Ugrás a kommentre

Panaka kapitány - áruló?


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ha a wikipedia irásait jól veszem ki akkor panakát nem sokkal a new hope után végezte ki vader

Nem, mert elvileg a VI. részben, a felújított dvd-n, mikor látszik a nabooi ünneplés, ott Moff Panaka uralmát döntötték meg...

 

wookieepedia.com forrás

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Valószínűleg felületesen ítélték meg. Naív, mint a nabooiak átlaga, ifjú, szép, ráadásul az elején nem is tűnik egy túl határozott jelenségnek, hiszen állandóan az udvarhölygeit kérdezgeti mindenről :D

Királynő meg azért lett, mert a nép őt szavazta meg. De hát a nép tévedhet, lásd az elődjét, vagy a mindennapokat. Persze Amidalánál ez nem volt tévedés, de Sidi úgy gondolhatta, meg mások is.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mégis neki volt igaza. :P

Mert ő nem racionálisan gondolta ezt át, mint a többiek (főleg, hogy ő már tudott a gunga seregről, így már tervezett a többiek háta mögött), hanem valóban a népéért felelős uralkodóként, akinek mások az érvei, mint a többieknek :) A többiek szimplán féltették őt, de neki nem a személyes biztonsága számított.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 évvel később...

Most vettem észre, hogy ilyen topic is van! :hmm:

Nem olvastam vissza az egészet..de annyit írnék a témában, hogy ha van valaki az ep I.-ben, aki nem találta a helyét a szerepben; az Hugh Quarshie..

Nekem sokat levesz -sőt érdektelenné teszi a karaketert- az ő játéka..

Lehet részben ezért lett gyanús.. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, én nem éreztem problémát vele kapcsolatban. Egy szimpla mellékszereplő volt, nem épp az érdekesebb, mint inkább az érdektelen fajtából. Ahogy egyébként a Padmé körül legyeskedő naboo-i barátnők, testőrök, katonák döntő többsége ilyen volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 évvel később...

A Leia, Princess of Alderaan c. regényből fény derült Panaka sorsára...

 

Spoiler

...a könyv szerint birodalmi moff lett belőle, ám Saw Gerrera partizánjai (Saw parancsára) megölték őt az Onoamon, 3 évvel a yavini csata előtt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezt a moff státuszt már emlegették korábban, de így akkor ez már kánon. Szerencsétlen Panaka már itt is balfék volt, igazi Birodalminak való. 

De, kánon továbbra is, mert a Leia, Princess of Alderaanban bizony szerepel Quarsh Panaka moff. (Mivel ez a Leia könyv cselekményéhez tartozik, ezért spoiler mögé rakom.)

Spoiler

 

Miután Amidala szenátor lett, Panaka továbbra is a királynő testőrségében szolgált (a helyét Amidala mellett ugye átvette Panaka unokaöccse, Typho), így Jamillia királynő mellett maradt, s a klón háborúk alatt többször találkozott Bail Organával is.  Aháború után Panaka lojális maradt Palpatine-hoz, felajánlott neki egy szobrot is, ezért az moff rangot adott neki és ő lett a Naboot is magába foglaló Chommell-szektor kormányzója. A Naboo egyik holdján, a Onoamon élt.

Három évvel a yavini csata előtt Leia és a Naboo akkori királynője, Dalné találkozott a holdon Panaka házában, hogy beszéljenek a kormányzóval a fűszerbányászok munkakörülményeiről. Panaka azonban gyanút fogott, mert Leia egész megjelenése emlékeztette őt Padmé Amidalára (hasonló ruhát is viselt Leia), úgyhogy a fűszerbányászok Panaka inkább Leia háttere felől érdeklődött, hogy elfogadták-e a nevelőszülei, illetve tudja-e, kik voltak a valódi szülei. Panaka ugyanis gyanítani kezdte, hogy Leia valójában Amidala lánya.

Panaka ezt a gyanúját szerette volna megosztani az Uralkodóval, ám erre nem maradt ideje, mert amint Leia hercegnő és Dalné királynő távoztak, egy bomba elpusztította a házat, és megölte Panakát. Leia később megtudta, hogy a bombát Saw Garrera helyeztette el.

Hét évvel Panaka halála után az általa felajánlott szobor ott volt a II. Halálcsillagon az Uralkodó fogadótermében.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Dzséjt írta:

De, kánon továbbra is, mert a Leia, Princess of Alderaanban bizony szerepel Quarsh Panaka moff. (Mivel ez a Leia könyv cselekményéhez tartozik, ezért spoiler mögé rakom.)

  Spoiler elrejtése

 

Miután Amidala szenátor lett, Panaka továbbra is a királynő testőrségében szolgált (a helyét Amidala mellett ugye átvette Panaka unokaöccse, Typho), így Jamillia királynő mellett maradt, s a klón háborúk alatt többször találkozott Bail Organával is.  Aháború után Panaka lojális maradt Palpatine-hoz, felajánlott neki egy szobrot is, ezért az moff rangot adott neki és ő lett a Naboot is magába foglaló Chommell-szektor kormányzója. A Naboo egyik holdján, a Onoamon élt.

Három évvel a yavini csata előtt Leia és a Naboo akkori királynője, Dalné találkozott a holdon Panaka házában, hogy beszéljenek a kormányzóval a fűszerbányászok munkakörülményeiről. Panaka azonban gyanút fogott, mert Leia egész megjelenése emlékeztette őt Padmé Amidalára (hasonló ruhát is viselt Leia), úgyhogy a fűszerbányászok Panaka inkább Leia háttere felől érdeklődött, hogy elfogadták-e a nevelőszülei, illetve tudja-e, kik voltak a valódi szülei. Panaka ugyanis gyanítani kezdte, hogy Leia valójában Amidala lánya.

Panaka ezt a gyanúját szerette volna megosztani az Uralkodóval, ám erre nem maradt ideje, mert amint Leia hercegnő és Dalné királynő távoztak, egy bomba elpusztította a házat, és megölte Panakát. Leia később megtudta, hogy a bombát Saw Garrera helyeztette el.

Hét évvel Panaka halála után az általa felajánlott szobor ott volt a II. Halálcsillagon az Uralkodó fogadótermében.

 

 

Ezt a szobros dolgot is kanonizálhatták akkor, mert egy R2-D2 által 4 éve posztolt képen is írnak róla. Nem tudom mikor cikkből származhat. 
http://kepkezelo.com/viewer/4p8vkmfc7j91jd5nk3p.jpg

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de az a könyv, amiben ez szerepelt, azaz a 2005-ös Star Wars: Complete Locations kánonon kívülre került, viszont tavaly megjelent az új Star Wars: Complete Locations, immár alaposan kiegészítve és kánonná téve, amiben újra benne van a szobros dolog. És magyarul pont ezen a héten jelenik meg Star Wars: Bolygók és helyszínek címen. Az idén bekövetkezett dolgok meg ugye szöges ellentétben állnak azokkal, amikről 2013-ban tudtunk. Lásd a spoileres részt.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon örülök, hogy ez a kánon része lett. 

 

Panaka egyáltalán nem volt negatív figura az EP1-ben, csupán a rendkívüli időkben alkalmatlannak bizonyult. Amire predesztinálták (testőrparancsnok egy békés, senki által nem háborgatott bolygón), arra megfelelő figura volt. Bizony, a lakosság nagy része egy kialakuló totalitárius rendszerrel szemben nem lázongó, hanem nagyon is megalkuvó, ki így, ki úgy, megpróbálva alkalmazkodni az új helyzethez.

 

Spoiler

Anélkül, hogy olvastam volna a regényt, én hiszem, hogy Panaka azt gondolta, úgy védheti meg legjobban a Naboo népét a megpróbáltatásoktól, hogy kiszolgálja a rendszert. 

 

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyvet sajnos még nem olvashattam, de szvsz. szerintem sem volt gonosz, ugyanakkor az ep1 alapján balfék annál inkább. Az érdemi hozzászólásai vagy a nyilvánvalót állapítják meg, vagy a királynő szándékával ellentétes tanácsokat ad. Padmé látványosan ignorálja is őt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.