Ugrás a kommentre

Legendákból az új kánonba


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Durga, a hutt átkerült az új kánonba. (Utóhatás: A Birodalom vége) Először a Sötétkard című regényben szerepelt, majd a Hutt játszma és A lázadás hajnala című regényekben is tiszteletét tette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Durga, a hutt átkerült az új kánonba. (Utóhatás: A Birodalom vége) Először a Sötétkard című regényben szerepelt, majd a Hutt játszma és A lázadás hajnala című regényekben is tiszteletét tette.

 

Ha jól emlékszem, ő Jabba testvére volt az EU-ban, ugye?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Voss Parck átkerült az új kánonba. (Thrawn). A jövő látomásában olvashattunk róla először. Parck hozta a Legendákban Thrawn a Birodalomba és bemutatta a császárnak. Később A túlélők keresése és a Válaszutak című könyvben is felbukkant.

Mosh Barris szintén először a Legendákban lépett színre. Ő is ott volt Parck mellett, amikor Thrawn-t a Coruscant-ra vitték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

H'sishi karaktere átkerült az új kánonba. Ugyanúgy togoriai, mint régen. A múlt kísértete című regényben szerepelt először, mint Talon Karrde csapatának tagja. Szerepelt A jövő látomásában, A túlélők keresésében és a The New Jedi Order 2 kötetében is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

A Leia, Princess of Alderaan c. regényből fény derült Panaka sorsára...

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Plusz érdekesség még amit nemrég olvastam:

Gray eredetileg lázadó figurát akart csinálni Panakából, de Pablo Hidalgo rábeszélte, hogy emelje át a kánonba a birodalmi moffá válásának motívumát, mert szerinte ez jobban beleillene a képbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ysalamirik feltűntek a Rebelsben is (igaz, csak szoborként), kíváncsi vagyok, hogy a képességük is a kánon része lett-e.

Szerkesztve: - Nute Gunray
Sky, áthelyeztem ide a hozzászólásodat (Nute)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 1 hónappal később...

https://www.starwarsnewsnet.com/2018/01/the-lucasfilm-story-groups-leland-chee-confirms-that-more-star-wars-legends-characters-are-returning-soon.html

 

HOPPÁ! Legends karakterek térnek vissza az új kánonba a kövi hónapokban. Ti kikre tippelnétek? Talán Xizor? HK-47? Revan? 

 

Szerintem az élőszereplős sorozatban tudnának megjelenni főként. Egyébként nekem már nem igazán van nagy vágyam Legends karakterek viszontlátására, max. olyanra, akit a TCW exponált. Pl. Cad Bane-t nagyon megnézném! Meg úgy általában a TCW fejvadászait egy birodalom korában játszódó élőszereplősben. Az új kánonban a fejvadászok szerepeltetése közelít a zéróhoz.

 

Thrawn, Rukh nekem nagy öröm volt. Még akit szívesen látnék, de azért nem épp a legnépszerűbb legends-karakter az Trachta. Jaaa, meg Carnor Jax vagy Kir Kanos sem lenne rossz!

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Az ismeretlen fenyegetés az ismert galaxis határain túlról. Először A jövő látomás című könyvben hallottunk róla. Ez a Legendákban a Yuuzhan Vong volt.  Később több más könyvben is utaltak rájuk - Az álmok bolygója, Kirajzás, A túlélők keresése, Töréspont.... stb. Az új kánonban is tettek utalást egy ismeretlen fenyegetésről, mely az ismert galaxis területein túl van. Itt még nem tudjuk mi az. Talán Snoke, talán más. Talán itt is a Yuuzhan Vong lesz, hisz tudjuk, hogy A Klónok Háborúja animációs sorozatban is be akarták tenni egy történetszál erejéig a Yuuzhan Vongot. Meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Yuuzhan Vong  a Legendákban egy másik galaxisból jött. De ez a másik galaxis ugyanúgy az ismert, feltérképezett galaxis határain túl van, mint az Ismeretlen Régiók. Az Ismeretlen Régiók is a galaxis része, de az ismert, feltérképezett határokon túl van.

Most konkrétan az új kánonban még nem tudjuk, hogy csak az Ismeretlen Régiókban, vagy azon is túl van ez az ismeretlen fenyegetés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Thrawn mindkét vonalon tudott az ismeretlen fenyegetésről. Az új kánonban az Ismeretlen Régiókban konfrontálódott is velük. Az viszont nem derült ki, hogy honnan jöttek. (Ismeretlen Régió más pontjáról, vagy egy másik galaxisból.) A Legendákban a Kirajzás című regényben szerzett tudomást az idegenekről.

Mindkét vonalon Thrawn fontos motivációja egy egységes és erős galaxis megteremtése, mely szembe tud majd szállni az ismeretlen fenyegetéssel. Thrawn egyben a saját népét is védeni  akarja.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kizártnak tartom, hogy a yuuzhan vongokat visszahozzák. Sokak számára ők voltak az egyik legfőbb érv az újabbnál újabb szuperfegyverek és a Palpi-klón mellett, ha az egykori EU inkompetenciáját illusztrálni kellett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Thrawn mindkét vonalon tudott az ismeretlen fenyegetésről. Az új kánonban az Ismeretlen Régiókban konfrontálódott is velük. Az viszont nem derült ki, hogy honnan jöttek. (Ismeretlen Régió más pontjáról, vagy egy másik galaxisból.) A Legendákban a Kirajzás című regényben szerzett tudomást az idegenekről.

Mindkét vonalon Thrawn fontos motivációja egy egységes és erős galaxis megteremtése, mely szembe tud majd szállni az ismeretlen fenyegetéssel. Thrawn egyben a saját népét is védeni  akarja.

Értem. Mert én úgy tudtam, hogy a Vongok nem az SW galaxisából jöttek, de akkor ez még nincs eldöntve. Azért remélem, nem hozzák vissza őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Kizártnak tartom, hogy a yuuzhan vongokat visszahozzák. Sokak számára ők voltak az egyik legfőbb érv az újabbnál újabb szuperfegyverek és a Palpi-klón mellett, ha az egykori EU inkompetenciáját illusztrálni kellett. 

Nemrég körbekérdeztem sokakat a jövőben megjelenő Legendák regényekről. A tapasztalatom: nincs is olyan nagy Vong ellenesség, nagyon sokan el akarják olvasni a The New Jedi Ordertr-t. Inkább azt tapasztaltam, hogy a Yuuzhan Vongot ellenzők elsősorban a mozgóképpártiak között vannak. Egyik ismerősöm pl., aki azért kritikus volt a The New Jedi Order-rel kapcsolatban bizton állítja, hogy sokan szeretik. Annak idején mutatott nekem cikkeket, adatokat, stb, melyek azt támasztják alá, hogy a Vong invázió bár megosztó volt - éppúgy, mint az előzmény-trilógia - de egy jelentős mag szerette a sorozatot.

 

A Yuuzhan Vong vissza hozatala: nem tartom lehetetlennek.

Nemrég bejelentették, hogy folytatják a Legendák elemek átvitelét az új kánonba.

A Thrawn-ból tudunk az ismeretlen fenyegetésről, mely ellen a főadmirális meg akarja nyerni az Uralkodót.

Tudjuk,  hogy lett volna egy Yuuzhan Vong történetszál A Klónok Háborúja sorozatban, amiben Vong felderítőkbe botlottak volna hőseink. ( E mellett idén lesz 10 éves a sorozat, ki tudja, hátha ezt és más befejetlen történeteket talán közreadnak könyvekben.)

Tudunk

Thrawn és Anakin találkozásáról, mely a Klónháború idejében következett be.

A Thrawn: Alliances ezzel foglalkozni is fog.

Ezek alapján még nem zárható ki, hogy visszahozzák őket. Meglátjuk.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rebels utolsó rész.

Spoiler

Pellaeon átkerült az új kánonba. A Lázadók utolsó részében Thrawn őt hívja. Kár, hogy többet nem kaptunk belőle. Talán majd a Thrawn: Alliances-ben.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A Solo filmhez kapcsolódó gyerekkönyv a Train Heist (Vonatrablás) leírásából kiderül az előzetesben is látott havas bolygó neve. 

 

Spoiler

A kötet leírása szerint "Han Solónak és Csubbakának, a vukinak össze kell fogni egy merész vonatrablás erejéig a Vandor bolygón."  Hasonló nevű bolygó, a Vandor-3 szerepelt a Jedi növendék sorozatban is.  

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, tomcsi80 írta:

A Solo filmhez kapcsolódó gyerekkönyv a Train Heist (Vonatrablás) leírásából kiderül az előzetesben is látott havas bolygó neve. 

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Rég olvastam

Jedi-növendéket, most nem is emlékszem, melyik kötetben szerepelt. Feltéve ha olyanban, ami magyarul megjelent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.