Ugrás a kommentre

Legendákból az új kánonba


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Amikor a TCW-ben szerepelt a Nal Hutta, ott egy holdat sem lehetett látni. Persze lehet hogy éppen akkor a bolygó másik felén keringett. :) A sorozatban a Nal Hutta ráadásul gyűrűrendszert is kapott, ez is eltérés a korábbi ábrázolásokhoz képest. De azért én is reménykedek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 4 héttel később...

A gravlabda az új könyvek közül többen is szerepel. Elveszett csillagok, Utóhatás és a Servants of the Empire több kötete is említi. Ha jól láttam először újra a Servants of the Empire: Edge of the Galaxy című kötetében bukkant fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A herglic faj átkerült az új kánonba. Utóhatás. Korábban több műben is szerepelt, először a Sötét erők ébredésében.

A pazaak játék, a Knights of the Old Republic-ból átkerült az új kánonba, Utóhatás.

A zabrakoknak szintén több fajtájuk van: iridoniai és dathomiri. Utóhatás.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yupe Tashu, az Utóhatás könyv egyik szereplője annak idején Palpatine bizalmasa volt. Jól ismeri a múltat. Megemlíti, hogy a Sith Nagyurak annak idején képesek voltak mások életerejét valami módon elorozni és ezáltal hosszabbítani a saját életüket, azt remélvén, hogy elérik a halhatatlanságot. Hasonló dologgal próbálkozott a Halálvilág című regényben Darth Scabrous, aki Darth Drear útmutatásait követve kísérletezett.

 

Az Utóhatásban indirekt módon említésre kerül az, hogy Wedge az őt ért veszteségek miatt állt be a lázadók közé. Említésre került, hogy elvesztette a barátait és lányt, akit szeretett. Annak idején volt erről egy történet a Star Wars Mesék sorozatban Wege Antilles, a szerencsés címmel. Magyarul is olvasható volt a 2006. decemberi 57. számban.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Utóhatásban szerepelt Taris, egyik kedvenc bolygóm a Régi Köztársaság idejéből. Az Üresség Akolitusai ott vesznek át egy vörös fénykardot.

 

Csubakka az Utóhatás szerint annak idején a birodalmi időkben rabszolga volt. Erről Az Éden pokla jutott eszembe, ott is valami hasonló volt.

 

Az utóhatás szerint vukik részt vettek mindkét Halálcsillag építésében. Éppúgy, ahogy a Sötét Nagyúr, Tomboló Erő, Jedi-Akadémia trilógia állítja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Sith Nagyurakban szerepel Yaga Minor. A bolygóra először a Thrawn-trilógiában utalnak, majd A múlt kísértetében ténylegesen szerepelt is. Ha jól tudom szerepelt a Kirajzásban megy egy-két játékban is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Az általam látott új Lázadók részekben több jó dolgot is láttam. A Princess on Lothal című részben a hajókat valószínűleg a Régi Köztársaság érájának csatahajóiról mintázták. A Legends of the Lasatban pedig megemlítették az Ashlát, mint az Erő egyik nevét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Új hajnalban szerepel két anyag, melyet a bányászatban használnak.

Baradium. Ez korábban számtalan régebbi regényben, képregényben felbukkant, vagy említették. Pl: Kóbor lovag, Maul: Vesztegzár, Töréspont, A 66-os parancs, Tatooine Ghost, The New Jedo Order, Dark Nest, Legacy of the Force, Fate of the Jedi könyvek.

Thorilide. Ez korábban A Régi Köztársaság lovagjai 43. számában bukkant fel.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az általam látott új Lázadók részekben több jó dolgot is láttam. A Princess on Lothal című részben a hajókat valószínűleg a Régi Köztársaság érájának csatahajóiról mintázták. A Legends of the Lasatban pedig megemlítették az Ashlát, mint az Erő egyik nevét.

A valószínűség nem játszik, szóval azt ne írd be ide.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most utánanéztem, és tényleg a Régi Köztársaság korszakának korábbi műveiből lettek mintázva a hajók.

Egyébként továbbra se értem, hogy mi azzal a baj, hogy akkoriban ezt még nem tudtam biztosan. Összedől tőle a világ? Nem gondolom, hogy bármi rosszat tettem volna azzal, hogy a "valószínűleg" kifejezést használtam egy hozzászólásban.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor még egyszer. Itt az új kánonba átkerült elemeket listázom ki. Azok átkerülhetnek változtatással, vagy változtatás nélkül is. Nyilván a változtatással átkerült dolgok hasonlíthatnak a régi formájukra valamilyen mértékben. Úgy is mondhatnám, hogy itt az ihletforrások elemei kerülnek kilistázásra, amik megjelennek az új művekben. Természetesen azt is ki lehet tárgyalni, hogy milyen változtatással emelték át az adott elemet, vagy mennyire hagyták meg bizonyos részeit az adott elemnek. Ennél jobban nem tudom elmagyarázni.

Nyilván elsősorban ez a téma azoknak lehet jó, akik a régi kedvenceikből szeretnének valahogy valamit viszontlátni az újakban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.