Ugrás a kommentre

Panaka kapitány - áruló?


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Jaja és nem is ő volt az egyetlen színész aki fikázta. 

Mostanság Natalie Portmantől is hallani hasonlót. 

Én örülök annak, hogy Panaka kitartott Palpatine mellett, és ez megpecsételte a sorsát. Elég csak megnézni milyen önelégült fejjel jön be Palpatine-nal, amikor közlik a királynővel a főkancellári jelölést. Elég hányinger a pali.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nincs bajom Panakával, szerintem sem egy gonosz figura, csak egyszerű. Kicsit mintha egyfajta kirakattisztség lenne az övé, békeidőben legalábbis nem sok érdemi dologgal. Viszont ilyenkorra egy Panaka pont megfelelő, mert nem kell vele bajlódni, nem fontoskodik, nem követel meg semmit, csak úgy elvan. Most az egy más kérdés, hogy pont amikor szükség lehetne rá, akkor nem sokat ér.

18 perccel korábban, Donát írta:

Elég csak megnézni milyen önelégült fejjel jön be Palpatine-nal, amikor közlik a királynővel a főkancellári jelölést. Elég hányinger a pali.

Ennek nem tulajdonítanék túl nagy jelentőséget. Elvégre Palpatine a Naboo-ról származik, naboo-i szenátor volt, így a bolygónak hatalmas siker az, hogy adhatnak egy főkancellárjelöltet. Pláne, ha aztán nyer is és naboo-i lesz a köztársaság első embere. Most ha eltekintünk Palpi személyétől, akkor a legtöbb polgárnak büszkeség lehet, ha a saját népéből kerül ki egy ennyire rangos vezető. Ráadásul Panaka a királyi testőrség vezetője volt, ilyen pozícióba általában olyanok kerülnek, akik elég nemzeti érzelműek, így pláne örülhetett Palpi sikerének.

 

Alapból én is azt gondolnám, hogy egyszerűen csak megalkuvó volt és belesimult a Birodalomba. Ne felejtsük el, hogy Palpi baromi népszerű volt a háború lezárása miatt, ő az új rendszert egyértelműen a béke elhozásának állította be. Márpedig, ha valaki ezt a maszlagot 1-1-ben beveszi, azok pont az ilyen Panaka-félék. Kényelmes elfogadni a kész magyarázatot. A Naboo is elég sokat megélt, ezt rá lehet fogni a jedikre és a régi rendszer romlottságára. Meg azért a békepártiaknak akkortájt még nem tűnhetett annyira rossz megoldásnak a Birodalom.

Persze ehhez ismerni kéne a Naboo helyzetét a Birodalomban. Kíváncsi lennék Palpi hogyan tekint a "hazájára". Lehetséges, hogy egy kellően lojális és töketlen moffal az átlagtól jóval jobb helyzetben lehetett az a szektor, ez pedig Panakának is egy win-win szitu. A másik fontos adalék ehhez az lehet, hogy maga Panaka mennyire volt véreskezű vagy agresszív. Palpit valószínűleg nagyon kedvelte, azért az a szobros dolog több annál, minthogy szimplán csak elfogadja a Birodalmat és ellavírozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, pb69 írta:

Ennek nem tulajdonítanék túl nagy jelentőséget. Elvégre Palpatine a Naboo-ról származik, naboo-i szenátor volt, így a bolygónak hatalmas siker az, hogy adhatnak egy főkancellárjelöltet. Pláne, ha aztán nyer is és naboo-i lesz a köztársaság első embere. Most ha eltekintünk Palpi személyétől, akkor a legtöbb polgárnak büszkeség lehet, ha a saját népéből kerül ki egy ennyire rangos vezető. Ráadásul Panaka a királyi testőrség vezetője volt, ilyen pozícióba általában olyanok kerülnek, akik elég nemzeti érzelműek, így pláne örülhetett Palpi sikerének.

Az egész EpI Coruscant jelenetsor alatt kézzelfogható a királynő és a szenátor szembenállása. Padménak egyáltalán nem rokonszenves Palpatine, mert azt érzi, hogy a saját javára akarja fordítani az egész helyzetet (milyen jól is érzi), miközben a nép szenved. Amidala maga a megtestesült szomorúság, minden cselekedetét ez vezérli, és ez lesz az az ok, ami miatt belemegy abba, hogy Palpatine eszközként használhassa fel a bizalmatlansági indítványhoz. A nép nála mindent felülír. Mindeközben Palpatine és Panaka dülledő mellkassal vonul be a szobába, és örömittasan jelentik be, hogy Palpatine-t is jelölték.

 

1. Panaka "kenyéradója" a királynő, elvégre ő nem szenátor testőr, hanem királyi testőr. Ennek ellenére Coruscanton sokkal inkább tűnik lojálisnak Palpatine-hoz, mint Padméhoz.

2. Emberileg én Amidala viselkedésével tudok ebben a helyzetben azonosulni. Panaka és Palpatine is szemlátomást "elfeledkeznek" ebben a jelenetben a nabooi nép kiszolgáltatottságáról (Palpatine-t tudjuk miért, Panaka meg emberileg ennyit tud), amit Amidala egyetlen pillanat erejéig sem veszít szem elől. Erre írtam fentebb, hogy emberileg nekem gázos a pasi.

3. A szobor. Az, hogy a Palpatine által felépített önkényuralomban ennyire jól érzi magát, hogy kritikák helyett szobrot ad a Császárnak, sokat elárul. Egy dolog belesimulni, másik dolog s*gget nyalni - még akkor is, ha a Császár elvárja. 

4. Bár ez nem hivatalos, de volt anno olyan pletyka, hogy Panaka adta le a drótot Palpatine-nak a Tatooine-ról. A fentiek alapján engem cseppet sem lepne meg (mert Palpatine-hoz lojális), ami még tovább rontana nálam az egyébként sem magas renoméján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Donát írta:

Az egész EpI Coruscant jelenetsor alatt kézzelfogható a királynő és a szenátor szembenállása. Padménak egyáltalán nem rokonszenves Palpatine, mert azt érzi, hogy a saját javára akarja fordítani az egész helyzetet (milyen jól is érzi), miközben a nép szenved. Amidala maga a megtestesült szomorúság, minden cselekedetét ez vezérli, és ez lesz az az ok, ami miatt belemegy abba, hogy Palpatine eszközként használhassa fel a bizalmatlansági indítványhoz. A nép nála mindent felülír. Mindeközben Palpatine és Panaka dülledő mellkassal vonul be a szobába, és örömittasan jelentik be, hogy Palpatine-t is jelölték.

Más szemszögből nézik a helyzetet, ez igaz. Nyilván Palpit csak az érdekli, hogy a saját malmára hajtsa a vizet, ez Padménak fel is tűnik. Panaka viszont ennél együgyűbb. Nem hinném, hogy arról van szó,hogy őt ne érdekelné a népe szenvedése. Sőt, Palpi ugye azt is mondja, hogy ha ő kancellár lesz, akkor rendbe teszi a dolgokat és nem fordulhat elő újra ilyen a Naboo-val. Az egész politikai szitu arra van kihegyezve, hogy a Szanátus Valorummal töketlen és nem lépnek időben.

Palpi garantálja, hogy ő majd elhozza a hatékonyságot. Ez a jelen helyzetben igencsak imponálhat Panakának, ha a népe sorsát nézi is. Az már más kérdés, hogy ez az örömhír, valamint az éppen szenvedő nép egy ambivalens képet fest, amit mindenki másképp súlyoz magában. Padménak fontosabb, hogy épp szörnyű dolgok történnek otthon és nem fog a nagybani politikán lelkendezni, Panakánál viszont elnyomja ezt Palpi sikere és annak lehetséges hozadékai.

 

18 perccel korábban, Donát írta:

Panaka "kenyéradója" a királynő, elvégre ő nem szenátor testőr, hanem királyi testőr. Ennek ellenére Coruscanton sokkal inkább tűnik lojálisnak Palpatine-hoz, mint Padméhoz.

Királyi testőr, de nem erkölcsi tanácsadó. A Coruscanton Padmé teljes biztonságának tudatában semmivel nincs több oka arra, hogy a királynő morális elveivel azonosuljon, mint mondjuk Palpi örömével és lelkesedésével. Ráadásul ha szigorúan nézem, akkor a királynő védelme leginkább azt követelte volna meg, hogy maradjanak ott a fővárosban, Naboon majd lesz valami és ha már rend van, akkor visszatérhetnek. Nem mondom, hogy ez erkölcsileg is, de Padmé biztonságát tekintve helyes lett volna.

23 perccel korábban, Donát írta:

Emberileg én Amidala viselkedésével tudok ebben a helyzetben azonosulni. Panaka és Palpatine is szemlátomást "elfeledkeznek" ebben a jelenetben a nabooi nép kiszolgáltatottságáról (Palpatine-t tudjuk miért, Panaka meg emberileg ennyit tud), amit Amidala egyetlen pillanat erejéig sem veszít szem elől. Erre írtam fentebb, hogy emberileg nekem gázos a pasi.

Ebben egyetértünk, nekem is Padmé a sokkal szimpatikusabb. Viszont én Panaka viselkedésében sem látok akkora kivetnivalót.

25 perccel korábban, Donát írta:

A szobor. Az, hogy a Palpatine által felépített önkényuralomban ennyire jól érzi magát, hogy kritikák helyett szobrot ad a Császárnak, sokat elárul. Egy dolog belesimulni, másik dolog s*gget nyalni - még akkor is, ha a Császár elvárja. 

Szerintem is így van, ezért is írtam azt, amit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, pb69 írta:

Kíváncsi lennék Palpi hogyan tekint a "hazájára".

Az egyik parancs, amit végre kellett hajtania a Birodalomnak az Uralkodó halála esetén az volt, hogy pusztítsák el Naboo-t, irtsák ki a népét és tegyék lakhatatlanná a bolygót. Szerintem ez elég beszédes. :)

 

50 perccel korábban, Donát írta:

4. Bár ez nem hivatalos, de volt anno olyan pletyka, hogy Panaka adta le a drótot Palpatine-nak a Tatooine-ról. A fentiek alapján engem cseppet sem lepne meg (mert Palpatine-hoz lojális), ami még tovább rontana nálam az egyébként sem magas renoméján.

Ez már nem kánon. (Spoiler a Leia, Princess of Alderaanból)

Spoiler

Ugyanakkor kész feladni Leiát, miután már sejteni véli, hogy ő Amidala lánya, és személyesen az Uralkodónak akarja elárulni. Ez nagyjából ugyanaz a szint, sőt talán még rosszabb is, hiszen csak egy gyanút akar megosztani, ráadásul egy másik világ királyi házának egyik tagját próbálja bemószerolni.

 

Amúgy a Wookieepedián azt írják, hogy Panaka nem volt korrupt, nem élt fényűzően (a Naboo holdján egy egyszerű faházban lakott), ugyanakkor jó ízlése volt. Breha Organa úgy vélte, talán a legjobb ember Palpatine belső körében - viszont ez azért azt jelzi, hogy nagyon közel állt Palpatine-hoz. Tényleg jó ember lehetett, csak rossz urat szolgált. Amit az is alátámaszt azért, hogy egy egyszerű testőrszázadosból nem lesz csak új egy komplett szektor kormányzója. Eleve nem politikus, és nem a birodalmi hadsereg tagja, Panaka mégis kormányzóvá vállt. Ez csak nagyon erős hátszéllel lehetséges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 11. 16. - 5:56 PM, Dzséjt írta:

Az egyik parancs, amit végre kellett hajtania a Birodalomnak az Uralkodó halála esetén az volt, hogy pusztítsák el Naboo-t, irtsák ki a népét és tegyék lakhatatlanná a bolygót.

Ez melyik történetben szerepel?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A Megtört Birodalomban.

Azt én se értettem, hogy Palpatine miért parancsolta meg a Naboo elpusztítását.

Valószínűleg Sith-ként mindig is undorodott a demokratikus berendezkedésüktől, a gyűlöletmentes világuktól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részben erről lehet szó, viszont a szóban forgó "Tisztító hadművelet" (Operation: Cinder) olyan világot is érintett, mint a 100%-ig Birodalom-hű Vardos. Palpatine nem akarta, hogy az általa teremtett Birodalom túlélje őt, továbbá annyi ellenséget akart magával rántani, amennyit csak lehetséges. És hát a Naboo-n sokan nem épp jótét lélekként tekintettek rá. Néhány létesítménynek azért kellett vesznie, mert tömve volt Sith- és egyéb ereklyékkel (lehet, hogy a Naboo-n is akadt ilyen), amiknek a rossz kézbe kerülését nem engedhette. Bár ez itt már erősen OFF. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.