Ugrás a kommentre

Halálbüntetés


Darth Krande

Egyetértesz a halálbüntetéssel?  

49 felhasználó szavazott

  1. 1. Egyetértesz a halálbüntetéssel?

    • Igen
      26
    • Nem
      21


Ajánlott hozzászólás

Szép-szép sajnálni egy gyilkost. De ki sajnálja akkor az áldozatot? :hmm:

 

Így nagypénteken elég nehéz nem megbocsátani. Ha jól számolom, 1973 éve pont egy gyilkos szabadoneresztését sikerült közfelkiáltással elintézni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde: Én értem mit írsz.

 

Még egy dolog.Az áldozat reggel még nem tudja, hogy meg fog halni.Nincs abban a tudatban.Sőt a halála elött két perccel sem.Míg a gyilkost kinozzák.Ha annyira akarják, úgy öljék meg ahogy a ruszkik tették.Elkezdtek vele cseverészni ezalatt meg tarkón lötték.Ez humánusabb mint valakire azt kimondani, hogy jövő kedden meghalsz.Én a bírókat sőt már Schwarzeneggert is gyilkosnak tartom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a bírókat sőt már Schwarzeneggert is gyilkosnak tartom.

Swarzi olyan ügyekben bólintott rá a kivégzésre, amikor nem volt világos a helyzet (pl nem volt rendben a genetikai bizonyíték, vagy más durva ellentmondás volt) ez azért negatív példa.

 

Ami meg a figyelem elterelését illeti: azért az sem árt, ha az ember tudja mire készüljön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A néger csávóra gondoltam aki megölt valakit 20 éve, azóta megtért meg azt hiszem kapott valami béke dijat.Arnold meg úgy döntött, hogy meg kell hallnia.Nem véletlenül nem szereteik azóta Ausztriában.Kiváncsi vagyok, hogy döntött volna ha a lányáról van szó.Könnyü valakit megöletni, ha nincs hozám közel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A néger csávóra gondoltam aki megölt valakit 20 éve, azóta megtért meg azt hiszem kapott valami béke dijat.Arnold meg úgy döntött, hogy meg kell hallnia.Nem véletlenül nem szereteik azóta Ausztriában.Kiváncsi vagyok, hogy döntött volna ha a lányáról van szó.Könnyü valakit megöletni, ha nincs hozám közel.

Így van. Svájcinéger nemtom mit képzel magáról. Semmitmondó alak ahhoz, hogy mások sorsáról döntsön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van. Svájcinéger nemtom mit képzel magáról. Semmitmondó alak ahhoz, hogy mások sorsáról döntsön.

Hát azt a palit én se ölettem volna meg, de ha valaki hidegvérrel tömegmészárlásba kezd, azt megöletném.Pl ott vannak az öngyilkos merénylők, ha nem halnának bele a robbanásba, őket is megöletném.De csak nagyon durva esetekben nyúlnék a pisztolyért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mostanában zajlik egy al-kaida tag pere az USA-ban, aki a fehér háznak akarta vezetni az egyik gépet. Furcsa a fickó, mert direkt arra játszik, hogy kivégezzék. Eképpen is mártírrá válik. Olyanokat mond a tárgyaláson, hogy az elképesztő. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na az ilyen ürgék külön fogalmat nyújtanak, mert ugye ez már vallási fanatizmus. Ilyetén ha megölik, mártír lesz, ami nem jó. Ha nem ölik meg, akkor szvsz nem kap méltó bűntetést (ki ő, hogy több száz ember életéről döntson?). Ellenben ez a fickó nem tette meg, amit akart, tehát halálbűntetést semmiféle képpen sem kaphat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A néger csávóra gondoltam aki megölt valakit 20 éve, azóta megtért meg azt hiszem kapott valami béke dijat.Arnold meg úgy döntött, hogy meg kell hallnia.

Nagyon haragudtam S-re, mikor az eset történt. Ha jól emlékszem, ebben az esetben még a közhangulat is a megkegyelmezés mellett volt, S meg istent játszott. Eddig se tartottam túl sokra, de ez után jó nagyot esett a szememben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtátok hogy Ausztráliában drog fogyasztásért vagy birtoklásért, most nem tudom biztosan, melyik, avagy mindkettő, halálbüntetés jár? :)

Remélem, hogy nem. Éppen elég annak a szerencsétlennek az, hogy drogfüggő, nem hogy még kivégezzék ezért. A kereskedők is börtönt kapjanak ezért, ne kivégzést. Egyébként inkább máshol veszik ennyire szigorúan a drogozást, vagy birtoklást, nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A dolgok néha sokkal bonyolultabbak ennél...

Persze ez most nagyon felületesen hangzik, de ez a véleményem.

Mindenki azt csinál magával, amit akar.De úgy, hogy másoknak ezzel ne okozzon gondot.Csak sajnos a drogosok sokszor ezzel másnak okoznak halált...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hidd el, a piások inkább ölnek embert mint a narkósok.Helyeselni nem helyeslem.Inkább azokat csuknám le akik árulják/termesztik...

Nem hiszem, mind a kettőnek ugyan annyi esélye van az ölésre, elvégre az alkohol is kábítószer, csak nem nevezzük annak.

És még az alkoholista/drogos közelében élőkben is sokszor szakad el a cérna, és vetemednek olyan dolgokra, amiket életük végéig bánnak. Szóval egyik sem jobb a másiknál és ha lehet, egyiket se művelje senki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lényeg a mértékben van.

Pontosan. Van olyan ismerősöm, aki néhány üveg sörtől már kötekedővé válik, ha még többet fogyaszt, garantáltan neki megy valakinek, ha nem figyelünk oda rá...

Narkósokról mondjuk nem tudok nyilatkozni, olyan ismerősöm tudtommal nincsen. Mondjuk, inkább egy alkoholista, mint egy drogos, de még inkább egyik sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szoktam inni sört. Ezekszerint gyenge vagyok? Ez megint bonyolult dolog. :D De ez már OFF.

Amilyen témákat itt már kibeszéltünk, szerintem nyugodtan sorra vehetjük ezt is.

 

Véleményem szerint az alkoholnál a mértéken van a hangsúly - egy üveg sör senkinek sem árt, ellentétben, napi 5 rendszeresen már igen.

 

A drognál a mérték csak csekély mértékben számít, mivel az kevésbé lassan ölő méreg. Főleg a keménydrogok. Persze a drogosoknál a drogkarrier általában egy lightos kapu-droggal kezdődik (Fű, extasy, speed) aztán térnek át ópiumszármazékokra (heroin, keményebb esetben Crack), vagy mondjuk pszichostimulánsokra (LSD), de persze itt jön a képbe a kokain is. Náluk nem számít már a mérték, éveken belül általában meghalnak. Persze van még az aranylövés is, ami ugyebár a túladagolással járó lövés, de az más tészta.

 

Persze a lightos drogoknál tényleg nagy szó van a mértéken. Általában az emberek 70% nem hal bele abba, ha több éven át hetente / 2 hetente elszív egy mariskát, de hallottam már olyan példát is, hogy a csávó először szívott, és ott maradt. Szóval az emberek szervezete eltérő, ezért lehet veszélyes.

A disco-drogoknál meg inkább a mellékhatás veszélyes (főleg a kiszáradás), szóval ott a függőség mellett ez jelent még gondot. Persze a Love-drog is idetartozik (extasy).

 

A lényeg, hogy bár az alkoholis kábítószer, vagyis drog, nem lehet egylapon említeni a modern értelembe vett drogokkal, legyenek azok kemény, vagy light narkók. Attól, hogy valaki megiszik naponta egy üveg sört, még nem gyenge idegileg, sőt! Mondhatni manapság az a normális - bár én utálom a sört. :D

 

Azt meg pláne nem jelenthetjük ki, hogy egy emberrel kevesebb. Ahány ember, ahány drogos, annyi féle út, hogyan is keveredett bele a drogba. Van akit kitaszítanak, és a drog felé fordul - > legtöbb alkoholista így kerül ki, de a heroin is így szedi általában az áldozatait.

Van aki szociálisan kerül a drog köré, haverjai beszívnak, ő is beszív (bár egy valaki általában mindig "tiszta" marad, hogy óvja a többieket) és így kezdi a drog karrierjét.

Van aki unatkozik, sok pénze van, ott a speed, az extasy, a kokain, nagy a választék.

Van aki nyomorban él, és el kezd szipuzni (na az aztán nem kellemes drog...)

 

Szóval nem lehet az embert elítélni,mert drogozik, mert a Biblia is kimondja, bár én nem vagyok vallásos, hogy "Ne ítélj, hogy ne ítéltess". Ne ítélj el egy drogost, mert nem ismered az életkörülményeit, nem tudhatod, te hova lyukadtál volna ki az ő helyében.

 

Ennyit akartam mondani, tisztelt hölgyeim és uraim :D

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen én is gondolkodtam, de ha már itt került terítékre, istenem :D

Hova jutnánk, ha mindenki abban a topicban fejtené ki véleményét, ami éppen aktív? Hatalmas káosz lenne. :D Én is átvittem az EPII-es témát a megfelelő helyre. Maradjunk rendszerezettek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.