Ugrás a kommentre

Legendákból az új kánonba


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Neked az a bajod, hogy a régi rendszer ment a kukába. Foggal körömmel ragaszkodsz azokhoz a történeti elemekhez, dizájnhoz ami akkor volt. Ez a topik is csak arról szól, hogy ezeket összegyűjtsd mert ez téged jó érzéssel tölt el, kvázi "neked ad igazat". A régi dolgok, a kedvenceid is megmaradnak. Nekem pl. a 90% -uk amit ide írsz jelentéktelen. Alig olvastam EU könyveket mert nem érdekelnek.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, hát erről van szó. Szúrja a szemed, hogy átemelnek dolgokat valamilyen formában és azokat szóvá teszem. :lol: Egyébként gondoltam, hogy erről van szó. ;) Vannak olyan emberek, akiknek vannak 2014 előttről is kedvenc Star Wars regényük, képregényük....stb. Nyilván őket örömmel tölti el, hogy a kedvenc történeteik bizonyos elemeit átemelik valamilyen formában. Jó érzéssel tölt el engem és másokat is. És ezt jó érzés megvitatni és kibeszélni. Végül is ez egy fórum, nem? Nyilván, azoknak, akik nem szeretik ezeket a műveket nem kötelező az ilyen témákat olvasni, vagy reagálni rájuk. Neked pl a dolgok 90%-a amit ide írok jelentéktelen? Azt hiszed ez érdekel engem? :lol: Akiket ezek a dolgok nem érdeklik, nem kéne, hogy foglalkozzanak vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az szúrja a szemem, hogy a tényleg kánon dolgokat mint a filmek is, ignorálod mert nem egyezik az EU -val. Egy sz*ros könyvet magasabb szintre helyezel mint bármelyik filmet. Az SW sose a könyvekről szólt, mert ez vizuális műfaj. Ilyen szemüvegen át lenne jó értékelni ezt az univerzumot.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sehol se írtam, vagy mondtam, hogy ignorálom (figyelmen kívül hagyom) adott alkotást. Max nem tetszik annyira és nem foglalkozok vele annyit, mint a kedvenceimmel.

Hadd döntsem el én, mint egyén, hogy mi tetszik és mi nem. Hadd döntsem el én, hogy mivel foglalkozok jobban. Az, hogy számodra a SW elsősorban vizuális műfaj az a te dolgod, rád tartozik nem az enyém. Nem is akarom megváltoztatni a hozzáállásodat. Hadd döntsem el én, mint egyén, hogy milyen szemüvegen keresztül értékelem ezt az univerzumot. Mindenkinek joga van saját álláspontot, nézőpontot kialakítani a dolgokról. És, ha már ez egy fórum, akkor itt ezeket ki is lehet fejteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az szúrja a szemem, hogy a tényleg kánon dolgokat mint a filmek is, ignorálod mert nem egyezik az EU -val. Egy sz*ros könyvet magasabb szintre helyezel mint bármelyik filmet. Az SW sose a könyvekről szólt, mert ez vizuális műfaj. Ilyen szemüvegen át lenne jó értékelni ezt az univerzumot.

Csakhogy az ilyen szerinted sz*ros könyvek is tele lehetnek jó ötletekkel. Attól hogy valaki nem szeret olvasni ne szólja már le a könyveket. Pl ha jól tudom Coruscant név is ilyen "sz*ros" könyvben szerepelt ami téged nem érdekelt. Aztán hogy filmbe is bekerült valamiért mégis milyen király lett.

De igen azokról is szólt amikor épp nem voltak filmek az sw a könyvekben játékokban szárnyalt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem jó dolog, hogy kilistázod Revan az átemelt dolgokat, engem is érdekel pl., hogy miket hoztak át a régi könyvekből/legends művekből, de arra tényleg figyelj, hogy csak a megerősített dolgokat listázd ki, mert különben hitelét veszti. Pl. az, hogy valami hasonlít valamire a régi képregényekből, ehhez kevés. De ha hivatalos megerősítést nyer, akkor már jöhet. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig is igyekeztem, hogy azokat listázzam ki, amiket a könyvekben leírtak. Aztán utána szoktam nézni, hogy az régen hogyan és milyen formában volt jelen, illetve mely művekben említették. A köztársasági hajókban bizonytalan voltam, de utánanéztem.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Ganthel bolygó szerepel az Új hajnal című regényben. Innen származik Rae Sloane. A bolygó korábban az 1995-ös West End Games által kiadott Star Wars Adventure Journal 7-ben, valamint a 2009-es The Essential Atlas című kiadványban szerepelt.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Wor Tandell bolygót megemlítik az Új hajnalban. A bolygó először az 1998-as Rebellion című video játékban bukkant fel. Később John Jackson Miller A Régi Köztársaság lovagjai című képregénysorozatában szerepeltette, illetve utalt rá. 42., 47., 48. szám.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A cortosis (vagy magyarosan kortózis egyes könyvekben) nevezetű anyag szerepel az Új hajlalban. A cortosis először az Én, a Jedi című regényben tűnt fel, később számtalan műben szerepelt, vagy utaltak rá, pl: Darth Bane trilógia, Knights of the Old Republic, Darth Plagueis, Kóbor lovag képregény, Köztársaság képregények, A jövő látomása, Hullámtörés, Hagyaték képregény sorozat. Ez volt a "fénykardálló", energiaelszívó anyag. Az Új hajnalban az energiaelszívó, energia ellenálló képessége kerül előtérbe.

 

Az Új hajnalban szerepel a GG-osztályú kiszolgáló droid. Ez korábban a Régi Köztársaság lovagjai képregényekben, valamint a Kenobi című regényben szerepelt.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sian Tevv karakterét megemlítik az Alkony Században. Sian Tevv először egy 1993-as X-wing játékban lépett színre. Később több más műben is szerepelt, pl: A lázadás hajnala, X-szárnyúak: Wedge játszmája, Isard's Revenge.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Kuat bolygót említik az Alkony Században. A Kuat korábban számtalan korábbi regényben, képregényben szerepelt, vagy említették. Ez a bolygó a Birodalom egyik legfontosabb hajóépítő üzeme. Az Alkony Században megemlítik, hogy gyűrű veszi körül a planétát, éppúgy, mint a régi művekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már Lázadók finálé. A Malachor először a Régi Köztársaság Lovagjai videojátékokban került említésre, illetve szerepelt is. Később A Klónok Háborúja animációs sorozat is említette, majd most a Lázadókban is szerepelt. Mindkét vonalon egy jelentős nagy csata kötődik a bolygóhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Xagobah bolygó említésre kerül az Alkony században. Ezt a planétát korábban olyan művekben említették, mint A gonosz útvesztője, vagy a Cestus csapda.

A New Threat és a Pursuit című ifjúsági Boba Fett regényekben szerepelt is.

 

A Cartao bolygó említésre kerül az Alkony században. A planétát korábban többször is említették A 66-os parancs és A Cestus csapda című regényekben. Annak idején még Timothy Zahn írt egy hosszabb novellát Hero of Cartao címmel, melyben azt magyarázza meg, hogyan kerület a spaarti klónozó hengerek a Waylandre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már Lázadók finálé. A Malachor először a Régi Köztársaság Lovagjai videojátékokban került említésre, illetve szerepelt is. Később A Klónok Háborúja animációs sorozat is említette,

Szóval akkor ez nem újdonság igaz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval akkor ez nem újdonság igaz?

A TCW okán a bolygó létezése kánonban maradt, de most megerősítették, hogy az ősi időkben valóban volt ott egy csata a jedik és a sith-ek között (igaz nem úgy, ahogyan a KotOR II-ben szerepelt)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

A Belderone bolygót megemlítik a Tarkinban. A planéta első felbukkanása még a régi Marvel képregényeknél volt. (Annual 3 1983.) A Belderone szerepelt A gonosz útvesztőjében is, itt csatáztak a köztársasági erők a szeparatistákkal. A köztársaságiakat Obi-van, Anakin vezette, a szepiket Grievous.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Tarkinról jut eszembe. Nagyjából a regény egyharmadánál tartok, de már jó néhány olyan elemmel találkoztam, amik konkrét Legendák-beli eseményekre utalnak...

 

...ilyenek a Plagueis regény eseményire történő utalások (Eriadui csúcstalálkozó, Plagueis tanításai és politikai szerepe), vagy Vader és a Murkhana esete, ahol a Sötét Nagyúr történéseire utal az író.

 

Ezek a Legendák-beli események is kánonnak számítanak, vagy Luceno csupán így akart kapcsolatot teremteni a korábbi regényeivel, de nincs komolyabb összefüggés?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.