Ugrás a kommentre

Halálbüntetés


Darth Krande

Egyetértesz a halálbüntetéssel?  

49 felhasználó szavazott

  1. 1. Egyetértesz a halálbüntetéssel?

    • Igen
      26
    • Nem
      21


Ajánlott hozzászólás

Na már itt is a politika.Tudomásul kell venni, hogy van 2 tábor akiknek a gondolkodásában semmi közös nincs igy soha nem fognak egyetérteni pl abban, hogy Orbán hülye vagy nem.Teljesen értelmetlen ilyet leírni.Én megtartom magamnak kire szavazok, az az én szuverén jogom és senkinek sincs joga ,hogy meggyözzön hogy a másik job párt.

Még annyit erről, hogy a 2 tábor a médiából ismert marhaságokat szajkózza de ha kéérnék tőle bízonyitékot arról amit állit(pl Orbán szőlője) akkor azt mondaná, hogy az újságban olvasta, vagy látta a tv-ben.Ez nem bizonyíték.Hozzon számlát.

A média egyik nagy hatalma ez.Beleverni az emberek fejébe féligazságokat csúsztatott ökörséget, vagy tömény hazugságokat, mert az emberek úgysem tudják ellenőrzi a leírtak igazságtartalmát.

A fentieket mindkét oldalra értem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na már itt is a politika.Tudomásul kell venni, hogy van 2 tábor akiknek a gondolkodásában semmi közös nincs igy soha nem fognak egyetérteni pl abban, hogy Orbán hülye vagy nem.Teljesen értelmetlen ilyet leírni.Én megtartom magamnak kire szavazok, az az én szuverén jogom és senkinek sincs joga ,hogy meggyözzön hogy a másik job párt.

Még annyit erről, hogy a 2 tábor a médiából ismert marhaságokat szajkózza de ha kéérnék tőle bízonyitékot arról amit állit(pl Orbán szőlője) akkor azt mondaná, hogy az újságban olvasta, vagy látta a tv-ben.Ez nem bizonyíték.Hozzon számlát.

A média egyik nagy hatalma ez.Beleverni az emberek fejébe féligazságokat csúsztatott ökörséget, vagy tömény hazugságokat, mert az emberek úgysem tudják ellenőrzi a leírtak igazságtartalmát.

A fentieket mindkét oldalra értem.

Teljesen egyetértek. A kitörölt hozzászólásomat is félve írtam be, mondván hogyha egy negyede is igaz a felsorolt dolgoknak (30-30 dolog volt, egy újságból, hogy mit tett az egyik illetve másik kormány), akkor már elgondolkodtató. A negyede! Milyen világ az, ahol a média szavainak negyedében lehet csak megbízni?! Vagy annyiban sem?! Egyszerűen akkora ferdítések vannak... arról nem is beszélve, hogy a közéleti lapok egyik része ide, másik része oda húz. Miért kell ez? Miért nem lehet objektíven szemlélni a dolgokat? Az egy dolog, hogy az újságíró milyen pártállású, az meg egy másik, hogy beviszi-e azt a cikkeibe. Ugyanúgy igaz ez a riporterekre, stb. Szóval a médiával sűrgősen tenni kellene valamit, de nemcsak magyar szinten...

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A véleményem még mindig az,hogy nem szabad erőszakra erőszakkal válaszolni.

Ez nem tarja vissza a bűnözőket attól,hogy gyilkoljanak!!!

Sőt csak még nagyobb óvatosságra készteti őket.Ezzel a magatartásunkkal,nem mutatunk példát.Nem mutatunk példát azoknak akiknek a legnagyobb szüksége van egy "helyes út" modellre.Ők a gyerekek.Nekünk szülőknek,felnőtteknek kell megtanítanunk nekik,hogy mi a jó és mi a rossz,mire hogyan kell és hogyan érdemes reagálni,és a problémákat hogyan kell és hogyan szabad kezelni.Ez nehéz feladat,mint gyakorló szülő tapasztalatból beszélek,de ugyanakkor hálás is mert vannak olyan pillanatok amikor úgy old meg egy helyzetet egy kényes szituációt a gyereked ahogy azt tanítottad neki,és végtelen büszkeség tölt el.Sokszor fájdalmas azt mondani neki,hogy ne törődj vele,hogy csúfoltak a suliban,azért segíts neki (persze ha kéri) mondjuk a leckében.Mutatsd meg neki,hogy Te vagy az okosabb és nem mész bele egy oda vissza csúfolódásba,mert abból senki sem jön ki győztesként.Szóval szerintem ilyen apróságokon múlik az,hogy hogyan értékeljük magunkat és ezáltal,hogyan látjuk embertársainkat,legyen az bűnöző vagy törvénytisztelő állampolgár.Nem megtorolni kell és bosszút állni,mert az nem vezet sehová,és visszatartó ereje sincs,hanem példát kell mutatni,hogy van más út is mint a bűnözés,és példát kell mutatnunk a gyerekeinknek,hogy van más,van jobb út is az erőszakos visszavágásnál,a megtorlásnál.Olyan ez nekem mintha Én lennék a mester Ő pedig a padawan..........

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is egyetértek a leírtakkal lipi. Egy ember életútja nagyrészt a gyermekkorban kapott emócióktól függ. PErsze ez alól kivételt képeznek a pszichopaták.

Nos két véglete van a dolognak.Az egyik,hogy már gyermekkorban megpróbáljuk a helyes utat mutatni a gyerekeknek,míg a másik amiről írtam,hogy ne azt mutassuk nekik,hogy erőszakra erőszakkal válaszolunk,mert mire felnőnek addigra annyira beléjük ívódik ez a magatartás,hogy természetesnek és helynek veszik ezt a fajta reagálást a dolgokra.Viszont ha példát mutatunk nekik,hogy igen is még az ilyen kényes és bonyolult helyzeteket is viszonylagos higgadsággal tudjuk kezelni és az első reakciónk nem az,hogy öljük meg az illetőt,akkor azt hiszem,hogy egy óriási lépést tettünk affelé,hogy javítsunk valamit a társadalmunkon.Persze nem vagyok szociológus sem kriminálpszihológus,sem egyébb csúcsfej aki kitalálhatna valamit ezen bűnesetek megelőzésére vagy elkerülésére vagy uram bocsá szankciók bevezetésére,Én csak azt mondom,hogy az alapoknál kell,kellene elkezdeni,hogy azok a kis tökmagok már úgy nőjjenek fel,hogy tudják mire mi a helyes reakció és ne kövessék el azokat a hibákat amit mi elkövettünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért vannak, akiknél hiába a gondos nevelés, pszichikailag bekattannak, és azért ölnek. Ami már kimeríti a betegség fogalmát, és nem is biztos, hogy tehet róla. Gondolok itt azokra, akik ezért elmegyógyintézetbe kerülnek, stb. Akik pszichikai betegek, ezért nem uruk önmaguknak. A betegség pedig nem válogat nevelés vagy bármi más külsőség alapján. Igaz, hogy nem egy nátháról van szó, de ez ugyanúgy létező, csak nem testi :nana:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért vannak, akiknél hiába a gondos nevelés, pszichikailag bekattannak, és azért ölnek. Ami már kimeríti a betegség fogalmát, és nem is biztos, hogy tehet róla. Gondolok itt azokra, akik ezért elmegyógyintézetbe kerülnek, stb. Akik pszichikai betegek, ezért nem uruk önmaguknak. A betegség pedig nem válogat nevelés vagy bármi más külsőség alapján. Igaz, hogy nem egy nátháról van szó, de ez ugyanúgy létező, csak nem testi :nana:

Álj,álj,álj.

Én nem azt mondtam,hogy neveljük okosan a gyerekeket és nem lesznek bűnözők.Illetve nem csak ez jön le abból amit írtam.Neveljük Őket úgy,hogy ne azt lássák,hogy egy gyilkos büntetése a halál.Ne azzal mutassunk nekik példát,hogy erőszakra erőszakkal válaszolunk,mert mire felnőnek természetesnek veszik,hogy így kell bünhődnie valakinek.Természetesnek veszik a halált:öltél én is ölök.Nem ez a jó magatartás,mert ezzel nem a jó példát mutatjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesnek veszik a halált:öltél én is ölök.Nem ez a jó magatartás,mert ezzel nem a jó példát mutatjuk.

Én pl az állatok megölésével vagyok így. Mennyivel vétett többet egy brojlercsirke mint egy gyilkos? Vagy egy tehén aki azelőtt éveken át látott el tejjel?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

???

Olyan pipi aki soha életében nem látott napfényt, csak egy A/4 méretű ketrecet meg egy gyárnyi sorstársat... annyira a gyors növekedésre meg a finom csirkehusira vannak szelektálva, hogy néhány hónaposan, ha addig nem vágják le őket (de levágják) keringési meg légzési elégtelenségben meghalnak. Egyszerűen ennyire feljetlen rajtuk minden más, aminek nincs húsipari jelentősége. Izraelben már olyan brojlercsirke is sikerült ami még tollnövesztésre sem pazarolja a drága energiát...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krande: Ezek házi-állatok, amiket emberek tenyésztettek ki. Értsd: nem maradnának életben a vadonban, csak az emberi tartás alatt maradnak meg, cserébe a húsukat adják nekünk. És pont annyi jogunk van leölni őket a húsukért, amennyi egy oroszlánnak megölni egy zebrát. Szerintem.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krande: Ezek házi-állatok, amiket emberek tenyésztettek ki. Értsd: nem maradnának életben a vadonban, csak az emberi tartás alatt maradnak meg, cserébe a húsukat adják nekünk. És pont annyi jogunk van leölni őket a húsukért, amennyi egy oroszlánnak megölni egy zebrát. Szerintem.

Az oroszlán nem tartja állathoz méltatlan módon a zebrát. A csirke meg azért nem maradna életben a vadonban, mert azt azóta városként használjuk. Amúgy emberi tartás lehet pl bio is! Az legalább tisztességes dolog, nem kizsákmányolásra épít. Ebből a szempontból lényegében a házi csirke is majdnem bio,..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az oroszlán nem tartja állathoz méltatlan módon a zebrát. A csirke meg azért nem maradna életben a vadonban, mert azt azóta városként használjuk.

Házi-csirkék előbb voltak, mint hogy nagy-városok alakultak volna :hmm: Azt én is pártolnám, hogy tartsák az összes állatot bio módjára, ahogy azt is elismerem, hogy jelen állapotban ez teljes lehetetlenség.

 

(persze ez szép nagy OFF, de az alaptémát már ugy is kibeszéltük... gondolom :))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak 3 dolgot írnák ehhez a témához, azoknak akik a halálbüntetés mellett vannak.

 

1. Nézzék meg Sharon Stone "Az utolsó tánc" című filmjét.Sharon egy halálraitéltet játszik.Iszonyatos film.Két napig aludni se nagyon tudtam tőle.

 

2.Gondoljon arra, hogy a kivégzendő egyén a saját fia, anyja stb, tehát közeli rokona.

 

3.Gondoljon bele, hogy milyen érzés lenne ha azt mondanák neki hogy holnap reggel meg fog halni.Előre mondom rettenetes lehet.

 

 

A fentiekből következik ,hogy én nagyon ellene vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És miért tetézzük ezt még azzal, hogy a gyilkos családját is gyászba taszítsuk, mert megöltük (a kivégzéssel mi is gyilkossá válnánk, lesüllyednénk az ő szintjére, és mindezt az általunk hozott törvények illúziója mögé bújva) egy családtagját? Így aztán soha nincs vége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te nem, de ne feltételezzük azt, hogy egy gyilkosnak nincsenek hozzátartozói és szerettei. És nem arról volt szó, hogy általánosan gyászolnánk egy gyilkost, mert nem, hanem arról, hogy valakinek ő is fontos lehet. Aki esetleg nem veszi jó néven, hogy a tisztelt társadalom kinyírja valakijét. Az elkeseredés pedig tovább gyűrűzik. Persze ez elég szélsőséges megközelítése a témának.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.