Ugrás a kommentre

Legendákból az új kánonba


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Ez azért lehet, mert a régi kánon óta a bolygók pozíciói nem változtak, csak az új kánonnal megcsappant a számuk, azonban a régi kánon szerint Malachor V elpusztult, így nem is volt helye a régi galaxis térképen. Most azonban kiderült hogy mégis egyben van, csakhogy már akkor sem rendelkezett pontos hellyel (ellentétben a többi "régi bolygóval"), és azóta sem rendeltek hozzá új pozíciót (mint ahogy a "régi bolygókhoz" nem is szoktak)

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A 2016 szeptember 27-én megjelent "Star Wars: Complete Locations" című könyv a kánonba emeli a Tython és az Ossus bolygót is. Mindkét esetben úgy írják, hogy néhány Jedi tudós szerint az Ahch-To, Coruscant és a Jedha bolygók mellett, itt állhatott az első Jedi templomok egyike. (forrás: wookieepedia)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

Megtört a jég! A kánon is beemelte végre a yavini csatához köthető időszámítást.

 

Star Wars: Galactic Atlas was the first source to use the BBY/ABY in canon.

 

Ezzel egyidejűleg a wookieepedián is elkezdték a kánon cikkekhez ezt az időjelzőt használni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Zahn annak idején még a Válaszutakban azzal magyarázta a dolgot, hogy Palpatine csak kihasználja őket és ha hasznosak, akkor megtartja őket. Kíváncsi vagyok, vajon ezt átveszik-e, vagy új magyarázat jön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit én kicsit furcsának vélek, hiszen a Birodalom második számú politikai vezetője (legalábbis de jure) egy idegen, Mas Amedda.

Szerintem ez onnan ered, hogy a régi trilógiában a Birodalom soraiban nem látni egyetlen idegen lényt sem, mig a lázadóknál azért ez előfordul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez onnan ered, hogy a régi trilógiában a Birodalom soraiban nem látni egyetlen idegen lényt sem, mig a lázadóknál azért ez előfordul.

Igen, egyértelműen onnan ered, én ezt tudom, de az elmúlt 2 évtizedben azért változtak a dolgok e tekintetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 4 héttel később...
  • 5 héttel később...

Monsua Nebula a Skywalker lesújt is a Legendákból lett átemelve.

 

A Katalizátorban megemlítik a Rendili Hajógyárat. Ez a helyszín először a Köztársaság képregény sorozat 69-71. számaiban szerepelt.

 

Rukh karakterét - Thrawn-trilógia - átemelik, a Lázadók negyedik évadában szerepelni fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 4 hónappal később...

A Legendákban a Taris egy jó részét Darth Malak elpusztította. Az Utóhatás harmadik részében a bolygó egy része szintén lepusztult, valamilyen csata, vagy kataklizma következtében.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Birodalom végében először történik konkrét utalás arra, hogy a Régi Köztársaság idején, Sith Birodalmak léteztek, melyeket az ősi Sith Nagyurak hoztak létre. Illetve Wendig megerősíti, hogy a Palpatine által létrehozott Galaktikus Birodalom egy új Sith Birodalom.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nem ilyen nyíltan, de erre az ep3-ban is utalnak már, amikor Windu kijelenti, hogy a Sith-ek elnyomása sosem tér vissza, majd később Sidious mondja Vadernek, hogy újra a Sith-ek uralják a Galaxist. Ebből egyenesen következik, hogy volt valaha egy Sith Birodalom, ami jelentős volt a Galaxisban (szóval ezt még anno George Lucas is elfogadta). A TCW és a Rebels is utalt erre az időszakra indirekt módon. A Darth Maul képregényben szintén említik, hogy a Sith-ek uralták a Galaxist egy ideig. Itt inkább az az első eset, hogy nyíltan kimondták a nevét: Sith Birodalom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jakkun korábban voltak óceánok és jelentős növény világ. A Tatuinnal szintén hasonló a helyzet. A Legendákból tudjuk, hogy a Tatuinnal mi történt, de az új kánonban még nem adtak magyarázatot arra, hogy milyen erők alakították át a Jakkut.

 

Tashu hisz abban, hogy Palpatine feltámad és visszatér. Ez a Legendákban a Sötét Birodalom képregényekben megtörtént. Az új kánonban reméljük nem fog. Rax nem hisz ebben a dologban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.