanan a fiú féltése miatt nem akar azonnal a megmentésükre rohanni. Ez belső konfliktusokat is szülne, pláne, ha eztán tényleg meghalnának a szüleik, akkor meg Ezrából kitörhet az is, hogy emiatt Kanant okolja.

Azzal egyetértek, hogy csalinak akkor a legtökéletesebbek a szülők, ha még élnek - vagy legalábbis Tseebo így tudja. Vagyis épp elég, ha Ezra ezt hiszi majd, ha beszél vele, és nem kell valóban élniük. Sőt, a Sötét Oldal csapdájához az lenne végképp a legtökéletesebb, ha a végén derülne ki, hogy már mégsem élnek. Egy ilyen helyzetben, a tehetetlen dühöt meglovagolva sima úgy áttérni a Sötét Oldalra.

 

Viszont felmerült bennem egy kérdés: hogy lehet, hogy Ezra nem érezte meg soha, hogy a szülei még élnek? Épp ellenkezőleg, meg van győződve róla, hogy meghaltak, a hiányuk számára végleges. Tudom, hogy nem képzett Erőhasználó, de mégis... Akit ennyire átjár az Erő, arról most már nehezen tudom elképzelni, hogy ilyen dologban ekkorát tévedhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem eleve nincsenek Lothalon, a távolság pedig fontos tényező lehet. Az Erőérzékenység meg önmagában nagyon kevés, főleg, hogy általában csak egy képesség jelenik meg egy ösztönös szinten (Anakinnál a jövőbe pillantás, Leiánál a múlt érzékelése, Luke-nál a kiélezett ösztönök, Ezránál a nagy ugrás). De most, hogy elkezdett tanulni, valamit már érzékel, hiszen az otthonában az előző epizódban hallotta őket. Hogy ez bepillantás (belehallgatás) volt a múltba, vagy valóban őket "hallotta", az jó kérdés még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen nem hagytam figyelmen kívül, hiszen ez az epizód messzemenően igazolta a már korábbi részekben kialakult ellenérzésem Kanan tanári képességeivel szemben. De a spoilerek, illetve a vita kedvéért a korábbi részekre alapoztam. Ahogy Donát írta (csak akkor nem akartam igazolni a spoilerek miatt), egyedül az igazamba vetett magabiztosságomat adta ez a dolog. Nem fair, de legalább sok jó és értékes posztot termeltünk. :)

 

Így is lehet nézni, csak azért mégse a legjobb hisz Te hendikeppel indulsz. ;) Ide is jöhetnének az értékes posztok, hisz ez egy remek rész volt és van is miről beszélni. Talán még tart náluk a teaser hatása.

 

És mert erejét az érzelmek látványosan táplálják. Érdekes, hogy míg Anakin képzetlenül "csak" a jövőbe tudott belepillantani, Leia pedig megérezni Luke jelenlétét bárhol, Ezra kifejezetten aktív képességre tett szert a hatalmas ugrásokkal (amit ugye nem merül ki annyiban, hogy felugrik emeleteket, onnan sérülés nélkül kell talajt fognia, és Ezra képes rá). És amikor megmenti Zebet, az ijedtség és felteszem, a harag az, ami úgy táplálta az Erőt benne, hogy simán a falhoz kente Kallust. Kanannak már ebből rá kellett volna jönnie, hogy Ezránál különösen nagy hangsúlyt kéne fektetni az érzelmi egyensúlyra, stabilitásra.

 

Valahogy így. De pl. akkor még nem tanította Ezrát amikor az falhoz kente Kallust. Most vagy hagyja az egészet, vagy csinálja rendesen. A sötét oldal meg valóban alap tananyagnak kellene lennie. Ezt azért neki illene tudnia.

 

Lehetne Mon Mothma is.

Persze, lehetne de tudod miért nem ő lesz? :) Mert az nem üt akkorát. Eleve már az a tény, hogy titkolóznak azt sejteti, hogy valaki meglepő személy fog visszatérni. Olyan, akitől a néző dob egy hátast.

 

Én attól tartok, hogy ez bekövetkezik, de annak az akciónak a végén nem várt dolog fogja fogadni: az Inkvizítor. Eddig valószínűleg nem fordított különösebb figyelmet Ezrára, hiszen csak egy padawan volt. De amit most látott, az szerintem bebizonyította neki, hogy ő a nagyobb veszély a két Jedi közül. Ráadásul már ismeri az Ezra nevet, és Tseebo is egy lehetséges nyom számára - nem feltétlen kell abból kiindulnia, hogy ismerik egymást, de nincs is oka arra, hogy ne nyomozza le ezt a szálat. Szóval, innentől egy ilyen nyomozó karakternek nem lehet már nehéz kiderítenie, kicsoda Ezra. És azt már elgondolni is szörnyű, mi történhet Ezrával, ha felkészületlenül lép bele egy olyan csapdába, amiben érintettek a szülei. :para:

Csak nehogy kiderüljön, hogy Tseebo is egy báb ebben a játszmában. Akaratlanul, de adhat olyan fals infókat Ezrának, amik aztán a Birodalom kezei közé vezetik őt. Persze erre eddig egy deka utalás sincs, de azért elméleti síkon nem lehetetlen.

 

Ody-hoz hasonlóan én is inkább az életben létükre szavazok, vagy legalábbis arra, hogy Tseebo így tudta. Mert ha most Ezra azt tudná meg, hogy valóban halottak, az semmit nem jelentene igazán a számára. Ő maga mondta, már rég elfogadta ezt, máskülönben életben sem maradt volna. Viszont ha élnek, az Ezrában elindíthat dolgokat, például önmarcangolást annak tekintetében, hogy eddig halottként kezelte őket. Hogy nem akarta megmenteni őket. Ráadásul felfűtheti a gyűlöletét a Birodalommal szemben. És ha aztán meghalnak vagy kiderül, hogy mégis halottak, akkor erre még rákontráz a csalódottság, a reményvesztettség, meg minden egyéb, ami ezzel jár. Szóval ez esetben szerintem az igazi dráma abban rejlik, hogy Ezra egy ideig higgyen abban, hogy élnek.

Ezt még akár azzal is meg lehet fűszerezni, hogy Kanan a fiú féltése miatt nem akar azonnal a megmentésükre rohanni. Ez belső konfliktusokat is szülne, pláne, ha eztán tényleg meghalnának a szüleik, akkor meg Ezrából kitörhet az is, hogy emiatt Kanant okolja.

Így vagy úgy, de Ezra szülei mindenképpen konfliktust fognak szülni. Vagy Ezrában vagy a csapaton belül. A fiú nem tud hideg fejjel gondolkodni ebben a kérdésben, így esély sincs rá, hogy megfontolt döntést hozzon.

 

 

És ez szerintem tök érdekes, hogy az ep4-5-6 érájába, ahol általában eddig a fekete-fehér karakterek domináltak, most szép szürkéket kaptunk. A Ghost nem makulátlan jófiúk, akik mindenben tehetségesek, nem szuperhősök, hanem valóban egyszerű emberek - legalábbis Star Wars szinten. Mert Kanan sem rendelkezik a Jedik eddig megismert dolgaival, egyedül annyi, hogy ő is a jó oldalon küzd.

Egy sorozatba nem lehet annyira jó vagy rossz karaktereket belepakolni, mint a filmekbe. Nagyon hamar unalmassá válna az egész.

 

 

Azért nem tudom elhinni, hogy nincs szándékában átállítani a fiút, mert egyrészt, Vader meghagyta neki ezt az opciót a Spark of Rebellionban. Ha nem állnak az Erő gyermekei a Birodalom szolgálatába, akkor haljanak meg, ezt mondta a Sith Nagyúr. Másrészt, teljesen szükségtelen a Sötét Oldallal piszkálni a fiút, ha csak meg akarná ölni, hiszen azonnal leszúrhatta volna, amint kikapta a fiú kezéből a kardot. Vagy meglökhette volna úgy az Erővel, hogy Ezra túlrepül a szakadék szélén. És még ki tudja, hányféleképpen ölhette volna meg a másodperc töredéke alatt Ezrát e két találkozás alatt, ha ez lenne a kizárólagos célja. Ellenben ő mindkét alkalommal megragadta a lehetőséget azoknak a praktikáknak az alkalmazására, amivel eddig minden Sötét Oldalt követő élt, amikor téríteni próbált.

Vagy csak teszteli milyen erős Ezra. :)

 

 

Szerintem Vader az Inkvizítor halála után fog képbe kerülni, esetleg még néhány kudarc után. Azért most az Inkvizítor megtudott valamit Ezráról, ami lehet, hogy már felkelti a Sith-ek figyelmét. Ráadásul, a tény, hogy másodszor csúsznak ki az Inkvizítor markából, szintén olyasmi, ami megmozgathatja a nem éppen a türelméről híres Vadert, vagy a még annyira sem elnéző Uralkodót. Gyanítom, ezért is hozta szóba az Inkvizítor nevét. Lehet, hogy már a korábbi találkozás után is kapott egy kisebb dorgálást Vadertől.

Egyelőre nem látni ki tudná megölni az Inkvizítort. :D Nincs ellenfele. Persze ettől még Vader felbukkanhat, ami nyilván meg is fog történni. A kérdés csak az, hogy ő öli-e meg Kanant?

 

Azzal egyetértek, hogy csalinak akkor a legtökéletesebbek a szülők, ha még élnek - vagy legalábbis Tseebo így tudja. Vagyis épp elég, ha Ezra ezt hiszi majd, ha beszél vele, és nem kell valóban élniük. Sőt, a Sötét Oldal csapdájához az lenne végképp a legtökéletesebb, ha a végén derülne ki, hogy már mégsem élnek. Egy ilyen helyzetben, a tehetetlen dühöt meglovagolva sima úgy áttérni a Sötét Oldalra.

Lehet ez egy csapda is. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát folytatódott az Empire Day DE hogyan. Azt a jószagú istenit neki. A TCW ezt a szintet sokára érte el. Akik eddig azt gondolták hogy a Birodalom puhányok gyülekezete, megkapták a választ. Itt aztán jó sok Tie üldözi a Ghostot, velük szemben két csillagromboló. Mi ez ha nem kutyaszorító. Igaz hőseink meglépnek a hiperűrbe de rajtuk van egy jeladó mely tudja követni az útjukat a hiperűrön keresztül is. Na ilyet még nem láttunk. Pár évvel később Han Solonak is az aduásza a Birodalom ellen hogy meglép a hiperűrbe való ugrás segítségével. Vajon a Falconra miért nem raktak ilyen nyomkövetőt?

A hiperűrben való utazás közben kitalálják a Ghost utasai hogyan szivatják meg az Inkvizítort. Hát leválasszák a Fantomot és a jeladót magukkal víve elcsalogatják az Inkvizítort a Ghosttól és Tseebotól. Ez is egy újdonság hogy a hiperűrben való utazás közben lecsatolnak egy kisebb hajót a főhajóról. De sikerült bár Kananon és Ezrán azért meglátszott ez a lecsatolás. Persze Kanan ötlete jónak tünik, hogy a volt klónbázisra csalják az ellenséget és a szörnyek majd ízekre szedik őket.

Itt azért éreztem egyfajta túlzott magabiztosságot Kananban. Azt gondolta hogy ő és Ezra sikeresen szembeszállnak az Inkviztorral? Mert azt nyilvánvalóan tudta hogy Vader kutyája követi őket. Apropó vajon Kanan vagy Ezra megérzik az Inkvizítor jelenlétét az Erőben? Hisz ő is Erőhasználó, de ha nem is lenne az meg kéne érezniük akkor is. Ha viszont nem akkor miért nem?

Már azért is furcsa mert mikor tanította Ezrát hogy lépjen kapcsolatba az élőlényekkel(konkrétan a lothali macskával) Ezra látványos kudarcot vallott.

Itt térnék ki Ezrára mint tanítványra. Ha Kanan rossz tanár(márpedig az), akkor ha van a világegyetemnek legrosszabb tanulója az példaértékű tanítvány Ezrához képest. Nem akar semmit, nyavalyog, frusztrált ,visszakérdez, visszabeszél ,nem hajtja végre az utasításokat stb. Borzalmas tanítvány.

Persze kiderül aztán miért. De erről később.

Leszállnak az Out of Darknessben megismert bolygón. Bemennek a hangárba és jönnek a szörnyek. Itt derül ki hogy Ezra borzasztóan fél és emiatt nem tud kapcsolatot teremteni a körülötte lévő élőlényekkel. Viszont ezt le kell győznie hisz ottvesznek különben Kanannal együtt. Kiderül hogy a tudástól fél. Anakin akarta a tudást a mindent tudást hogy miket lehet az Erővel végrehajtani. Emlékszünk az Ep3-ban mondta Padnénak hogy neki az nem elég amit a Jedik tudnak. Ő hatalomra vágyott. Szép kontraszt ez Ezrával. Ő fél a tudástól mert tudat alatt tudja mekkora hatalommal és felelőséggel jár ez. Ő egy jó ember. Ha nem az lenne simán benyelne mindent.

De legyőzi és az EP2-höz hasonló jelenet szemtanúi leszünk. Mikor is az Erővel egy agresszív lényt megszelídítenek. Hát Ezra sokat megszelídített és jámbor házimacskává alacsonyította le őket, akik a parancsainak engedelmeskednek.

Aztán leszállnak a birodalmiak az Inkvizítor vezetésével. De hogyan? Az Inkvizitor nem öl ha el van rontva valami hanem ahogy Ody is rta jelenlétében minden flottul megy. Csak kiadja a parancsot és az emberek végrehajtják. Ez is újdonság. Eddig megszoktuk ha egy gonosz főhös emberei elrontanak valamit azok ki van nyírva utána. Itt viszont nem. Bravó. Újabb zseniális újjítás a Star Wars világában.

Aztán kiderül hogy az Inkvizítor milyen erős. A ráuszított szörnyeket könnyedén mintha csak kifújjná az orrát kinyírja. Majd összeakaszkodik Kanannal. Sajnos itt én is észrevettem hogy Kanan harmatgyenge az Inkvizitorhoz képest.

Mondjuk úgy felmerült bennem több kérdés is az SW többi párbajáról is. Ki lehet-e védeni egy Erőtámadást? Azaz Erőlökést, Erővel való tárgyelvételt, Erővel való fojtogatást? Mert az Inkvizítor könnyedén kinyírhatta volna Kanant. Elkapja a nyakát és vagy eltöri vagy odavágja úgy a falhoz hogy meghal. Dooku is mikor elkapja Kenobit az Erővel az EP3-ban simán kitörhetné a nyakát. Mégsem teszi. Miért? Kanan miért nem használta az Erőt az Inkvizítorral szemben? Miért nem vette el a kardját, miért nem lökte fel az Erővel, illetve miért nem tud ellene védekezni? Hát én tudom. Mert padawan volt 15 éve és senki nem mutatta meg neki hogyan kell. Miért lepődik meg mikor a lézerpisztolyt kiveszik a kezéből az Erővel?

Miért nincs erre védekezési lehetőség? Hisz még Kenobi Jedi mester sem tudott ez ellen védekezni.

Szerintem max 7 ms lenen Kanakt kinyírni az Erővel az Inkvizítornak. De nem teszi. Lehet hogy célja van vele a későbbiekben?

Aztán jött Ezra és a lekében felgyülemlett fruszrtáció, a szülei elvesztése miatt érzett keserűség, az utcai élet, és az Inkvizítor ellen gyűlölet a felszínre tört a szörnyek anyja személyében. Dzséjt jól írta hogy ez a mutter maga testesítette meg az Ezrában lakozó poklot.

Persze más választása nem volt hisz ha ezt nem teszi ő és Kanan halott.

Én mindig is úgy gondoltam hogyha egy Jedi úgy tudja használni a Sötét Oldalt hogy utána vissza is tér, azaz egy ellenfél ellen akkor nincs baj vele. Hisz az nem lehet hogy odaállok az Inkvizitor elé hogy bocs én nem harcolok, mert akkor neki és Kanannak is annyi. Persze ez így brutális volt de azért mert nem tudta mi történik. Kanan majd elmondja.

Szerintem nem volt gáz vele, mert Inkvizitor barátunk rendesen besz*rt tőle. Csak Ezrának a használat után vissza kell térnie, azaz tudatosan szabad csak használni és nem olyan gyengének lennie mint Anakinnak hogy ő ott is ragadt.

Egy biztos Kanannak sokat kell még beszélnie Ezrával az Erő sötét és világos oldaláról.

Gondolom a rész végén Kanan erről akart beszélni Heraval. És nyitott maradt a kérdés vajon mi történt Ezra szüleivel?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre nem látni ki tudná megölni az Inkvizítort. :D Nincs ellenfele. Persze ettől még Vader felbukkanhat, ami nyilván meg is fog történni. A kérdés csak az, hogy ő öli-e meg Kanant?

Ha még párszor hibázik, Vader felbukkanása egyúttal az Inkvizítor halálának okát is magában rejtheti. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mindig is úgy gondoltam hogyha egy Jedi úgy tudja használni a Sötét Oldalt hogy utána vissza is tér, azaz egy ellenfél ellen akkor nincs baj vele. Hisz az nem lehet hogy odaállok az Inkvizitor elé hogy bocs én nem harcolok, mert akkor neki és Kanannak is annyi. Persze ez így brutális volt de azért mert nem tudta mi történik. Kanan majd elmondja.

Szerintem nem volt gáz vele, mert Inkvizitor barátunk rendesen besz*rt tőle. Csak Ezrának a használat után vissza kell térnie, azaz tudatosan szabad csak használni és nem olyan gyengének lennie mint Anakinnak hogy ő ott is ragadt.

Bár ilyen egyszerű volna ez. :)

 

Ha még párszor hibázik, Vader felbukkanása egyúttal az Inkvizítor halálának okát is magában rejtheti. :D

El tudsz képzelni egy olyan jelenetet amiben Vader úgy csábítgatja Ezra -t mit majd anno Luke -ot a sötét oldalra? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár ilyen egyszerű volna ez. :)

 

Szerintem ez elhatározás és belső értékrend kérdése. Egy jó ember sosem fordítja az Erő sötét oldalát ártatlanok ,vagy a barátai felé. Csak a gonosz ellenség legyőzésére. Persze nagy felelősség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy leírják, meg amit láttunk Anakinon és részben Dookun át, aszerint nekem a Sötét Oldal inkább tűnik méregnek, egyfajta drognak. Ha egyszer belekóstolsz, újra és újra használni fogod, és lényegtelen, hogy ki ellen vagy mi célból, szépen elemészt. Ha csak a cél és az ok számítana, nem lenne kerülendő a Jedik számára. Mondhatni, a Jediknél a cél nem szentesíti az eszközt. És erre ez az epizód remek példa volt, hiszen Ezra megmenti mindkettejük életét a Sötét Oldallal, de még ő is, a tapasztalatlan padawan is érzi, hogy ez rossz volt, mérgező. Pedig jó okból használta a gonosz ellenség legyőzésére.

Szóval egy jó ember senki ellen sem fordítja a Sötét Oldal pusztító erejét. Pont ez különbözteti meg a jót a rossztól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak az a kérdés, hogy Ezra újra meg fogja-e kóstolni a sötét oldalt? A drogos hasonlatot továbbvíve ez simán elképzelhető, bár egyelőre nem emlékszik a dolgokra. Mintha nem is önmaga lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy leírják, meg amit láttunk Anakinon és részben Dookun át, aszerint nekem a Sötét Oldal inkább tűnik méregnek, egyfajta drognak. Ha egyszer belekóstolsz, újra és újra használni fogod, és lényegtelen, hogy ki ellen vagy mi célból, szépen elemészt. Ha csak a cél és az ok számítana, nem lenne kerülendő a Jedik számára. Mondhatni, a Jediknél a cél nem szentesíti az eszközt. És erre ez az epizód remek példa volt, hiszen Ezra megmenti mindkettejük életét a Sötét Oldallal, de még ő is, a tapasztalatlan padawan is érzi, hogy ez rossz volt, mérgező. Pedig jó okból használta a gonosz ellenség legyőzésére.

Szóval egy jó ember senki ellen sem fordítja a Sötét Oldal pusztító erejét. Pont ez különbözteti meg a jót a rossztól.

 

Obi-wan vs. Maul, EpI.?

 

Oké, a végén lehiggadt de pont ez az; le tudott higgadni racionális döntést használva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak az a kérdés, hogy Ezra újra meg fogja-e kóstolni a sötét oldalt? A drogos hasonlatot továbbvíve ez simán elképzelhető, bár egyelőre nem emlékszik a dolgokra. Mintha nem is önmaga lett volna.

El is felejtette, és az utóíze sem volt jó számára. Szerintem rá nem volt olyan mámorító hatással, mint Anakinra. Szóval szerintem "csak úgy" nem használná, mint például Anakin Dooku ellen, amikor lenyakazta, vagy a buckalakók lemészárlásakor. Persze a nagy kérdés, hogy használná-e újra kényszerhelyzetben.

 

Obi-wan vs. Maul, EpI.?

 

Oké, a végén lehiggadt de pont ez az; le tudott higgadni racionális döntést használva.

Obi-Wan ingerült volt, ez érthető, de egy dolog érezni, egy más amiatt végletekbe elfajulni. Luke is meghátrált, amikor lecsapta az apja kezét, ahogy Obi-Wan sem jutott el a végső tettig, amitől kezdve a dolog elkezd elfajulni. Nem öltek. Kicsit Harry Potteres a dolog, de úgy érzem, ez erre is igaz: a gyilkolás az, ami úgy megtépi a lelket, hogy a Sötét Oldal burjánzásnak indul. Lucas három ízben ábrázolta ezt: először Anakin mészárlásakor a tusken táborban, másodszor Dooku megölésekor, harmadszor, amikor Palpatine rá akarta venni Luke-ot, hogy ölje meg Vadert. És talán negyedikként ide vehetjük Windu lekezelését, ami konkrétan nem gyilkosság, de Anakin ezzel biztosította, hogy Windut meg lehessen ölni. Szóval, közvetetten ez is gyilkosság, pláne, hogy ez esetben ez már barát ellen irányuló támadás volt. És persze Anakin a Jedi Templomban, illetve a Mustafaron végrehajtott gyilkosságsorozat alatt mélyült el igazán a Sötét Oldalban.

Összességében én úgy gondolom, hogy a Jedinek nem is a düh, harag és félelem érzése van tiltva, hanem, hogy ezek érzése közben cselekedjenek és hajtsanak végre valami végleteset (emberölés, kínzás, stb.). Meg merem kockáztatni, ha Obi-Wan az ep1 végén dühből levágja Mault, akkor ő is elindul a Sötét Oldal felé vezető úton. Persze ezen az úton még vissza lehet fordulni (például Ventress visszafordult), de ha átléped a határt, ott már nincs segítség. Legfeljebb, ha úgy ragaszkodsz a szeretteidhez, mint Anakin, és a mestered éppen a szemed láttára próbálja megsütni a fiadat. És még Kiválasztott is vagy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, szerintem nála van gond, mert Luke és Obi-Wan bár dühös volt, nem hajtott végre szélsőséges tettet. Ezra viszont erőteljesen rákényszerítette az akaratát arra a királynőre. Szó szerint felkavarta maga körül a port. Kanan szavai is azt sugallják, hogy amit véghezvitt, azt a Világos Oldallal nem lehetett volna. Persze nem mondom, hogy innen nincsen visszaút, de jobban megkísértette Ezrát most a Sötét Oldal, mint Obi-Want az ep1-ben. Innen még visszafordulhat, nem lépte át a végső határt, de az egyik lábát szerintem most áttette. De mintha csak az Erő is védeni akarná, elájult. Ki tudja, mi történt volna vele, ha nem veszti el az eszméletét.

És - amit elfelejtettem hozzátenni -, szerintem elkerülhetetlenné válik, hogy ne gyilkolj végül, ne tedd meg az utolsó lépést. Épp azért, mert a Sötét Oldal mérgező, és minél tovább használod akármilyen céllal, annál jobban elveszi a józan ítélőképességed. Aztán egyszer csak gyilkolni is helyessé válik, mint ahogy azt láttuk is Anakinnál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Ezra -nak az volt a szerencséje, hogy még nem igazán járatos az Erőben.

De képzeld el mire lesz képes, ha már járatos lesz benn. :para: Lehet, hogy nem ő a kiválasztott, de szerintem az Ereje eddig messze túlmutat egy átlag Jedi képességein.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hétvégén megint nem adták le az új részt a Disney Channel-en. Ezek szerint szünetel a sorozat?

Sajnos úgy tűnik, hogy ez az utolsó valamiért kimaradt. :(

 

De képzeld el mire lesz képes, ha már járatos lesz benn. :para: Lehet, hogy nem ő a kiválasztott, de szerintem az Ereje eddig messze túlmutat egy átlag Jedi képességein.

Újra megnézve a részt, hihetetlen milyen ütemben fejlődik, és mikbe kóstol bele szinte "szűzen". Nem tudom később mennyi drámát mernek majd bevállalni, de ebben van puskapor bőven.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm... Tényleg, ez lehet árulkodó elszólás. De akkor viszont, ha Tseebo mégis valami ellenkezőt állít, akkor az tényleg csak egyvalami lehet: csapda.

 

Vagy csak teszteli milyen erős Ezra. :)

Most újra megnéztem az epizódot, és fel rémlett bennem, hogy mi értelme tesztelni a fiú erejét, ha meg akarja ölni? Ha nincsenek vele távlati céljai, csak annyi, hogy ott és akkor halott legyen. Nem, az Inkvizítor a Sötét Oldalnak szánja Ezrát, sőt, Kanannal is lehetnek céljai:

1. Vader parancsot adott, hogy elsődlegesen próbálja a Birodalom szolgálatába állítani az Erő gyermekeit - ebben a feladatban van értelme Ezrát tesztelni.

2. Kifejezetten parancsot adott az Inkvizítor a rohamosztagosoknak, hogy élve akarja Kanant és Ezrát.

3. Kanant és Ezrát másodpercenkét hatszor megölhette volna, ha ez a szándék egy pillanatra is felmerült volna benne. Amikor összeakadt a kardja Kananéval, ott csak be kellett volna kapcsolni a forgó funkciót, és Kanant bedarálja. Amikor ellökte az Erővel, úgy is megküldhette volna, hogy a gerince helyben porrá zúzódik. Amikor elvette Ezrától a kardot, simán levághatta volna azon nyomban a fiút. Amikor megküldte az Erővel, áthajíthatta volna a peremen. Ezer és egy alkalma lett volna arra, hogy megölje őket, ha meg akarja ölni őket.

 

Három dolog is remekül mutatja, hogy az Inkvizítornak egyelőre esze ágában sincs megölni Ezrát, de jelenleg valamiért még Kanant sem -> bár esetében az ok valószínűleg az, hogy Ezrát a mestere megölése is segíti a Sötét Oldal felé való utazásban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ebben van valami. Ezra és Kanan kapcsolata merőben szokatlan az eddig látott mester-tanítvány felállásokhoz képest, persze, nem csoda, a körülmények is eléggé mások. Qui-Gon és Obi-Wan között kölcsönös tisztelet volt, csepnyi baráti érzéssel. Obi-Wan és Anakin között a kapcsolat iszonyú összetett volt, hiszen mester-tanítványként egyáltalán nem funkcionáltak jól, de később nagyon jó barátok lettek (máig nagy élmény nekem, hogy míg az ep2 elején inkább mintha riválisok lennének, az ep3 elején iszonyú erős köztük a barátság). Ben és Luke igazán nem tudott kibontakozni, pedig szerintem remek párost alakítottak volna. Yoda és Luke pedig a Qui-Gon és Obi-Wan állást vették fel, csak a barátság itt elmaradt, a tisztelet viszont maximális volt mindkét irányba. És persze van még az Anakin és Ahsoka páros, ami meg inkább egyfajta testvéri viszony.

Kanan és Ezra viszont inkább tűnik egyfajta jófej nagybácsi, jófej unokaöccs viszonynak. Erős köztük a barátság, Ezra részéről kezd kialakulni valamiféle tisztelet is, Kanan pedig oltalmazóként lép fel. A kötelék közöttük talán erősebb, mint az eddig látott mester-tanítvány párosoknál, mert itt érzésem szerint rengeteg az érzelmi kötődés. Egyrészről Kanant már nem köti a Jedi Rend szabálya, másrészről, Ezra sosem érezte azt. Mindketten árvák a maguk módján, mindketten rászorultak a megmentésre a maguk módján, mindketten tanulnak egymástól a maguk módján. Valahogy mintha több szálon kötődnének egymáshoz, mint ahogy azt a régi Rendben, vagy a régi Rend tagjaihoz lehetett. Kivéve persze Anakinnál, aki ezt is érzelmesen élte meg. Viszont ez veszélyes is, mert egyrészt, nehéz beleférkőzni, másrészt viszont, könnyű lehet kihasználni. Egy Palpatine ezt simán a javára fordítaná. Kérdés, hogy az Inkvizítor van-e ilyen ügyes érzelmi pengető. A jelek szerint van, csak rossz húrokat pengetett, és majdnem a fejére szakadt a koncertterem. Nagyon izgalmas lesz a második félidő, úgy érzem. Csak jönne már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Na végre ráérek behozni a lemaradást. :) Nagyon jó rész volt ez is, minidig tudják emelni kicsit a színvonalat, minden téren. Ami nagyon fontos, hogy a Rebels sokkal kiegyensúlyozottabb, mint a TCW. A TCW minőségben elég gyengén indult a filmmel, aztán a sorozat szerintem jól nyitott, később megint visszaesett. A hullámvasút később is folytatódott. A témák fajsúlyosságát tekintve is nagyon csapongó volt az egész, bár összességében egyre komolyabb dolgok jöttek be. Időbeliség is be volt kavarva, szereplők stb.. Ehhez képest a Rebels nagyon egyenletesen hozza a magas színvonalat és időben, szereplők terén állandóság van. Sztoriban is egységesebb, sok szálat nyitnak, de hamar tovább is viszik ezeket, minden a helyére kerül.

 

Az Inkvizítor badass, fickándozik ebben a közegben, messze kiemelkedik az összes szereplő közül. Még csak kellemetlen helyzetbe se sikerül hozni, neki ezek a kihívások gyerekcsínynek számítanak. Egyben ez is a hátránya, mert a gőg általában annyira leköti a figyelmét, hogy összességében bukja a küldetéseit, hiába sokkal jobb az ellenfeleinél. Amúgy azzal nagyon nem értek egyet, hogy Ahsoka is csak bohócszerepben lehetne mellette. Szerintem már a TCW eleji Ahsoka is felvenné vele a harcot, a későbbi pedig abszolút méltó ellenfele is lenne.

Nagyon érdekes, hogy a vívóstílusa egyértelműen Dooku-éra hajaz, pedig elvileg Vader-nek kellet volna kiképeznie. Sidious aligha folyt bele a dologba. Lehet, hogy a sérülése után Vader a kényszerű stílusváltással a Dooku-féle vonalra állt rá és ez látszik az Inkvizítoron is? :hmm: Na majd ezt is megtudjuk, ha előkerül és harcol is.

 

Kanan továbbra sem jó tanár, a hibái most durván vissza is ütöttek. Valóban összébb kell kapnia magát és fejlődnie, ha nem akarja bebukni Ezra-val. Legalább annyi időt kéne töltenie a saját trenírozásával, mint a tanítványáéval, mert utóbbi látványosan dinamikusabban fejlődik, miközben Kanan csak apró lépésekkel halad. Lehet, hogy Hera-val is erről akar beszélni. Ennek ellenére továbbra is tartom, hogy a kényszerlehetőségekből igyekszik a legkevésbé rosszat választani, noha az is rossz. Ezért kezdte tanítani a fiút és ezért a sok bonyodalom.

Ugyanis az addig oké, hogy felelőtlenség nem kardot adni a gyerek kezébe, de kérdem én, az nem lett volna még nagyobb felelőtlenség? Ezra abban a stádiumban van, hogy tipikusan hamarabb szeletelne, mint gondolkodna, ami nem túl jó. Ráadásul meg is kéne tanítani kezelni azt a kardot, ami jól láthatóan nem Kanan erőssége. Ugyanez a helyzet a sötét oldallal. Nyilván jó lenne, ha fel lenne világosítva Ezra, de Kanan erre szerintem "buta". Egyszerűbb tanításokat se értett meg, nem hinném, hogy érdemben utat tudna mutatni a padawan-nak. Csak bemagolt, begyöpösödött közhelyeket tudna felmondani Ezra-nak a sötétségről, amiről meg már kiderült, hogy nem működik.

Az persze tagadhatatlan, hogy ez mind oda vezet, hogy Kanan nem alkalmas mesternek. Ha az lenne, akkor ezeket a nehézségeket áthidalná és sokkal kevesebb veszélynek tenné ki Ezra-t. De nem az és erről nem elsősorban ő tehet. Nagyon fontos, hogy belátja a hibáit, a gyengeségeit, de nem adja fel. Sok veszélynek tesz ki mindenkit, de ennyi telik tőle, összességében szerintem még így is sikerül neki minimalizálni a kockázatokat. Az egész csapat elég felelőtlen és könnyelmű, szóval kár lenne egyvalakire húzni a lepedőt. :)

 

Az Inkvizítor egyértelműen csábítgatja Ezra-t, ill. élve akarja elfogni őket, ahogyan ezt említi is. Nyilván ez Vader-ék kívánsága, mert az ilyen lázadók nagyon értékesek, kár lenne csak úgy elpazarolni őket. Ezra hergelésének én nem tulajdonítanék olyan nagy jelentőséget. Ez a bevált sith recept, ezt csinálta Dooku, Vader vagy Sidious is, de még Maul Obi-val is (TCW). Ez nagyon hatékony módja az ellenfél megtörésének, hisz mentálisan és fizikálisan is fáraszt. Minden eshetőséggel a sith jár jól, ezért ezt mindig bejátsszák. Szvsz csak ennyiről van szó.

Ezra (a mentális és érettségi aspektusokat leszámítva) valóban drámai mértékben fejlődik, ami sok kérdést vet fel. Yoda és Sidious potenciálja szerintem még így is messze van tőle. A veszélye megvan, hogy átáll, de szerintem ez nem annyira valószínű forgatókönyv. Ahogy Luke-nál is, itt is kevés ehhez az érdemi motiváció. Érzelmileg és az Erő terén nagyon meg tudják kavarni bizonyos lehetséges események (ha a készítők is úgy akarják), de önmagában ezek kevesek a bukáshoz. Biztosan sok megingása lesz, menni fog a vívódás, de a végső lépést nem fogja megtenni. Nagyon szemléletes volt, ahogyan megérintette a sötét oldal. Különösen tetszett, hogy el is ájult ettől és nem is emlékszik rá. Fontos adalék ez a dolog működésével kapcsolatban.

Ami érdekesebb, hogy kezd nagyon összezárni az olló. A csapat egyre több kárt okoz, megszerezték a Birodalom által keresett "informátort", de ami a legfontosabb, hogy az Inkvizítor szagot fogott. Megtapasztalta az Ezra-ban lapuló nem mindennapi potenciált, megy is a jelentés Vader-nek. Kiderült, hogy Kanan tényleg ujjgyakorlat, a srác nagyon fontos és a team is egyre inkább az. Az ilyen események nem sűrűn fordulhatnak elő, az pedig világos, hogy az Inkvizítornak már eddig többször beletört a bicskája a feladatba. Nagyon kopogtat az ajtón egy masszívabb birodalmi fellépés és Vader aktivizálódása. Bárki is legyen az a Fulcrum, de nagy szükség lehet itt még rá a közeljövőben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Ősz óta vártam Fulcrum miatt e részt magyarul: sikerül-e alátámasztani vagy cáfolni a korábbi epizód alapján felállított elméletet: ki ő, s a magyar hang így elváltoztatva számít-e valamit a kilétére vonatkozóan? A kettővel korábbi részhez hasonlóan most is megpróbáltam a visszaalakítást, ami most sem lett tökéletes, de a kapott eredmény

 

megerősíteni látszik a múltkori elméletet, miszerint (spoiler névvel)

Fulcrum Ahsoka.

 

Amennyiben érdekel valakit, szívesen felteszem a rövid mintát.

 

Nem tudom, másnál milyen volt a rész, de nálam sok hanghiba került a felvételbe, így kíváncsian várom az ismétléseket, hogy ez csak egyszeri lokális probléma volt-é, avagy sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.