Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Ajánlott hozzászólás

Nem akarom elkiabálni, de úgy fest, Vateráról sikerül beszereznem az EpI-II "Legenda díszdobozt" (5500 ft-ért), így végre meglesz az összes rész eredetiben :) (Ráadásul a leírás szerint új, és a 2 extra dvd roppant kecsegtető - az EpI extráit még sosem láttam). :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Az SFportalra az Avatar kapcsán filmekben és könyvekben feltűnő mesterséges nyelvekről kell írnom, és naná, hogy elővettem a Star Wars egyik-másik nyelvét is (na azért nem mindet, mert baromi nehéz lenne mindet felsorolni :death: ). A lényeg, hogy miközben ezeket nézegettem, ráleltem a Jawa Juice/Ardees szinkronbaki megoldására. Biztosan tudják már páran a megoldást, de nekem eddig rejtély volt, hogyan lett a Jawa Juice-ból Ardees, ami láthatóan, hallhatóan sosem hangzott el a filmben. Eddig azt hittem, hogy a fordító próbált jó pofizni, vagy ilyesmi, hát nem. Mint ismeretes, a fordítók a szövegkönyv alapján dolgoznak, és abban eredetileg Ardees szerepelt. Sőt, még a film első vágásában is ezt kért Obi-Wan. Csak az utószinkronnál változtatták meg az Ardees-t Jawa Juice-ra, ami sose került bele a scriptbe, így a fordító sem tudhatott róla. Így lett az Ardees nevű ital beceneve a Jawa Juice, legalábbis az EU-ban :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 6 hónappal később...
Egyébként szerintetek jó hogy Shmi meghalt?

 

Mert szerintem jobb így meghalnia mint hogy lássa mi lesz a fiából.Az sem lehetetlen hogy a fia keze által halt volna meg, hiszen a szerelme is így végezte. ti mit gondoltok?

Shmi halála egy nagy mérföldkő Anakin Vaderré válásának folyamatában. Így volt jó. Talán ha az anyja megmenekül, akkor belőle se lehetett volna az aki. Anakin veszte épp az volt, hogy a végén senkije se maradt Palpatine -on kívül. Így számomra nincs értelme a kérdésnek, hogy mi lett volna ha Shmi megéli. Nem élhette meg. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként szerintetek jó hogy Shmi meghalt?

 

Mert szerintem jobb így meghalnia mint hogy lássa mi lesz a fiából.Az sem lehetetlen hogy a fia keze által halt volna meg, hiszen a szerelme is így végezte. ti mit gondoltok?

Anakin átállásában nagyban közre játszott az anyja elvesztése, így ha ő nem hal meg, valószínűleg Vader sem "született" volna meg. Anakin akkor tett jelentős lépést a sötét oldal felé, amikor végzett anyja gyilkosaival, illetve ennek a hatására vált valós félelemmé a Padméról szóló látomása.

Tehát, szerintem ha Shmi életben maradt volna, a buckalakók nem lesznek lemészárolva és Anakin sem lép olyan ösvényre Padme megmentése érdekében, amely a sötét oldal felé sodorja.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Shmi halála egy nagy mérföldkő Anakin Vaderré válásának folyamatában. Így volt jó. Talán ha az anyja megmenekül, akkor belőle se lehetett volna az aki. Anakin veszte épp az volt, hogy a végén senkije se maradt Palpatine -on kívül. Így számomra nincs értelme a kérdésnek, hogy mi lett volna ha Shmi megéli. Nem élhette meg. :D

 

Értem bocs néha teljesen értelmetlen amikre gondolok :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Amikor Obi-Want megbízzák, hogy nézzen utána a fejvadásznak, akkor Windu Anakint mond, mikor megszólítja őt. Ez eddig nem tűnt fel, még a TCW-ben is furcsán néztem, mikor a Bobás részben Anakinnak szólítja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

107 darabos netload-os linket tudok adni. 1080p-s angol, nincs hozzá felirat.

 

 

 

Vagy ha torrentet tudsz használni, vegyél fel MSN-re küldök egy t. fájlt

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor Obi-Want megbízzák, hogy nézzen utána a fejvadásznak, akkor Windu Anakint mond, mikor megszólítja őt. Ez eddig nem tűnt fel, még a TCW-ben is furcsán néztem, mikor a Bobás részben Anakinnak szólítja.

Én is furcsálltam, de igaz. Lehet Windu a klónháborúkban szokott rá a Skywalkerezésre. Jó lenne, ha áldoznának a TCW-ben egy részt erre a pálfordulásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A minap néztem újra az epizódot és szemet szúrt valami, amit már korábban is észre vettem, de nem tulajdonítottam túl nagy jelentőséget neki.

Miután Obi-Wan a Padmé életére törő droid után vetődik, az elindul vissza Zam felé. A fejvadász kilövi a droidot, Obi-Wan zuhanni kezd. Miután Anakin felveszi mesterét, elindulnak Zam után. Azt nem értem, hogy a Jedik honnan tudták, kit kell üldözniük? Elvégre Kenobi túl messze volt ahhoz (Anakin meg aztán végképp), hogy megfigyelje a nőt, vagy a siklóját, ha egyáltalán előre megérezte, hogy ki fogják lőni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.