Ugrás a kommentre

Inkvizítorok


Palpi

Ajánlott hozzászólás

11 perccel korábban, Yoda József írta:

Amit nagyon sajnálok, hogy

  Spoiler elrejtése

az inkvizítorokat a levegőben hagyta a sorozat kissé...

 

számomra nem:

Spoiler

Az inkvizítorok halottak. A Főinkvi by Kanan, 5öske, 7eske, by Maul. 8-as is meghalt ezek szerint, mármint hogy ha már nem tértünk vissza rá. És valószínüleg a sorszámozottak többi tagjait is Maul intézhette, de úgy is felfoghatjuk hogy a hiányzó sorszámúak nem lettek valódi inkvizítorok, hanem a kiképzésük során hullottak ki.

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is kipistultak mostanra. Amit biztos tudunk, hogy halott a Főinkvizítor (öngyilkos lett), valamint Ötödik Testvér (Darth Maul nyírta ki), Hatodik Testvér (Ahsoka nyírta ki), Hetedik Nővér (Maul nyírta ki), Nyolcadik Testvér (Kanan miatt halt meg). Illetve még ismert a Kilencedik Nővér, az ő sorsa kérdőjeles. Tarkin szavai alapján az ep4-ben, ami már nincs egy évre a Rebels végétől, csak Vader volt Erőhasználó a Birodalomban (Palpatine-t nem számítva, de ugye ő ezt a tényt titkolta).

A nagy szám amúgy sem volt indokolt, hiszen nem szabad, hogy veszélyt jelentsenek a Sith-ekre. Szerintem össz-vissz tíz volt. A Főinkvizítor volt az 1-es számú, 2-eske, 3-aska, 4-eske és 10-eske meg még nem ismert, de gondolom már ők is kinyiffantak. Egyet még valószínűleg Maul küldött a másvilágra, mert a Rebelsben használt kardja nagyon hajaz az inkvizítorokéra, szóval esélyes, hogy egy korábbi áldozatáé volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

A heti Darth Vader szám ösztönzött engemet arra, hogy kicsit utánanézzek, tkp. hányan is vannak az inkvizítorok és ki kicsoda.

12 inkvizítorról van szó, igaz?

 

Az első és legfontosabb, hogy az inkvizítorok Vadernek és az Uralkodónak felelnek. Az inkvik élén nem más áll, mint a Főinkvizítor. Az ő sorsát ismerjük, meghal Tarkin csillagrombolóján, a Sovereign -en. (egy előnyös kép :D)

350?cb=20141103040539

 

A Főinkvizítor után következnek a titkos csoport tagjai. Nem tudni pontosan, hogy hány inkvizítor létezik, de állítólag tizenketten vannak (meglett -e erősítve a 12, vagy csak sejthető, hogy ennyien vannak?). A Darth Vader képregényben kiderül, hogy az inkvizítorok egy saját klónosztaggal rendelkeznek, őket nevezik Inkvizítor katonáknak, vagy másnéven ők voltak a halálosztag. Mon Cala ostrománál voltak bevetve. :)

latest?cb=20180510175309

 

Nézzük meg az egyes inkvizítorokat szép sorjában:

5. fivér (Fifth Brother)

A jedi rend tagja volt még régen, aztán megkísértette őt a sötét oldal és így vált belőle jediket vadászó inkvizítor. Őt a Rebels c. sorozat 2. évadában láthattuk, ahol meg is halt a Malachor bolygóján.

350?cb=20160807082531

 

7. nővér (Seventh Sister)

Az 5. fivérhez hasonlóan ő is régen a jedi rend tagja volt. A faja Mirialan, és ő is a Malachoron végezte be pályafutását - illetve az életét is - csakúgy mint társa.

500?cb=20161107033246

 

8. fivér (Eighth Brother)

Egy Terreilan Jango Jumper (atyám, milyen faj ez? :D) fajtába tartozó, bukott jedi, aki besegített a 7. nővérnek, és az 5. fivérnek a Malachoron. Aztán hát tudjuk a sorsát... :D

500?cb=20170525041348

 

6. fivér (Sixth Brother)

Ő volt az, akit Ahsoka ölt meg a Raadan a róla szóló könyvben. Szerencsére eltudjuk képzelni, hogy hogyan is nézett ki.

145?cb=20171004222026

 

9. nővér (Ninth Sister)

A kép ne tévesszen meg titeket: ő egy nő! :D Ő a Dowutin fajba tartozik. A sorsa még nincs lezárva.

305?cb=20171004222006

 

10. fivér (Tenth Brother)

Na ő számomra az egyik legérdekesebb karakter az inkvik közül. Ő elsőként a kánonban a Mace Windu képregényben tűnt fel még a klónháborúk első heteiben. Volt egy szívós vitája Winduval, végül pedig szembe kellett néznie a tetteinek következményével. Sorsa nem maradt hosszú ideig eltitkolva, hiszen a DV képregény Mon Cala szálában újra feltűnt immár az inkvizítorok oldalán.

Spoiler

A pech az, hogy a bolygón utol is érte őt a halál.

500?cb=20180315035114

 

 

2. nővér (Second Sister)

A legutóbbi számban jelent meg, amikor az inkvizítorok összegyűltek, hogy ünnepeljenek. Mivel azon az egy képecskén sityak van a fején, így nem tudni, hogy kit is rejt a maszk - lehet hogy egy ismert szereplőt, de az is lehet, hogy egy random személy. :) A SW: Jedi: Fallen Ordernek hála megtudtuk, hogy az alant látható személy nem más, mint a 2. nővér, akinek becsületes neve Trilla Suduri. Életét vesztette, amikor Cal Kastissel utoljára találkoztak - az ítélethozó maga Vader nagyúr volt.

500?cb=20180808182957

 

És akkor innentől jönnek a (jelenleg még) számozatlan jedi vadászok:

Azonosítatlan női inkvizítor

A legutóbbi számban jelent meg a hölgyemény, aki besegített Vadernek egy jedi elkapásában, illetve mint az alatti képen látható, a többi inkvizítorral buliztak egy jót. :D

Sokat egyelőre nem lehet róla tudni.

500?cb=20180808183219

 

Azonosítatlan twi'lek inkvizítor

Én ezen eskü meglepődtem. Egy twi'lek inkvi? :o Ő is besegített Vadernek a jedi vadászatban, illetve az ünnepségen is ott volt. Nem jósolok hosszú életet neki, amilyen szöveget lenyomott a végén. :D

500?cb=20180808183052

 

Azonosítatlan női inkvizítor

Őróla csak annyit tudni, hogy valamikor a Sötét Időkben az inkvizítorunk a Dathomirra tért egy küldetés gyanánt, ahol találkozott Jerserra -val, a Nardithi éjnővérek egyik tagjával. Jerserrat kihozta a Dathomirról, és elkezdte tanítani, hogy az inkvi társai ellen használja.

Spoiler

Miután Jerserra mindent megtanult ettől a nőtől, megölte őt és elvette a fénykardját. (ez a Ghosts of Dathomir c. könyvből van.)

Az inkviről csak ezt a képet találtam, de jó kérdés, hogy ő van -e a képen, van Jerserra. :hmm:

latest?cb=20161016201355

Jerserráról amúgy itt egy kép: (ez is nagyon előnyös :P)

latest?cb=20180612030636

 

 

Ez akárhogyan is számolom 10 db + ott van még a Főinkvizítor. Mivel 6-7 inkvi sorsáról már tudunk, így kíváncsi vagyok, hogy a többieknek mi lesz a sorsa, illetve hogy ki is a 12. inkvizítor. Bariss esetleg? :hmm:

Szerkesztve: - Bence1997
  • Vicces 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Barriss túlságosan hasonlítana a Hetedik Nővérre. Utólag kétlem, hogy Inkvizítort csinálnának belőle. Az a vonat már elment. Amit amúgy a mai napig nem értek, miért nem használtak ki. Jobb lett volna, ha Barriss a Hetedik Nővér. Az Ahsokával való újratalálkozásuknak komoly drámai töltete lehetett volna. Plusz mégis csak egy már megalapozott, ismert karakterről beszélünk, akinek a kánon sorsa továbbra is rejtély. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis összeállítás. Pár dolgot azért gyorsan bedugtam spoiler mögé. ;) 

Azt én sem értem, miért nem Barriss-t használták a Hetedik Nővérnek, de biztos volt rá valami okuk. Kétlem, hogy senkinek sem jutott eszébe. Bár 2015-ben Filoni azt mondta, hogy azért nem halt meg Barriss a The Wrong Jediban, mert tervei voltak vele. Lehet, hogy ezeket még meg fogja valósítani valamikor, valahogy, valahol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szinte, minden inkvizítor egykor valamilyen formában Jedi volt. Ezt azt hiszem, maga Filoni jelentette ki, de most utánanézve, a Darth Vader: Dark Lord of the Sith 11: The Rule of Five, Part I-ben is benne van.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy tudom, hogy minden Inkvizítor Jedi volt egykor. Kiábrándultak a Rendből, ezért ellene, illetve a sötét oldalhoz fordultak. Akinél biztosan ismerjük ennek a folyamatnak a kezdetét, az Prosset Dibs/Tizedik Fivér (az ő sztorija a Windu képregényből derül ki). Hasonlót láthattunk ugye Krellnél, illetve Barrisnél is. Mondjuk ez azért sem logikus számomra, mert pl. Barris vagy Prosset pont azért távolodtak el a Rendtől, mert szerintük az már nem az eredeti eszméikhez hűen működött. Tehát, ha az eredeti Jedi-eszmékben hittek, miért lettek a sötét oldal szolgái? 

Az Inkvizítorok Rendje nagyjából a Birodalommal egy időben alakult meg (YE 19), és első feladataik egyike a 66-ost túlélő Jedik levadászása volt. Szerintem Palpatine már korábban szemet vetett azokra a Jedikre, akik hajlandók a Rend, illetve a többi Jedi ellen fordulni, de csak a Birodalom kikiáltása után vetette be őket. Furcsa lenne, ha egy csettintésre szervált volna magának egy tucat Erő-érzékeny, sötét oldali harcost. Plusz némi időnek el kellett telnie az Ep3 és az Inkvizítorok bevetése közt, mert elvileg Vader tanította őket. Sajnos még nem olvastam az új Vader képregényt, de tudom, hogy abból kiderül jó néhány dolog az Inkvizítorokról, illetve az Ep3 utáni állapotokról.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Pár dolgot azért gyorsan bedugtam spoiler mögé. ;)

Köszi szépen. :)

 

Barisst én is a Hetedik nővérnek tippeltem régebben, aztán ugye kiderült, hogy nem ő az, ezzel pedig egy nagyon jó történetszálat hiúsítottak meg Filoniék. De szerintem Bariss sorsát megfogjuk tudni hamarosan. Reménykedek, hogy Filoni Bariss szálát is lezárja a 12 TCW epizódjában ha már megadatik neki ez a lehetőség. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
2018. 08. 10. - 21:33, Bence1997 írta:

Azonosítatlan sisakos inkvizítor

A legutóbbi számban jelent meg, amikor az inkvizítorok összegyűltek, hogy ünnepeljenek. Mivel azon az egy képecskén sityak van a fején, így nem tudni, hogy kit is rejt a maszk - lehet hogy egy ismert szereplőt, de az is lehet, hogy egy random személy. :)

500?cb=20180808182957

Nem lenne időszerű ezt frissíteni a második nővérre? Nekem legalábbis nagyon hasonlít a kettő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 1 évvel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.